REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Wrocław: Dziewięć firm chętnych na budowę nowego Szpitala Onkologicznego za ponad pół miliarda złotychartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Dziewięć firm chętnych na budowę nowego Szpitala Onkologicznego za ponad pół miliarda złotych
Dziewięć firm zgłosiło się do przetargu na budowę nowego szpitala onkologicznego we Wrocławiu. Warto...
[Zabrze] Rozpoczęcie budowy kolejnych odcinków DTŚartykuł
Pokaż artykuł
[Zabrze] Rozpoczęcie budowy kolejnych odcinków DTŚ
Ruszyły prace przy budowie kolejnych zabrzańskich odcinków Drogowej Trasy Średnicowej, które połączą...
[Warszawa] Weekend remontowyartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Weekend remontowy
Tradycyjnie już weekend to czas remontów na warszawskich ulicach. Wymieniona zostanie nawierzchnia m...
[śląskie] Odremontowany oddział wewnętrzny i nowa oferta medyczna w Szpitalu Miejskim w Zabrzuartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Odremontowany oddział wewnętrzny i nowa oferta medyczna w Szpitalu Miejskim w Zabrzu
Zakończył się pierwszy etap modernizacji oddziału wewnętrznego w Szpitalu Miejskim w Zabrzu. Rozszer...
Co słychać na budowie wielkiej fabryki samochodów dostawczych Mercedes-Benz na Dolnym Śląsku?artykuł
Pokaż artykuł
Co słychać na budowie wielkiej fabryki samochodów dostawczych Mercedes-Benz na Dolnym Śląsku?
W Jaworze na Dolnym Śląsku rozpoczęła się kolejna faza budowy fabryki lekkich samochodów dostawczych Mercedes-Benz Vans, która powstanie na bazie istniejącego zakładu produkującego układy napędowe. W grudniu 2024 roku odbyła się ceremonia „wbicia łopaty”, a na początku maja 2025 zakończył się etap prac ziemnych. Rozbudowa istniejącego zakładu przebiega zgodnie z harmonogramem.
Aglomeracja Wrocławska: Holenderski Schavemaker ponownie inwestuje w Kątach Wrocławskichartykuł
Pokaż artykuł
Aglomeracja Wrocławska: Holenderski Schavemaker ponownie inwestuje w Kątach Wrocławskich
Holenderska firma z branży logistyczno-transportowej zdecydowała się po raz kolejny zainwestować na...
Budowa dwóch nowych obwodnic na Dolnym Śląsku coraz bliżejartykuł
Pokaż artykuł
Budowa dwóch nowych obwodnic na Dolnym Śląsku coraz bliżej
Budowa dwóch nowych obwodnic na Dolnym Śląsku coraz bliżej. Do publikacji w Dzienniku Urzędowym UE Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) wysłała ogłoszenia o dwóch przetargach na zaprojektowanie i budowę obwodnic Międzyborza i Milicza. 23 grudnia ogłoszenie zostało opublikowane na Platformie Zakupowej.
Centralny Port Komunikacyjny zatrudni tysiące pracowników do 2032 roku. Na jakie stanowiska?artykuł
Pokaż artykuł
Centralny Port Komunikacyjny zatrudni tysiące pracowników do 2032 roku. Na jakie stanowiska?
Centralny Port Komunikacyjny zatrudni tysiące pracowników do 2032 roku. Rusza rekrutacja do największej inwestycji infrastrukturalnej w Polsce. CPK intensyfikuje działania rekrutacyjne. Spółka zapowiada zatrudnienie nawet kilkudziesięciu tysięcy osób w związku z realizacją komponentu lotniskowego i kolejowego. To szansa na pracę dla specjalistów z wielu branż – od inżynierii po hotelarstwo.
POLREGIO stworzy nowe zaplecze techniczne w Lubuskiemartykuł
Pokaż artykuł
POLREGIO stworzy nowe zaplecze techniczne w Lubuskiem
W Żaganiu powstanie nowe miejsce do serwisowania pociągów POLREGIO. Przewoźnik podpisał umowę na opracowanie koncepcji architektonicznej. To ważny krok w kierunku wzmocnienia potencjału spółki w województwie lubuskim.
[Aglomeracja Wrocławska] Merida kończy rozbudowę magazynu centralnego w Tyńcu Małymartykuł
Pokaż artykuł
[Aglomeracja Wrocławska] Merida kończy rozbudowę magazynu centralnego w Tyńcu Małym
Jeden z największych polskich producentów urządzeń i środków do utrzymania czystości Merida Sp. z o....
Dwie oferty w przetargu na rozbudowę Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczyartykuł
Pokaż artykuł
Dwie oferty w przetargu na rozbudowę Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy
Dwa duże i renomowane przedsiębiorstwa budowlane Unibep i Budimex złożyły oferty w postępowaniu przetargowym, które wyłoni wykonawcę rozbudowy i modernizacji Filharmonii Pomorskiej, i ostatecznie to one rywalizują o uzyskanie tego zamówienia. Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomoskiego szacuje, że ten najważniejszy obecnie projekt inwestycyjny w dziedzinie kultury pochłonie 400 mln złotych, lwia część środków pochodzić będzie z budżetu województwa.
Rozbudowa al. 29 Listopada w Krakowie coraz bliżej końca [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Rozbudowa al. 29 Listopada w Krakowie coraz bliżej końca [FILM]
Trwa rozbudowa al. 29 Listopada na odcinku od ul. Woronicza do granicy miasta. Zadanie jest zaawansowane w ponad 70 proc., a spora część infrastruktury została już udostępniona kierowcom – informuje Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie. Prace mają zakończyć się w tym roku.
GMP Service inwestuje w woj. świętokrzyskim [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
GMP Service inwestuje w woj. świętokrzyskim [FILM]
6 500 000 zł – tyle planuje zainwestować GMP Service – jędrzejowska firma zajmująca się produkcją na potrzeby energetyki i ciepłownictwa. Firma skorzysta ze zwolnienia podatkowego, właśnie odebrała decyzję o wsparciu.
Przy ul. Markowskiej 16 trwa odtwarzanie zabytkowej kamienicy, w której będzie działać Warszawskie Laboratorium Innowacji Społecznych "Synergia"artykuł
Pokaż artykuł
Przy ul. Markowskiej 16 trwa odtwarzanie zabytkowej kamienicy, w której będzie działać Warszawskie Laboratorium Innowacji Społecznych "Synergia"
W odtworzonej kamienicy przy ul. Markowskiej 16 powstanie Warszawskie Laboratorium Innowacji Społecznych "Synergia". Będzie to kolejne miejsce na Pradze-Północ, w którym dzieci i młodzież będą mogły spędzać czas i uczyć się nowych rzeczy. NGOsy będą realizować tam działania dla wszystkich pokoleń.
Zakończyła się przebudowa części ulicy Brackiej w śródmieściu Warszawy [FILM+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Zakończyła się przebudowa części ulicy Brackiej w śródmieściu Warszawy [FILM+ZDJĘCIA]
Kolejny fragment śródmieścia Warszawy przeszedł prawdziwą metamorfozę. Zakończyła się przebudowa części ulicy Brackiej w Śródmieściu. Ta niegdyś zastawiona parkującymi samochodami uliczka w ścisłym centrum miasta zmieniła się w efektowny, zielony deptak zachęcający do spacerów i odpoczynku w cieniu drzew.
Jak ma wyglądać nowe mieszkalnictwo w Krakowie? Odpowiedź da konkursartykuł
Pokaż artykuł
Jak ma wyglądać nowe mieszkalnictwo w Krakowie? Odpowiedź da konkurs
4 lutego Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie (ZIM) podpisał umowę ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich Oddział w Krakowie na kompleksową organizację i przeprowadzenie dwóch konkursów architektoniczno-urbanistycznych dla planowanych inwestycji mieszkaniowych przy ulicach Dekerta i Wielickiej.
Rewitalizacja centrum Łodzi. Mielczarskiego – pięknieją budynki przy nowym woonerfie [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Rewitalizacja centrum Łodzi. Mielczarskiego – pięknieją budynki przy nowym woonerfie [ZDJĘCIA]
Wielki program rewitalizacji centrum Łodzi dobiega końca. Nie ominął on zabudowań przy ul. Mielczarskiego, a sama ulica zmienia się w kolejny miejski podwórzec.
Remont budynku "B" Szpitala Praskiego w Warszawie zmierza ku końcowiartykuł
Pokaż artykuł
Remont budynku "B" Szpitala Praskiego w Warszawie zmierza ku końcowi
Jeszcze w tym roku planowane jest zakończenie remontu i wyposażania budynku „B” Szpitala Praskiego, w którym działać ma Praskie Centrum RE-START. Parter budynku przeznaczony zostanie dla seniorów. Na pozostałych kondygnacjach znajdą się poradnie udzielające wsparcia psychologicznego, terapeutycznego i interwencyjnego dla dzieci i rodzin oraz schronisko dla osób w kryzysie bezdomności z usługami opiekuńczymi. Do placówki będzie można wejść od strony ul. Panieńskiej oraz od ul. Jasieńskiego.
Miasto Poznań przekaże część terenu przy ul. Garbary. Pozwoli to na rozbudowę Wielkopolskiego Centrum Onkologiiartykuł
Pokaż artykuł
Miasto Poznań przekaże część terenu przy ul. Garbary. Pozwoli to na rozbudowę Wielkopolskiego Centrum Onkologii
Miasto Poznań przekaże Zarządowi Województwa Wielkopolskiego część terenu przy ul. Garbary. Dzięki temu możliwa będzie rozbudowa Wielkopolskiego Centrum Onkologii - dla chorych mają powstać nowe budynki oraz łącznik.
Kolejne duże, kultowe centrum handlowe zniknie z mapy Polskiartykuł
Pokaż artykuł
Kolejne duże, kultowe centrum handlowe zniknie z mapy Polski
Kolejne duże, kultowe centrum handlowe zniknie z mapy Polski. Tym razem w Trójmieście. Złożono wniosek o rozbiórkę popularnego Centrum Handlowego Manhattan w Gdańsku. Czy zatem ta ikoniczna galeria zniknie z krajobrazu Wrzeszcza?
REKLAMA