REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Gdyński kompleks biurowy 3T Office Park pozyskał nowych najemcówartykuł
Pokaż artykuł
Gdyński kompleks biurowy 3T Office Park pozyskał nowych najemców
Gdyński kompleks biurowy 3T Office Park przy ul. Kazimierza Górskiego 3 pozyskał dwóch kolejnych nowych najemców. ATEM-Polska i firma spedycyjna w branży transportu drogowego wybrały go na lokalizację swoich oddziałów.
Lidl otworzy dwa nowe sklepy w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Lidl otworzy dwa nowe sklepy w Polsce
Lidl Polska zbliża się do otwarcia sklepu numer 1000. Sieć konsekwentnie rozwija swoją sieć, otwierając nowe placówki zarówno w dużych miastach, jak i w mniejszych miejscowościach, stawiając na łatwy dostęp do produktów oraz troskę o środowisko. Już w najbliższy czwartek, 4 grudnia br., sieć otworzy swoje pierwsze sklepy w dwóch miejscowościach na południu Polski, w Imielinie (woj. śląskie) i w Zdzieszowicach (woj. opolskie).
White Star Logistics ma pozwolenie na budowę I etapu parku przemysłowo-logistycznego w Nowym Koniku pod Warszawąartykuł
Pokaż artykuł
White Star Logistics ma pozwolenie na budowę I etapu parku przemysłowo-logistycznego w Nowym Koniku pod Warszawą
White Star Logistics, wspólne przedsięwzięcie White Star Real Estate i Bain Capital Credit, otrzymało pozwolenie na budowę pierwszego etapu w przygotowywanym do realizacji parku przemysłowo-logistycznym w Nowym Koniku pod Warszawą. Hala B, która powstanie jako pierwsza z planowanych 4 budynków, będzie miała powierzchnię ponad 21 tys. mkw., zaś cały kompleks docelowo będzie liczył ponad 76 tys. mkw.
Energa z Grupy ORLEN na dłużej w Olivia Centre w Gdańskuartykuł
Pokaż artykuł
Energa z Grupy ORLEN na dłużej w Olivia Centre w Gdańsku
Energa po raz kolejny przedłużyła najem w budynkach największego centrum biznesowego w Polsce, jakim jest Olivia Centre w Gdańsku. Spółka zajmuje ponad 17 000 mkw. powierzchni biurowej w trzech połączonych budynkach i jest jednym z największych rezydentów Olivii. W negocjacjach Energę reprezentował zespół Cushman & Wakefield. Koncern energetyczny ma swoją siedzibę w Olivii Centre nieprzerwanie od 2012 roku.
Zatwierdzono ostateczny przebieg południowej obwodnicy Wadowicartykuł
Pokaż artykuł
Zatwierdzono ostateczny przebieg południowej obwodnicy Wadowic
Może rozpocząć się kolejny etap, opracowanie projektu budowlanego dla południowej obwodnicy tego miasta. Burmistrz Wadowic wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach zatwierdzający przebieg trasy. To pierwsza z małopolskich dróg wskazanych w rządowym Programie budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030, która dostała taką decyzję.
Światowy gigant przejmuje dużą, znaną polską firmę spod Wrocławiaartykuł
Pokaż artykuł
Światowy gigant przejmuje dużą, znaną polską firmę spod Wrocławia
Kolejna znana światowa marka inwestuje w aglomeracji wrocławskiej. Doskonale znany na całym świecie, globalny niemiecki koncern Grupa WÜRTH przejmuje polską firmę 3LP SA z podwrocławskich Siechnic (powiat wrocławski), należącą do Grupy TIM, specjalizującą się w zautomatyzowanym outsourcingu usług logistycznych dla podmiotów z sektora e-commerce. To kolejny krok milowy w rozwoju firmy.
Polska firma SM Mlekovita zainwestuje ponad ćwierć miliarda złotych w budowę nowej fabryki w woj. podlaskimartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma SM Mlekovita zainwestuje ponad ćwierć miliarda złotych w budowę nowej fabryki w woj. podlaskim
Kolejna inwestycja polskiej firmy w województwie podlaskim. Tym razem w branży mleczarskiej. SM Mlekovita zainwestuje ponad ćwierć miliarda złotych w budowę nowej fabryki w miejscowości Wysokie Mazowieckie. Nowe przedsięwzięcie pozwoli tej znanej polskiej firmie zwiększyć moce produkcyjne. Dzięki nowej inwestycji powstaną też nowe miejsca pracy.
Nowe miejsca pracy. Duży producent mebli inwestuje pod Warszawąartykuł
Pokaż artykuł
Nowe miejsca pracy. Duży producent mebli inwestuje pod Warszawą
Kolejne nowe miejsca pracy w aglomeracji warszawskiej, w gminie Kampinos (powiat warszawski zachodni). Fabryka Mebli AKORD przenosi swój główny magazyn do nowoczesnego centrum logistycznego MLP Teresin. Decyzja o wyborze tej lokalizacji była podyktowana m.in. możliwością wysokiego składowania, co pozwoli na optymalizację procesów logistycznych i dalszy rozwój. Fabryka Mebli AKORD uzyska pełny dostęp do obiektu z początkiem września br. W zawarciu transakcji najemcę reprezentowała firma AXI IMMO.
Stoen Operator zamierza pozyskać prawie 270 mln zł na inwestycje w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
Stoen Operator zamierza pozyskać prawie 270 mln zł na inwestycje w Warszawie
Stołeczny Operator Systemu Dystrybucyjnego (OSD) wskazuje, że na terenie Warszawy występuje duże zapotrzebowanie szczytowe. W związku ze zwiększającą się liczbą centrów danych i dostawców rozwiązań chmurowych, a także rozwojem elektromobilności będzie ono nadal rosło. Zaspokojenie tego popytu wymaga znaczących nakładów finansowych, o czym mówił podczas konferencji „Innowacyjna Gmina 2024” Łukasz Sosnowski, menedżer ds. Pozyskiwania Funduszy Zewnętrznych i Realizacji Projektów Badawczo-Rozwojowych w Stoen Operator.
InPost inwestuje pod Krakowem. Powstaną nowe miejsca pracyartykuł
Pokaż artykuł
InPost inwestuje pod Krakowem. Powstaną nowe miejsca pracy
InPost Sp. z o.o. – lider nowoczesnej logistyki inwestuje w Skawinie pod Krakowem. W tym małopolskim mieście, na terenie MDC2 Park Kraków South powstaje nowy terminal przeładunkowy tej znanej, polskiej firmy. Dzięki realizacji inwestycji powstaną nowe miejsca pracy.
 Kolejna wielka inwestycja Amazon na Dolnym Śląsku. 1000 miejsc pracy na początek  artykuł
Pokaż artykuł
Kolejna wielka inwestycja Amazon na Dolnym Śląsku. 1000 miejsc pracy na początek
Amazon zapowiedział plany zainwestowania w Polsce ponad 23 miliardów złotych w latach 2026–2028. Otworzy także nowe centrum logistyczne w Dobromierzu na Dolnym Śląsku. Ogłoszenie zbiega się w czasie z jubileuszem 5-lecia sklepu Amazon.pl.
Kolejna duża inwestycja GLP w woj. śląskim. Firma z branży automotive pierwszym najemcąartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna duża inwestycja GLP w woj. śląskim. Firma z branży automotive pierwszym najemcą
GLP rozpoczęło budowę swojego drugiego centrum logistycznego w Lędzinach. Budynek będzie miał docelowo 40 tys. mkw. powierzchni, a pierwszym najemcą została firma D&H Engineering specjalizująca się w zaawansowanej obróbce elementów metalowych dla sektora automotive.
Panattoni: nieruchomości logistyczne zyskują na znaczeniu inwestycyjnym [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Panattoni: nieruchomości logistyczne zyskują na znaczeniu inwestycyjnym [FILM]
Panattoni wskazuje na siłę swojej platformy oraz atrakcyjne możliwości inwestycyjne, jakie oferuje sektor nieruchomości logistycznych. Dotyczy to sytuacji, gdy nowoczesne magazyny stają się coraz bardziej kluczowe dla odporności gospodarek oraz funkcjonowania łańcuchów dostaw w erze cyfrowej.
Ruszyła budowa pierwszej biogazowni Grupy E.ON w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Ruszyła budowa pierwszej biogazowni Grupy E.ON w Polsce
E.ON Polska już w 2024 r. otworzy swoją pierwszą biogazownię w naszym kraju. Obiekt o mocy zainstalowanej 1 MWe w wysokosprawnej kogeneracji zostanie uruchomiony niedaleko Pułtuska. Inwestycja ta wpisuje się w strategię firmy E.ON, która chce aktywnie uczestniczyć w transformacji energetycznej i wspierać klientów w zmniejszaniu śladu węglowego.
Stadler chce zatrudnić zwalnianych pracowników z PKP CARGOartykuł
Pokaż artykuł
Stadler chce zatrudnić zwalnianych pracowników z PKP CARGO
Kolejna firma chce zatrudniać zwalnianych pracowników z PKP CARGO. W piątek 6 września 2024 roku spółki PKP CARGO S.A. w restrukturyzacji i Stadler Polska Sp. z o.o. podpisały List Intencyjny w sprawie zatrudniania pracowników PKP CARGO. Program wsparcia nowego zatrudnienia dla ok. 50 pracowników PKP CARGO będzie realizowany w najbliższych tygodniach w grupach zawodowych, w których Stadler Polska aktywnie poszukuje pracowników. Dzięki podpisanym dotychczas 13-stu porozumieniom spółka PKP CARGO zorganizowała ponad 2000 miejsc pracy w miejscach zlokalizowanych na terenie całej Polski i w różnych specjalnościach. Uruchomiony został także program outplacementu dla wszystkich pracowników, z którymi spółka zakończy współpracę.
Firma z branży automotive SAPA Polska zainwestuje ponad 51 mln zł w rozbudowę fabryki w Sosnowcuartykuł
Pokaż artykuł
Firma z branży automotive SAPA Polska zainwestuje ponad 51 mln zł w rozbudowę fabryki w Sosnowcu
Kolejna inwestycja z branży automotive w województwie śląskim. Specjalizująca się w produkcji części motoryzacyjnych z plastiku, gumy i metalu firma SAPA Polska, kosztem ponad 51,3 mln zł rozbuduje swój polski zakład produkcyjny w Sosnowcu. Zwiększy też zatrudnienie o 30 osób. Firmę wsparła swoim doradztwem Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH).
Lidl otworzy trzeci sklep w Stargardzieartykuł
Pokaż artykuł
Lidl otworzy trzeci sklep w Stargardzie
Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o łatwy dostęp do produktów dla swoich klientów. Już w czwartek, 21 lipca, Lidl otworzy swój nowy obiekt w Stargardzie, przy ul. Szarych Szeregów 18.
Pod Wrocławiem za ponad 80 milionów euro powstaje wielka fabryka hiszpańskiej firmy Persan [FILM + ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Pod Wrocławiem za ponad 80 milionów euro powstaje wielka fabryka hiszpańskiej firmy Persan [FILM + ZDJĘCIA]
Trwa realizacja kolejnej wielkiej, zagranicznej inwestycji produkcyjnej na Dolnym Śląsku. Pod Wrocławiem, w miejscowości Wróblowice w gminie Miękinia trwają zaawansowane prace na budowie fabryki chemii gospodarczej firmy Persan Polska S.A., należącej do hiszpańskiej grupy Persan.
Pod Wrocławiem ruszyła budowa wielkiej fabryki hiszpańskiej firmy Persan. Pracę znajdzie ponad 1000 osóbartykuł
Pokaż artykuł
Pod Wrocławiem ruszyła budowa wielkiej fabryki hiszpańskiej firmy Persan. Pracę znajdzie ponad 1000 osób
Ruszyła realizacja kolejnej wielkiej inwestycji produkcyjnej na Dolnym Śląsku. Pod Wrocławiem, w miejscowości Wróblowice w gminie Miękinia ruszyła budowa fabryki chemii gospodarczej firmy Persan Polska S.A., należącej do hiszpańskiej grupy Persan.
Pod Wrocławiem trwa budowa wielkiej fabryki hiszpańskiej firmy Persan [FILM + ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Pod Wrocławiem trwa budowa wielkiej fabryki hiszpańskiej firmy Persan [FILM + ZDJĘCIA]
Trwa realizacja kolejnej wielkiej, zagranicznej inwestycji produkcyjnej na Dolnym Śląsku. Pod Wrocławiem, w miejscowości Wróblowice w gminie Miękinia trwają zaawansowane prace na budowie fabryki chemii gospodarczej firmy Persan Polska S.A., należącej do hiszpańskiej grupy Persan.
REKLAMA