Dom sąsiedzki, biblioteka i sale do fitnessu. W Gdańsku powstanie wyjątkowe CentrumPixabay

Dom sąsiedzki, biblioteka i sale do fitnessu. W Gdańsku powstanie wyjątkowe Centrum

Orzech
Orzech
REKLAMA

Takiego miejsca brakuje obecnie w Osowej. Dlatego w tej dzielnicy w najbliższych latach powstanie Centrum Aktywności Lokalnej. Zbudowane zostanie od podstaw, przy ul. Jednorożca. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska właśnie podpisała umowę na zaprojektowanie siedziby CAL.

Biblioteka, dom sąsiedzki, pracownie i sala fitness

Centrum Aktywności Lokalnej przy ul. Jednorożca tworzyć będą trzy budynki wraz z łącznikami pomiędzy nimi. Sposób zagospodarowania tego Centrum został wypracowany w ramach konsultacji.

W jednym z budynków przewidziano siedzibę biblioteki miejskiej z czytelnią i salą warsztatową oraz dom sąsiedzki dzielnicy Osowa, który znajdować się będzie na pierwszym piętrze.

W drugim budynku zaplanowano wielofunkcyjną salę świetlicową dostosowaną do wymogów środowiskowego domu samopomocy oraz salę warsztatową. Ponadto w gmachu znajdować się będą sale i gabinety terapeutyczne.

Z kolei w trzecim obiekcie zakłada się utworzenie sali fitness, świetlicy młodzieżowej i pracowni artystycznych.

REKLAMA

Do zagospodarowania przestrzeń wokół budynków

Przygotowany projekt powinien uwzględnić także zagospodarowanie przestrzeni wokół całego obiektu.

W dokumentacji znajdzie się również projekt otoczenia budynków, w tym m.in. przestrzeni piknikowej z możliwością organizacji wydarzeń plenerowych czy wykorzystanie ściany jednego z budynków od strony parku do realizacji wystaw lub kina letniego.

Przewidziano także utworzenie zielonego skweru z kwiatami i krzewami. Projekt uwzględni również oświetlenie i monitoring.

Dokumentacja powinna być gotowa w połowie 2025 roku. Na początku tygodnia podpisano umowę z firmą Alfa Projekt Biuro Projektowe Piotr Ślesicki. Koszt opracowania to ponad 517 tys. zł.

Źródło: UM Gdańsk

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA