REKLAMA
Znaleziono 4098 wyników
[Warszawa] Galeria Północna ze światowej klasy sztuką Oskara Ziętyartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Galeria Północna ze światowej klasy sztuką Oskara Zięty
Galeria Północna przyciąga nie tylko ciekawą ofertą handlowo-rekreacyjną, ale też światowej klasy sz...
Wrocław: Miasto dopłaca miliony do budowy hali sportowej w miejsce dawnych basenówartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Miasto dopłaca miliony do budowy hali sportowej w miejsce dawnych basenów
Za trzecim razem urzędnicy postanowili zwiększyć budżet na realizację obiektu przy ulicy Racławickie...
Warszawskie Osiedle Muranów Południowy w rejestrze zabytków [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Warszawskie Osiedle Muranów Południowy w rejestrze zabytków [ZDJĘCIA]
Prof. Jakub Lewicki, Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków wpisał do rejestru zabytków nieruchomych województwa mazowieckiego historyczny układ urbanistyczny i zespół budowlany Osiedla Muranów Południowy położony w Warszawie – leżący na terenie dzielnic: Śródmieścia i Woli, w granicach określonych przebiegiem ulic: aleja Solidarności, ulica Generała Władysława Andersa, ulica Nowolipie, ulica Ludwika Zamenhofa, ulica Dzielna, ulica Józefa Bellottiego, ulica Wolność, ulica Żytnia, ulica Żelazna (do skrzyżowania z aleją Solidarności).
Rozpoczyna się budowa pierwszego w Polsce komputera kwantowego opartego na pułapkach jonowych artykuł
Pokaż artykuł
Rozpoczyna się budowa pierwszego w Polsce komputera kwantowego opartego na pułapkach jonowych
W piątek 2 sierpnia br. wiceminister cyfryzacji Dariusz Standerski spotkał się w Poznaniu z dyrektorem EURO HPC Andersem Jensenem. Spotkanie było poświęcone realizacji strategicznych planów budowy największego komputera kwantowego opartego na pułapkach jonowych w Europie. Podczas spotkania poruszone zostały kwestie rozbudowania lokalnego ekosystemu kwantowego, w zakresie nauczania i budowania kwantowych kompetencji w Polsce, oraz kluczowe kamienie milowe projektu. Budowa komputera rozpocznie się w przyszłym tygodniu, a w połowie 2025 roku zostanie on oddany do użytku. To będzie pierwszego tego typu urządzenie w Europie w ramach HPC Joint Undertaking.
W Gdańsku za ponad 3 miliardy złotych powstają dwa wielkie terminale w Baltic Hub [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
W Gdańsku za ponad 3 miliardy złotych powstają dwa wielkie terminale w Baltic Hub [FILMY]
W Gdańsku realizowane są kolejne dwie wielkie inwestycje. Na terenie Baltic Hub powstają dwa nowe terminale T3 i T5. Łączny koszt tych inwestycji wynosi ponad 3 miliardy złotych.
firma
Pokaż firmę
Jarbet. Układanie kostki brukowej. Firma budowlana - Bydgoszcz.
Nakło nad Notecią, Jana Kilińskiego 12
[T00247] Kościerska 40inwestycja
Pokaż inwestycję
[T00247] Kościerska 40
Zblewo, ul. Kościerska 40
metraż
914 m2
cena
890 000
[T02908] Szkolna 2inwestycja
Pokaż inwestycję
[T02908] Szkolna 2
Sępólno Krajeńskie, Więcbork, ul. Szkolna 2
metraż
1 021 m2
cena
580 000
[T04155] Lipowa 2inwestycja
Pokaż inwestycję
[T04155] Lipowa 2
Piaski, ul. Lipowa 2
metraż
198 m2
cena
200 000
[T05903] Jana Sierakowskiego 2ainwestycja
Pokaż inwestycję
[T05903] Jana Sierakowskiego 2a
Lipno, ul. Jana Sierakowskiego 2a
metraż
587 m2
cena
420 000
[Polska] Ochrona nabywcy lokalu w świetle ustawy tzw. deweloperskiej (cz. 3)artykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Ochrona nabywcy lokalu w świetle ustawy tzw. deweloperskiej (cz. 3)
Kilka dni temu okazało się, że wrocławski deweloper spółka GANT nie posiada w kasie spółki...
Grupa Selena uruchomiła nową instalację do produkcji biopolimerów w fabrykach w Dzierżoniowie i Nowej Rudzieartykuł
Pokaż artykuł
Grupa Selena uruchomiła nową instalację do produkcji biopolimerów w fabrykach w Dzierżoniowie i Nowej Rudzie
Grupa Selena – jeden z globalnych liderów sektora chemii budowlanej zdecydowała się na inwestycje w dwie swoje fabryki zlokalizowane na Dolnym Śląsku. Firma wdrożyła nową linię do produkcji biopolimerów w zakładach Selena Industrial Technologies w Nowej Rudzie i Dzierżoniowie. Dzięki nowej linii na Dolnym Śląsku produkowane będą innowacyjne tworzywa z naturalnych komponentów.
Panattoni z czwartym certyfikatem BREEAM Outstanding w Europie – Panattoni Park Konin z najwyższym wynikiem w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Panattoni z czwartym certyfikatem BREEAM Outstanding w Europie – Panattoni Park Konin z najwyższym wynikiem w Polsce
Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, otrzymał BREEAM Outstanding w systemie International New Construction dla Panattoni Park Konin. To już czwarta w Europie inwestycja dewelopera z najwyższą oceną w tym systemie. Panattoni pozostaje liderem pozytywnej zmiany w budownictwie i certyfikacji środowiskowej w Europie – łączna powierzchnia obiektów potwierdzonych ekologicznym świadectwem przekroczyła już 12 mln mkw., a kolejne 4,5 mln mkw. jest w procesie certyfikacji, w tym aż pięć inwestycji BREEAM Outstanding oraz DGNB Platinium.
We wrocławskim ZOO powstanie nowa lwiarnia [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
We wrocławskim ZOO powstanie nowa lwiarnia [WIZUALIZACJE]
Kolejna nowa inwestycja we wrocławskim ZOO. Rusza budowa nowej lwiarni. Pawilon będzie w miejscu obecnego wybiegu lwów. Będzie to największa inwestycja we wrocławskim ogrodzie zoologicznym w tym roku.
Kolejna polska firma inwestuje w gminie Miękinia pod Wrocławiemartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna polska firma inwestuje w gminie Miękinia pod Wrocławiem
Kolejna polska firma zdecydowała się na realizację nowej inwestycji na terenie podwrocławskiej gminy Miękinia. Spółka PREMO-Wrocław, produkująca maszyny i urządzenia dla młynów oraz elewatorów zbożowych otrzymała decyzję o wsparciu od Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dzięki temu firma zbuduje nowy zakład oraz rozwinie dotychczasową działalność.
Za około 4 miliardy złotych ma powstać wielka elektrownia szczytowo-pompowa na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Za około 4 miliardy złotych ma powstać wielka elektrownia szczytowo-pompowa na Dolnym Śląsku
PGE Polska Grupa Energetyczna i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej będą razem współpracować przy projekcie budowy Elektrowni Szczytowo-Pompowej "Młoty". Realizacja projektu ESP "Młoty" wesprze krajową transformację energetyczną i zapewni w przyszłości stabilność pracy Krajowego Systemu Elektroenergetycznego. Projektowana elektrownia szczytowo-pompowa Młoty ma być drugą co do wielkości elektrownią tego typu w Polsce (po elektrowni w Żarnowcu).
Niskoemisyjna fabryka Danfoss w Grodzisku Mazowieckim w decydującym etapie prestiżowego konkursuartykuł
Pokaż artykuł
Niskoemisyjna fabryka Danfoss w Grodzisku Mazowieckim w decydującym etapie prestiżowego konkursu
Panattoni Danfoss BTO – niskoemisyjna fabryka w Grodzisku Mazowieckim, znalazła się wśród czterech kandydatów do nagrody w kategorii Best Industrial & Logistics Project w ramach MIPIM Awards. Gala rozdania nagród towarzyszyć będzie największemu wydarzeniu w branży nieruchomości na świecie.
Łódzka Manufaktura stawia na zieloną energię – rusza inwestycja warta 3 miliony złotychartykuł
Pokaż artykuł
Łódzka Manufaktura stawia na zieloną energię – rusza inwestycja warta 3 miliony złotych
Dynamiczne zmiany na rynku energetycznym to wyzwanie nie tylko na najbliższe miesiące, ale wręcz lata. Rosnące ceny energii, nowe regulacje prawne na rzecz ochrony środowiska, a do tego kryzys gospodarczy – wszystkie te czynniki powodują, że tzw. "zielona energia" zyskuje coraz więcej zwolenników, także wśród zarządców centrów handlowych.
Blisko 6 milionów mkw. – tyle certyfikowanej powierzchni Panattoni miało w swoim polskim portfolio na koniec wrześniaartykuł
Pokaż artykuł
Blisko 6 milionów mkw. – tyle certyfikowanej powierzchni Panattoni miało w swoim polskim portfolio na koniec września
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, na koniec trzeciego kwartału tego roku miał blisko 6 mln mkw. powierzchni przemysłowej z certyfikatem. Z tego ok. pół miliona, w 12 lokalizacjach, uzyskało certyfikat w systemie BREEAM na poziomie Excellent, który obecnie jest standardem u dewelopera. Na ocenę środowiskową czeka kolejne 4,6 mln mkw.
W powstającej pod Wrocławiem za ponad miliard złotych nowej elektrociepłowni gazowej uruchomiono już kotłownię szczytowo-rezerwowąartykuł
Pokaż artykuł
W powstającej pod Wrocławiem za ponad miliard złotych nowej elektrociepłowni gazowej uruchomiono już kotłownię szczytowo-rezerwową
Nowa kotłownia szczytowo-rezerwowa została już oddana do eksploatacji. To kolejny ważny etap inwestycji realizowanej przez Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA należący do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE.
REKLAMA