REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Zielona Marszałkowska – przetarg rozstrzygniętyartykuł
Pokaż artykuł
Zielona Marszałkowska – przetarg rozstrzygnięty
Miasto rozstrzygnęło przetarg na modernizację ul. Marszałkowskiej na odcinku między ul. Królewską a pl. Bankowym – wraz ze zmianami na samym placu. Wybrany wykonawca będzie miał za zadanie zmienić układ jezdni, wyremontować chodnik, uporządkować parkowanie, wybudować drogę dla rowerów i posadzić 63 drzewa. Koszt modernizacji to ponad 8 mln zł. Prace powinny zakończyć się w przyszłym roku.
Nowa obwodnica przetnie Bielsko‑Białą [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Nowa obwodnica przetnie Bielsko‑Białą [WIZUALIZACJE]
W Bielsku‑Białej rusza kluczowy etap jednej z największych inwestycji drogowych w historii miasta. Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na wykonawcę pierwszego odcinka śródmiejskiej obwodnicy, który ma zostać zrealizowany w ciągu 20 miesięcy. To fragment, który nie tylko przetnie miasto nowym korytarzem komunikacyjnym, ale także poprowadzi ruch pod ziemią i nad wodą.
[Katowice] Mały lokal w biurowcu klasy A dla małej firmy? Katowice pokazują, że da sięartykuł
Pokaż artykuł
[Katowice] Mały lokal w biurowcu klasy A dla małej firmy? Katowice pokazują, że da się
Biura mające po 50 m kw. to wciąż rzadkość w inwestycjach klasy A na Śląsku. Tymczasem wśród niewiel...
[Wrocław] Jest wniosek o pozwolenie na budowę mieszkań w miejsce stadionu Włókniarzaartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Jest wniosek o pozwolenie na budowę mieszkań w miejsce stadionu Włókniarza
Dom Development rozpoczął proces administracyjny w sprawie nowej inwestycji przy ulicy Stabłowickiej...
Mieszkańcy gminy Długołęka nie chcą przetwórni odpadów.  Obawiają się 640 ton śmieci dziennieartykuł
Pokaż artykuł
Mieszkańcy gminy Długołęka nie chcą przetwórni odpadów. Obawiają się 640 ton śmieci dziennie
Geotrans zamierza wybudować w Bielawie przetwórnię, w której ma przetwarzać każdego dnia funkcjonowa...
Bliżej do budowy kolejnego odcinka S17 w woj. lubelskimartykuł
Pokaż artykuł
Bliżej do budowy kolejnego odcinka S17 w woj. lubelskim
Do Wojewody Lubelskiego złożyliśmy wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla odcinka Izbica - Zamość Sitaniec. To ważny krok w kierunku budowy pierwszego z fragmentów drogi ekspresowej S17 z Piask do Zamościa. W tym roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) złoży takie wnioski dla kolejnych dwóch odcinków tej trasy.
Kończy się projektowanie Alei Północnej we Wrocławiu [MAPA+WIZUALIZACJA]artykuł
Pokaż artykuł
Kończy się projektowanie Alei Północnej we Wrocławiu [MAPA+WIZUALIZACJA]
Coraz bliżej końca prac projektowych związanych z budową jednej z najważniejszych inwestycji drogowych w stolicy Dolnego Śląska, Alei Północnej. To brakujący odcinek obwodnicy śródmiejskiej. Nowa trasa połączy Polanowice, Poświętne i Sołtysowice z Psim Polem.
Jest pozwolenie na budowę obwodnicy Wadowic pod Krakowemartykuł
Pokaż artykuł
Jest pozwolenie na budowę obwodnicy Wadowic pod Krakowem
Wojewoda Małopolski wydał pozwolenie na budowę dla obwodnicy Wadowic pod Krakowem. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) prowadzi proces weryfikacji propozycji złożonych przez potencjalnych wykonawców. Wszystkich ofert jest trzynaście.
Nowe europejskie prawo: koniec polskiego sektora bateryjnego?artykuł
Pokaż artykuł
Nowe europejskie prawo: koniec polskiego sektora bateryjnego?
Unia Europejska przygotowuje regulacje, które mogą stanowić poważne wyzwanie dla polskiego sektora baterii, wartego aż 38 mld zł. Nowe przepisy, o których wprowadzenie intensywnie zabiega Francja, znacznie ograniczą konkurencyjność polskich firm. – Przyjęcie tych regulacji w obecnie proponowanej formie stwarza realne zagrożenie dla krajowej gospodarki – podkreśla Polskie Stowarzyszenie Nowej Mobilności (PSNM).
[Wrocław] Naziemne przejścia na rondzie Reagana już są. Piesi zyskają, kierowcy nie stracąartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Naziemne przejścia na rondzie Reagana już są. Piesi zyskają, kierowcy nie stracą
Naziemne przejścia na rondzie Reagana od wielu lat były tematem sporu między urzędnikami a aktywista...
[Katowice] Katowice z nowym biurowcem. Został "uszyty na miarę"artykuł
Pokaż artykuł
[Katowice] Katowice z nowym biurowcem. Został "uszyty na miarę"
Katowicki rynek nieruchomości komercyjnych ma się coraz lepiej. Oferuje także coraz ciekawsze rozwią...
