REKLAMA
Znaleziono 2247 wyników
Polska firma Trendy Top inwestuje w woj. śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma Trendy Top inwestuje w woj. śląskim
Kolejna polska firma zdecydowała się na realizację nowej inwestycji w województwie śląskim, przy wsparciu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE S.A.), w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Inwestycja zostanie zrealizowana w liczących blisko 62 tysiące mieszkańców Żorach.
Kolejny krok do powstania Centrum ESA w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Kolejny krok do powstania Centrum ESA w Polsce
W siedzibie MRiT odbyło się pierwsze posiedzenie Międzyresortowego Zespołu do Spraw Centrum ESA w Polsce. Jego zadaniem będzie wsparcie tworzenia w Polsce Centrum Europejskiej Agencji Kosmicznej. To ważny krok dla rozwoju polskiego sektora kosmicznego i wzmocnienia bezpieczeństwa państwa.
Pod Wrocławiem powstaje wielka fabryka hiszpańskiej firmy Persan. Pracę w niej znajdzie ponad tysiąc osób [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Pod Wrocławiem powstaje wielka fabryka hiszpańskiej firmy Persan. Pracę w niej znajdzie ponad tysiąc osób [ZDJĘCIA]
Powstaje kolejna wielka, zagraniczna inwestycja produkcyjna na Dolnym Śląsku. Pod Wrocławiem, w miejscowości Wróblowice w gminie Miękinia trwają zaawansowane prace na budowie fabryki chemii gospodarczej firmy Persan Polska S.A., należącej do hiszpańskiej grupy Persan.
Hiszpańska firma Persan buduje wielką fabrykę pod Wrocławiem. Pracę w niej znajdzie ponad tysiąc osób [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Hiszpańska firma Persan buduje wielką fabrykę pod Wrocławiem. Pracę w niej znajdzie ponad tysiąc osób [ZDJĘCIA]
Powstaje kolejna wielka, zagraniczna inwestycja produkcyjna na Dolnym Śląsku. Pod Wrocławiem, w miejscowości Wróblowice w gminie Miękinia trwają zaawansowane prace na budowie fabryki chemii gospodarczej firmy Persan Polska S.A., należącej do hiszpańskiej grupy Persan.
Spłonęła polska fabryka słynnych paluszków, ale zwolnień pracowników nie będzieartykuł
Pokaż artykuł
Spłonęła polska fabryka słynnych paluszków, ale zwolnień pracowników nie będzie
W sobotę 13 lipca w Malcu w powiecie oświęcimskim (województwo małopolskie), w wyniku wielkiego pożaru spłonęła duża część fabryki polskiej firmy Aksam, produkującej m.in. słynne "Paluszki Beskidzkie". Pożar nie spowodował na szczęście żadnych ofiar w ludziach, ale znacznie ograniczył możliwości produkcyjne przedsiębiorstwa. Dwie hale produkcyjne zostały poważnie uszkodzone, a produkcja znacznie spadła. Mimo to właściciel firmy, Adam Klęczar, zapowiedział, że nie zwolni żadnego z około 600 pracowników.
Grupa WB i koreańska Hanwha zbudują fabrykę rakiet w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Grupa WB i koreańska Hanwha zbudują fabrykę rakiet w Polsce
GRUPA WB podpisała z koreańską spółką Hanwha Aerospace umowę wykonawczą dotyczącą szczegółowych ustaleń do utworzenia i funkcjonowania spółki joint venture. Zadaniem nowego podmiotu ma być wspólny rozwój i produkcja pocisków rakietowych na terenie Polski. Amunicja będzie przeznaczona do wyrzutni rakietowych używanych przez Siły Zbrojne RP.
W Polsce produkowana będzie amunicja artyleryjska 155mm. Kluczowa umowa podpisanaartykuł
Pokaż artykuł
W Polsce produkowana będzie amunicja artyleryjska 155mm. Kluczowa umowa podpisana
Porozumienie (ang. Memorandum of Understanding – MoU) obejmuje rozwój i produkcję amunicji 155 mm dla polskich armatohaubic Krab i K9, a także szeroką gamę amunicji przeznaczoną dla sił sojuszniczych w Europie Środkowej i Wschodniej oraz w ramach NATO.
MESKO S.A. zwiększa produkcję amunicji 155 mm. Inwestycja za 887 mln zł wzmocni polski przemysł obronnyartykuł
Pokaż artykuł
MESKO S.A. zwiększa produkcję amunicji 155 mm. Inwestycja za 887 mln zł wzmocni polski przemysł obronny
Polska Grupa Zbrojeniowa intensyfikuje działania na rzecz suwerenności obronnej kraju. MESKO S.A., kluczowy producent amunicji, otrzymał blisko 887 mln zł na rozbudowę zdolności produkcyjnych w zakresie amunicji artyleryjskiej kalibru 155 mm. Projekt ma strategiczne znaczenie dla bezpieczeństwa narodowego i rozwoju krajowego przemysłu zbrojeniowego.
II linia metra (M2)inwestycja
Pokaż inwestycję
II linia metra (M2)
Warszawa
[zachodniopomorskie] FW Marszewo oddana do użytkuartykuł
Pokaż artykuł
[zachodniopomorskie] FW Marszewo oddana do użytku
Farma wiatrowa Marszewo (woj. zachodniopomorskie) o mocy 82 MW rozpoczęła prace. Do budowy należącej...
[Polska] Budowanie dla wyższej sprawyartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Budowanie dla wyższej sprawy
„Każdy powinien mieć możliwość mieszkania w komfortowych warunkach” – taka myśl przyświecała twórcom...
[Wrocław] Amerykański Whirlpool zainwestuje więcej niż wcześniej deklarowałartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Amerykański Whirlpool zainwestuje więcej niż wcześniej deklarował
Kiedy w 2015 roku Whirlpool przejął włoski Indesit, oficjalnie zapowiedział wielki, trzyletni progra...
Bombardier modernizuje swoją fabrykę we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
Bombardier modernizuje swoją fabrykę we Wrocławiu
Bombardier Transportation Polska Sp. z o.o. planuje przebudowę jednej z hal na Muchoborze Małym. Otr...
Kołbaskowo: Pod Szczecinem powstała fabryka wózków widłowych Grupy KIONartykuł
Pokaż artykuł
Kołbaskowo: Pod Szczecinem powstała fabryka wózków widłowych Grupy KION
Jeden z największych dostawców rozwiązań intralogistycznych i technologii magazynowej na świecie&nbs...
LG Electronics nadal inwestuje pod Wrocławiemartykuł
Pokaż artykuł
LG Electronics nadal inwestuje pod Wrocławiem
Koreańska firma LG Electronics działająca w Biskupicach Podgórnych pod Wrocławiem (gmina Kobierzyce)...
Etisoft otworzy Centralny Magazyn Wysyłkowy w Gliwicachartykuł
Pokaż artykuł
Etisoft otworzy Centralny Magazyn Wysyłkowy w Gliwicach
Etisoft tworzy na własne potrzeby nowoczesny i zaawansowany technologicznie Centralny Magazyn Wysyłk...
Miasto sprzedało za miliony zrujnowaną, zabytkową kamienicę w centrum Wrocławia [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Miasto sprzedało za miliony zrujnowaną, zabytkową kamienicę w centrum Wrocławia [ZDJĘCIA]
Kolejna przedwojenna, zabytkowa kamienica we Wrocławiu znalazła nowego właściciela. Miasto sprzedało...
Niemiecki koncern BSH rozszerza produkcję we Wrocławiu. Będą nowe miejsca pracyartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecki koncern BSH rozszerza produkcję we Wrocławiu. Będą nowe miejsca pracy
Jeden z największych niemieckich koncernów zwiększy zatrudnienie w swojej fabryce w stolicy Dolnego...
[Polska] Nawet 8 proc. na inwestycji w mieszkaniaartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Nawet 8 proc. na inwestycji w mieszkania
Z informacji uzyskanych przez portal nieruchomości Dompress.pl od przedstawicieli firm deweloperskic...
Nowa wylotówka z Krakowa na północ – Trasa Wolbromska, otwarta dla kierowców [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Nowa wylotówka z Krakowa na północ – Trasa Wolbromska, otwarta dla kierowców [ZDJĘCIA]
Od piątku, 22 grudnia kierowcy mogą już korzystać z Trasy Wolbromskiej – zachodniej obwodnicy Zielonek. W otwarciu nowej wylotówki z Krakowa na północ wzięli udział wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka i Andrzej Kulig, zastępca prezydenta Krakowa.
REKLAMA