„Rezydencja Eliza”- esencja stylu i harmonii w wykonaniu RD bud

„Rezydencja Eliza”- esencja stylu i harmonii w wykonaniu RD bud

Warszawa
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Coraz częściej przekonujemy się, że dzięki oryginalnym projektom architektonicznym nowe budowle dorównują stylem znanym, wielopokoleniowym rezydencjom, przewyższając je jednocześnie funkcjonalnością rozwiązań. Realizowana przez firmę RD bud od września 2010 roku „Rezydencja Eliza” jest tego najlepszym dowodem. Budynek doskonale wkomponowuje się w stylistykę przedwojennych oraz realizowanych pod koniec lat 90. XX wieku kamienic na warszawskiej Ochocie. „Rezydencja Eliza” równie elegancka jak sąsiadujące z nią wiekowe budowle, tworzy prawdziwy azyl dla mieszkańców - miejsce relaksu i wytchnienia od miejskiego hałasu.

 

„Rezydencja Eliza” to pierwszy projekt budynku mieszkalnego zrealizowany przez firmę RD bud. Do tej pory, należąca do francuskiej Grupy Rabot Dutilleul, spółka podejmowała się przede wszystkim budowy centrów handlowych, hoteli, biur, salonów samochodowych i stacji serwisowych, a także wykonywała projekty renowacyjne. Generalne wykonawstwo eleganckiej kamienicy mieszkalnej „Rezydencja Eliza” w samym centrum Warszawy to wyzwanie, którego satysfakcjonujące efekty można podziwiać już od połowy czerwca 2012 roku, od kiedy to obiekt został oddany do użytku.

 

Klasyczne piękno w nowoczesnym wydaniu

REKLAMA

Zrealizowany przez firmę RD bud kompleks mieszkaniowy „Rezydencja Eliza” przy ulicy Elizy Orzeszkowej w Warszawie, to inspirujący projekt, będący połączeniem klasycznej elegancji i nowoczesnego designu. Okazały, siedmiokondygnacyjny budynek z portiernią posiada 67 mieszkań z balkonami lub tarasami oraz 10 lokali usługowych na parterze. W zamyśle głównego inwestora, firmy Laor Development, „Rezydencja Eliza” ma być luksusową kamienicą mieszkalną, wyposażoną w mieszczące się na parterze budynku punkty handlowo – usługowe, takie jak np. salon urody, gabinet medyczny, klub fitness czy kancelaria prawna. Elegancka fasada budynku oraz duże szklane witryny z pewnością sprzyjają atrakcyjnej ekspozycji wizerunku najemców. Odpowiedzialna za prace budowlane firma RD bud zadbała o to, by nieszablonowy charakter projektu podkreśliły przemyślane detale architektoniczne. Drewniane okna, stalowe balustrady i przegrody balkonowe, kamienne wykończenie fragmentów elewacji, a także charakterystyczne odlewy aluminiowe umieszczone na frontowej ścianie budynku, tworzą zachwycająco spójną aranżację. Zgodnie z zamysłem architektów od strony ulicy Elizy Orzeszkowej przewidziano reprezentacyjne wejście z holem głównym i portiernią, wyposażoną w system monitoringu i wewnętrznej komunikacji telefonicznej z mieszkańcami. Ulokowanie budynku w centralnej części miasta niesie wiele korzyści. Szybki dostęp do węzłów komunikacyjnych, licznych przedszkoli, szkół, placówek zdrowia oraz dwóch centrów handlowych CH Reduta i CH Blue City, jak również międzynarodowego lotniska im. Fryderyka Chopina to prawdziwa wygoda i oszczędność czasu dla mieszkańców budynku.


W otoczeniu zieleni

Firma RD bud dołożyła wszelkich starań, aby przestrzeń otaczającą „Rezydencję Eliza” odpowiednio zagospodarować. Już na etapie projektu przewidziano pas zieleni przylegający do budynku. Zespół projektowy uwzględnił także donice z roślinnością, które umieszczono na dachu garażu. Co istotne, inwestycję zlokalizowano w funkcjonalnym punkcie Warszawy, dzięki czemu mieszkańców zaledwie kilka minut spaceru dzieli od słynącego ze swej urody parku Szczęśliwieckiego. Przez cały rok można tam korzystać z górki narciarskiej, licznych tras rowerowych oraz placów zabaw dla najmłodszych. Sąsiedztwo tak funkcjonalnego miejsca relaksu z pewnością przypadnie do gustu zwolennikom spacerów, joggingu czy rodzinnych pikników.

 

Z komfortowych warunków, jakie zapewnia budynek „Rezydencja Eliza”, pierwsi mieszkańcy mogą korzystać już od początku czerwca 2012 roku. Firma RD bud realizująca budowę obiektu, dzięki wykorzystaniu nowoczesnych materiałów, innowacyjnych technologii oraz znajomości aktualnych trendów architektonicznych, postarała się, by było to wyjątkowe miejsce – bliskie naturze i człowiekowi.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA