REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Największe data center w Europie Środkowej powstanie pod Bełchatowem (Hyperscale Data Center)artykuł
Pokaż artykuł
Największe data center w Europie Środkowej powstanie pod Bełchatowem (Hyperscale Data Center)
Szykuje się wielka inwestycja w Polsce Centralnej, w województwie łódzkim. Pod Bełchatowem, w Domiechowicach (gmina Bełchatów, powiat bełchatowski), powstanie jedno z najbardziej imponujących centrów danych w Europie. Inwestor przygotowuje budowę hyperskalowego kampusu data center o mocy 500 MW, który zajmie ponad 50 hektarów nowo tworzonej strefy przemysłowej. To projekt, który może stać się największym centrum przetwarzania danych w tej części kontynentu i jednocześnie kluczowym impulsem dla transformacji gospodarczej województwa łódzkiego.
Panattoni z finansowaniem na park logistyczny pod Łodziąartykuł
Pokaż artykuł
Panattoni z finansowaniem na park logistyczny pod Łodzią
Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, uzyskał finansowanie bankowe na Panattoni Park Zgierz. Kredytu w wysokości 23,3 mln euro udzielił PKO Bank Polski.
ORLEN pozyskał 2 mld zł na realizację strategicznych inwestycjiartykuł
Pokaż artykuł
ORLEN pozyskał 2 mld zł na realizację strategicznych inwestycji
Inwestorzy po raz kolejny pozytywnie odpowiedzieli na ofertę zakupu obligacji ORLEN. Koncern wyemitował 20 000 obligacji o łącznej wartości 2 mld zł, z 7-letnim okresem wykupu oraz zmiennym kuponem na poziomie WIBOR 6M + 1% w skali roku. Emisji został nadany rating na poziomie BBB+ i AA+(pol), a całą ofertę skierowano do krajowych inwestorów instytucjonalnych. Środki z emisji dodatkowo wzmocnią i zdywersyfikują strukturę finansowania Grupy ORLEN.
Panorama Warszawy wzbogaci się o nowy, 140-metrowy apartamentowiec Liberty Tower [FILMY+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Panorama Warszawy wzbogaci się o nowy, 140-metrowy apartamentowiec Liberty Tower [FILMY+WIZUALIZACJE]
Panorama Warszawy wzbogaci się o nowy, ponad 100-metrowy budynek. W centrum stolicy Polski rozpoczęła się realizacja Liberty Tower - apartamentowca powstającego przy ul. Grzybowskiej 54. Budynek będzie miał 43 kondygnacje naziemne i osiągnie wysokość 140 metrów. Zaplanowano w nim 587 apartamentów oraz unikatowe części wspólne dostępne wyłącznie dla mieszkańców.
Na Podkarpaciu powstaje odcinek drogi ekspresowej S19 Via Carpatia Domaradz - Krosno [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Na Podkarpaciu powstaje odcinek drogi ekspresowej S19 Via Carpatia Domaradz - Krosno [FILMY]
W województwie podkarpackim, w południowo-wschodniej części Polski, powstaje kolejny odcinek drogi ekspresowej S19 Via Carpatia - pomiędzy węzłami Domaradz i Krosno.
 W Gorzowie Wielkopolskim powstanie fabryka rakiet za 2 mld złotych!artykuł
Pokaż artykuł
W Gorzowie Wielkopolskim powstanie fabryka rakiet za 2 mld złotych!
W Gorzowie Wielkopolskim, w zachodniej części Polski, trwają przygotowania do rozpoczęcia budowy jednej z najważniejszych inwestycji zbrojeniowych w historii Polski. W rejonie ulicy Mironickiej ma powstać fabryka pocisków rakietowych o powierzchni 116 hektarów, realizowana przez konsorcjum polskiej firmy WB Electronics oraz koreańską Hanwha Aerospace.
Polsko czeskie rozmowy o współpracy transportowejartykuł
Pokaż artykuł
Polsko czeskie rozmowy o współpracy transportowej
We Wrocławiu odbyło się bilateralne spotkanie ministra infrastruktury Dariusza Klimczaka z ministrem transportu Czech Ivanem Bednárikiem. Było to pierwsze oficjalne spotkanie ministrów po zmianie rządu w Czechach w grudniu 2025 r. W rozmowach uczestniczył również czeski wiceminister transportu A. Kalous.
Droga ekspresowa S6 na finiszu. Ostatnie szlify na 60‑kilometrowym odcinkuartykuł
Pokaż artykuł
Droga ekspresowa S6 na finiszu. Ostatnie szlify na 60‑kilometrowym odcinku
Budowa kluczowej dla Pomorza drogi ekspresowej S6 zbliża się do finału. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiada, że kolejne fragmenty trasy zostaną udostępnione kierowcom jeszcze przed majówką, a cała inwestycja ma być gotowa przed wakacjami.
Upadłość niemieckiego producenta autobusów wodorowych w Lublinie. Miasto ma duży problemartykuł
Pokaż artykuł
Upadłość niemieckiego producenta autobusów wodorowych w Lublinie. Miasto ma duży problem
Firma Arthur Bus, która miała być symbolem europejskiego sukcesu w produkcji autobusów wodorowych, ogłosiła upadłość. Władze Lublina mają duży problem – kontrakt na 20 pojazdów o wartości 64 mln zł prawdopodobnie nie zostanie zrealizowany. Nie będzie też inwestycji i nowych miejsc pracy w mieście. Inwestor nie będzie produkował autobusów w Lublinie.
W Tychach będą montowane chińskie, miejskie auta elektryczneartykuł
Pokaż artykuł
W Tychach będą montowane chińskie, miejskie auta elektryczne
Kolejna zagraniczna inwestycja z branży motoryzacyjnej w Polsce. Jak informuje agencja Bloomberg, chiński producent samochodów elektrycznych, firma Leapmotor, planuje do końca bieżącego roku rozpocząć montaż swoich pojazdów w fabryce Stellantis w Tychach
Znana amerykańska marka odzieżowa Columbia otworzyła pierwszy sklep w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Znana amerykańska marka odzieżowa Columbia otworzyła pierwszy sklep w Polsce
Amerykańska marka odzieżowa Columbia otworzyła w poniedziałek 22 czerwca 2026 roku swój pierwszy w Polsce salon w Designer Outlet Gdańsk. Nowa placówka, zajmująca powierzchnię blisko 258 metrów kwadratowych, stanowi strategiczne uzupełnienie oferty sportowo-outdoorowej jedynego centrum outletowego na Pomorzu, które od lat przyciąga zarówno mieszkańców regionu, jak i turystów.
Dolny Śląsk i Wielkopolska: Kluczowe lokalizacje dla stałej bazy wojsk USAartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk i Wielkopolska: Kluczowe lokalizacje dla stałej bazy wojsk USA
Rząd Polski podjął decyzję o rozpoczęciu rozmów ze stroną amerykańską w sprawie utworzenia stałej bazy wojsk USA na terytorium kraju. Jako główne lokalizacje wskazywane są regiony Dolnego Śląska i Wielkopolski. Potencjalna inwestycja, szacowana na setki milionów złotych, miałaby zapewnić stałą obecność kilku tysięcy żołnierzy amerykańskich wraz z niezbędną infrastrukturą.
Co się buduje w Katowicach? Odc. 2 nowej serii !!! [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Co się buduje w Katowicach? Odc. 2 nowej serii !!! [FILM]
Kontynuujemy naszą nową serię filmów z dwunastu największych miast Polski. Tym razem zaglądamy do liczących 278 tysięcy mieszkańców Katowic – miasta pełnego nowych możliwości i inspiracji, w którym realizowanych jest obecnie wiele różnego rodzaju inwestycji. Przyjrzeliśmy się kilkunastu najciekawszych naszym zdaniem.
Rozpoczynają się prace przy budowie nowego terminala dla Baltic Hub w Gdańsku. Inwestycja jest warta 450 mln euroartykuł
Pokaż artykuł
Rozpoczynają się prace przy budowie nowego terminala dla Baltic Hub w Gdańsku. Inwestycja jest warta 450 mln euro
W poniedziałek, 28 listopada 2022 r. Baltic Hub (dawniej DCT Gdańsk), operator największego terminalu kontenerowego na Bałtyku, uroczyście rozpoczął budowę trzeciego głębokowodnego terminalu T3. Po ukończeniu w drugim kwartale 2025 r. nowy terminal będzie miał ścianę nabrzeża o długości 717 metrów i głębokości 17,5 metra. Będzie to trzecie dalekomorskie nabrzeże Baltic Hub, które może obsługiwać największe kontenerowce na świecie. Nowy terminal zapewni również 36,5 hektara dodatkowej powierzchni operacyjnej. Łącznie inwestycja jest warta 450 mln euro.
