REKLAMA
Znaleziono 2221 wyników
Co słychać na rynku powierzchni biurowych w regionach? [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
Co słychać na rynku powierzchni biurowych w regionach? [RAPORT]
Co słychać na rynku powierzchni biurowych w regionach? Według raportu „Rynek biurowy w Regionach”, przygotowanego przez Axi Immo i podsumowującego sytuację na ośmiu największych biurowych rynkach regionalnych w Polsce, pomimo wyzwań w popycie brutto nadal obserwowana jest stabilizacja. Decyzje o rozpoczęciu nowych inwestycji są podejmowane z dużą ostrożnością, a właściciele biurowców skupiają się na poprawie standardu budynków.
GAZ-SYSTEM zakończył rozbudowę Terminala LNG w Świnoujściu [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
GAZ-SYSTEM zakończył rozbudowę Terminala LNG w Świnoujściu [FILM]
Inwestycja za 1,7 mld zł, w ramach której zbudowano trzeci zbiornik na gaz i drugie nabrzeże, zwiększy zdolność regazyfikacyjną terminalu z 6,2 mld m sześć. rocznie do 8,3 mld m sześć.
Za 90 mln euro Mondi wybudowało w Polsce największą fabrykę opakowań tekturowych w Europieartykuł
Pokaż artykuł
Za 90 mln euro Mondi wybudowało w Polsce największą fabrykę opakowań tekturowych w Europie
Kolejna duża inwestycja zagraniczna w województwie mazowieckim. Mondi, światowy lider branży opakowaniowej i papierniczej wybudował w Mszczonowie (powiat żyrardowski) największą fabrykę opakowań tekturowych w Europie. Wartość inwestycji wyniosła 90 milionów euro.
PKP Intercity inwestuje w Krakowieartykuł
Pokaż artykuł
PKP Intercity inwestuje w Krakowie
Kolejna nowa inwestycja PKP Intercity w stolicy Małopolski. Spółka zawarła umowę z Hochtief Polska S.A. na przebudowę obiektów utrzymania taboru wraz z modernizacją infrastruktury na terenie bocznicy kolejowej Kraków Prokocim. Prace budowlane obejmą m.in. kompleksową przebudowę dachów dwóch hal oraz prace w ich wnętrzach wraz z modernizacją warsztatów, magazynów, szatni i pomieszczeń socjalnych dla pracowników.
Jak wygląda realizacja wielkich inwestycji PKP Intercity ze środków unijnych?artykuł
Pokaż artykuł
Jak wygląda realizacja wielkich inwestycji PKP Intercity ze środków unijnych?
PKP Intercity od wielu lat sukcesywnie rozwija się m.in. dzięki efektywnemu wykorzystywaniu środków unijnych. Już od 2007 roku Spółka otrzymuje środki z UE. Do tej pory dofinansowanie unijne zostało przyznane 14 projektom przewoźnika, z czego 12 zostało już zrealizowanych. Łączna kwota przyznanego wsparcia to ponad 5,3 mld złotych dla projektów o wartości 11 mld złotych.
Grupa BMW Bońkowscy rozpoczyna budowę dwóch nowych salonów w Koszalinie i Wrocławiu [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Grupa BMW Bońkowscy rozpoczyna budowę dwóch nowych salonów w Koszalinie i Wrocławiu [WIZUALIZACJE]
Grupa Bońkowscy od ponad 18 lat reprezentuje markę BMW w Polsce. Dealer obecny w Szczecinie w dwóch lokalizacjach, Gorzowie Wielkopolskim, Koszalinie oraz Pile otworzył w tym roku we Wrocławiu już swój szósty salon. Razem dla BMW grupa prowadzi działalność na blisko 12.000 metrów kwadratowych i zatrudnia ponad 400 osób dla tej inspirującej niemieckiej marki.
W Szczecinie zostanie otwarta Fabryka Wody, najnowocześniejszy kompleks basenowo-edukacyjny w Polsce [ZDJĘCIA+CENY]artykuł
Pokaż artykuł
W Szczecinie zostanie otwarta Fabryka Wody, najnowocześniejszy kompleks basenowo-edukacyjny w Polsce [ZDJĘCIA+CENY]
Fabryka Wody w Szczecinie, najnowocześniejszy kompleks basenowo-edukacyjny w Polsce jest gotowy. Woda w basenach już szumi, sauny się grzeją, a Edukatorium czeka na odkrywców.
PKP Intercity posiada już 7 symulatorów do szkoleń maszynistówartykuł
Pokaż artykuł
PKP Intercity posiada już 7 symulatorów do szkoleń maszynistów
PKP Intercity posiada już 7 symulatorów do szkoleń maszynistów. W ostatnim czasie nowe urządzenia pojawiły się w czterech lokalizacjach: w Krakowie, Katowicach, Wrocławiu i Poznaniu. Za dostarczenie nowych symulatorów odpowiada polski producent Sim Factor. Wartość kontraktu to ponad 2,1 mln zł brutto.
Wrocławska firma SatRev S.A. wybuduje na Dolnym Śląsku pierwszą w Polsce fabrykę nanosatelitówartykuł
Pokaż artykuł
Wrocławska firma SatRev S.A. wybuduje na Dolnym Śląsku pierwszą w Polsce fabrykę nanosatelitów
Na Dolnym Śląsku powstanie pierwsza w Polsce fabryka nanosatelitów. Wrocławska firma z branży kosmicznej SatRev S.A. podpisała list o współpracy z Legnicką Specjalną Strefą Ekonomiczną (LSSE) i planuje zrealizowanie na jej terenie fabryki produkującej nanosatelity w ilościach komercyjnych.
Polska: O połowę mniej magazynów w budowie artykuł
Pokaż artykuł
Polska: O połowę mniej magazynów w budowie
Widoczne spadki po stronie popytu na powierzchnię magazynową bezpośrednio przekładają się na niższą aktywność deweloperów. W pierwszej połowie 2023 roku do użytku oddano łącznie 2,6 mln mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej, przy czym za tak okazały wolumen odpowiada głównie I kw. 2023 roku. W II kw. zrealizowano niespełna 700 000 mkw. powierzchni magazynowej, co jest poziomem niespotykanym od dwóch lat.
Firma Orange Polska otworzyła nowe biuro w kompleksie Palio Office Park w Gdańsku [FILM + ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Firma Orange Polska otworzyła nowe biuro w kompleksie Palio Office Park w Gdańsku [FILM + ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
Z początkiem listopada 200 pracowników firmy Orange wprowadziło się do nowej siedziby firmy na gdańskim Młodym Mieście. Wiodący dostawca usług telekomunikacyjnych w Polsce w ramach zmiany lokalizacji zajął w biurowcu Palio Office Park A ponad 1 200 mkw. powierzchni GLA. Właścicielem i deweloperem kompleksu Palio jest Cavatina Holding, największy w Polsce deweloper biurowy.
Popularna galeria handlowa we Wrocławiu zostanie rozbudowanaartykuł
Pokaż artykuł
Popularna galeria handlowa we Wrocławiu zostanie rozbudowana
Kolejny kompleks handlowo-usługowy w stolicy Dolnego Śląska doczeka się rozbudowy. Tym razem chodzi o galerię handlową Swoja Olimpia, położoną we wschodniej części Wrocławia, przy jednym z największych nowych osiedli mieszkaniowych w mieście – Olimpia Port.
TAT na Swojczyce. Wiemy, jak będzie wyglądać nowa trasa [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
TAT na Swojczyce. Wiemy, jak będzie wyglądać nowa trasa [WIZUALIZACJE]
Projektowanie nowej trasy autobusowo-tramwajowej na Swojczyce jest już na ostatniej prostej. Oprócz 2 kilometrów torowiska, powstanie także nowa pętla z parkingiem dla 166 aut, ta na Sępolnie zostanie przebudowana, a na trasie pojawi się 15 przystanków. Przetarg na budowę miasto chce rozpisać w najbliższe wakacje.
Tramwaj na Zieloną Białołękę coraz bliżej artykuł
Pokaż artykuł
Tramwaj na Zieloną Białołękę coraz bliżej
Tramwaje Warszawskie ogłosiły w czwartek 7 marca przetarg na zaprojektowanie trasy tramwajowej na wschodnią część Białołęki. Budowa tej oczekiwanej przez mieszkańców dzielnicy inwestycji powinna rozpocząć się w 2028 roku.
