DODAJ

Podwrocławska fabryka LG Chem będzie głównym dostawcą baterii do e-aut koncernu Volkswagen AG

Przemysł / Biskupice Podgórne
Podwrocławska fabryka LG Chem
Orzech
2018-09-10 23:37:21
Niemiecki koncern Volkswagen podpisał umowę z koreańskim LG Chem na dostarczanie baterii do elektrycznych aut VW eGolf, które powstają w fabryce Volkswagen AG w niemieckim Dreźnie.

Jin-Soo Park, CEO LG Chem poinformował oficjalnie, że w polskim zakładzie LG Chem w Biskupicach Podgórnych pod Wrocławem będą produkowane baterie litowo-jonowe do całej rodziny Volkswagen I.D.

Bezpośrednio w nowych zakładach LG Chem zatrudnienie znajdzie ok. 2,5 tys. pracowników, a w ramach firm kooperujących łączna liczba nowych miejsc pracy może być nawet dwukrotnie wyższa. Wysoki poziom technologiczny produkcji oraz planowane przez firmę utworzenie ośrodka badawczo-rozwojowego będą wymagały zatrudnienia ok. 400 inżynierów różnych specjalności: automatyków, elektroników, chemików i informatyków. LG planuje nawiązanie współpracy z uczelniami technicznymi w Polsce, szczególnie z Politechniką Wrocławską.

Koreańczycy deklarują inwestycje o wartości 4,2 miliarda złotych.

LG Chem buduje fabrykę, która będzie mogła wyprodukować nawet 100 tysięcy sztuk wysokowydajnych baterii do samochodów elektrycznych. Budowa zostanie ukończona w 2018 r. 

LG Chem planuje włączenie do łańcucha dostaw również firm polskich, a także udział polskich ośrodków naukowych i uczelni wyższych w pracach badawczo-rozwojowych.