Wydano decyzję środowiskową dla rozbudowy DK62 w Płockuartykuł
Pokaż artykuł
Wydano decyzję środowiskową dla rozbudowy DK62 w Płocku
Wójt Gminy Słupno wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla rozbudowy DK62 ul. Wyszogrodzkiej w Płocku. To kolejny krok do realizacji dwujezdniowego odcinka tej drogi na granicy miasta i gminy Słupno.
OX2 oddała do eksploatacji kolejną dużą farmę wiatrową w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
OX2 oddała do eksploatacji kolejną dużą farmę wiatrową w Polsce
OX2 oddała do eksploatacji Farmę Wiatrową Wysoka, której właścicielem jest Ingka Investments, ramię inwestycyjne Grupy Ingka, największej na świecie firmy franczyzowej IKEA. Na farmie zostały zainstalowane największe elektrownie wiatrowe w Polsce, osiągające niespotykaną dotąd moc na lokalnym rynku onshore.
Kolejna wielka inwestycja globalnej firmy logistycznej pod Warszawąartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna wielka inwestycja globalnej firmy logistycznej pod Warszawą
Kolejna wielka inwestycja logistyczna pod Warszawą. Tym razem duńskiej, globalnej firmy DSV – Global Transport and Logistics. Inwestycja w Wypędach jest pierwszym projektem realizującym nową strategię rozwoju DSV, a także jedną z największych inwestycji tego globalnego operatora logistycznego w Polsce. Nowoczesne centrum logistyczne, które ma być najbardziej ekologicznym obiektem tego typu w Polsce, zostanie otwarte w 2025 roku. Operator wybrał generalnego wykonawcę inwestycji.
Ruszyła wielka inwestycja za 7 mld zł, budowa bloków gazowo-parowych w Kozienicachartykuł
Pokaż artykuł
Ruszyła wielka inwestycja za 7 mld zł, budowa bloków gazowo-parowych w Kozienicach
Ruszyła wielka inwestycja za 7 mld zł, budowa bloków gazowo-parowych w Kozienicach. Powstaną dwa gazowe bloki energetyczne w technologii CCGT w Elektrowni Kozienice, w woj. mazowieckim. Nowe jednostki o łącznej mocy 1336 megawatów brutto mają zostać oddane do użytku w pierwszej połowie 2029 roku. Inwestycja warta ponad siedem miliardów złotych w przeważającej części będzie realizowana siłami polskich firm.
Wrocław: Sołtysowice – tu warto zamieszkaćartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Sołtysowice – tu warto zamieszkać
Tajemniczy fort, targowisko pełne niespodzianek, czy spływy kajakowe w letnie dni – istnieje wiele p...
Można już rozpocząć budowę ostatniego odcinka trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Można już rozpocząć budowę ostatniego odcinka trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór [WIZUALIZACJE]
Może się już rozpocząć budowa ostatniego odcinka trasy autobusowo-tramwajowej (TAT) na Nowy Dwór. In...
Kaszuby przed kolejową rewolucją za około 2,5 mld zł netto!artykuł
Pokaż artykuł
Kaszuby przed kolejową rewolucją za około 2,5 mld zł netto!
Modernizacja linii kolejowej nr 201 przyspiesza! PKP PLK S.A. otwiera nowy front robót, który dla podróżnych korzystających z kolei na trasie z Kościerzyny do Trójmiasta oznacza istotne zmiany. Pociągi zostaną zastąpione przez komunikację autobusową. Realizacja tej strategicznie ważnej dla Pomorza inwestycji na odcinku Kościerzyna – Somonino – Gdańsk Osowa, oraz na liniach stycznych, jest warta około 2,5 mld zł netto ze środków krajowych oraz unijnych.
W woj. zachodniopomorskim powstaje ostatni, brakujący odcinek drogi S3 w Polsce [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
W woj. zachodniopomorskim powstaje ostatni, brakujący odcinek drogi S3 w Polsce [FILMY]
W województwie zachodniopomorskim realizowany jest ostatni, brakujący fragment drogi ekspresowej S3. Po ukończeniu budowy 33-kilometrowego odcinka, łączącego Troszyn ze Świnoujściem, droga ekspresowa stworzy bezpośrednie połączenie pomiędzy północną a południową częścią kraju. Kierowcy będą mogli pokonać 470-kilometrową trasę od Lubawki, przy granicy z Czechami, aż do Świnoujścia w zaledwie kilka godzin.
Wyburzone zostanie dawne centrum handlowe, a potem biurowiec Victoria Business Center [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Wyburzone zostanie dawne centrum handlowe, a potem biurowiec Victoria Business Center [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]
W stolicy Wielkopolski wyburzony zostanie kolejne dawne centrum handlowe. Jedno z najstarszych w Poznaniu. To charakterystyczny budynek przy ul. Strzeleckiej 49, w rejonie skrzyżowania z ulicą Królowej Jadwigi. Victoria Center otwarto w 1998 roku jako centrum handlowe, ale nie przyciągało ono tłumów. Po kilkunastu latach, w 2012 roku, budynek przebudowano i jego przeznaczenie zmieniono na biura (Victoria Business Center). Ta funkcja nie cieszyła się jednak zainteresowaniem firm. Na początku stycznia poinformowano, że teren wraz z budynkiem nabył Urząd Marszałkowski.
REKLAMA