W ramach KDP pod Łodzią powstanie nowoczesna, wielofunkcyjna stacja kolejowa [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W ramach KDP pod Łodzią powstanie nowoczesna, wielofunkcyjna stacja kolejowa [WIZUALIZACJE]
Odcinek Warszawa – Łódź będzie pierwszym fragmentem Kolei Dużych Prędkości w Polsce. To na tej trasie znajdzie się nowa stacja w Brzezinach – mieście powiatowym pozbawionym dotychczas jakiegokolwiek dostępu do transportu kolejowego. Inwestycja to ogromny postęp w walce z wykluczeniem komunikacyjnym oraz impuls dla gospodarki regionu.
Nova Marina Gdyni – ruszają praceartykuł
Pokaż artykuł
Nova Marina Gdyni – ruszają prace
Rozpoczęła się rozbiórka starych pawilonów przy Basenie Żeglarskim w miejscu których powstanie nowy dom polskiego żeglarstwa – Nova Marina Gdyni. To wspólna inwestycja Ghelamco i PZŻ.
Rekordowy dzień i wielkie inwestycje z Krajowego Planu Odbudowyartykuł
Pokaż artykuł
Rekordowy dzień i wielkie inwestycje z Krajowego Planu Odbudowy
W poniedziałek, 31 marca Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej (MFPiR) podpisało i ogłosiło 22 umowy na łączną kwotę ponad 13 mld złotych w różnych częściach Polski. To największa liczba umów zawarta jednego dnia od początku działania Krajowego Planu Odbudowy (KPO). Dzięki temu wsparciu m.in. PGE sfinansuje rozbudowę i modernizację sieci elektroenergetycznych, a Urząd Morski w Gdyni dostosuje Port w Łebie do budowy i obsługi polskich elektrowni wiatrowych na Bałtyku.
Kolejna duża i ważna inwestycja w Porcie Gdańsk. Basen Górniczy zyska nowoczesną infrastrukturę portowąartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna duża i ważna inwestycja w Porcie Gdańsk. Basen Górniczy zyska nowoczesną infrastrukturę portową
Nowe nabrzeża, większa nośność i lepsze parametry nawigacyjne – największy polski port morski wchodzi w kolejny etap rozwoju. 20 lutego 2026 r. ZMPG S.A. zawarł z PORR S.A. umowę o wartości 114,6 mln zł netto na realizację inwestycji, która znacząco podniesie potencjał przeładunkowy w Porcie Wewnętrznym.
Pół miliarda euro wsparcia UE dla dwóch wielkich inwestycji kolejowych w ramach CPKartykuł
Pokaż artykuł
Pół miliarda euro wsparcia UE dla dwóch wielkich inwestycji kolejowych w ramach CPK
Podczas wtorkowej konferencji w Warszawie zaprezentowano wyniki dwóch projektów dofinansowanych ze środków unijnych w ramach Instrumentu "Łącząc Europę" (CEF). Mowa o tzw. kolejowym „Y” oraz tunelu dalekobieżnym w Łodzi. W wydarzeniu udział wzięli m.in. wiceminister infrastruktury Piotr Malepszak, wiceminister funduszy i polityki regionalnej Jan Szyszko, członek zarządu CPK Marcin Michalski oraz zastępca dyrektora CUPT Sylwia Cieślak-Wilk.
Gdańsk: Ostatnia duża nieruchomość w Porcie Wewnętrznym wystawiona do przetarguartykuł
Pokaż artykuł
Gdańsk: Ostatnia duża nieruchomość w Porcie Wewnętrznym wystawiona do przetargu
Licząca prawie 8 ha działka, potocznie zwana „Rybką”, znajdująca się w sąsiedztwie „Fosforów”, ma szansę zostać zagospodarowana. Zadanie to wpisuje się w długoterminową strategię inwestycyjną Zarządu Morskiego Portu Gdańsk w zakresie rozwoju Portu Wewnętrznego. Pod koniec 2023 r. zakończona została przebudowa rejonu Nabrzeża Przemysłowego, inwestycja, która w zdecydowany sposób poprawiła komunikację w okolicy wystawionej do przetargu nieruchomości. Był to punkt wyjścia do komercjalizacji tego terenu.
REKLAMA