REKLAMA
Znaleziono 4614 wyników
Energia elektryczna z OZE zasili wszystkie maszyny Paczkomat® InPost w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Energia elektryczna z OZE zasili wszystkie maszyny Paczkomat® InPost w Polsce
Grupa InPost, lider wśród platform dostaw dla e-commerce w Europie, zawarła umowę z największą polską prywatną grupą energetyczną. Polenergia zapewni energię z OZE dla wszystkich, blisko 24 000 urządzeń Paczkomat® w Polsce, a także zazieleni znaczną część energii do zasilania floty 1300 aut elektrycznych oraz oddziałów i sortowni. Zieloną energię dla InPost wyprodukuje należąca do Polenergii Farma Wiatrowa Dębsk – jedna z największych farm wiatrowych w Polsce.
Prędkość i zabójcza precyzja! W Polsce produkowane będą kluczowe podzespoły supernowoczesnych pocisków  artykuł
Pokaż artykuł
Prędkość i zabójcza precyzja! W Polsce produkowane będą kluczowe podzespoły supernowoczesnych pocisków
1 kwietnia 2026 roku w MESKO S.A. w Skarżysku – Kamiennej, spółce wchodzącej w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej, została podpisana umowa inwestycyjna pn. ”Ustanowienie zdolności produkcyjnych silnika rakietowego oraz głowicy fragmentującej”.
Sunly pozyskuje 300 mln euro na budowę infrastruktury energii odnawialnej w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Sunly pozyskuje 300 mln euro na budowę infrastruktury energii odnawialnej w Polsce
Sunly, wiodący producent energii odnawialnej w Polsce i krajach bałtyckich, pozyskał 300 mln euro (ponad 1,2 mld zł) finansowania dłużnego, by przyspieszyć budowę parków solarnych, wiatrowych i hybrydowych wraz z magazynami energii o łącznej mocy 1,3 GW na terenie Polski i krajów bałtyckich. Finansowanie zapewniły m.in. fundusze Rivage Investment i Copenhagen Infrastructure Partners (CIP), przy udziale norweskiego funduszu emerytalnego KLP.
Arche Olejarnia Szczecininwestycja
Pokaż inwestycję
Arche Olejarnia Szczecin
Szczecin, Dębogórska 31-33
Olchowy Park 7inwestycja
Pokaż inwestycję
Olchowy Park 7
Warszawa, Marii Callas 4A
Co dalej z budową kolejowego tunelu średnicowego pod Łodzią? [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Co dalej z budową kolejowego tunelu średnicowego pod Łodzią? [FILM]
Co dalej z budową kolejowego tunelu średnicowego pod Łodzią? Inwestycja za grube miliardy złotych stoi od wielu miesięcy. A koszty rosną... Inwestor, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podjęły na początku litego decyzję o odstąpieniu od umów z wykonawcą budowy podziemnego połączenia kolejowego Łódź Fabryczna – Łódź Kaliska/Łódź Żabieniec – firmą Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. (PBDiM). Decyzja ta została podyktowana bezpieczeństwem mieszkańców, troską o nieruchomości na trasie budowy tunelu oraz koniecznością zapewnienia stabilnej i profesjonalnej realizacji kluczowego dla Łodzi i krajowego systemu kolejowego projektu infrastrukturalnego.
Kraków walczy z patodeweloperkąartykuł
Pokaż artykuł
Kraków walczy z patodeweloperką
Rozbiórki samowoli budowalnych w Krakowie, będących symbolami patodeweloperki przy ul. Reduta i ul. Centralnej, wprowadzenie „Standardów odpowiedzialnego budownictwa”, szczegółowe kontrole prowadzonych inwestycji oraz intensywne prace nad planami miejscowymi to tylko niektóre z podjętych podczas ostatnich dwóch lat działań w celu poprawy ładu przestrzennego naszego miasta.
Elemental Holding Group za ponad 400 mln zł wybuduje hutę miedzi i metali szlachetnych w Zawierciuartykuł
Pokaż artykuł
Elemental Holding Group za ponad 400 mln zł wybuduje hutę miedzi i metali szlachetnych w Zawierciu
Kolejna wielka inwestycja Elemental Holding Group w województwie śląskim. Elemental H2tech Sp. z o.o. – spółka należąca do Grupy Kapitałowej Elemental Holding Group otrzymała od Katowickiej Specjalne Strefy Ekonomicznej decyzję o wsparciu dla przygotowywanego projektu budowy huty miedzi i metali szlachetnych, odzyskiwanych ze zużytego sprzętu elektronicznego, która ma powstać w Zawierciu.
Szwedzka firma Aira zainwestuje 1,27 miliarda złotych we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
Szwedzka firma Aira zainwestuje 1,27 miliarda złotych we Wrocławiu
Kolejna wielka inwestycja zagraniczna w stolicy Dolnego Śląska. Szwedzka Aira, spółka należąca do Vargas Holding, do której należy produkujący baterie do elektrycznych aut Northvolt, rozpoczyna budowę fabryki pomp ciepła we Wrocławiu.
Cavatina finalizuje zakup gruntu w Warszawie i coraz śmielej wchodzi w segment mieszkaniowyartykuł
Pokaż artykuł
Cavatina finalizuje zakup gruntu w Warszawie i coraz śmielej wchodzi w segment mieszkaniowy
Zgodnie z wcześniejszą deklaracją, Cavatina zakupiła teren położony w centrum Warszawy przy ul. Chmielnej 75. Grupa zamierza zaproponować miastu i jego mieszkańcom imponujący projekt mixed-use, z dominującą funkcją mieszkaniową, który doskonale wpisze się w ewoluującą tkankę miejską i uzupełni ten fragment stolicy także o nowe funkcje. Transakcja opiewa na kwotę ponad 145 mln zł.
Morskie farmy wiatrowe na Bałtyku coraz bliżejartykuł
Pokaż artykuł
Morskie farmy wiatrowe na Bałtyku coraz bliżej
PGE Polska Grupa Energetyczna i duńska spółka Ørsted robią kolejne kroki na drodze do realizacji projektu morskiej farmy wiatrowej Baltica 2. Inwestorzy już w kwietniu br. zaczęli podpisywać kontrakty na dostawy kluczowych komponentów dla tej inwestycji. Teraz zawarte zostały dwa kolejne, obejmujące dostawy fundamentów i podwodnych kabli, które połączą turbiny elektrowni z morskimi stacjami transformatorowymi.
Niemiecki koncern Vaillant zwiększy zatrudnienie w swoim centrum w Katowicachartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecki koncern Vaillant zwiększy zatrudnienie w swoim centrum w Katowicach
Kolejna firma zdecydowała się na rozwój w Katowicach, mowa o firmie Vaillant, będącej liderem branży HVAC i jednym z czołowych pracodawców IT na Górnym Śląsku. Jej zarządzający postanowili otworzyć nowe stanowiska w dziale badań i rozwoju (R&D), w związku z dynamicznym wzrostem zespołu. Obecnie Vaillant zatrudnia w Katowicach 70 pracowników. Dodatkowo chce zatrudnić 160 osób.
Panattoni buduje pod Poznaniem nowe, wielkie centrum dystrybucyjne dla Grupy H&Martykuł
Pokaż artykuł
Panattoni buduje pod Poznaniem nowe, wielkie centrum dystrybucyjne dla Grupy H&M
Panattoni, najaktywniejszy deweloper powierzchni przemysłowych na świecie, już zrealizowało ok. 230 000 mkw. powierzchni dla Grupy H&M o bardzo wysokim standardzie ekologicznym, a w tym roku deweloper dostarczy kolejne 82 000 mkw. w regionie Poznania. Panattoni uzyska certyfikację środowiskową metodą BREEAM co najmniej na poziomie Excellent. Obiekt wesprze e-commerce Grupy H&M.