Niemal każdy właściciel budynku biurowego myśli dziś o modernizacji nieruchomościartykuł
Pokaż artykuł
Niemal każdy właściciel budynku biurowego myśli dziś o modernizacji nieruchomości
Polski rynek nieruchomości wkrótce obejmie fala modernizacji – to pewne, gdyż aż 70% budynków jest nieefektywnych energetycznie 1. Już dziś obserwujemy wzmożone zainteresowanie potencjalnymi zmianami zwłaszcza wśród właścicieli biurowców, a część z nich podejmuje realne działania w tym kierunku. Tylko w bieżącym roku PORF wyłączył z rynku 8 budynków biurowych o łącznej powierzchni najmu ponad 83 tys. mkw. z uwagi na informacje od właścicieli, że w obecnej chwili nie prowadzą regularnego najmu (jeszcze kilka lat temu były to pojedyncze przypadki). Część z nich realizuje właśnie działania modernizacyjne mające na celu poprawę standardu budynku lub zmianę jego funkcji.
Rekordowe lata w Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznejartykuł
Pokaż artykuł
Rekordowe lata w Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej
Ostatnie lata dla Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej są historyczne pod względem inwestycyjnym i finansowym. Jeden z większych sukcesów to funkcjonujący od maja 2023 r. proekologiczny zakład koncernu PepsiCo, ponad miliardowa inwestycja, bazująca na technologiach przyszłości, jest realizowana etapami do 2025 r. LSSE S.A. nie zwalnia tempa, a plany na przyszłość są duże. Gigantyczna inwestycja firmy Intel na terenach LSSE, nowe parki przemysłowe czy wojskowa jednostka szkoleniowa w Legnicy, to tylko kilka z realizowanych aktualnie przez spółkę projektów. Szczegóły przedstawiono podczas briefingu prasowego w Centrum Konferencyjnym LSSE w Legnicy.
Rząd chce wyłożyć 60 mld zł z budżetu na pierwszą elektrownię jądrową w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Rząd chce wyłożyć 60 mld zł z budżetu na pierwszą elektrownię jądrową w Polsce
Polski rząd zamierza przeznaczyć ok. 60 mld zł publicznego wsparcia dla spółki Polskie Elektrownie Jądrowe Sp. z o.o. (PEJ) – inwestora pierwszej elektrowni jądrowej, która ma powstać w województwie pomorskim. Znalezienie finansowania było jednym z największych wyzwań przy budowie pierwszej polskiej elektrowni jądrowej.
VIGO Photonics zainwestuje ok. miliard złotych w nową fabrykę chipów w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
VIGO Photonics zainwestuje ok. miliard złotych w nową fabrykę chipów w Polsce
Zamiast inwestycji amerykańskiego giganta, koncernu Intel, czy potencjalnych inwestycji tajwańskich jest szansa, że w Polsce powstanie fabryka chipów polskiej firmy VIGO Photonics. Notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie spółka przygotowuje się do realizacji największego projektu w swojej historii. Firma planuje realizację nowoczesnej fabryki detektorów podczerwieni w Polsce.
Co słychać na rynku gruntów inwestycyjnych w Polsce? [ANALIZA]artykuł
Pokaż artykuł
Co słychać na rynku gruntów inwestycyjnych w Polsce? [ANALIZA]
Po okresie dużych wahań związanych z pandemią oraz rynkowej korekcie w latach 2023-2024, w 2025 roku rynek gruntów inwestycyjnych wszedł w fazę stabilizacji. Deweloperzy mieszkaniowi napotykali trudności w pozyskiwaniu działek w dobrych lokalizacjach. Natomiast coraz większą rolę zaczęły odgrywać inwestycje w centra przetwarzania danych i magazyny energii.
Pozytywne sygnały na rynku magazynowym w Polsce. Rośnie liczba nowych umów i aktywność inwestorów [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
Pozytywne sygnały na rynku magazynowym w Polsce. Rośnie liczba nowych umów i aktywność inwestorów [RAPORT]
Sektor magazynowo-produkcyjny rozpoczął rok bardzo aktywnie zarówno po stronie najmu, jak i rynku inwestycyjnego. W okresie od stycznia do marca 2026 r. popyt brutto osiągnął poziom 1,58 mln mkw. (+47% r/r), natomiast popyt netto wzrósł do 850 tys. mkw. (+78% r/r), notując najlepsze wyniki od 2022 r. r. – wynika z z najnowszego raportu AXI IMMO pt.: „Rynek magazynowy w Polsce w I kw. 2026 r.”,
REKLAMA