REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Aglomeracja Wrocławska: Ruszyła rozbudowa fabryki Autoliv w Jelczu-Laskowicachartykuł
Pokaż artykuł
Aglomeracja Wrocławska: Ruszyła rozbudowa fabryki Autoliv w Jelczu-Laskowicach
12 września uroczyście wmurowano kamień węgielny pod rozbudowę jelczańskiej fabryki Autoliv, gdzie p...
Nowa inwestycja Toyoty w Wałbrzychuartykuł
Pokaż artykuł
Nowa inwestycja Toyoty w Wałbrzychu
Japoński gigant motoryzacyjny po raz kolejny zainwestował w rozwój swojej fabryki w Wałbrzychu. Za 1...
[śląskie] Petralana – nowa inwestycja w Bytomiuartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Petralana – nowa inwestycja w Bytomiu
Już niebawem ruszy produkcja w Petralanie, jednej z najnowocześniejszych fabryk wełny mineralnej ska...
Wrocław: Przeciąga się budowa biur i apartamentów na Ołtaszynie. Przez niezgodność z planem miejscowymartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Przeciąga się budowa biur i apartamentów na Ołtaszynie. Przez niezgodność z planem miejscowym
Corp Development już od ubiegłego roku chce zrealizować przy ulicy Strachowskiego budynek mieszkalno...
[Wrocław] Eleganckie lofty we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Eleganckie lofty we Wrocławiu
Otoczenie dawnej fabryki papieru na Przedmieściu Oławskim zmienia się w stylowe osiedle. Dwa budynki...
[Wrocław] Baza transportowa Poczty Polskiej zmieni się w osiedle. Jest nowy planartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Baza transportowa Poczty Polskiej zmieni się w osiedle. Jest nowy plan
W magistracie opracowano nowy plan zagospodarowania dla dawnej bazy transportowej Poczty Polskiej pr...
Wielka inwestycja za ok. 600 mln zł! Nowa fabryka małego AGD dla BSH pod Rzeszowem rozpoczęła produkcjęartykuł
Pokaż artykuł
Wielka inwestycja za ok. 600 mln zł! Nowa fabryka małego AGD dla BSH pod Rzeszowem rozpoczęła produkcję
BSH, producent AGD marek Bosch i Siemens, przeniósł produkcję do nowej i większej fabryki w Rudnej Wielkiej, nieopodal Rzeszowa. Zakład produkcji małego AGD wybudowała firma Panattoni. Całkowita wartość tego projektu wyniosła niemal 600 milionów złotych. Budowa rozpoczęła się na początku ubiegłego roku i została zrealizowana zgodnie z planem. Firma BSH właśnie przeniosła maszyny produkcyjne z dotychczasowej, pobliskiej lokalizacji.
Amerykańska firma Avon inwestuje w zaplecze badawczo-rozwojowe w Garwolinieartykuł
Pokaż artykuł
Amerykańska firma Avon inwestuje w zaplecze badawczo-rozwojowe w Garwolinie
Avon konsekwentnie inwestuje w rozwój w Garwolinie, gdzie działa największa i najbardziej zaawansowana technologicznie fabryka firmy na całym świecie. 18 lipca br. odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę obiektu, w którym będą skalowane procesy wytwarzania nowych kosmetyków oraz prowadzone będą badania nad kluczowymi etapami ich produkcji.
Za prawie miliard złotych rusza budowa wielkiej fabryki amunicji 155 mm w Kraśnikuartykuł
Pokaż artykuł
Za prawie miliard złotych rusza budowa wielkiej fabryki amunicji 155 mm w Kraśniku
W Kraśniku (woj. lubelskie) rozpoczęła się strategiczna inwestycja Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ S.A.) – budowa nowoczesnej fabryki amunicji artyleryjskiej kalibru 155 mm. Projekt realizowany przez należącą do PGZ S.A. firmę MESKO S.A. wart blisko miliard złotych nie tylko wzmocni potencjał obronny kraju, ale także przyczyni się do rozwoju gospodarczego regionu i stworzenia setek nowych miejsc pracy.
Rusza budowa nowej fabryki transformatorów ZREW. 200 nowych miejsc pracy w Łodzi artykuł
Pokaż artykuł
Rusza budowa nowej fabryki transformatorów ZREW. 200 nowych miejsc pracy w Łodzi
Panattoni BTS oficjalnie rozpoczyna w Łodzi budowę nowego zakładu produkcyjnego dla ZREW Transformatory S.A. Inwestycja o wartości 25 milionów franków szwajcarskich (ok. 115 mln zł) stanowi kamień milowy dla segmentu transformatorów energetycznych: pozwoli na podwojenie mocy produkcyjnych firmy i przyczyni się do powstania 200 nowych miejsc pracy. Symboliczne wmurowanie kamienia węgielnego odbyło się 21 listopada 2025 roku.
PKP Intercity rozstrzygnęło największy pod względem liczby pojazdów przetargartykuł
Pokaż artykuł
PKP Intercity rozstrzygnęło największy pod względem liczby pojazdów przetarg
Dziś został rozstrzygnięty przetarg na zakup 300 nowych wagonów, z prawem opcji na dodatkowe 150, dla PKP Intercity. To największy w historii przewoźnika, pod względem liczby pojazdów, przetarg taborowy. Za realizację projektu o wartości 4 238 580 000,00 zł brutto (6 357 870 000,00 zł brutto z opcją) odpowiadać będzie firma H. Cegielski - Fabryka Pojazdów Szynowych sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu.
