REKLAMA
Znaleziono 5486 wyników
W Gliwicach powstanie nowa baza Kolei Śląskichartykuł
Pokaż artykuł
W Gliwicach powstanie nowa baza Kolei Śląskich
Szykuje się nowa, duża inwestycja w Gliwicach. Koleje Śląskie chciałyby wybudować nowoczesną bazę dla taboru kolejowego spółki z wykorzystaniem bocznicy kolejowej po kopalnianym szybie Bojków. Podpisano w tej sprawie list intencyjny.
Polpharma otworzyła centrum produkcyjne i laboratorium badawczo-rozwojowe w woj. pomorskimartykuł
Pokaż artykuł
Polpharma otworzyła centrum produkcyjne i laboratorium badawczo-rozwojowe w woj. pomorskim
Polpharma w Starogardzie Gdańskim stawia odważny krok w kierunku przywrócenia produkcji API w Polsce. 23 października starogardzkie Zakłady Farmaceutyczne oficjalnie zakończyły projekt pn. „Prometeusz”. Działaność rozpoczęło laboratorium badawczo-rozwojowe oraz centrum produkcyjne wysokoaktywnych substancji farmaceutycznych. Gratulacje z okazji otwarcia nowej inwestycje na ręce prezesa Polpharmy Sebastiana Szymanka złożył prezydent miasta Janusz Stankowiak.
460-500 mld zł do 2050 roku – tyle wyniesie koszt transformacji systemu ciepłowniczego w Polsce artykuł
Pokaż artykuł
460-500 mld zł do 2050 roku – tyle wyniesie koszt transformacji systemu ciepłowniczego w Polsce
Polska będzie musiała dokonać transformacji ciepłownictwa, żeby osiągnąć neutralność klimatyczną – wskazywali uczestnicy panelu dyskusyjnego pt. „Jak zmienić ciepłownictwo?”, który odbył się podczas Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie. Biorący udział w debacie Marcin Laskowski, wiceprezes PGE Polskiej Grupy Energetycznej, podkreślił, że całkowity koszt transformacji systemu ciepłowniczego w Polsce wyniesie 460-500 mld zł do 2050 roku.
Pierwsza polska elektrownia wiatrowa na Bałtyku coraz bliżej. Działa już baza operacyjno-serwisowa [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Pierwsza polska elektrownia wiatrowa na Bałtyku coraz bliżej. Działa już baza operacyjno-serwisowa [ZDJĘCIA]
Pierwsza polska elektrownia wiatrowa na Bałtyku nabiera coraz bardziej realnych kształtów. Grupa ORLEN osiągnęła kolejny kamień milowy w rozwoju morskiej energetyki wiatrowej. W Łebie zaczęła działać baza operacyjno-serwisowa dla MEW.
Pojazdy autonomiczne w Polsce – kluczowe partnerstwo PSNM i SDCM otwiera nowe możliwościartykuł
Pokaż artykuł
Pojazdy autonomiczne w Polsce – kluczowe partnerstwo PSNM i SDCM otwiera nowe możliwości
Polskie Stowarzyszenie Nowej Mobilności (PSNM) oraz Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM) połączyły siły, by wspierać rozwój pojazdów zautomatyzowanych i autonomicznych w Polsce. Ta współpraca może znacząco przyspieszyć technologiczne ambicje kraju, które mają szansę uczynić Polskę jednym z europejskich liderów w tej dziedzinie.
30-lecie EURO-PARK MIELEC – tysiące miejsc pracy i miliardy złotych w inwestycjachartykuł
Pokaż artykuł
30-lecie EURO-PARK MIELEC – tysiące miejsc pracy i miliardy złotych w inwestycjach
Trzy dekady temu w Mielcu powstała pierwsza w Polsce Specjalna Strefa Ekonomiczna – EURO-PARK MIELEC. Pomysł utworzenia strefy powstał w odpowiedzi na trudną sytuację gospodarczą regionu i potrzebę restrukturyzacji przemysłu lotniczego. Dzięki wsparciu rządu, współpracy z ekspertami i zaangażowaniu Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., udało się stworzyć nowatorski model strefy ekonomicznej, który stał się punktem odniesienia dla kolejnych SSE w całym kraju. Od początku ARP S.A. pełniła kluczową rolę jako inicjator, operator i partner przedsiębiorców – zapewniając stabilność, tworząc atrakcyjne warunki dla inwestorów, rozwijając infrastrukturę techniczną, rewitalizując tereny poprzemysłowe oraz budując nowoczesne hale produkcyjne i centra logistyczne.
