REKLAMA
Znaleziono 3619 wyników
Nowa trasa ekspresowa na mapie dróg. S15 przetnie Polskę z północy na południeartykuł
Pokaż artykuł
Nowa trasa ekspresowa na mapie dróg. S15 przetnie Polskę z północy na południe
W Polsce planowana jest budowa nowej drogi ekspresowej S15. Połączy północ z południem. Co bardzo ważne, budowa drogi S15 powinna stanowić dodatkowy impuls rozwojowy nie tylko dla gmin, przez które będzie przebiegać. Do udziału w inicjatywie zaproszono także samorządy leżące przy obecnej drodze nr 15 pomiędzy Inowrocławiem a Gnieznem oraz przy drodze nr 62 pomiędzy Inowrocławiem a Włocławkiem.
Beko Europe osiąga kamień milowy: 45 milionów urządzeń AGD wyprodukowanych w Radomskuartykuł
Pokaż artykuł
Beko Europe osiąga kamień milowy: 45 milionów urządzeń AGD wyprodukowanych w Radomsku
Fabryka Beko w Radomsku, jeden z największych zakładów AGD w Europie Środkowo-Wschodniej, ogłosiła wyprodukowanie 45-milionowej sztuki sprzętu gospodarstwa domowego. To ważny kamień milowy dla zakładu należącego do Grupy Arçelik – właściciela globalnej marki Beko – i wyraźny sygnał strategicznego znaczenia Polski na przemysłowej mapie Europy.
IKEA ogłosiła zwolnienia w jednej z fabryk mebli w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
IKEA ogłosiła zwolnienia w jednej z fabryk mebli w Polsce
Kolejne zwolnienia w Polsce. Tym razem w branży meblarskiej. Pracę straci 40 osób zatrudnionych w fabryce firmy IKEA Industry Poland Sp. z o.o. w Wielbarku w województwie warmińsko-mazurskim, należącej do globalnego, szwedzkiego koncernu IKEA.
Pod Gorzowem powstanie strategiczna fabryka rakiet. Setki miejsc pracy i przełomowy transfer technologiiartykuł
Pokaż artykuł
Pod Gorzowem powstanie strategiczna fabryka rakiet. Setki miejsc pracy i przełomowy transfer technologii
Pod Gorzowem Wielkopolskim powstanie jeden z najważniejszych projektów przemysłowych w Polsce. Nowa fabryka zaawansowanych systemów rakietowych za ponad 2 miliardy złotych ma stworzyć setki nowoczesnych miejsc pracy, przyciągnąć miliardowe inwestycje i wprowadzić do kraju technologie, które dotąd były dostępne wyłącznie dla największych światowych producentów.
Finał wielkiej inwestycji Wedla w Warszawie i... apetyt na dalszy rozwójartykuł
Pokaż artykuł
Finał wielkiej inwestycji Wedla w Warszawie i... apetyt na dalszy rozwój
Fabryka Czekolady E.Wedel na warszawskim Kamionku to kompleksowa inwestycja, która łączy w sobie przestrzenie produkcyjno-rozwojowe z zupełnie nową formą interakcji ze światem czekolady. Nowy budynek pełnić będzie nie tylko funkcję edukacyjną i rozrywkową za sprawą powstającego muzeum, ale także umożliwi zwiększenie mocy produkcyjnych firmy i optymalizację wewnętrznych procesów.
Niemiecki koncern Bosch rozbuduje swoją fabrykę automotive pod Wrocławiemartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecki koncern Bosch rozbuduje swoją fabrykę automotive pod Wrocławiem
Kolejna duża inwestycja z branży automotive w Aglomeracji Wrocławskiej. Niemiecki koncern Robert Bos...
[Komorniki] Fabryka szyb samochodowychinwestycja
Pokaż inwestycję
[Komorniki] Fabryka szyb samochodowych
Mercedes-Benz kupił w Jaworze grunt pod fabrykę elektrycznych samochodów dostawczych artykuł
Pokaż artykuł
Mercedes-Benz kupił w Jaworze grunt pod fabrykę elektrycznych samochodów dostawczych
Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST-PARK" podpisała z Mercedes-Benz umowę o sprzedaży terenu pod kolejną wielką inwestycję. W Jaworze powstanie kolejne 1500 nowych bezpośrednich nowych miejsc prac plus kilka tysięcy w tzw. "otoczeniu biznesowym" tej inwestycji.
PKP Intercity otworzyło oferty w przetargu na zakup 300 nowych wagonówartykuł
Pokaż artykuł
PKP Intercity otworzyło oferty w przetargu na zakup 300 nowych wagonów
Zostały otwarte oferty składane w przetargu na zakup 300 nowych wagonów, z prawem opcji na dodatkowe 150, dla PKP Intercity. To największy w historii przewoźnika, pod względem liczby pojazdów, przetarg taborowy. Oferty złożyło 2 producentów taboru. Odbiór wszystkich wagonów powinien nastąpić nie później niż w terminie 96 miesięcy od dnia zawarcia umowy. PKP Intercity założyło na realizację projektu kwotę 2 mld 844 mln zł brutto (4 mld 266 mln zł brutto z opcją).
W katowickim Supersamie powstanie wyjątkowa strefa gastronomiczna [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W katowickim Supersamie powstanie wyjątkowa strefa gastronomiczna [WIZUALIZACJE]
Właściciel i zarządca Supersamu, Globalworth, rozpoczął prace rozbiórkowe i przygotowawcze do stworzenia nowej strefy gastronomicznej, której otwarcie nastąpi w grudniu 2025 roku. Została zaplanowana na parterze budynku na powierzchni blisko 1 000 mkw. z zewnętrznym ogródkiem sezonowym.
DANONE otworzyło Europejskie Centrum Planistyczne w Katowicachartykuł
Pokaż artykuł
DANONE otworzyło Europejskie Centrum Planistyczne w Katowicach
Kolejna znana, wielka, globalna firma stawia na Katowice. Wychodząc naprzeciw trwającemu rozwojowi technologicznemu i zmianom obserwowanym na rynku pracy, grupa spółek DANONE rozwija swoją strukturę w Polsce. W Katowicach otwarto Danone Planning Center – specjalistyczne centrum, w którym międzynarodowy zespół ekspertów odpowiadać będzie za planowanie w łańcuchu dostaw dla europejskich fabryk organizacji dostarczających świeże produkty mleczne i pochodzenia roślinnego oraz żywność specjalistyczną. Nowe biuro to możliwość prężnego rozwoju zarówno dla specjalistów, jak i osób dopiero rozpoczynających swoją karierę.
Globalna firma ROCKWOOL zwiększa zatrudnienie i powierzchnię biurową w Poznaniuartykuł
Pokaż artykuł
Globalna firma ROCKWOOL zwiększa zatrudnienie i powierzchnię biurową w Poznaniu
Kolejna wielka, znana, globalna firma stawia na stolicę Wielkopolski. ROCKWOOL, duński producent szerokiej gamy wysokiej jakości produktów dla sektora budowlanego, powiększa swoją siedzibę w poznańskim biurowcu Nowy Rynek D. Związane jest to ze wzrostem zatrudnienia w ROCKWOOL GBS w Poznaniu.
Apartamenty Gutenbergainwestycja
Pokaż inwestycję
Apartamenty Gutenberga
Warszawa, Miedziana
Francuski koncern Danone zainwestuje prawie ćwierć miliarda złotych w Opoluartykuł
Pokaż artykuł
Francuski koncern Danone zainwestuje prawie ćwierć miliarda złotych w Opolu
Kolejna duża inwestycja francuska w Polsce. Grupa Danone zainwestuje 230 mln zł w budowę nowej fabryki w Opolu, w której produkowana będzie specjalistyczna żywność (w tym szpitalna) firmy Nutricia. Będzie to drugi zakład produkcyjny tego francuskiego koncernu w tym mieście.
Dolny Śląsk: Kolejna duża inwestycja w fabryce Mercedes-Benz w Jaworzeartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Kolejna duża inwestycja w fabryce Mercedes-Benz w Jaworze
Najnowsza inwestycja obejmuje budowę bocznicy kolejowej w południowo-zachodniej części strefy ekonomicznej, podobszar Jawor/DSAG S3, oraz centrum logistycznego na terenie fabryki Mercedesa w Jaworze. Bocznica połączona będzie z linią kolejową nr 137 Kędzierzyn Koźle – Kamieniec Ząbkowicki – Legnica.
Centrum handlowo-usługowe Fabryka Park w Katowicach z kolejnymi najemcamiartykuł
Pokaż artykuł
Centrum handlowo-usługowe Fabryka Park w Katowicach z kolejnymi najemcami
Pół roku działalności w katowickiej dzielnicy Piotrowice Fabryka Park zamyka z bardzo dobrym wynikiem 99 proc. komercjalizacji powierzchni. W kwietniu do grona najemców retail parku dołączył Woolworth – dyskont z artykułami gospodarstwa domowego. Na połowę czerwca zaplanowano otwarcie RR Moto – salonu z odzieżą i akcesoriami dla motocyklistów. Jeszcze w tym roku ofertę wzbogaci także marka Sinsay, w salonie której, obok mody, klienci znajdą także artykuły dla domu.
Setki nowych miejsc pracy! Powstaje kolejna wielka fabryka polskiej firmy Eko-Okna S.A.artykuł
Pokaż artykuł
Setki nowych miejsc pracy! Powstaje kolejna wielka fabryka polskiej firmy Eko-Okna S.A.
Powstaje kolejna wielka fabryka polskiej firmy Eko-Okna S.A. Tym razem w województwie opolskim. Powstaną setki nowych miejsc pracy. Dwa lata po zakupie terenu na tzw. Polu Południowym w Kędzierzynie-Koźlu, budowa nowego zakładu produkcyjnego Eko-Okien jest bliska ukończenia. Będzie to trzecia, po Kornicach i Wodzisławiu Śląskim, fabryka tej firmy. Trwa wyposażanie hal w maszyny i niezbędny do pracy sprzęt.
PKP Intercity odebrało część zmodernizowanych wagonów artykuł
Pokaż artykuł
PKP Intercity odebrało część zmodernizowanych wagonów
Z początkiem marca PKP Intercity odebrało 60 z 90 wagonów zmodernizowanych przez firmę H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych. Modernizacja została wykonana w ramach zamówienia z 2022 roku wartego niemal 495 mln zł brutto. Spółka odbierze wszystkie zmodernizowane wagony najpóźniej w IV kwartale 2024 roku.
LG Electronics nadal inwestuje pod Wrocławiemartykuł
Pokaż artykuł
LG Electronics nadal inwestuje pod Wrocławiem
Koreańska firma LG Electronics działająca w Biskupicach Podgórnych pod Wrocławiem (gmina Kobierzyce)...
inwestycja
Pokaż inwestycję
Fabryka rowerów ROMET
Dębica, Podgrodzie 32C
REKLAMA