REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Equinor uruchomił nową farmę fotowoltaiczną w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Equinor uruchomił nową farmę fotowoltaiczną w Polsce
Trzecia farma fotowoltaiczna należąca do Equinor w Polsce i znajdująca się w Lipnie, rozpoczęła właśnie produkcję testową. Tym samym moc lądowych odnawialnych źródeł energii zwiększyła się do 200 MW umacniając pozycję Equinor na jednym z najszybciej rozwijających się rynków energii odnawialnej w Europie.
CANPACK inwestuje setki milionów złotych w rozbudowę fabryki w Bydgoszczy [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
CANPACK inwestuje setki milionów złotych w rozbudowę fabryki w Bydgoszczy [FILM]
Globalna Grupa Canpack rozbuduje swój zakład w Bydgoszczy. Już teraz firma, która wyspecjalizowała się w produkcji m.in. aluminiowych puszek zatrudnia w bydgoskim oddziale 470 pracowników. Po zakończeniu inwestycji stworzy kolejne ponad 100 miejsc prac. Łączna wartość nowej inwestycji w Bydgoszczy wyniesie około 440 milionów złotych.
Prace nad przebiegiem nowej "ZAKOPIANKI" - drogi S7 Kraków – Myślenice zaczynają się na nowo [FILMY+ANALIZA]artykuł
Pokaż artykuł
Prace nad przebiegiem nowej "ZAKOPIANKI" - drogi S7 Kraków – Myślenice zaczynają się na nowo [FILMY+ANALIZA]
Prace nad przebiegiem drogi S7 Kraków–Myślenice zaczynają się na nowo. Przedstawiciel Krakowa wejdzie w skład zespołu roboczego, który jeszcze w marcu rozpocznie prace nad kryteriami i wagami wyboru wariantów przebiegu nowego odcinka S7 Kraków–Myślenice. Prezydent Miasta Krakowa konsekwentnie podtrzymuje wyrażane od wielu miesięcy zdanie, że ruchliwa droga ekspresowa musi omijać południowe osiedla Krakowa.
Polska Grupa Biogazowa uruchamia kolejną inwestycję artykuł
Pokaż artykuł
Polska Grupa Biogazowa uruchamia kolejną inwestycję
Polska Grupa Biogazowa (należąca do TotalEnergies) uruchomiła swoją najnowszą 19-tą inwestycję w miejscowości Bagdad w województwie wielkopolskim. Biogazownia Bagdad wykorzystuje najnowsze technologie, aby rocznie móc produkować 8,3 GWh energii elektrycznej i 8 GWh ciepła, co pozwala na zasilenie 3 tysięcy polskich gospodarstw domowych.
Nowy standard kolei na Podkarpaciuartykuł
Pokaż artykuł
Nowy standard kolei na Podkarpaciu
Podkarpacie, podobnie jak inne województwa zyskuje lepszą kolej i nowe możliwości podróżowania. Komfort, dostępność i bezpieczeństwo to najważniejsze efekty inwestycji, realizowanych na szeroką skalę z wykorzystaniem środków unijnych i programów rządowych.
Ponad dwa miliardy złotych z KPO na realizację Programu FSRU w Polsce [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Ponad dwa miliardy złotych z KPO na realizację Programu FSRU w Polsce [FILM]
GAZ-SYSTEM podpisał umowę pożyczki z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) na kwotę 2,2 mld zł. Pożyczka na budowę infrastruktury gazu ziemnego jest finansowana z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO). Środki z KPO zostaną przeznaczone na rozbudowę strategicznej infrastruktury przesyłowej w Polsce, co przyczyni się do dalszego zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego kraju oraz wpłynie na dywersyfikację dostaw gazu do Unii Europejskiej.
Jeden z największych i najpiękniejszych dworców kolejowych w Polsce odzyska dawny blask!artykuł
Pokaż artykuł
Jeden z największych i najpiękniejszych dworców kolejowych w Polsce odzyska dawny blask!
Bardzo dobra informacja. Zabytkowy, 120-letni dworzec kolejowy w Nowych Skalmierzycach (woj. wielkopolskie), jeden z najpiękniejszych obiektów tego typu w Polsce, już wkrótce przejdzie kompleksową rewitalizację. Remont będzie możliwy dzięki 39 mln zł dofinansowania z funduszy unijnych.
Krok po kroku budowa linii tramwajowej KST IV do Mistrzejowic zbliża się do końca [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Krok po kroku budowa linii tramwajowej KST IV do Mistrzejowic zbliża się do końca [FILM]
Trwa intensywna faza robót infrastrukturalnych na budowie linii tramwajowej KST IV do Mistrzejowic. Na prośbę prezydenta Krakowa Aleksandra Miszalskiego firma Gülermak zwiększyła liczbę pracowników na placu budowy. Jak przekazuje wykonawca, roboty toczą się równolegle w wielu lokalizacjach, wchodzą w etap finalizacji i już w najbliższych tygodniach mieszkańcy powinni odczuć tego efekty. Sukcesywnie otwierane będą kolejne fragmenty ulic, chodników i tras rowerowych.
Amerykański koncern Mars planuje w Poznaniu rozbudowę największej fabryki gum do żucia w Europie artykuł
Pokaż artykuł
Amerykański koncern Mars planuje w Poznaniu rozbudowę największej fabryki gum do żucia w Europie
Fabryka gum do żucia Mars w Poznaniu od trzech dekad jest jednym z najważniejszych punktów na globalnej i europejskiej mapie produkcyjnej firmy. Dziś to największy należący do Mars zakład produkcji gumy do żucia w Europie i drugi co do wielkości na świecie. Każdego roku powstają tu miliardy drażetek, które trafiają do konsumentów w ponad 40 krajach – od Polski i krajów Europy Centralnej, po Niemcy, Francję, ale też Nigerię czy Ekwador. Firma ma kolejne plany inwestycyjne dotyczące zakładu produkcyjnego zlokalizowanego w stolicy Wielkopolski.
[Wrocław] Rowerowy Wrocław: Pas na Wróblewskiego to nie rewolucja przeciw kierowcomartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Rowerowy Wrocław: Pas na Wróblewskiego to nie rewolucja przeciw kierowcom
Stworzenie pasa rowerowego na Wróblewskiego to bezpośredni efekt społecznej propozycji udogodnień dl...
[Wrocław] Nowa filia Miejskiej Biblioteki Publicznej otwarta na dworcu Wrocław Głównyartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Nowa filia Miejskiej Biblioteki Publicznej otwarta na dworcu Wrocław Główny
12 maja 2017 r. od godz. 16:00 zapraszamy czytelników, podróżnych i okolicznych mieszkańców do nowej...
[Wrocław] Etteplan wynajmuje 2000 mkw. powierzchni biurowej w Wrocław Business Gardenartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Etteplan wynajmuje 2000 mkw. powierzchni biurowej w Wrocław Business Garden
Vastint Poland podpisał umowę najmu 2 000 mkw. powierzchni biurowej z Etteplan w Business Garden we...
Grabiszyńska 141inwestycja
Pokaż inwestycję
Grabiszyńska 141
Wrocław, Stare Miasto, Grabiszyńska 139-141
Osiedle Zielnainwestycja
Pokaż inwestycję
Osiedle Zielna
Wrocław, Psie Pole, Zielna
Osiedle Komedyinwestycja
Pokaż inwestycję
Osiedle Komedy
Wrocław, Krzyki, Komedy 1b
[T08647] Żeromskiego 14inwestycja
Pokaż inwestycję
[T08647] Żeromskiego 14
Drezdenko, ul. Żeromskiego 14
metraż
1 305 m2
cena
592 000
Osiem miast w Polsce dostanie łącznie 190 mln zł. Mają zwiększyć ochronę przed ekstremalnymi opadamiartykuł
Pokaż artykuł
Osiem miast w Polsce dostanie łącznie 190 mln zł. Mają zwiększyć ochronę przed ekstremalnymi opadami
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) przekaże na inwestycje wodne w ośmiu miastach kolejne fundusze. Z programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko (FEnIKS) 2021-2027 dofinansowanie inwestycji w ośmiu miastach wyniesie 190 mln zł.
Jak szybko będziemy jeździć na liniach Kolei Dużych Prędkości w Polsce? artykuł
Pokaż artykuł
Jak szybko będziemy jeździć na liniach Kolei Dużych Prędkości w Polsce?
Spółka Centralny Port Komunikacyjny zwiększyła maksymalną prędkość eksploatacyjną z 250 do 350 km/h na projektowanych liniach kolejowych. CPK stawia na pełne wykorzystanie parametrów infrastruktury, stworzenie atrakcyjnej oferty przewozowej i oszczędność czasu pasażerów. To właśnie znaczące skrócenie czasów przejazdu było podstawowym źródłem sukcesu Kolei Dużych Prędkości w Europie.
Rynek PRS (najem instytucjonalny) w Polsce [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
Rynek PRS (najem instytucjonalny) w Polsce [RAPORT]
Na koniec I połowy 2024 roku zasoby gotowych lokali PRS w Polsce liczyły ponad 19 tys. jednostek, co stanowi 32-procentowy wzrost w ciągu ostatnich 12 miesięcy – wynika z raportu "Najem instytucjonalny – sprzyjające otoczenie dla nowych transakcji" opracowanego przez PwC Polska.
W tegoroczne lato pasażerowie będę mieli do dyspozycji rekordową liczbę połączeń PKP Intercity - aż 560 połączeń w dobie!artykuł
Pokaż artykuł
W tegoroczne lato pasażerowie będę mieli do dyspozycji rekordową liczbę połączeń PKP Intercity - aż 560 połączeń w dobie!
W tegoroczne lato pasażerowie będę mieli do dyspozycji rekordową liczbę połączeń PKP Intercity - aż 560 połączeń w dobie! To aż o 46 połączeń więcej niż w ubiegłe lato. Popularny skład Pendolino będzie kursować z Bielska-Białej do Ustki. W rozkładzie znajdą się nowe połączenia do turystycznych miejscowości nad morzem, w górach czy na Warmii i Mazurach. Wakacyjny rozkład wchodzi w życie od niedzieli 14 czerwca.
REKLAMA