Prestiż i nowoczesność – pierwszy biurowiec LC Corp SA w Katowicach

Prestiż i nowoczesność – pierwszy biurowiec LC Corp SA w Katowicach

Katowice
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

LC Corp SA rozpoczął realizację kolejnej inwestycji komercyjnej w portfolio spółki. W biznesowym centrum Katowic powstanie nowoczesny kompleks biurowo-usługowy zrealizowany przez spółkę. Pierwsza część inwestycji zostanie oddana do użytku w IV kwartale 2014 roku.

 

Inwestycja LC Corp powstanie w ścisłym centrum Katowic, przy al. Roździeńskiego 10. Projekt obejmuje dwa 8-kondygnacyjne budynki, połączone obszernym pasażem handlowo-usługowym. Obiekt zostanie wyposażony w rozległy parking, zlokalizowany w części parterowej i podziemnej kompleksu, obejmujący 250 miejsc postojowych. Do realizacji inwestycji zostaną wykorzystane nowoczesne rozwiązania architektoniczne i technologiczne. Łączna powierzchnia najmu budynku wyniesie 27 000 m2.

 

„Nasz obiekt jest obecnie jedną z największych inwestycji realizowanych na Śląsku. Prestiżowa lokalizacja oraz nowoczesny projekt architektoniczny biurowca to odpowiedź na wysokie aspiracje dynamicznie rozwijającego się środowiska biznesowego aglomeracji śląskiej” – mówi Tomasz Wróbel Członek Zarządu LC Corp.

 

REKLAMA

Realizacja odbędzie się dwuetapowo. Pierwsza cześć prestiżowej inwestycji obejmuje budynek A (12 710 m2) wraz z wydzieloną częścią usługowo-handlową (1 030 m2) i podziemnym garażem. W pasażu zaplanowano powierzchnie z przeznaczeniem m.in. na restauracje, kawiarnie, sklepy i punkty usługowe. Zakończenie pierwszego etapu budowy zaplanowano na IV kwartał 2014 roku.    

 

„Inwestycja powstaje dla firm i instytucji, które postrzegają siedzibę jako integralną część swojego wizerunku. Nowoczesna forma i odpowiednia ekspozycja budynku będą dużym atutem przyszłych najemców” – mówi Małgorzata Danek, która odpowiada za komercjalizację inwestycji. Ważnym wyróżnikiem nowopowstającego kompleksu biurowo-usługowego jest także atrakcyjna lokalizacja. Położenie bezpośrednio przy Drogowej Trasie Średnicowej, w sąsiedzkie głównych tras komunikacyjnych, umożliwi dogodny dojazd pracownikom i partnerom biznesowym przyszłych najemców.

 

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Budimex. Za koncepcję i projekt obiektu odpowiada biuro architektoniczne Kuryłowicz&Associates, które ma w swoim dorobku m.in. takie projekty jak siedziba linii lotniczych LOT, Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu, biurowa inwestycja LC Corp w Warszawie – Wola Center.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA