REKLAMA
Znaleziono 4458 wyników
Pierwsza nowoczesna hybryda dla PKP Intercity: wizyta w nowosądeckim zakładzie NEWAGartykuł
Pokaż artykuł
Pierwsza nowoczesna hybryda dla PKP Intercity: wizyta w nowosądeckim zakładzie NEWAG
18 lutego 2026 r. minister infrastruktury Dariusz Klimczak, wraz z członkami zarządów PKP Intercity oraz NEWAG SA, odbył wizytę techniczną w zakładach NEWAG SA w Nowym Sączu. Głównym punktem wizyty była prezentacja produkcji pierwszego hybrydowego zespołu trakcyjnego (HZT) dla narodowego przewoźnika. Jednostka jest częścią zamówienia obejmującego 35 pojazdów. Pierwszy nowy pociąg trafi do PKP Intercity na początku 2027 r.
Odcinek A4 Kraków – Katowice wraca do państwa. Zostanie poszerzony, a przejazd nim będzie darmowy!artykuł
Pokaż artykuł
Odcinek A4 Kraków – Katowice wraca do państwa. Zostanie poszerzony, a przejazd nim będzie darmowy!
Bardzo dobre wiadomości dla kierowców korzystających z autostrady A4, na odcinku pomiędzy Krakowem a Katowicami. Ministerstwo Infrastruktury nie planuje przedłużenia umowy z obecnym zarządcą, firmą Stalexport Autostrada Małopolska SA. A to oznacza, że ten odcinek tej jednej z najważniejszych dróg w Polsce będzie darmowy.
[Warszawa] Norweska spółka otwiera biuro w Warsaw Spireartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Norweska spółka otwiera biuro w Warsaw Spire
Norweska spółka Libertech Group podpisała umowę najmu na ponad 700 m kw. powierzchni biurowej w budy...
[Wrocław] Wrocławski deweloper sprzedaje biurowiec przy placu Jana Pawła IIartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Wrocławski deweloper sprzedaje biurowiec przy placu Jana Pawła II
Spółka i2 Development znalazła kupca na Nowy Alexanderhaus, czyli pierwszy budynek Bulwaru Staromiej...
[Dolny Śląsk] W Żarowie powstaną dwie nowe koreańskie fabryki automotive firmy KCPartykuł
Pokaż artykuł
[Dolny Śląsk] W Żarowie powstaną dwie nowe koreańskie fabryki automotive firmy KCP
Kolejny inwestor jest w trakcie budowy swojej fabryki w dolnośląskim Żarowie, na terenie tamtejszej...
[warmińsko-mazurskie] Linia 400 kV Ostrołęka – Olsztyn za ponad 425 mln złartykuł
Pokaż artykuł
[warmińsko-mazurskie] Linia 400 kV Ostrołęka – Olsztyn za ponad 425 mln zł
Spółka Polskie Sieci Elektroenergetyczne Operator rozstrzygnęła przetarg na budowę dwutorowej linii...
[warmińsko-mazurskie] 14 wykonawców chętnych do budowy DK-65 Gołdap – Kowale Oleckieartykuł
Pokaż artykuł
[warmińsko-mazurskie] 14 wykonawców chętnych do budowy DK-65 Gołdap – Kowale Oleckie
Do środy można było składać wnioski o dopuszczenie do udziału w przetargu na rozbudowę drogi krajowe...
W Ostródzie powstaje największy park handlowy w w województwie warmińsko-mazurskim [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Ostródzie powstaje największy park handlowy w w województwie warmińsko-mazurskim [FILM+WIZUALIZACJE]
W Ostródzie trwa budowa największego parku handlowego w województwie warmińsko-mazurskim. BIG Ostróda Power Center to wspólne przedsięwzięcie Acteeum Group i BIG Shopping Centers.
W Warszawie powstaje najwyższy ogólnodostępny taras widokowy w Unii Europejskiej [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie powstaje najwyższy ogólnodostępny taras widokowy w Unii Europejskiej [WIZUALIZACJE]
W sercu Warszawy, na szczycie najwyższego budynku Unii Europejskiej, powstaje miejsce, które redefiniuje sposób doświadczania miasta. Highline Warsaw to nie tylko punkt widokowy, ale przestrzeń, gdzie historia, nowoczesność i natura splatają się w unikalne doświadczenie. To harmonijne połączenie stało się inspiracją dla nazwy atrakcji, która wznosi stolicę Polski na jeszcze wyższy poziom, dostępny dla turystów i mieszkańców Warszawy już od tego lata.