Atom – perspektywy i udział polskiego przemysłu [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Atom – perspektywy i udział polskiego przemysłu [FILM]
Wydarzenie „Atom – perspektywy i udział polskiego przemysłu” skierowane było do polskich firm zainteresowanych dołączeniem do krajowego łańcucha dostaw dla projektu pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej.
KGHM planuje kolejną wielką inwestycję na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
KGHM planuje kolejną wielką inwestycję na Dolnym Śląsku
Początek grudnia to w KGHM święto górniczych tradycji. W tym roku w trakcie obchodów pojawiła się wyjątkowa atrakcja: wyznaczenie lokalizacji szybu Gaworzyce. Przywilej wyznaczenia symbolicznego miejsca szybu przypadł Zbigniewowi Bryi, Wiceprezesowi Zarządu KGHM ds. Rozwoju, którego pracownicy będą nadzorować prace projektowe i wykonawstwo tego, jak i pozostałych szybów. Gest ten oznacza nie tylko początek robót – to ważny moment w realizacji ambitnego programu inwestycyjnego Polskiej Miedzi. Szyb Gaworzyce będzie funkcjonował w ramach Zakładów Górniczych Polkowice-Sieroszowice.
Polskie Elektrownie Jądrowe z opinią Prezesa PAA na temat bezpieczeństwa jądrowego lokalizacji elektrowniartykuł
Pokaż artykuł
Polskie Elektrownie Jądrowe z opinią Prezesa PAA na temat bezpieczeństwa jądrowego lokalizacji elektrowni
Polskie Elektrownie Jądrowe (PEJ) uzyskały opinię Prezesa Państwowej Agencji Atomistyki (PAA) dotyczącą Wstępnego Raportu Lokalizacyjnego (WRL) dla lokalizacji Lubiatowo-Kopalino. Raport ten - pierwszy tego typu w Polsce - stanowi wstępną ocenę wybranej lokalizacji pod kątem bezpieczeństwa jądrowego i ochrony radiologicznej oraz uznania terenu za nadający się pod lokalizację obiektu energetyki jądrowej.
[Polska] Czy projekty typu mix zdominują rynekartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Czy projekty typu mix zdominują rynek
Biura, strefa konferencyjna, hotel, usługi, pasaż handlowy, kawiarnie, restauracje i atrakcyjna prze...
Nowe centrum Warszawy na tętnić życiem. Jest przetarg na pierwszy etap [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Nowe centrum Warszawy na tętnić życiem. Jest przetarg na pierwszy etap [WIZUALIZACJE]
W warszawskim Zarządzie Dróg Miejskich ruszył przetarg na budowę naziemnych przejść dla pieszych na...
Izera na solidnych fundamentach: kamienie milowe projektu, największe wyzwania i szanseartykuł
Pokaż artykuł
Izera na solidnych fundamentach: kamienie milowe projektu, największe wyzwania i szanse
Rok po rozpoczęciu współpracy w ramach partnerstwa technologicznego z Geely – globalnym liderem w zakresie elektromobilności – spółka ElectroMobility Poland (EMP) podsumowała efekty prac nad projektem Izera.
Huta Stalowa Wola S.A. podpisała wielki kontrakt zbrojeniowy. Zapewni jej rozwój i pewną przyszłość na dekadyartykuł
Pokaż artykuł
Huta Stalowa Wola S.A. podpisała wielki kontrakt zbrojeniowy. Zapewni jej rozwój i pewną przyszłość na dekady
28 lutego w HSW S.A. Mariusz Błaszczak, Wicepremier i Minister Obrony Narodowej zatwierdził umowę ramową zawartą pomiędzy Agencją Uzbrojenia a konsorcjum firm Polskiej Grupy Zbrojeniowej z Hutą Stalowa Wola S.A. jako liderem na dostawy bojowych wozów piechoty BORSUK oraz wozów specjalistycznych opartych na uniwersalnej modułowej platformie gąsienicowej.
Polski Zielony Fundusz Inwestycyjny inwestuje kolejne 55 mln złotych w zieloną transformację. Pięć biogazowni zasili krajowy przemysłartykuł
Pokaż artykuł
Polski Zielony Fundusz Inwestycyjny inwestuje kolejne 55 mln złotych w zieloną transformację. Pięć biogazowni zasili krajowy przemysł
Polski Zielony Fundusz Fundusz Inwestycyjny Zamknięty (PZF), zarządzany przez ARP Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, zawarł 3 marca 2026 roku kolejną umowę inwestycyjną. To już trzecia transakcja funduszu w ciągu ostatnich miesięcy. Przedmiotem umowy jest zakup pięciu biogazowni na polskim rynku, ich rozbudowa i potencjalnie – rozszerzenie do biometanowni. Zaangażowanie finansowe PZF w ten projekt wyniesie 55 mln zł.
Strategiczna inwestycja w sektorze obronnym w Polsce. NITRO-CHEM podpisał umowę na projekt drugiej instalacji TNTartykuł
Pokaż artykuł
Strategiczna inwestycja w sektorze obronnym w Polsce. NITRO-CHEM podpisał umowę na projekt drugiej instalacji TNT
Bydgoskie Zakłady Chemiczne „Nitro-Chem” S.A., wchodzące w skład Grupy Kapitałowej Polskiej Grupy Zbrojeniowej, podpisały umowę z PROZAP sp. z o.o., (spółka wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Grupy Azoty), na wykonanie projektu drugiej, nowej instalacji do produkcji trotylu (TNT). Inwestycja stanowi odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na TNT zgłaszane przez partnerów zagranicznych oraz wpisuje się w strategiczne potrzeby związane z bezpieczeństwem i obronnością państwa.
Inwestycja za ok. miliard złotych: PGE rozpoczyna budowę nowoczesnego źródła ciepła dla Krakowaartykuł
Pokaż artykuł
Inwestycja za ok. miliard złotych: PGE rozpoczyna budowę nowoczesnego źródła ciepła dla Krakowa
PGE Energia Ciepła z Grupy PGE rozpoczęła pierwszy etap budowy nowoczesnego źródła ciepła w krakowskiej elektrociepłowni, który zapewni bezpieczne i stabilne dostawy dla jednego z największych rynków ciepła w Polsce. Termin oddania instalacji do eksploatacji to 2028 rok.
PGE Dystrybucja pozyskała od NFOŚiGW blisko 1,4 mld zł na modernizację sieci dystrybucyjnejartykuł
Pokaż artykuł
PGE Dystrybucja pozyskała od NFOŚiGW blisko 1,4 mld zł na modernizację sieci dystrybucyjnej
Siedem nowych umów o wartości dotacji prawie 1,4 mld zł, podpisanych przez PGE Dystrybucja z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przyczynia się do realizacji szerokiego programu modernizacji sieci elektroenergetycznych na obszarach wiejskich.
Przy ul. Marszałkowskiej w Warszawie powstanie pierwszy w Polsce dom handlowy HalfPriceartykuł
Pokaż artykuł
Przy ul. Marszałkowskiej w Warszawie powstanie pierwszy w Polsce dom handlowy HalfPrice
W samym centrum Warszawy, przy ul. Marszałkowskiej w Warszawie ma powstać pierwszy w Polsce dom handlowy HalfPrice. Powstanie na bazie obecnego, flagowego sklepu tej marki. Ma zajmować łącznie trzy kondygnacje, a jego powierzchnia wzrośnie z obecnych 2,8 tys. mkw. do 3,8 tys. mkw.
W Warszawie trwa rozbiórka wiaduktu Trasy Łazienkowskiej nad Rondem Sedlaczka [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie trwa rozbiórka wiaduktu Trasy Łazienkowskiej nad Rondem Sedlaczka [FILM]
W stolicy trwa przebudowa wiaduktów Trasy Łazienkowskiej. Północny wiadukt nad Agrykolą został zamknięty dla ruchu 29 stycznia. Samochody osobowe i autobusy poruszają się w obu kierunkach wiaduktem południowym.
Wezi-tec zwiększa zatrudnienie w swojej fabryce w Legnicyartykuł
Pokaż artykuł
Wezi-tec zwiększa zatrudnienie w swojej fabryce w Legnicy
Firma Wezi-tec, należąca do niemieckiej Grupy Weber po raz kolejny zwiększa zatrudnienie w swojej polskiej fabryce zlokalizowanej w Legnicy na Dolnym Śląsku.
REKLAMA