REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
ENEL-MED otworzy dwie nowe przychodnie medyczne we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
ENEL-MED otworzy dwie nowe przychodnie medyczne we Wrocławiu
Największa polska firma medyczna Grupa ENEL-MED zdecydowała się otworzyć dwie nowe przychodnie medyczne w stolicy Dolnego Śląska. Obie powstaną w centrum miasta, w dobrze skomunikowanych lokalizacjach.
Amerykański gigant technologiczny nowym najemcą Skylineraartykuł
Pokaż artykuł
Amerykański gigant technologiczny nowym najemcą Skylinera
Flagowy biurowiec Grupy Karimpol, warszawski Skyliner, zyskał ostatnio nowego najemcę. Do wieżowca przy Rondzie Daszyńskiego wprowadzi się Xperi, amerykański gigant technologiczny. W Skylinerze firma zajmie blisko 3 000 mkw. powierzchni.
Światowy lider technologii medycznej inwestuje pod Krakowemartykuł
Pokaż artykuł
Światowy lider technologii medycznej inwestuje pod Krakowem
Kolejna duża inwestycja zagraniczna w aglomeracji krakowskiej. Firma Stryker Poland Manufacturing sp. z o.o. zainwestuje 265 mln zł w rozwój swojego zakładu w Skawinie.
PKP PLK S.A. zatrudnią do 250 pracowników zwalnianych grupowo z PKP CARGO S.A.artykuł
Pokaż artykuł
PKP PLK S.A. zatrudnią do 250 pracowników zwalnianych grupowo z PKP CARGO S.A.
Bardzo dobra wiadomość. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oraz PKP CARGO S.A. podpisały w poniedziałek 15 lipca List Intencyjny w sprawie zatrudnienia pracowników PKP CARGO S.A. PLK S.A. jest zarządcą narodowej sieci kolejowej. Program wsparcia nowego zatrudnienia dla pracowników PKP CARGO S.A. będzie realizowany jeszcze w lipcu br. i w nadchodzących miesiącach obejmie do 250 osób w grupach zawodowych związanych z branżą kolejową.
We Wrocławiu powstanie pierwsza w Polsce fabryka cienkowarstwowych ogniw fotowoltaicznychartykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu powstanie pierwsza w Polsce fabryka cienkowarstwowych ogniw fotowoltaicznych
W stolicy Dolnego Śląska zostanie zrealizowana kolejna nowa, duża inwestycja z branży najnowszych technologii. Inwestor, polska firma ROLTEC Sp. z o.o. z Poznania zamierza wybudować w zachodniej części Wrocławia pierwszą w Polsce fabrykę cienkowarstwowych ogniw fotowoltaicznych w technologii CIGS. Inwestor otrzyma od rządu pomoc publiczną na realizację swojej inwestycji.
Kolejne dwie polskie firmy zainwestują pod Krakowemartykuł
Pokaż artykuł
Kolejne dwie polskie firmy zainwestują pod Krakowem
Kolejne dwie polskie firmy zdecydowały się na realizację inwestycji na terenie województwa małopolskiego, przy wsparciu Krakowskiego Parku Technologicznego, operatora programu Polska Strefa Inwestycji.
Co dalej z wielką Elektrownią Siersza? TAURON przedstawił swoje planyartykuł
Pokaż artykuł
Co dalej z wielką Elektrownią Siersza? TAURON przedstawił swoje plany
W trakcie spotkania w Starostwie Powiatowym w Chrzanowie, TAURON przedstawił plany dotyczące Elektrowni Siersza. Obecnie trwają zaawansowane prace analityczne, których celem jest wybór finalnego wariantu transformacji. Kotły Elektrowni Siersza zostaną przystosowane do spalania paliw alternatywnych lub w ich miejsce powstaną szczytowe jednostki gazowe, bateryjne magazyny energii oraz farma fotowoltaiczna.
Globalna firma technologiczna zostaje w krakowskim O3 Business Campusartykuł
Pokaż artykuł
Globalna firma technologiczna zostaje w krakowskim O3 Business Campus
O3 Business Campus nie zwalnia tempa. Zarządzany przez EPP nowoczesny kompleks biurowy, z bogatą ofertą udogodnień to prosty wybór dla biznesu, co potwierdza przedłużenie umowy najmu z HCLTech na kolejne 5 lat. Najemca zajmuje cztery piętra w budynkach klasy A. Łączny metraż objęty kontraktem wynosi ponad 7 000 mkw.
TAURON ma plan dla Elektrowni Siersza. Los zakładu nie jest przesądzonyartykuł
Pokaż artykuł
TAURON ma plan dla Elektrowni Siersza. Los zakładu nie jest przesądzony
Przedłużenie rynku mocy, repowering lub komercjalizacja to plany TAURONA na utrzymanie Elektrowni Siersza. Władze spółki podkreślają, że los zakładu nie jest przesądzony.
PGE pozyskała 2,25 mld zł od EBI na rozwój odnawialnych źródeł energii w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
PGE pozyskała 2,25 mld zł od EBI na rozwój odnawialnych źródeł energii w Polsce
PGE Polska Grupa Energetyczna i Europejski Bank Inwestycyjny zawarły umowę kredytową o wartości 2,25 mld zł, z której środki zostaną przeznaczone na sfinansowanie modernizacji Elektrowni Szczytowo-Pompowej Porąbka-Żar oraz rozbudowę portfela elektrowni fotowoltaicznych wraz z infrastrukturą przyłączeniową. Za realizację projektów będzie odpowiedzialna PGE Energia Odnawialna. Wsparcie zostało udzielone w ramach REPowerEU z przeznaczeniem na finansowanie transformacji energetycznej w Polsce.
Kolejny ważny krok ku budowie pierwszej elektrowni jądrowej w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Kolejny ważny krok ku budowie pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce
Zrobiono kolejny ważny krok ku budowie pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce. Nieruchomości w gminie Choczewo (województwo pomorskie), na których powstanie pierwsza elektrownia jądrowa w Polsce, zostały przekazane w użytkowanie wieczyste spółce Polskie Elektrownie Jądrowe (PEJ). Wojewoda pomorska Beata Rutkiewicz podpisała już stosowną umowę. PEJ reprezentowała Anna Jasińska, dyrektor pionu zezwoleń inwestycyjnych.
Umowa pomostowa ws. budowy pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce podpisana! [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Umowa pomostowa ws. budowy pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce podpisana! [FILM]
Zrobiono kolejny kroku ku budowie pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce. W poniedziałek 28 kwietnia, w obecności premiera Donalda Tuska i sekretarza USA ds. energii Chrisa Wrighta, podpisano umowę pomostową dotyczącą budowy elektrowni jądrowej na Pomorzu. Spółka Polskie Elektrownie Jądrowe (PEJ) wraz z konsorcjum amerykańskich firm Westinghouse-Bechtel podpisały tzw. umowę pomostową (Engineering Development Agreement – EDA), która zapewnia ciągłość realizacji pomorskiego projektu jądrowego w ramach trwającej współpracy.
PGE planuje olbrzymią inwestycję za ok. 4 mld zł w Ostrowie Wielkopolskim [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
PGE planuje olbrzymią inwestycję za ok. 4 mld zł w Ostrowie Wielkopolskim [FILM]
Jedna z największych, strategicznych spółek skarbu państwa, Polska Grupa Energetyczna, chce inwestować w Ostrowie Wielkopolskim. PGE planuje ulokować w tym liczącym blisko 70 tysięcy mieszkańców mieście w woj. wielkopolskim, inwestycję o wartości około 4 miliardów złotych. Dzięki realizacji tej inwestycji powstanie wiele nowych miejsc pracy. Wzrosną także znacząco dochody z podatków dla Ostrowa Wielkopolskiego.
Będą nowe tereny pod inwestycje w woj. śląskim. Inicjatywa na rzecz przekształcenia terenów pogórniczychartykuł
Pokaż artykuł
Będą nowe tereny pod inwestycje w woj. śląskim. Inicjatywa na rzecz przekształcenia terenów pogórniczych
Na mocy porozumienia zawartego w Jastrzębiu-Zdroju pomiędzy Spółką Restrukturyzacji Kopalń (SRK) i Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną 500 hektarów dostanie szansę na drugie życie.
Niemiecki koncern chemiczny Henkel zamyka fabrykę w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecki koncern chemiczny Henkel zamyka fabrykę w Polsce
Globalny koncern chemiczny Henkel podjął decyzję o zamknięciu zakładu produkcyjnego w Raciborzu, w województwie śląskim, w którym zatrudnionych było 159 osób. Pracownicy zostali poinformowani o zakończeniu działalności podczas spotkania z przedstawicielami kierownictwa, które odbyło się w czwartek, 24 czerwca br. Po zakończeniu spotkania zostali poproszeni o opuszczenie zakładu. Oficjalne oświadczenie w tej sprawie zostało już opublikowane przez firmę.
Wielka inwestycja w Radomiu. Powstanie park logistyczno-produkcyjny i terminal kontenerowy intermodalny [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Wielka inwestycja w Radomiu. Powstanie park logistyczno-produkcyjny i terminal kontenerowy intermodalny [WIZUALIZACJE]
Coraz bliżej rozpoczęcia nowej, wielkiej inwestycji w Radomiu, drugim co do wielkości mieście w województwie mazowieckim . Na terenach dawnej ciepłowni RADPEC powstanie terminal intermodalny wraz z parkiem logistyczno-produkcyjnym. Inwestorem jest spółka TG Park Północ. Powstaną setki nowych miejsc pracy.
Kolejna wielka inwestycja pod Wrocławiem. Globalny gigant technologii OZE otworzy fabrykę w gminie Kobierzyceartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna wielka inwestycja pod Wrocławiem. Globalny gigant technologii OZE otworzy fabrykę w gminie Kobierzyce
Kolejna wielka inwestycja pod Wrocławiem. Globalny gigant technologii OZE – chińska firma Sungrow – uruchomi na Dolnym Śląsku, swoją pierwszą fabrykę w Europie. Zakład powstanie w miejscowości Magnice (gmina Kobierzyce) w aglomeracji wrocławskiej.
Pierwsza nowoczesna hybryda dla PKP Intercity: wizyta w nowosądeckim zakładzie NEWAGartykuł
Pokaż artykuł
Pierwsza nowoczesna hybryda dla PKP Intercity: wizyta w nowosądeckim zakładzie NEWAG
18 lutego 2026 r. minister infrastruktury Dariusz Klimczak, wraz z członkami zarządów PKP Intercity oraz NEWAG SA, odbył wizytę techniczną w zakładach NEWAG SA w Nowym Sączu. Głównym punktem wizyty była prezentacja produkcji pierwszego hybrydowego zespołu trakcyjnego (HZT) dla narodowego przewoźnika. Jednostka jest częścią zamówienia obejmującego 35 pojazdów. Pierwszy nowy pociąg trafi do PKP Intercity na początku 2027 r.
Za ponad miliard złotych trwa wielka modernizacja Elektrowni Szczytowo-Pompowej Porąbka-Żar [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Za ponad miliard złotych trwa wielka modernizacja Elektrowni Szczytowo-Pompowej Porąbka-Żar [FILM]
PGE realizuje kolejną wielką i ważną inwestycję. Spółka modernizuje Elektrownię Szczytowo-Pompową Porąbka-Żar – drugą co do wielkości elektrownię szczytowo-pompową w Polsce (po elektrowni Żarnowiec) i jedyną w Polsce elektrownię podziemną.
Operator logistyczny 3PL nowym najemcą Prologis Park Błonieartykuł
Pokaż artykuł
Operator logistyczny 3PL nowym najemcą Prologis Park Błonie
Dynamicznie rozwijający się operator logistyczny 3PL - firma Chronologis została nowym najemcą podwarszawskiego parku magazynowo-logistycznego Prologis Park Błonie, wynajmując 5 000 metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni magazynowo-biurowej.
REKLAMA