[Warszawa] RD bud tworzy nowe oblicze Arkadii

[Warszawa] RD bud tworzy nowe oblicze Arkadii

Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Arkadia w Warszawie jest jednym z największych centrów usługowo-handlowych w Europie. Obiekt ten, od momentu otwarcia w 2004 roku, cieszy się niesłabnącą popularnością klientów. Od lutego 2014 roku inwestycja poddawana jest modernizacji. Po ponad półrocznej przebudowie części Arkadii, związanej z nowym projektem strefy restauracyjnej i dziecięcej, Inwestor – firma UNIBAIL RODAMCO POLSKA Sp. z o. o. – rozpoczął kolejny etap rewitalizacji. Prace wykonawcze ponownie zlecił firmie RD bud, specjalizującej się zarówno w budowie „pod klucz”, jak i modernizacji różnorodnych obiektów użyteczności publicznej.


Modernizację Centrum Handlowego Arkadia w Warszawie rozpoczęto w lutym 2014 roku, czyli dokładnie po upływie dekady od dnia otwarcia obiektu. Wybór firmy RD bud na Generalnego Wykonawcę prac budowlanych uwarunkowany był przede wszystkim niezwykle bogatym portfolio spółki. Wśród inwestycji, budowanych „pod klucz” lub poddawanych rozbudowie, znaleźć można m.in. Centrum Handlowe Riviera w Gdyni, Centrum Handlowe Pogoria w Dąbrowie Górniczej, Galerię Bolesławiec City Center w Bolesławcu oraz rozlokowane na terenie całego kraju centra handlowe należące do sieci AUCHAN, GEANT, a także markety budowlane sieci CASTORAMA.


Zmiana za zmianą

Warszawskie Centrum Handlowe Arkadia to obiekt o powierzchni użytkowej wynoszącej 360 tys. m2. Na przestrzeni 287 000 m2 znajduje się 180 sklepów, 20 punktów usługowych, 30 restauracji i kawiarni, 15-ekranowe kino Cinema City oraz dwupoziomowy parking mieszczący 4500 samochodów. Niedawno dobiegły końca realizowane przed firmę RD bud prace modernizacyjne, których celem było powiększenie i architektoniczna zmiana strefy restauracyjnej oraz aranżacja strefy rekreacyjno-edukacyjnej dla dzieci.

 

– „Centrum Handlowe Arkadia jest miejscem, gdzie rocznie robi zakupy i spędza wolny czas ponad 21 mln klientów. Mając na uwadze komfort wszystkich osób korzystających z obiektu w ciągu dnia, zlecone nam prace przebudowy wybranych części obiektu, przeprowadzaliśmy w godzinach nocnych. Jestem przekonany, że Centrum Handlowe Arkadia, dzięki wprowadzonym modernizacjom będzie jeszcze bardziej funkcjonalne” – zapewnia Karol Błaszkowski z firmy RD bud.

 

Z myślą o klientach i najemcach oblicze stołecznej Arkadii poddawane jest dalszym udoskonaleniom. Po ponad półrocznej przebudowie, związanej z nowym projektem strefy restauracyjnej i dziecięcej, nadeszła kolej na renowację toalet w pasażu „Wisła”. Celem tych prac jest zwiększenie atrakcyjności i funkcjonalności tych pomieszczeń, co docelowo ma poprawić komfort ich użytkowania przez klientów Centrum. W efekcie, toalety zyskają nowoczesny wygląd oraz styl. Paniom udostępniona zostanie większa liczba kabin oraz miejsce do makijażu. Nowe oblicze zyskają również pokoje dla rodziców z dzieckiem – będą większe, a poza dotychczasowymi funkcjami, jak kuchenka mikrofalowa, przewijak, podgrzewacz do butelek, pojawią się w nich również autonomiczne toalety oraz umywalki dla dzieci i dorosłych. W poczekalniach obok łazienek zostaną zainstalowane fontanny z wodą pitną. Dodatkowo, we wszystkich toaletach Generalny Wykonawca wymieni system klimatyzacji, co zauważalnie poprawi komfort użytkowania tych pomieszczeń.

 

Centrum Handlowe Arkadia wyróżnia się na tle innych obiektów usługowo-handlowych nieszablonową aranżacją wnętrza oraz elegancką linią budynku. Od lat wizytówką obiektu są też butiki najbardziej znanych polskich i światowych marek, atrakcyjna strefa rozrywki, bogata oferta usługowa oraz eleganckie restauracje i kawiarnie. RD bud, dzięki wprowadzonym modernizacjom, zadba o to, by oblicze najpopularniejszego w stolicy centrum handlowego było jeszcze bardziej bliskie ideału.

Tagi:

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Trwa przebudowa stacji towarowej Katowice Szopienice Północne [ZDJĘCIA]
Efektywne wykorzystanie przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. środków unijnych m.in. z Programu Oper...
W wakacje 2022 roku zatankujesz przy drodze S3 pomiędzy Lubinem a Polkowicami
Rozpoczęły się prace przygotowawcze do budowy stacji paliw na Miejscach Obsługi Podróżnych (MOP) Lub...
Wzgórze Partyzantów gotowe do I etapu remontu. Miasto czeka na rządową promesę [FILM + ZDJĘCIA]
Jest już gotowa dokumentacja projektowa rewaloryzacji części Bastionu Sakwowego (Wzgórza Partyzantów...
Rząd zwiększy dotację do budowy trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór
Bardzo dobre informacje dla Wrocławia. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zadecydowało o z...
Polska firma z branży technologicznej otwiera swoje biuro w Gdyni
Będą nowe miejsca pracy w Gdyni. Polska firma technologiczna Future Processing, z główną siedzibą w...
Trei Real Estate otworzył park handlowy w Chorzowie
Trei Real Estate Poland otworzył park handlowy przy ul. Szpitalnej w Chorzowie. W obiekcie o powierz...
Osiedle Via Flora powstanie na gdańskim Chełmie
Via Flora, nowa propozycja Develii w Gdańsku, powstanie przy ul. Ptasiej, w obrębie zielonej i spoko...
Na budynku D w kompleksie Quorum zawisła wiecha. Trwa również budowa dwóch wieżowców [FILM]
Na budynku D największego wrocławskiego projektu mixed-use Quorum przy ul. Sikorskiego zawisła wiech...
Real Logistics otwiera biuro w West Forum
Real Logistics, to polska firma spedycyjno-transportowa, specjalizująca się w transporcie lądowym, k...
W Krakowie trwa budowa estakady kolejowej Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej [FILM + ZDJĘCIA]
Międzynarodowa trasa kolejowa E30 zwiększy możliwości podróży w regionie i w połączeniach dalekobież...