REKLAMA
Znaleziono 4108 wyników
Kulisy budowy najdroższego i najbardziej spektakularnego odcinka drogi ekspresowej Via Carpatia S19 na Podkarpaciu [FILMY+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Kulisy budowy najdroższego i najbardziej spektakularnego odcinka drogi ekspresowej Via Carpatia S19 na Podkarpaciu [FILMY+ZDJĘCIA]
Miliony metrów sześciennych wykopów, setki tysięcy kursów wywrotek i ciężkie maszyny pracujące bezpośrednio w terenie. Tak w praktyce wygląda budowa drogi ekspresowej S19 na odcinku Babica-Jawornik.
Postępuje modernizacja linii kolejowej łączącej Kielce ze Skarżyskiem-Kamiennąartykuł
Pokaż artykuł
Postępuje modernizacja linii kolejowej łączącej Kielce ze Skarżyskiem-Kamienną
Nowe tory, perony i wiadukty – przebudowa szlaku kolejowego na odcinku Skarżysko-Kamienna – Tumlin wkracza w kolejną fazę. Modernizacja wiaduktów wymaga zmian w organizacji ruchu na drogach. Do końca 2028 roku Polskie Linie Kolejowe SA odmienią jakość podróży pomiędzy dwoma ważnymi miastami województwa świętokrzyskiego. Pociągi pasażerskie przyspieszą, ułatwimy dostęp do kolei podróżnym, a dodatkowe tory na stacjach pomogą w transporcie towarów. Warta przeszło 830 mln zł brutto inwestycja ubiega się o współfinansowanie ze strony Unii Europejskiej w ramach programu „Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej”.
Inwestycja za ponad 467 mln zł: Rozpoczyna się jeden z najbardziej wymagających etapów budowy obwodnicy Oświęcimia [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Inwestycja za ponad 467 mln zł: Rozpoczyna się jeden z najbardziej wymagających etapów budowy obwodnicy Oświęcimia [ZDJĘCIA]
Trwają prace nad przeciskaniem jednego z największych tego typu obiektów w Polsce – betonowego segmentu o masie ponad 5,5 tys. ton pod czynną linią kolejową w Oświęcimiu. To najbardziej wymagający technologicznie etap realizacji obwodnicy miasta w ciągu drogi krajowej nr 44, prowadzonej przez Budimex S.A. na zlecenie GDDKiA.
Budimex zakończył budowę komory "Fabryczna" w Łodzi – ważny krok dla Kolei Dużych Prędkości w Polsce i całego projektu Port Polska [FILM+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Budimex zakończył budowę komory "Fabryczna" w Łodzi – ważny krok dla Kolei Dużych Prędkości w Polsce i całego projektu Port Polska [FILM+ZDJĘCIA]
Budimex SA zakończył zasadnicze prace przy budowie komory odbiorczej „Fabryczna”, jednego z kluczowych elementów infrastruktury towarzyszącej budowie tunelu dalekobieżnego w Łodzi w ciągu linii kolejowej nr 85. Zakończenie tego etapu otwiera drogę do rozpoczęcia kolejnych prac związanych z budową komory rozjazdowej „Fabryczna”, których start zaplanowano na lipiec 2026 roku.
Pociągi wrócą do Łomży, do Ostrołęki – dojadą sprawniejartykuł
Pokaż artykuł
Pociągi wrócą do Łomży, do Ostrołęki – dojadą sprawniej
Do Łomży pociągi wrócą, do Ostrołęki – dojadą sprawniej. Wygodne podróże będą efektem inwestycji realizowanych na liniach kolejowych prowadzących do obu miast. Roboty postępują, a pierwszych pozytywnych zmian należy spodziewać się w czerwcu. W planach Polskich Linii Kolejowych SA są także dalsze inwestycje zwiększające możliwości kolei w regionie.
Powstanie nowy dworzec kolejowy Opoczno Południeartykuł
Pokaż artykuł
Powstanie nowy dworzec kolejowy Opoczno Południe
W ramach programu Dworce Przyjazne Pasażerom na stacji Opoczno Południe powstanie nowoczesny dworzec kolejowy. Polskie Koleje Państwowe ogłosiły właśnie przetarg na wybór wykonawcy prac projektowych oraz robót budowlanych budowy nowego dworca.
Budowa drogi krajowej do elektrowni jądrowej: Jest pozwolenie na budowę dla 5-kilometrowego fragmentu drogi krajowej, tzw. "ostatniej mili"artykuł
Pokaż artykuł
Budowa drogi krajowej do elektrowni jądrowej: Jest pozwolenie na budowę dla 5-kilometrowego fragmentu drogi krajowej, tzw. "ostatniej mili"
Wojewoda Pomorska wydała pozwolenie na budowę dla 5-kilometrowego fragmentu drogi krajowej, tzw. „ostatniej mili”. Połączy ona plac budowy elektrowni jądrowej poprzez drogę pożarową z istniejącą siecią dróg publicznych. Prace w terenie powinny ruszyć w najbliższych dniach, po przekazaniu placu budowy.
Pociągiem z Katowic w stronę Ligoty po nowo wybudowanych wiaduktach kolejowych [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Pociągiem z Katowic w stronę Ligoty po nowo wybudowanych wiaduktach kolejowych [ZDJĘCIA]
Z końcem kwietnia pociągi między stacjami Katowice i Katowice Ligota pojadą po nowych wiaduktach. Podróżni skorzystają z peronu nr 2 na głównej stacji w stolicy województwa. To kolejne efekty wielkiej inwestycji Polskich Linii Kolejowych S.A. realizowanej między Będzinem a Katowicami Piotrowicami, dzięki której podróżni zyskają bezpieczną i bardziej dostępną kolej. Prace są dofinansowane z unijnego instrumentu CEF „Łącząc Europę”.
Inwestycja za 1,2 mld złotych. Postęp prac na modernizowanych liniach kolejowych od Sandomierza do Padwi i Stalowej Woliartykuł
Pokaż artykuł
Inwestycja za 1,2 mld złotych. Postęp prac na modernizowanych liniach kolejowych od Sandomierza do Padwi i Stalowej Woli
Inwestycja obejmująca linie kolejowe nr 25, 74 i 78 na odcinku Stalowa Wola – Tarnobrzeg – Sandomierz – Ocice – Padew nabiera tempa. Już widoczne są nowe elementy torowiska, peronów, sieci trakcyjnej oraz obiektów inżynieryjnych i przejazdów kolejowo-drogowych. Dzięki przedsięwzięciu podniesiona zostanie sprawność tras, zwiększy się dostępność komunikacyjna, umożliwione zostaną bezpośrednie połączenia kolejowe od Sandomierza do Padwi.
Drugie z postępowań na budowę odcinka linii Kolei Dużych Prędkości Warszawa – Łódźartykuł
Pokaż artykuł
Drugie z postępowań na budowę odcinka linii Kolei Dużych Prędkości Warszawa – Łódź
Jest kolejne postępowanie na budowę odcinka linii Kolei Dużych Prędkości między Warszawą i Łodzią. Spółka Centralny Port Komunikacyjny, odpowiedzialna za realizację programu inwestycyjnego Port Polska, w trybie dialogu konkurencyjnego poszukuje wykonawcy budowy 14,3 kilometrowego odcinka kolejowego „Y” między węzłami lotniskowym i bolimowskim. Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału to 12 czerwca br.
Kolejna polska firma zainwestuje w woj. warmińsko-mazurskim, przy wsparciu W-MSSEartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna polska firma zainwestuje w woj. warmińsko-mazurskim, przy wsparciu W-MSSE
Kolejna inwestycja polskiej firmy uzyskała wsparcie od Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (W-MSSE S.A.), w ramach Polskiej Strefy Inwestycji i będą mogła korzystać ze zwolnienia od podatku dochodowego.
Duży, polski producent mebli inwestuje w woj. warmińsko-mazurskimartykuł
Pokaż artykuł
Duży, polski producent mebli inwestuje w woj. warmińsko-mazurskim
Kolejna polska firma uzyskała wsparcie od Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (WMSSE S.A.), w ramach Polskiej Strefy Inwestycji i będzie mogła korzystać ze zwolnienia od podatku dochodowego.
W Polsce istnieje pusta autostrada. Prawie nikt nią nie jeździ  artykuł
Pokaż artykuł
W Polsce istnieje pusta autostrada. Prawie nikt nią nie jeździ
Z najnowszego Generalnego Pomiaru Ruchu GDDKiA wynika, że w Polsce istnieje autostrada, którą niemal nikt nie jeździ. Chodzi o wschodni odcinek A4 od Przemyśla (węzeł Jarosław Wschód) w stronę granicy, z którego korzysta zaledwie około 2,4 tys. pojazdów dziennie. To jeden z najniższych wyników w kraju. Dla porównania — na najbardziej obciążonych trasach w Polsce ruch przekracza 100 tys. samochodów dziennie.
