WOLA CENTER – prestiż i nowoczesność – pierwszy biurowiec LC Corp SA w Warszawie

WOLA CENTER – prestiż i nowoczesność – pierwszy biurowiec LC Corp SA w Warszawie

Warszawa
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

LC Corp SA rozpoczął realizację nowoczesnego biurowca zlokalizowanego przy ul. Przyokopowej w Warszawie naprzeciwko Muzeum Powstania Warszawskiego. Łączna powierzchnia biurowa najmu wyniesie około 31.000 m². Inwestycja nosi nazwę Wola Center.


Koncepcja i projekt obiektu Wola Center powstały w biurze architektonicznym Kuryłowicz&Associates, które ma w swoim dorobku takie projekty jak Siedziba linii lotniczych LOT, czy Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu.


Kompleks Wola Center składa się z czterech budynków połączonych obszernym patio z zielenią i elementami małej architektury. Każdy budynek posiada niezależną recepcję, co znacznie ułatwia komunikację w biurowcu. Unikalny układ budynków pozwala na tworzenie jasnych, otwartych przestrzeni biurowych i projektowanie wnętrz dających uczucie lekkości i obszerności. Jedenaście zróżnicowanych pod względem metrażu pięter umożliwia zaplanowanie biur o rozmaitych powierzchniach. Kompleks będzie wyposażony w wiele udogodnień i nowoczesnych rozwiązań. Na parterze zaplanowano punkty usługowe oraz kawiarnie i restauracje. Biurowiec, jako jeden z nielicznych posiadać będzie obszerne pięciuset metrowe patio pomyślane jako miejsce spotkań, odpoczynku i rozrywki, w przyszłości będą się tam odbywały wydarzenia kulturalne.

REKLAMA

Wola Center zlokalizowana jest na granicy ścisłego centrum w bezpośrednim sąsiedztwie prestiżowego Muzeum Powstania Warszawskiego. Plusem jest bardzo dobry dojazd samochodem i środkami miejskiej komunikacji, w pobliżu znajduje się 5 linii tramwajowych i 9 autobusowych. W niedalekiej przyszłości przy Rondzie Daszyńskiego, około 200 metrów od biurowca zlokalizowana zostanie stacja metra. Budynek będzie również  doskonale skomunikowany z portem lotniczym.Oddanie Wola Center do użytku zaplanowane jest na III kwartał 2013 roku, termin ten zbiegnie się w czasie z uruchomieniem drugiej linii metra przy Rondzie Daszyńskiego, co jest niewątpliwie jednym z wielu walorów naszej inwestycji” – mówi Tomasz Wróbel, Prezes Zarządu Warszawa Przyokopowa Sp z o.o.


Do komercjalizacji inwestycji została wybrana firma doradcza Jones Lang LaSalle. Tomasz Czuba, Dyrektor Agencji Biurowej w Jones Lang LaSalle, komentuje: "Wola Center na warszawskiej Woli jest kolejnym dowodem na atrakcyjność tego rejonu Warszawy. Lokalizację charakteryzuje doskonały dostęp do wszystkich środków komunikacji. Bliskość centrum w tym przypadku wsparta jest unikalną architekturą prof. Stefana Kuryłowicza oraz siłą finansową i doskonałą reputacją dewelopera. Wierzę w sukces komercyjny projektu LC Corp."

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA