REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Na Dolnym Śląsku powstał Park Wiatrowy w Wądrożu Wielkimartykuł
Pokaż artykuł
Na Dolnym Śląsku powstał Park Wiatrowy w Wądrożu Wielkim
Spółka Qair Polska z siedzibą we Wrocławiu otrzymała koncesję na wytwarzanie energii elektrycznej w nowym Parku Wiatrowym w Wądrożu Wielkim, w województwie dolnośląskim. Inwestycja składa się z siedmiu turbin wiatrowych, każda o mocy 2,5 MW. Szacowany poziom produkcji energii z instalacji wynosi 60 GWh rocznie, co oznacza możliwość zasilania w energię miejscowość zamieszkującą około 90 tysięcy mieszkańców.
Amerykańska sieć Popeyes otwiera aż 5 nowych restauracji w marcuartykuł
Pokaż artykuł
Amerykańska sieć Popeyes otwiera aż 5 nowych restauracji w marcu
Popeyes przyspiesza ekspansję w Polsce. W marcu sieć otworzy aż pięć nowych restauracji, debiutując w trzech miastach i dodając kolejny Drive Thru na jednej z najważniejszych tras w kraju. Pierwsze otwarcie nastąpi już 7 marca w Wałbrzychu. Kolejne Popeyes pojawią się w okolicach Oleśnicy, Wrocławiu, Koszalinie i Katowicach.
Grupa CCC wybuduje na Dolnym Śląsku wielki magazyn dla sieci Half Priceartykuł
Pokaż artykuł
Grupa CCC wybuduje na Dolnym Śląsku wielki magazyn dla sieci Half Price
Kolejna duża inwestycja w województwie dolnośląskim. Polska Grupa CCC, będąca liderem sprzedaży obuwia w Europie Środkowo-Wschodniej, kontynuuje inwestycje w Polkowicach, w którym to mieście znajduje się też siedziba i magazyn tej znanej firmy. Dzięki nowej inwestycji, powstanie wiele nowych miejsc pracy.
Bliżej budowy kolejnego odcinka Via Carpatia w woj. lubelskimartykuł
Pokaż artykuł
Bliżej budowy kolejnego odcinka Via Carpatia w woj. lubelskim
Wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla odcinka S19 Międzyrzec Podlaski - Radzyń Podlaski trafił dzisiaj do wojewody lubelskiego. Uzyskanie decyzji pozwoli na rozpoczęcie robót na budowie kolejnego fragmentu Via Carpatia w woj. lubelskim.
Fabryka Volkswagena we Wrześni stała się samowystarczalna energetycznieartykuł
Pokaż artykuł
Fabryka Volkswagena we Wrześni stała się samowystarczalna energetycznie
Fabryka Volkswagena we Wrześni stała się samowystarczalna energetycznie Obejmująca obszar 22 ha i złożona z 25 000 paneli fotowoltaicznych farma energetyczna przy zakładzie produkcyjnym Volkswagen Poznań we Wrześni, pracuje już z pełną mocą. Dostarcza ona do fabryki zieloną energię elektryczną o maksymalnej mocy 15,2 MW.
TAURON wybuduje za ok. 2 miliardy złotych swoją największą farmę wiatrowąartykuł
Pokaż artykuł
TAURON wybuduje za ok. 2 miliardy złotych swoją największą farmę wiatrową
TAURON Zielona Energia podpisał umowę na zakup projektu farmy wiatrowej o mocy docelowej ok. 190 MW. Projekt Miejska Górka ma zostać sfinalizowany w 2027 roku. Elektrownia zaspokoi zapotrzebowanie na energię blisko 200 tys. gospodarstw domowych.
Wizz Air dodaje siódmy samolot do bazy w Porcie Lotniczym Katowice i uruchamia sześć nowych trasartykuł
Pokaż artykuł
Wizz Air dodaje siódmy samolot do bazy w Porcie Lotniczym Katowice i uruchamia sześć nowych tras
Linie lotnicze Wizz Air ogłosiły dodanie 7. samolotu do swojej bazy w Katowice Airport. To krok wzmacniający pozycję rynkową przewoźnika w Polsce oraz potwierdzający długofalowe zaangażowanie w rozwój regionu Śląska. W ramach ekspansji linia uruchamia sześć nowych bezpośrednich połączeń do jednych z najbardziej atrakcyjnych europejskich kierunków.
Amerykańska sieć restauracji Popeyes zadebiutuje w woj. podlaskimartykuł
Pokaż artykuł
Amerykańska sieć restauracji Popeyes zadebiutuje w woj. podlaskim
Amerykańska sieć restauracji Popeyes kontynuuje swoją ekspansję na polskim rynku. Tym razem zadebiutuje w województwie podlaskim, w północno-wschodniej części Polski. 12 czerwca o godzinie 10.00 sieć Popeyes przyjmie swoich pierwszych klientów w Białymstoku. Mieszkańcy miasta i okolic będą mogli spróbować kultowego kurczaka z Luizjany, a także wziąć udział specjalnie przygotowanych atrakcjach, które towarzyszyć będą otwarciu. Będzie to pierwsza restauracja w województwie podlaskim i 17. w Polsce. Restauracja sieci zlokalizowana będzie w centrum handlowym Alfa w Białymstoku.
Port Gdynia: Strategiczna inwestycja oddana do użytku. Infrastruktura gotowa na 400-metrowe kontenerowceartykuł
Pokaż artykuł
Port Gdynia: Strategiczna inwestycja oddana do użytku. Infrastruktura gotowa na 400-metrowe kontenerowce
Port Gdynia oddaje do użytku zmodernizowane Nabrzeże Helskie – jeden z kluczowych etapów projektu „Pogłębienie toru podejściowego i akwenów wewnętrznych Portu Gdynia oraz przebudowa nabrzeży”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Inwestycja znacząco zwiększa możliwości operacyjne portu, wzmacnia jego konkurencyjność na Bałtyku oraz podnosi bezpieczeństwo i odporność europejskich łańcuchów dostaw.
Wielka fuzja na rynku handlowym w Polsce. Chorten przejmuje ponad 500 sklepów artykuł
Pokaż artykuł
Wielka fuzja na rynku handlowym w Polsce. Chorten przejmuje ponad 500 sklepów
Kolejna wielka transakcja na rynku handlowym w naszym kraju. Polska Grupa Chorten przejmuje ponad 500 sklepów od Euro Polska Sieć Handlowa i tym samym wzmacnia pozycję w segmencie handlu tradycyjnego prowadząc już ponad 3500 placówek handlowych – spożywczych i alkoholowych.
TAURON zakończył budowę swojej największej farmy fotowoltaicznejartykuł
Pokaż artykuł
TAURON zakończył budowę swojej największej farmy fotowoltaicznej
TAURON zakończył budowę farmy fotowoltaicznej PV Postomino (90 MW) w województwie zachodniopomorskim, która razem z Farmą Wiatrową Marszewo (100 MW), dzięki zastosowaniu formuły cable pooling tworzy unikatowe połączenie. To pierwsze tego typu rozwiązanie w Grupie TAURON oraz jedno z pierwszych o tej skali w Polsce. W Marszewie w ramach jednego przyłącza energetycznego współpracują dwie niezależne instalacje odnawialnych źródeł energii.
Wielki, koreański bank państwowy stawia na Warszawęartykuł
Pokaż artykuł
Wielki, koreański bank państwowy stawia na Warszawę
The Export-Import Bank of Korea (KEXIM) otworzył przedstawicielstwo w Polsce, na swoją siedzibę wybierając Warsaw Trade Tower. To jeden z najbardziej prestiżowych i rozpoznawalnych wieżowców w Warszawie, będący ikoną stołecznego skyline’u i cenioną lokalizacją biznesową w Centralnym Obszarze Biznesowym.
Za 3,6 mld złotych w Rybniku powstaje jedna z największych i najnowocześniejszych elektrowni gazowo-parowych w Europie [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Za 3,6 mld złotych w Rybniku powstaje jedna z największych i najnowocześniejszych elektrowni gazowo-parowych w Europie [FILM+WIZUALIZACJE]
W województwie śląskim realizowana jest kolejna wielka inwestycja. W Rybniku powstaje jedna z największych i najnowocześniejszych elektrowni gazowo-parowych w Europie, która już od 2027 roku zapewni dostawy prądu dla aż 2 milionów odbiorców. Projekt realizowany jest przez konsorcjum składające się z firm: Polimex Mostostal oraz Siemens Energy. Dzięki wartości projektu sięgającej około 3,6 miliarda złotych, elektrownia gazowa w Rybniku jest jednym z najważniejszych przedsięwzięć energetycznych w Polsce. W niedalekiej przyszłości nowy blok gazowo-parowy stanie się ważną częścią systemu energetycznego, łącząc w sobie innowacyjne rozwiązania techniczne z troską o środowisko naturalne.
ORLEN uruchomił produkcję z kolejnych odwiertów na złożach gazu ziemnego w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
ORLEN uruchomił produkcję z kolejnych odwiertów na złożach gazu ziemnego w Polsce
ORLEN uruchomił produkcję z kolejnych odwiertów na złożach gazu ziemnego – Jastrzębiec w województwie lubelskim oraz Sierosław w Wielkopolsce. Łącznie obie inwestycje dostarczą około 140 mln m³ gazu ziemnego w pierwszym roku i zapewnią stabilne wydobycie przez kolejnych kilkanaście lat. Projekty te przyczynią się do wzmocnienia bezpieczeństwa dostaw surowca dla energetyki i przemysłu.
Dekarbonizacja Elektrociepłowni w Gdyni nabiera tempa. Trwa intensywna realizacja kolejnych etapów programu inwestycyjnegoartykuł
Pokaż artykuł
Dekarbonizacja Elektrociepłowni w Gdyni nabiera tempa. Trwa intensywna realizacja kolejnych etapów programu inwestycyjnego
W Elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Gdyni trwa intensywna realizacja kolejnych etapów programu inwestycyjnego. W ostatnich tygodniach zakończono proces nagazowania nowobudowanego gazociągu wysokiego ciśnienia, który będzie zasilał układ kogeneracyjny, a równolegle prowadzone są rozruchy pięciu agregatów kogeneracyjnych. Na terenie elektrociepłowni postępują również prace konstrukcyjne przy budowie instalacji biomasowej.
Rusza budowa Centrum Energii Włocławekartykuł
Pokaż artykuł
Rusza budowa Centrum Energii Włocławek
W czwartek, 4 grudnia, odbyła się uroczystość wbicia pierwszej łopaty, symbolicznie inaugurująca budowę nowoczesnego Centrum Energii Włocławek (CEW), Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych. Inwestycja realizowana przez firmę PreZero Polska we Włocławku będzie miała kluczowe znaczenie dla całego regionu, przyczyniając się do zwiększenia efektywności gospodarki odpadami i transformacji energetycznej.
W Polsce powstanie gigantyczny radar. Będzie śledził kosmiczne śmieci i wykrywał zagrożeniaartykuł
Pokaż artykuł
W Polsce powstanie gigantyczny radar. Będzie śledził kosmiczne śmieci i wykrywał zagrożenia
W Przasnyszu (woj. mazowieckie) rusza budowa jednego z najbardziej zaawansowanych radarów w Europie. Ogromna instalacja o powierzchni połowy boiska piłkarskiego pozwoli Polsce monitorować obiekty znajdujące się nawet 2000 km nad Ziemią — od satelitów i kosmicznych śmieci po potencjalne zagrożenia militarne. Projekt BiRaKos realizują naukowcy Politechniki Warszawskiej i Centrum Badań Kosmicznych PAN.
PSSE wzmacnia mapę inwestycyjną woj. kujawsko-pomorskiegoartykuł
Pokaż artykuł
PSSE wzmacnia mapę inwestycyjną woj. kujawsko-pomorskiego
W ostatnich dniach 2025 roku Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sfinalizowała zakup 6,69 ha gruntów od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Nieruchomość położona w Kowalewie (gmina Szubin, powiat nakielski, województwo kujawsko-pomorskie), w bezpośrednim sąsiedztwie węzła Kowalewo na drodze ekspresowej S5, ma wzmocnić ofertę inwestycyjną regionu i odpowiedzieć na rosnące zainteresowanie terenami przy kluczowych korytarzach transportowych.
Archicom rozpoczął budowę IV etapu Flow w Nowym Centrum Łodziartykuł
Pokaż artykuł
Archicom rozpoczął budowę IV etapu Flow w Nowym Centrum Łodzi
Archicom, ogólnopolski deweloper, należący do Echo Group rozpoczął budowę czwartego etapu inwestycji Flow realizowanej w Nowym Centrum Łodzi. Budynek dostarczy na rynek 217 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej przekraczającej 10.000 mkw. oraz blisko 1.000 mkw. powierzchni usługowej. Realizacja kolejnego etapu stanowi ważny krok w rozwoju jednego z największych projektów mieszkaniowych powstających obecnie w Łodzi.
PONAR Wadowice inwestuje w woj. śląskim i wchodzi głębiej w sektor obronnyartykuł
Pokaż artykuł
PONAR Wadowice inwestuje w woj. śląskim i wchodzi głębiej w sektor obronny
29 kwietnia odbyła się uroczystość oficjalnego rozpoczęcia budowy nowej hali produkcyjnej PONAR Wadowice – oddział w Łaziskach Górnych (powiat mikołowski) w województwie śląskim. Inwestycja stanowi istotny krok w dalszym rozwoju firmy oraz wzmocnieniu jej potencjału produkcyjnego.
REKLAMA