Lubelskie: S19 Via Carpatia - Obwodnica Kocka i Woli Skromowskiej wkrótce będzie dwujezdniowa [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Lubelskie: S19 Via Carpatia - Obwodnica Kocka i Woli Skromowskiej wkrótce będzie dwujezdniowa [ZDJĘCIA]
Budowa drugiej jezdni obwodnicy Kocka i Woli Skromowskiej w ciągu S19 zbliża się do końca. W maju kierowcy będą korzystać z dwujezdniowej drogi ekspresowej. Blisko 8-kilometrową obwodnicę Kocka i Woli Skromowskiej wybudowaliśmy w 2011 r. Była to pierwsza trasa ekspresowa w woj. lubelskim. Jednojezdniowa droga została zaprojektowana z myślą o późniejszej dobudowie drugiej nitki. Prace ruszyły wiosną 2024 r.
W Zabrzu ruszyła fabryka za 310 mln zł. Będzie jednym z najważniejszych centrów produkcji świeżej karmy dla psów w Europieartykuł
Pokaż artykuł
W Zabrzu ruszyła fabryka za 310 mln zł. Będzie jednym z najważniejszych centrów produkcji świeżej karmy dla psów w Europie
W poniedziałek, 20 kwietnia 2026 roku, w Zabrzu oficjalnie otwarto nowy zakład produkujący świeże jedzenie dla psów marki PsiBufet. To jedna z największych inwestycji w regionie – na starcie zatrudnia 300 osób, a docelowo liczba ta może podwoić się wraz z rozbudową zakładu.
Może ruszać budowa kolejnego odcinka drogi ekspresowej S19 Via Carpatiaartykuł
Pokaż artykuł
Może ruszać budowa kolejnego odcinka drogi ekspresowej S19 Via Carpatia
Wojewoda Lubelski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla S19 od Międzyrzeca Podlaskiego do Radzynia Podlaskiego. Tym samym wszystkie sześć odcinków szlaku Via Carpatia, o łącznej długości 100 km, od granicy woj. mazowieckiego i lubelskiego do Lublina, jest już w budowie.
Rozbudowa zaplecza produkcyjnego MAAG Polska w Zabrzu wchodzi w decydującą fazęartykuł
Pokaż artykuł
Rozbudowa zaplecza produkcyjnego MAAG Polska w Zabrzu wchodzi w decydującą fazę
Rozbudowa zaplecza produkcyjnego MAAG Polska w Zabrzu wchodzi w decydującą fazę. Spółka zakończyła zasadnicze prace budowlane związane z realizacją inwestycji o wartości około 12 milionów złotych, która stanowi jeden z najważniejszych projektów rozwojowych w historii przedsiębiorstwa.
Nowe miejsca pracy. Polska firma Ratrusto otwiera zakład produkcyjny w CTPark Zabrzeartykuł
Pokaż artykuł
Nowe miejsca pracy. Polska firma Ratrusto otwiera zakład produkcyjny w CTPark Zabrze
Firma Ratrusto sp. z o.o. wybrała CTPark Zabrze na lokalizację swojego pierwszego zakładu produkcyjnego. Przedsiębiorstwo zajmie łącznie blisko 1 800 mkw. powierzchni, gdzie uruchomi linię do wytwarzania elementów z tworzyw sztucznych. W procesie negocjacji najemcę wspierała agencja MAXON Nieruchomości.
Na budowie wielkiego terminala T5 w Gdańsku trwają intensywne prace konstrukcyjne i ziemne [FILM+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Na budowie wielkiego terminala T5 w Gdańsku trwają intensywne prace konstrukcyjne i ziemne [FILM+ZDJĘCIA]
Na budowie terminala T5 trwają intensywne prace konstrukcyjne i ziemne. Równoległa realizacja robót żelbetowych oraz przygotowanie podłoża umożliwiają otwieranie kolejnych frontów inwestycji.
Podkarpackie: Most na drodze ekspresowej S19 Via Carpatia ulega degradacji. Przejdzie generalny remontartykuł
Pokaż artykuł
Podkarpackie: Most na drodze ekspresowej S19 Via Carpatia ulega degradacji. Przejdzie generalny remont
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) przetarg na remont mostu drogowego w ciągu drogi ekspresowej S19 nad potokiem Czarna w m. Świlcza. (województwo podkarpackie). Oferty można składać do 7 maja br.
REKLAMA