Globalny koncern MAN Truck & Bus zainwestuje blisko 1,9 mld złotych pod Krakowemartykuł
Pokaż artykuł
Globalny koncern MAN Truck & Bus zainwestuje blisko 1,9 mld złotych pod Krakowem
Bardzo dobra informacja dla Polski, Małopolski i branży motoryzacyjnej w naszym kraju. Globalny koncern motoryzacyjny MAN Truck & Bus wyznaczył kolejne etapy w ramach realizacji strategii rozwoju „MAN2030+”. Do końca 2030 roku spółka planuje przeznaczyć kolejne blisko 1,9 mld złotych na inwestycje w zakładzie w Niepołomicach (woj. Małopolskie) w Polsce, tworząc podstawy do uruchomienia produkcji nowej generacji samochodów ciężarowych opartych na TRATON Modular System (TMS) - systemie, który zostanie wprowadzony w przyszłości.
Nowe nabrzeże w porcie Szczecin obsłużyło pierwszy statek artykuł
Pokaż artykuł
Nowe nabrzeże w porcie Szczecin obsłużyło pierwszy statek
Nowo wybudowane Nabrzeże Dąbrowieckie w porcie Szczecin obsłużyło pierwszy statek. Chemikaliowiec City Island zabrał na swój pokład blisko 18 tys. ton kwasu siarkowego.
Rembertów: powstaje wiadukt, rusza budowa tuneluartykuł
Pokaż artykuł
Rembertów: powstaje wiadukt, rusza budowa tunelu
Wiadukt nad linią kolejową i tunel mają usprawnić ruch w wiecznie zakorkowanym warszawskim Rembertowie. Prace przy pierwszej inwestycji idą pełną parą, druga ruszy jeszcze w tym roku.
Dwa Jeziorainwestycja
Pokaż inwestycję
Dwa Jeziora
Olsztyn, Bałtycka
Dino zainwestuje 420 mln zł w trzy nowe centra dystrybucyjne w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Dino zainwestuje 420 mln zł w trzy nowe centra dystrybucyjne w Polsce
Kolejne inwestycje Dino Polska. Właściciel sieci Dino zdecydował o budowie trzech nowych centrów dystrybucyjnych, których łączny koszt wyniesie około 420 mln zł. Centra powstaną w gminach Biała Piska (województwo warmińsko-mazurskie), Janów Lubelski (woj. lubelskie), Morawica (woj. świętokrzyskie) – podano w komunikacie.
OSM Piątnica zainwestuje ponad ćwierć miliarda złotych w Ostrołęceartykuł
Pokaż artykuł
OSM Piątnica zainwestuje ponad ćwierć miliarda złotych w Ostrołęce
Kolejna wielka inwestycja w branży mleczarskiej w Polsce. 3 października 2025 roku Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy otrzymała od Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (WMSSE S.A.) decyzję o wsparciu nowej inwestycji w ramach Polskiej Strefy Inwestycji, która zostanie zrealizowana w województwie mazowieckim.
Polski potentat mleczarski zainwestuje 262 mln złotych w Ostrołęceartykuł
Pokaż artykuł
Polski potentat mleczarski zainwestuje 262 mln złotych w Ostrołęce
Kolejna wielka inwestycja w branży mleczarskiej w Polsce. Tym razem w województwie mazowieckim. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy otrzymała od Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (WMSSE S.A.) decyzję o wsparciu nowej inwestycji w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
[wielkopolskie] 10, 9, 8…. wielkie odliczanie na Osiedlu Kalinowymartykuł
Pokaż artykuł
[wielkopolskie] 10, 9, 8…. wielkie odliczanie na Osiedlu Kalinowym
Kalbud Deweloper rozpoczął wielkie odliczanie. Na Osiedlu Kalinowym zostało ostatnich 10 gotowych mi...
[Wrocław] 120-metrowy komin elektrociepłowni idzie do rozbiórkiartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] 120-metrowy komin elektrociepłowni idzie do rozbiórki
Żelbetowy komin, pracujący od 46 lat we wrocławskiej elektrociepłowni, wkrótce zniknie z krajobrazu...
Grupa Arche rusza z rewitalizacją 10 zabytkowych obiektów w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Grupa Arche rusza z rewitalizacją 10 zabytkowych obiektów w Polsce
Niedawno Grupa Arche SA opublikowała coroczny raport, w którym wskazuje, że w 2022 r. osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości 495,2 mln zł, które zwiększyły się o 38,9 proc. w porównaniu do 2021 r. Zysk z działalności operacyjnej wyniósł 101,1 mln zł, czyli o 28,16 proc. więcej r./r. Natomiast zysk netto to 67,6 mln zł — wzrost o 21,14 proc. r./r. W ub.r. przychody z działalności deweloperskiej stanowiły 40,41 proc., a z działalności hoteli 48,45 proc. Pozostałe wpływy to sprzedaż prefabrykatów, mebli i gastronomia. W 2022 r. Arche sprzedała 317 lokali w tym 124 mieszkalne i 193 hotelowe.
[Jaworzno] Pierwsza galeria dopiero za dwa lataartykuł
Pokaż artykuł
[Jaworzno] Pierwsza galeria dopiero za dwa lata
Wraz z końcem 2012 roku rozpoczną się prace budowlane na terenach zlokalizowanych przy ulicy Rzemieś...
REKLAMA