REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Hiszpańska firma Openchip otwiera centrum badawczo-rozwojowe w Gdańskuartykuł
Pokaż artykuł
Hiszpańska firma Openchip otwiera centrum badawczo-rozwojowe w Gdańsku
Pomorze umacnia swoją pozycję lidera innowacji technologicznych. Hiszpańska firma Openchip z siedzibą w Barcelonie ogłosiła rekrutację do nowego centrum badawczo-rozwojowego w Gdańsku. To wyjątkowy krok naprzód dla regionu, który już teraz staje się kołem zamachowym polskiej gospodarki w sektorze zaawansowanych technologii.
Dolny Śląsk – rekordowy budżet województwa na 2023 rok. Będzie dużo inwestycjiartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk – rekordowy budżet województwa na 2023 rok. Będzie dużo inwestycji
Jaki będzie rok 2023 dla Dolnego Śląska? Z pewnością rekordowy – budżet województwa w wysokości 2 miliardów 274 milionów złotych oraz brak deficytu oznacza dla mieszkańców regionu wiele nowych inwestycji i dalszy dynamiczny rozwój gospodarczy całego regionu. Najwięcej pieniędzy samorząd województwa przeznaczy na transport, ochronę zdrowia i rozwój regionalny.
W Krakowie kosztem 245 mln zł uruchomiono Zakład Recyklingu Tworzyw Sztucznych [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
W Krakowie kosztem 245 mln zł uruchomiono Zakład Recyklingu Tworzyw Sztucznych [FILM]
W rejonie ulic Igołomskiej i Cementowej, na terenie poprzemysłowym Nowej Huty, powstaje Centrum Recyklingu Odpadów Komunalnych. 30 września nastąpiło otwarcie Zakładu Recyklingu Tworzyw Sztucznych, a zarazem zakończenie I etapu realizacji tej inwestycji.
Osiedlowy radny o decyzji zarządu województwa w sprawie WOW: To krok w dobrym kierunkuartykuł
Pokaż artykuł
Osiedlowy radny o decyzji zarządu województwa w sprawie WOW: To krok w dobrym kierunku
Zarząd województwa podzielił realizację południowego odcinka wschodniej obwodnicy Wrocławia na dwie...
Setki nowych miejsc pracy. W Gdańsku trwa budowa wielkiej fabryki wież offshore wind [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Setki nowych miejsc pracy. W Gdańsku trwa budowa wielkiej fabryki wież offshore wind [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]
W Gdańsku trwa budowa wielkiej fabryki morskich wież wiatrowych. Rocznie powstawać tam będzie nawet 150 konstrukcji. Dzięki realizacji tego projektu powstanie około 500 miejsc pracy dla wysokiej klasy specjalistów. Inwestycja, która ma wspierać rozwój Morskiej Energetyki Wiatrowej (MEW) w Polsce i Europie, powstaje na terenie Stoczni Gdańskiej. Nowa fabryka wież offshore zlokalizowana w Gdańsku, z bezpośrednim dostępem do nabrzeża, jest kluczową inwestycją dla polskiego sektora energetyki odnawialnej.
Na Dolnym Śląsku ma powstać wielka elektrownia szczytowo-pompowa. Szacunkowy koszt inwestycji to 4 miliardy złotychartykuł
Pokaż artykuł
Na Dolnym Śląsku ma powstać wielka elektrownia szczytowo-pompowa. Szacunkowy koszt inwestycji to 4 miliardy złotych
Jest szansa, że wielka elektrownia szczytowo-pompowa w gminie Bystrzyca Kłodzka na Dolnym Śląsku w k...
Budowa domu: drożej znaczy taniej!artykuł
Pokaż artykuł
Budowa domu: drożej znaczy taniej!
Z początkiem nowego roku uruchomiony został program dopłat do kredytów na budowę domów energooszczęd...
[Warszawa] Supertoaleta z kawiarnią i wodny plac zabaw, czyli o nowym obliczu nadwiślańskiego wybrzeżaartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Supertoaleta z kawiarnią i wodny plac zabaw, czyli o nowym obliczu nadwiślańskiego wybrzeża
Wiosną ma ruszyć budowa nowoczesnego pawilonu plażowego w pobliżu Stadionu Narodowego. Przez najbliż...
W woj. śląskim planowana jest budowa Centrum Zielonej Energii artykuł
Pokaż artykuł
W woj. śląskim planowana jest budowa Centrum Zielonej Energii
W województwie śląskim planowana jest budowa Centrum Zielonej Energii. Należąca do miasta Rybnik spółka miejska – Centrum Zielonej Energii Subregionu Zachodniego – złożyła wniosek do NFOŚiGW o dofinansowanie budowy instalacji do przetwarzania odpadów biodegradowalnych w technologii biogazowni. Dofinasowanie tej inwestycji może wynieść 100 mln zł. Budowa jest planowana w dzielnicy Niewiadom.
Prawie pół miliarda bezzwrotnej dotacji z KPO na sieci Energa-Operatorartykuł
Pokaż artykuł
Prawie pół miliarda bezzwrotnej dotacji z KPO na sieci Energa-Operator
Ponad 260 MW potencjału przyłączeniowego dla odbiorców i nowych OZE w sieci oraz 250 km nowoczesnych linii, w większości wysokiego napięcia – takie m.in. efekty przyniosą inwestycje Energa-Operator – głównie na terenach wiejskich – zrealizowane dzięki środkom z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. Spółka pozyskała na ten cel 470 mln zł bezzwrotnej dotacji. Dziś podpisała w tej sprawie umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Trójmiasto cieszy się popularnością wśród najemców biurowychartykuł
Pokaż artykuł
Trójmiasto cieszy się popularnością wśród najemców biurowych
Według najnowszego raportu firmy Newmark Polska "Office Occupier: Rynek biurowy w Trójmieście w I-IV kw. 2022 r." Trójmiasto jest czwartym największym rynkiem biurowym w Polsce, który z roku na rok przyciąga coraz więcej najemców oraz wzbogaca się o kolejne metry kwadratowe nowoczesnych biur. Jednak w tym regionie, tak jak w całej Polsce, deweloperzy ostrożniej podchodzą do realizacji nowych inwestycji, co przekłada się na spadek wolumenu powierzchni biurowej w budowie. Na koniec grudnia 2022 r. współczynnik pustostanów na rynku trójmiejskim przekroczył 13%.
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Białoskórnicza 7/8/9/10
Wrocław, Stare Miasto
[Wrocław] Rzeżnicza 2/3inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Rzeżnicza 2/3
Wrocław, Stare Miasto
[Kraków] Remont Ronda Kocmyrzowskiegoinwestycja
Pokaż inwestycję
[Kraków] Remont Ronda Kocmyrzowskiego
Kraków, Rondo Kocmyrzowskie
[Wrocław] Zarząd Archicom rekomenduje wypłatę akcjonariuszom 50 proc. skonsolidowanego zyskuartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Zarząd Archicom rekomenduje wypłatę akcjonariuszom 50 proc. skonsolidowanego zysku
Zarząd Grupy Archicom, lidera wrocławskiego rynku mieszkaniowego, rekomenduje wypłatę dla akcjonariu...
Zarząd Dróg Miejskich ogłasza przetarg na przebudowę ul. Kruczej [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Zarząd Dróg Miejskich ogłasza przetarg na przebudowę ul. Kruczej [WIZUALIZACJE]
Wypięknieje Krucza – jedna z centralnych ulic Warszawy, która od dawna nie przechodziła remontu. Stanie się lokalną ulicą wygodną przede wszystkim dla mieszkańców, a nie ruchu tranzytowego. Powstanie na niej pieszy pasaż – bulwar z małą architekturą i drzewami. Firma wyłoniona w ogłoszonym przetargu będzie miała półtora roku na wykonanie prac. Środki na ten cel przyznała w marcu br. Rada m.st. Warszawy. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku. To kolejny krok w budowie Nowego Centrum Warszawy.
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Pszczyna] Obwodnica Pszczyny
Pszczyna
Osiedle TBS "Nowy Dom"inwestycja
Pokaż inwestycję
Osiedle TBS "Nowy Dom"
Lublin, Felin
[Wałbrzych] Ul. Gagarina/Lewelela (remont)inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wałbrzych] Ul. Gagarina/Lewelela (remont)
Wałbrzych, Szczawienko
[Poznań] Skwer Janusza Ziółkowskiegoinwestycja
Pokaż inwestycję
[Poznań] Skwer Janusza Ziółkowskiego
Poznań, Grunwald
REKLAMA