1200 miejsc pracy! Hiszpańska firma Persan otworzyła fabrykę pod Wrocławiem Atlas Ward Polska

1200 miejsc pracy! Hiszpańska firma Persan otworzyła fabrykę pod Wrocławiem

FILM
Orzech
Orzech
REKLAMA

Kolejna wielka inwestycja pod Wrocławiem gotowa. Ponad 1200 osób znalazło zatrudnienie w nowo otwartej fabryce chemii gospodarczej hiszpańskiej firmy Persan w podwrocławskich Wróblowicach, w gminie Miękinia. Budowa zakładu produkcyjnego zlokalizowanego przy drodze krajowej nr 94, zaledwie kilka kilometrów od granic administracyjnych Wrocławia trwała dwa lata. To jedyna fabryka tej firmy w Polsce.

W nowym zakładzie produkowane są chemia gospodarcza i kosmetyki proszki do prania, płyny do naczyń, mydła w płynie i żele pod prysznic. Produkcja z polskiej fabryki trafia przede wszystkim na polski rynek, ale też do Niemiec, Wielkiej Brytanii czy Kolumbii.

Persan Polska S.A. to jeden z liderów w rozwoju, produkcji i sprzedaży produktów chemii gospodarczej oraz higieny osobistej.

– Powstaje tu około 500 tys. ton produktów rocznie i nadal mamy w zakładzie wolne moce produkcyjne – powiedział w środę PAP podczas inauguracji działalności zakładu Andrzej Chwasta, dyrektor handlowy Persan Polska.

Hiszpańska firma zainwestowała w budowę zakładu ponad 80 mln euro. Ale to nie koniec inwestycji firmy Persan w tej podwrocławskiej lokalizacji.

– Fabryka może zostać rozbudowana; mamy plany dotyczące sektora kosmetycznego; na rozwój tego obszaru zostanie przeznaczone dodatkowo 20 mln euro dodał Chwasta.

Część linii produkcyjnych została tu przeniesiona z zakładu firmy Persan przy ul. Krakowskiej we Wrocławiu.

REKLAMA

Obecnie w zakładzie w podwrocławskich Wróblowicach zatrudnionych jest ponad 1200 osób, ale w związku z rozwojem produkcji planowany jest dalszy wzrost zatrudnienia.

Fabryka Persana w podwrocławskich Wróblowicach to jedyny zakład tej firmy w Polsce. Zakłady produkcyjne tego producenta chemii gospodarczej są również w Hiszpanii i we Francji.

Generalnym wykonawcą podwrocławskiej fabryki o łącznej powierzchni wynoszącej około 40 000 metrów kwadratowych była firma Atlas Ward Polska z Wrocławia. Za kompleksową realizację instalacji odpowiadała firma Inplag – spółka z Grupy Atlas Ward Polska.

Atlas Ward Polska

O inwestorze:

Persan Polska S.A., należący do hiszpańskiej firmy Persan jest jednym z wiodących producentów chemii gospodarczej i kosmetyków w Europie Centralnej. Dzięki dużym nakładom na nowe technologie tworzy szerokie portfolio produktów chemii gospodarczej i kosmetyków w sektorze marek własnych, produkcji kontraktowej i marek producenta. Firma ma swoją siedzibę w Sevilli. W Polsce od 2015 roku posiadała fabrykę we Wrocławiu, zlokalizowaną przy ul. Krakowskiej, która w całości została przeniesiona do nowej lokalizacji w podwrocławskich Wróblowicach. Stara fabryka we Wrocławiu została w całości wyburzona, a teren sprzedany pod realizację wielkiej inwestycji mieszkaniowej.

Komentarze (1)

Napisz komentarz
gucior1985
1200 niewolników się znajdzie za miskę ryżu ?
REKLAMA