Znana, duża polska firma rozpoczęła grupowe zwolnienia. Pracę straci wiele osóbartykuł
Pokaż artykuł
Znana, duża polska firma rozpoczęła grupowe zwolnienia. Pracę straci wiele osób
Niestety, światowy kryzys i wysoka inflacja dalej zbierają żniwa, także w Polsce w branży meblarskiej, która w 2024 roku stoi w naszym kraju na rozstaju dróg i zmaga się z dynamicznymi zmianami gospodarczymi, technologicznymi i geopolitycznymi. Od półtora roku firmy meblarskie borykają się z kryzysem, zmagają z wysokimi kosztami produkcji, nową konkurencją oraz rosnącym zadłużeniem.
Największy ukraiński producent kabli Electro Cable Group inwestuje w Zabrzuartykuł
Pokaż artykuł
Największy ukraiński producent kabli Electro Cable Group inwestuje w Zabrzu
Kolejna ukraińska inwestycja w Polsce. Firma Electro Cable Group uruchamia produkcję w Zabrzu, w województwie śląskim. Powstaną nowe miejsca pracy. To pierwsza inwestycja w Polsce Grupy Electro Cable, będącej największym ukraińskim producentem i eksporterem kabli elektroenergetycznych, sterowniczych i do transmisji danych.
Polski Holding Nieruchomości wchodzi na rynek fotowoltaikiartykuł
Pokaż artykuł
Polski Holding Nieruchomości wchodzi na rynek fotowoltaiki
Polski Holding Nieruchomości inwestuje w odnawialne źródła energii rozwijając nową linię biznesową tj. segment fotowoltaiczny. Pierwsza farma o niemal 28 MW mocy zainstalowanej powstanie przy miejscowości Owińska w gminie Czerwonak w Wielkopolsce. Firma otrzymała warunki przyłącza planowanej instalacji OZE do sieci elektroenergetycznej, kluczowy dokument, warunkujący przeprowadzenie inwestycji.
ENEL-MED otworzy dwie nowe przychodnie medyczne we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
ENEL-MED otworzy dwie nowe przychodnie medyczne we Wrocławiu
Największa polska firma medyczna Grupa ENEL-MED zdecydowała się otworzyć dwie nowe przychodnie medyczne w stolicy Dolnego Śląska. Obie powstaną w centrum miasta, w dobrze skomunikowanych lokalizacjach.
Światowy lider technologii medycznej inwestuje pod Krakowemartykuł
Pokaż artykuł
Światowy lider technologii medycznej inwestuje pod Krakowem
Kolejna duża inwestycja zagraniczna w aglomeracji krakowskiej. Firma Stryker Poland Manufacturing sp. z o.o. zainwestuje 265 mln zł w rozwój swojego zakładu w Skawinie.
Polenergia stawia na rozwój, zakup, budowę i eksploatację projektów OZEartykuł
Pokaż artykuł
Polenergia stawia na rozwój, zakup, budowę i eksploatację projektów OZE
Polenergia uruchomi program Zielonych Obligacji. Zarząd największej polskiej prywatnej grupy energetycznej podjął uchwałę o ustanowieniu programu, którego celem jest finansowanie rozwoju, zakupu, budowy i eksploatacji Zielonych Projektów. Papiery dłużne emitowane w tej formule spełnią kryteria Green Bond Principles, opracowane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Rynku Kapitałowego. Obligacje emitowane będą w seriach i oprocentowane, a ich łączna maksymalna wartość nominalna została ustalona na miliard złotych. Polenergia planuje pierwszą emisję Zielonych Obligacji do końca 2024 roku.
Coraz bliżej rozpoczęcia produkcji czołgów K2PL w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Coraz bliżej rozpoczęcia produkcji czołgów K2PL w Polsce
Zrobiono kolejny kroku ku rozpoczęciu w Polsce produkcji czołgów K2PL. 9 lipca br. Polska Grupa Zbrojeniowa i Hyundai Rotem Company podpisały nową umowę konsorcjum, która będzie podstawą do udzielenia konsorcjum zamówienia na dostawy czołgów K2PL dla Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej. Konsorcjum PGZ-HRC spodziewa się udzielenia zamówienia do końca 2024 r.
REKLAMA