REKLAMA
Znaleziono 584 wyników
W Warszawie powstaną nowe siedziby Sejmiku Województwa Mazowieckiego i Sądu Apelacyjnego. Budowa coraz bliżej!artykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie powstaną nowe siedziby Sejmiku Województwa Mazowieckiego i Sądu Apelacyjnego. Budowa coraz bliżej!
Nowe siedziby Sejmiku Województwa Mazowieckiego i Sądu Apelacyjnego w Warszawie coraz bliżej! Budynki będą zlokalizowane przy ul. Świętojerskiej 9, tuż obok obecnych siedzib Sądu Najwyższego i Sądu Apelacyjnego w Warszawie. Obiekty mają powstać do połowy 2029 roku. Właśnie została podpisana umowa z generalnym wykonawcą.
[Radom] Radom otrzyma 27 mln zł na wiaduktartykuł
Pokaż artykuł
[Radom] Radom otrzyma 27 mln zł na wiadukt
Zespół ds. Infrastruktury, Rozwoju Regionalnego, Polityki Regionalnej i Środowiska, działający w ram...
[śląskie] Gliwice: zmiany w dzielnicy akademickiejartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Gliwice: zmiany w dzielnicy akademickiej
Wkrótce ruszy przebudowa ulicy Akademickiej. Zamieni się ona w deptak pełen zieleni z reprezentacyjn...
[kujawsko-pomorskie] DW-550 w Chełmnie czeka remontartykuł
Pokaż artykuł
[kujawsko-pomorskie] DW-550 w Chełmnie czeka remont
Marszałek województwa kujawsko-pomorskiego, starosta chełmiński i burmistrz Chełmna podpisali list i...
[Polska] Transakcje kupna/sprzedaży nieruchomości według formy obrotuartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Transakcje kupna/sprzedaży nieruchomości według formy obrotu
Nawet przypadkowy obserwator rynku nieruchomości nie powinien mieć wątpliwości, iż większość transak...
Mazowieckie: Budowa linii kolejowej Zegrze – Przasnysz coraz bliżejartykuł
Pokaż artykuł
Mazowieckie: Budowa linii kolejowej Zegrze – Przasnysz coraz bliżej
Radni województwa mazowieckiego zadecydowali o przeznaczeniu kolejnych środków na realizację projektu budowy linii kolejowej Zegrze–Przasnysz. W sumie do 2030 r. samorząd Mazowsza przekaże na ten cel ponad 24,7 mln zł. Pieniądze trafią do Serocka, który jest liderem projektu.
Fabryka Norblina w Warszawie powiększa ofertę gastronomicznąartykuł
Pokaż artykuł
Fabryka Norblina w Warszawie powiększa ofertę gastronomiczną
Już wiosną tego roku – 22 kwietnia – gastronomiczna oferta Fabryki Norblina powiększy się o kolejne, wyjątkowe smaki. Restauracja Amar Beirut będzie połączeniem libańskiej sztuki kulinarnej i bliskowschodniej kultury i muzyki w nowoczesnym wydaniu. Łącznie zajmie 700 mkw. w jednym ze zrekonstruowanych budynków pofabrycznego kompleksu, w którym goście będą mogli podziwiać z bliska największy eksponat Muzeum Fabryki Norblina – hydrauliczny akumulator wyrównawczy do prasy 520-tonowej.
[kujawsko-pomorskie] Powiat grudziądzki mądrze inwestuje w infrastrukturęartykuł
Pokaż artykuł
[kujawsko-pomorskie] Powiat grudziądzki mądrze inwestuje w infrastrukturę
Aktywne pozyskiwanie i racjonalne gospodarowanie przez powiat grudziądzki środkami finansowymi umożl...
[Dolny Śląsk] Budowa fabryki silników Mercedesa w Jaworze ruszy w czerwcuartykuł
Pokaż artykuł
[Dolny Śląsk] Budowa fabryki silników Mercedesa w Jaworze ruszy w czerwcu
W piątek, 3 marca Andreas Schenkel, prezes zarządu Mercedes-Benz Manufacturing Poland poinformował o...
Dolny Śląsk: 150 mln zł na remont linii. Pociągi osobowe dojadą z Wrocławia do Sobótkiartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: 150 mln zł na remont linii. Pociągi osobowe dojadą z Wrocławia do Sobótki
PKP PLK szukają wykonawcy rewitalizacji linii kolejowej nr 285 na odcinku Wrocław – Świdni...
Setki milionów złotych z KPO na zakup nowych pociągów dla Kolei Dolnośląskich!artykuł
Pokaż artykuł
Setki milionów złotych z KPO na zakup nowych pociągów dla Kolei Dolnośląskich!
Centrum Unijnych Projektów Transportowych przyznało Kolejom Dolnośląskim 617,6 mln złotych z puli Krajowego Planu Odbudowy. Regionalny przewoźnik przeznaczy te pieniądze na sfinansowanie zakupu 20 nowoczesnych pociągów Elf. O szczegółach mówili podczas konferencji prasowej przedstawiciele samorządu województwa dolnośląskiego.
Obligacje pomogą gminom spłacić kredytyartykuł
Pokaż artykuł
Obligacje pomogą gminom spłacić kredyty
Gminy znalazły sposób na obejście ustawy ograniczającej limity zadłużenia. Masowo wypuszczają obliga...
FLIRT-y pojawią się na wielkopolskich torach. Największy kontrakt w historii regionu podpisany! artykuł
Pokaż artykuł
FLIRT-y pojawią się na wielkopolskich torach. Największy kontrakt w historii regionu podpisany!
12 marca 2026 roku na Dworcu Letnim w Poznaniu Samorząd Województwa Wielkopolskiego podpisał umowę z firmą Stadler Polska na zakup 10 nowoczesnych pociągów FLIRT, z opcją dokupienia kolejnych 10. Wartość podstawowego zamówienia wynosi 553 mln zł, a w przypadku realizacji opcji może wzrosnąć do ponad 1,1 mld zł, co czyni je największym kontraktem w historii samorządu województwa.
Biedronka przywraca architektoniczną perłę Katowic – remont z szacunkiem do historii artykuł
Pokaż artykuł
Biedronka przywraca architektoniczną perłę Katowic – remont z szacunkiem do historii
W sercu Katowic, przy ulicy Uniwersyteckiej 12, we wtorek (30 grudnia), ponownie została otwarta wyjątkowa Biedronka – sklep mieści się w modernistycznym pawilonie autorstwa Stanisława Kwaśniewicza, znanego śląskiego architekta. W trakcie prac remontowych sieć zdecydowała się, we współpracy z władzami miasta i służbami konserwatorskimi, wyeksponować zapomniane elementy fasady z przełomu lat 60. i 70.
PKP PLK i Gmina Inowłódz wspólnie unowocześnią historyczną stację Spałaartykuł
Pokaż artykuł
PKP PLK i Gmina Inowłódz wspólnie unowocześnią historyczną stację Spała
11 maja 2026 r. PKP Polskie Linie Kolejowe SA podpisały porozumienie z Gminą Inowłódz dotyczące przebudowy stacji Spała. Wspólna inwestycja poprawi dostępność, funkcjonalność i komfort obsługi podróżnych w miejscowości o wyjątkowym znaczeniu historycznym i turystycznym.
[śląskie] W Ustroniu wywalczyli remontartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] W Ustroniu wywalczyli remont
To już pewne, w 2012 roku ruszy przebudowa skrzyżowania w Ustroniu Nierodzimiu. Po 30 latach walki o...
[śląskie] Bielsko-Biała: rusza budowa Stadionu Miejskiegoartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Bielsko-Biała: rusza budowa Stadionu Miejskiego
Na tę informację czekali wszyscy sympatycy bielskiego sportu. Jest prawomocne pozwolenie na budowę S...
[Lublin] Rozpoczęła się budowa ul. Poligonowejartykuł
Pokaż artykuł
[Lublin] Rozpoczęła się budowa ul. Poligonowej
Dziś rozpoczął się zasadniczy etap budowy ul. Poligonowej do węzła Jakubowice. Jest to trzeci realiz...
[Polska] Pilotażowe lokalizacje w programie Mieszkanie Plusartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Pilotażowe lokalizacje w programie Mieszkanie Plus
Poznaliśmy już miasta, w których będą mogły powstać pierwsze tanie mieszkania na wynajem wybudowane...
Wzrosła liczba aktów notarialnych dotyczących sprzedaży nieruchomości w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Wzrosła liczba aktów notarialnych dotyczących sprzedaży nieruchomości w Polsce
W 2021 r. podpisano 701,5 tys. aktów notarialnych dotyczących sprzedaży nieruchomości, o 24,3% więcej niż rok wcześniej. W porównaniu z 2020 r. największy wzrost liczby aktów notarialnych wystąpił w przypadku sprzedaży działek niezabudowanych (o 33,3%).
REKLAMA