REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
W centrum Warszawy powstaje VIBE, pierwszy w Polsce biurowiec z muzycznym DNA [FILM + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W centrum Warszawy powstaje VIBE, pierwszy w Polsce biurowiec z muzycznym DNA [FILM + WIZUALIZACJE]
Powstający w biznesowym centrum Warszawy biurowiec VIBE pnie się w górę. Najnowsza inwestycja Ghelamco jako pierwsza w Polsce otrzyma własną, dźwiękową tożsamość. Jej skomponowanie deweloper powierzył uznanemu polskiemu kompozytorowi – Wojciechowi Urbańskiemu.
W centrum Warszawy powstaje nowy kompleks biurowy VIBE [FILM + ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W centrum Warszawy powstaje nowy kompleks biurowy VIBE [FILM + ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
Powstający w biznesowym centrum Warszawy biurowiec VIBE pnie się w górę. Najnowsza inwestycja Ghelamco jako pierwsza w Polsce otrzyma własną, dźwiękową tożsamość. Jej skomponowanie deweloper powierzył uznanemu polskiemu kompozytorowi – Wojciechowi Urbańskiemu.
W centrum Warszawy trwa budowa VIBE, pierwszego w Polsce biurowca z muzycznym DNA [FILM + wizualizacje]artykuł
Pokaż artykuł
W centrum Warszawy trwa budowa VIBE, pierwszego w Polsce biurowca z muzycznym DNA [FILM + wizualizacje]
Powstający w biznesowym centrum Warszawy biurowiec VIBE pnie się w górę. Najnowsza inwestycja Ghelamco jako pierwsza w Polsce otrzyma własną, dźwiękową tożsamość. Jej skomponowanie deweloper powierzył uznanemu polskiemu kompozytorowi – Wojciechowi Urbańskiemu.
Polska firma Electris inwestuje kolejne 40 mln zł w rozbudowę fabryki w Małopolsceartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma Electris inwestuje kolejne 40 mln zł w rozbudowę fabryki w Małopolsce
Krakowski Park Technologiczny wydał firmie Electris decyzję o wsparciu. Czołowy producent komponentów miedzianych i aluminiowych dla sektora elektroenergetycznego, po raz trzeci skorzysta ze zwolnienia podatkowego. Nowy projekt, o wartości blisko 40 mln zł, stanowi kolejny etap konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju firmy.
The Park Kraków integruje lokalną społeczność w duchu zrównoważonego rozwojuartykuł
Pokaż artykuł
The Park Kraków integruje lokalną społeczność w duchu zrównoważonego rozwoju
Rosnąca świadomość ekologiczna i społeczna kształtuje sposoby projektowania przestrzeni miejskich. Zrównoważone budownictwo jest równie ważne jak inwestowanie w zasoby ludzkie, ochronę środowiska czy relacje z otoczeniem. Oznacza to, że w prężnie rozwijającym się środowisku biznesowym coraz większe znaczenie mają aspekty zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społeczno-środowiskowej. The Park Kraków, realizowany przez White Star Real Estate i Cain International, jako pierwszy kompleks biurowy w Małopolsce został wzbogacony o miejsce integracji społeczności lokalnej w duchu aspektów ESG – Shuvary Park. 2 września odbędzie się wydarzenie wieńczące tegoroczny sezon letni w Shuvarach.
Pięć firm zainwestuje w Małopolsce blisko 93 mln zł w ramach Polskiej Strefy Inwestycjiartykuł
Pokaż artykuł
Pięć firm zainwestuje w Małopolsce blisko 93 mln zł w ramach Polskiej Strefy Inwestycji
Ostatnie tygodnie były bardzo udane dla małopolskich przedsiębiorców, którzy otrzymali decyzje o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Firmy: Holments Healthcare Sp. z o.o., NPA Skawina Sp. z o.o., Voppi Krzysztof Dyba, MARJU Sp. z o.o., BiBP Sp. z o.o. zainwestują w Małopolsce blisko 93 miliony złotych.
Electris uruchamia najnowocześniejszą zautomatyzowaną galwanizernię w tej części Europyartykuł
Pokaż artykuł
Electris uruchamia najnowocześniejszą zautomatyzowaną galwanizernię w tej części Europy
Firma Electris - czołowy producent komponentów miedzianych i aluminiowych dla sektora elektroenergetycznego, z siedzibą w Białce koło Makowa Podhalańskiego - zakończyła budowę nowoczesnej galwanizerni. Inwestycja, której wartość wyniosła blisko 30 mln zł, obejmuje w pełni zautomatyzowaną linię galwaniczną, nowoczesne laboratorium fizyko-chemiczne oraz zaawansowane rozwiązania proekologiczne. Inwestycja została zrealizowana we współpracy z Krakowskim Parkiem Technologicznym i była wsparta ulgą podatkową w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
Nowe miejsca pracy w woj. łódzkim. Mapletree rozpoczyna budowę obiektu logistycznego „built-to-suit” dla Agata S.A. artykuł
Pokaż artykuł
Nowe miejsca pracy w woj. łódzkim. Mapletree rozpoczyna budowę obiektu logistycznego „built-to-suit” dla Agata S.A.
Mapletree Investments Pte Ltd rozpoczęło budowę Piotrków II DC3 – nowoczesnego centrum dystrybucyjnego typu built-to-suit dla Agata S.A., jednego z największych sprzedawców mebli w Polsce. Zakończenie inwestycji planowane jest na początek 2027 roku.
Dwie duży firmy stawiają na 7R Park Gdańsk IV artykuł
Pokaż artykuł
Dwie duży firmy stawiają na 7R Park Gdańsk IV
13 tys. mkw. – tyle łącznie wynajął w 7R Park Gdańsk IV nowy najemca – Argo S.A., lider na rynku m.in. urządzeń i materiałów biurowych do oprawy i niszczenia dokumentów oraz Mercator Medical, producent rękawic i dystrybutor materiałów medycznych jednorazowego użytku, który rozszerzył umowę najmu do ponad 19,5 tys. mkw.
Wiodący globalny dostawca innowacyjnych rozwiązań z zakresu mobilności otworzył biuro w projekcie WITA w Krakowieartykuł
Pokaż artykuł
Wiodący globalny dostawca innowacyjnych rozwiązań z zakresu mobilności otworzył biuro w projekcie WITA w Krakowie
OPmobility, wiodący globalny dostawca innowacyjnych rozwiązań z zakresu mobilno-ści, zawarł umowę najmu w budynku B w wielofunkcyjnym kompleksie WITA w Krakowie, realizowanym przez Echo Investment i Archicom.
Zabytkowy dworzec kolejowy w Dąbrowie Górniczej otwarty dla podróżnych artykuł
Pokaż artykuł
Zabytkowy dworzec kolejowy w Dąbrowie Górniczej otwarty dla podróżnych
Ceglana, elegancko prezentująca się elewacja, nowoczesne, ale nawiązujące stylem do historii obiektu wnętrze, a do tego komfortowa przestrzeń obsługi podróżnych – taki właśnie jest, po trwającej nieco ponad półtora roku przebudowie, dworzec w Dąbrowie Górniczej.
AUTODOC otwiera nowe centrum logistyczne w parku Accolade w Szczecinieartykuł
Pokaż artykuł
AUTODOC otwiera nowe centrum logistyczne w parku Accolade w Szczecinie
AUTODOC, wiodący w Europie sprzedawca internetowy części zamiennych do pojazdów, otworzył w miniony piątek nowe centrum logistyczne M40 w Szczecinie. Tym samym, AUTODOC potroił swoją powierzchnię magazynową na terenie Szczecina do 70 000 metrów kwadratowych. Magazyn o powierzchni 40 000 mkw., posiada około 50 000 miejsc paletowych i jest jak dotąd największym magazynem firmy AUTODOC. Park Szczecin w Załomiu należy do inwestora w nieruchomości przemysłowe Accolade.
Największy na świecie dostawca produktów i składników mlecznych nowym najemcą biurowca LIXA C w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
Największy na świecie dostawca produktów i składników mlecznych nowym najemcą biurowca LIXA C w Warszawie
Prawie 1000 mkw. w kompleksie biurowym LIXA zajmie nowa siedziba polskiej spółki największego na świecie dostawcy produktów i składników mlecznych – grupy Hoogwegt. Yareal podpisał z Hoogwegt Poland 7-letnią umowę najmu powierzchni biurowej na pierwszym piętrze ukończonego niedawno budynku C, stanowiącego część kampusowego kompleksu w pobliżu Ronda Daszyńskiego. Najnowszy biurowiec flagowej inwestycji Yareal jest już skomercjalizowany w ponad 90 proc.
Primient z nowym biurem w kompleksie Hi Piotrkowska w Łodzi artykuł
Pokaż artykuł
Primient z nowym biurem w kompleksie Hi Piotrkowska w Łodzi
Primient, wiodący producent żywności i składników przemysłowych wytwarzanych z odnawialnych źródeł pochodzenia roślinnego, otworzy swoje biuro w budynku Hi Piotrkowska w Łodzi, zarządanego przez Master Management Group. Biuro firmy zajmie powierzchnię 776,92 mkw. na 12. piętrze budynku.
Rekordowy popyt na biura w miastach regionalnych artykuł
Pokaż artykuł
Rekordowy popyt na biura w miastach regionalnych
Według raportu firmy doradczej Newmark Polska „Office Occupier – Rynek biurowy w regionach” całkowita aktywność najemców biurowych w 2023 roku w największych miastach regionalnych w Polsce wyniosła ponad 741 300 mkw. i była wyższa o prawie 19% niż w 2022 roku oraz o 7% w porównaniu z rekordowym rokiem 2019 (przed pandemią). Tymczasem kwestie związane z ESG, poprawą funkcjonalności oraz efektywnym zarządzaniem powierzchnią biurową i optymalizacją kosztów najmu na trwałe wpisały się w język i strategie zarówno najemców, jak i deweloperów.
W Warszawie powstanie najwyższy taras widokowy w Polsce [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie powstanie najwyższy taras widokowy w Polsce [WIZUALIZACJE]
Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników wieżowców i panoram Warszawy. Właściciel najwyższego budynku w Unii Europejskiej, 310-metrowego biurowca Varso Tower, firma HB Reavis w przyszłym roku udostępni turystom taras widokowy znajdujący się na wysokości 230 metrów. Obecnie najwyższy ogólnodostępny taras znajduje się na przedostatnim, 49. piętrze wieży Sky Tower we Wrocławiu, na wysokości około 200 metrów.
Ace of Space we wrocławskiej Renomie rośnie w siłę – ponad 50% powierzchni wynajęte w 4 miesiące od otwarciaartykuł
Pokaż artykuł
Ace of Space we wrocławskiej Renomie rośnie w siłę – ponad 50% powierzchni wynajęte w 4 miesiące od otwarcia
Ace of Space powered by Globalworth, marka oferująca nowoczesne biura serwisowane, notuje świetny start w Renomie. Już po czterech miesiącach od uruchomienia powierzchni, obłożenie osiągnęło ponad 50%.
Jeden z globalnych liderów branży TSL nowym najemcą LCube Rzeszów Airportartykuł
Pokaż artykuł
Jeden z globalnych liderów branży TSL nowym najemcą LCube Rzeszów Airport
Jeden z globalnych liderów branży TSL, firma DSV – Global Transport and Logistics, wynajęła łącznie blisko 3 tys. mkw. powierzchni w obiekcie magazynowo-produkcyjnym LCube Rzeszów Airport, którego budowa zakończyła się w tym roku.
The Bridge wyrasta na nową ikonę biznesowej Warszawy [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
The Bridge wyrasta na nową ikonę biznesowej Warszawy [ZDJĘCIA]
Sylwetka The Bridge, nowego wieżowca Ghelamco, coraz mocniej wyróżnia się w panoramie Warszawy. Jego rozrzeźbiona bryła w większości jest już pokryta szklaną elewacją, za którą toczą się intensywne prace wykończeniowe. Dzieło światowej renomy architektów już niedługo stanie się jednym z symboli biznesowej Warszawy, której serce bije wokół ronda Daszyńskiego.
Polska czeka na energię z Bałtyku, a branża na regulacjeartykuł
Pokaż artykuł
Polska czeka na energię z Bałtyku, a branża na regulacje
Pierwszy prąd z Morza Bałtyckiego zostanie podany do Krajowego Systemu Elektroenergetycznego w 2027 roku – wynika z deklaracji firm uczestniczących w tym procesie. To oznacza, że przed branżą elektroenergetyczną czas bardzo intensywnej pracy. Część ekspertów apeluje, by dłużej nie zwlekać z wypracowaniem nowych regulacji i jak najszybciej powołać zespół dobrych praktyk, który zajmie się tematem farm wiatrowych. Stawka w tym wyścigu jest wysoka – jeżeli szybko nie dorobimy się nowych źródeł wytwarzania energii elektrycznej, to Polska będzie borykała się z regularnym brakiem prądu w systemie.
REKLAMA