Globalna firma PwC stawia na Lublin. Powstaną kolejne nowe miejsca pracyartykuł
Pokaż artykuł
Globalna firma PwC stawia na Lublin. Powstaną kolejne nowe miejsca pracy
Globalna firma PwC z siedzibą w Londynie, stawia na swój dalszy rozwój w Lublinie. Firma planuje zatrudnić ponad 300 osób do końca 2025 roku. Zespół powiększa się o ekspertów w centrum kompetencyjnym PwC Financial Crime Unit (wspierającym klientów firmy z całego świata w przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu) oraz o ekspertów specjalizujących się w systemach CRM i Marketing Automation z teamu PwC CTech.
Pod Wrocławiem za 1,4 mld złotych powstała nowa, wielka elektrociepłownia gazowa [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Pod Wrocławiem za 1,4 mld złotych powstała nowa, wielka elektrociepłownia gazowa [ZDJĘCIA]
Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA, należący do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, uruchomił nową elektrociepłownię gazową Czechnica-2 w Siechnicach o mocy elektrycznej 179 MWe i termicznej 315 MWt. Nowo wybudowana instalacja zaspokoi około 20 proc. zapotrzebowania na ciepło mieszkańców Wrocławia i wszystkich odbiorców w gminie Siechnice przyłączonych do sieci ciepłowniczej, a nakłady przeznaczone na jej wybudowanie sięgają 1,4 mld PLN. Docelowo do 2035 roku Grupa PGE planuje przeznaczyć na ciepłownictwo około 18 mld PLN.
Prawie 600 mln zł dofinansowania z UE dla woj. dolnośląskiego i śląskiego na ochronę przeciwpowodziowąartykuł
Pokaż artykuł
Prawie 600 mln zł dofinansowania z UE dla woj. dolnośląskiego i śląskiego na ochronę przeciwpowodziową
Prawie 600 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej trafi do Wód Polskich na realizację trzech strategicznych inwestycji przeciwpowodziowych, które zwiększą bezpieczeństwo około 60 tys. mieszkańców województwa śląskiego i dolnośląskiego. Dofinansowanie obejmuje budowę suchego zbiornika Rzymówka, kompleksową odbudowę rzek Miedzianka i Witka oraz modernizację obwałowań w powiecie bieruńsko-lędzińskim i Tychach.
[Łódź] Kompleks mieszkaniowy "Arboretum"inwestycja
Pokaż inwestycję
[Łódź] Kompleks mieszkaniowy "Arboretum"
Łódź, Górna
Duża japońska firma z branży automotive zwolni wszystkich pracowników w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Duża japońska firma z branży automotive zwolni wszystkich pracowników w Polsce
Kolejna zła wiadomość dotycząca branży motoryzacyjnej (automotive) w Polsce. Do grona firm, które przeprowadzą grupowe zwolnienia dołączyła firma TOHO Poland Sp. z o.o., będąca częścią japońskiej TOHO Group. Firma podjęła decyzję o likwidacji swojej fabryki w Polsce, zlokalizowanej w Radomiu, w województwie mazowieckim. Pracę straci cała załoga polskiej fabryki tego koncernu.
Duży amerykański koncern zamyka fabrykę w Wielkopolsce. Zwolni całą załogęartykuł
Pokaż artykuł
Duży amerykański koncern zamyka fabrykę w Wielkopolsce. Zwolni całą załogę
Kolejna dezinwestycja w Polsce. Tym razem w województwie wielkopolskim. Zakład produkujący urządzenia pod japońską, światową marką Toshiba, należący i zarządzany przez amerykański koncern Carrier Global Corporation, ogłosił plan zamknięcia swojej fabryki w Gnieźnie.
Szwedzka firma Habia Cable otworzyła nowy zakład produkcyjny pod Szczecinemartykuł
Pokaż artykuł
Szwedzka firma Habia Cable otworzyła nowy zakład produkcyjny pod Szczecinem
Szwedzki producent Habia Cable rozszerza działalność w Polsce. Firma otworzyła właśnie nowy zakład produkcyjny, który powstał na zakupionym gruncie pod Szczecinem, w miejscowości Dołuje w województwie zachodniopomorskim, w powiecie polickim.
Japońsko-amerykańska firma MonoSol otworzyła fabrykę w Zimnej Wódceartykuł
Pokaż artykuł
Japońsko-amerykańska firma MonoSol otworzyła fabrykę w Zimnej Wódce
Kolejna wielka inwestycja zagraniczna w województwie opolskim, przy wsparciu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE. S.A.). W jednej z najszybciej rozwijających się gmin w Polsce - gminie Ujazd - w poniedziałek 14 kwietnia zakład produkcyjny otworzyła japońsko-amerykańska firma MonoSol.
Koreańska inwestycja z branży motoryzacyjnej z rządowym dofinansowaniemartykuł
Pokaż artykuł
Koreańska inwestycja z branży motoryzacyjnej z rządowym dofinansowaniem
Kolejna duża inwestycja z branży motoryzacyjnej (automotive) w województwie śląskim z rządowym dofinansowaniem. Otrzymała je spółka Infac Poland, spółka należąca do koreańskiej firmy Infac Corporation, która wybudowała zakład produkcji obudowy do baterii pojazdów elektrycznych w Międzyrzeczu Dolnym (powiat bielski, gmina Jasienica), na Śląsku Cieszyńskim.
REKLAMA