REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Polish Innovation Labs zwiększy produkcję amunicji małokalibrowej artykuł
Pokaż artykuł
Polish Innovation Labs zwiększy produkcję amunicji małokalibrowej
Rubicon Partners zainwestował w Polish Innovation Labs (PIL), polską spółkę działającą w branży militarnej i technologicznej z siedzibą i fabryką w Skarżysku-Kamiennej, w województwie świętokrzyskim. W rundzie inwestycyjnej w wysokości 10 mln zł poza Rubicon Partners wzięli udział również Fundacja Rodzinna Elephant rock Remigiusza Talarka oraz aniołowie biznesu
Japoński gigant przenosi produkcję z Niemiec do Polskiartykuł
Pokaż artykuł
Japoński gigant przenosi produkcję z Niemiec do Polski
Kolejna znana, globalna firma przenosi produkcję do naszego kraju. Japoński gigant branży maszyn rolniczych – Kubota – ogłosił strategiczną decyzję o relokacji części produkcji z Niemiec do Polski. Od 2026 roku montaż ciągników rolniczych będzie odbywać się w zakładzie w Bieruniu, co znacząco wzmocni pozycję Polski na mapie europejskiego przemysłu.
Zmiany w ofercie modowej Galerii Amber w Kaliszuartykuł
Pokaż artykuł
Zmiany w ofercie modowej Galerii Amber w Kaliszu
Zarządzana przez EPP Galeria Amber znacząco wzmocniła swoją ofertę. Do grona najemców centrum handlowego dołączyły debiutujący na kaliskim rynku HalfPrice oraz innowacyjny koncept eobuwie.pl połączony z przymierzalnią MODIVO. Salon obuwniczy CCC relokował się natomiast na większą powierzchnię. Łączna przestrzeń zajęta przez najemców to niemal 3 700 mkw.
Nysa stanie się żelkową potęgąartykuł
Pokaż artykuł
Nysa stanie się żelkową potęgą
Jeden z największych producentów słodyczy w Polsce i jeden z wiodących producentów żelków w Europie Grupa Otmuchów po miesiącach prac nad nowymi liniami produkcyjnymi, tygodniach testowania maszyn oraz ich kalibrowaniu, oficjalnie otworzyła nowe linie produkcyjne w fabryce w Nysie w województwie opolskim.
Panattoni nabyło 4,2 ha gruntu i ruszy z kolejną inwestycją w Bieruniu. Ponad 18 000 mkw. w pobliżu fabryki Stellantisartykuł
Pokaż artykuł
Panattoni nabyło 4,2 ha gruntu i ruszy z kolejną inwestycją w Bieruniu. Ponad 18 000 mkw. w pobliżu fabryki Stellantis
Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, nabył ponad 4 hektary gruntu i zrealizuje Panattoni Park Bieruń zaledwie 2 km od fabryki samochodów koncernu Stellantis. Inwestycja będzie doskonałym wyborem dla poddostawców branży automotive, ale sprawdzi się również w obsłudze e-commerce, logistyki czy przemysłu.
"Miliard dla Polski". Michelin rozbudowuje fabrykę w Olsztynieartykuł
Pokaż artykuł
"Miliard dla Polski". Michelin rozbudowuje fabrykę w Olsztynie
Minister Rozwoju i Technologii Krzysztof Paszyk potwierdził 15 maja w Olsztynie, że fabryka Michelin nie tylko rozbudowuje się w Polsce, ale też inwestuje tu miliard złotych w rozwój. To kolejny dowód na strategiczną współpracę Polski i Francji, którą tydzień wcześniej potwierdzili premier Donald Tusk i prezydent Francji Emmanuel Macron podpisując Traktat o wzmocnionej współpracy i przyjaźni polsko-francuskiej.
MES jako fundament Przemysłu 4.0: od zbierania danych do inteligentnej fabryki (Smart Factory)artykuł
Pokaż artykuł
MES jako fundament Przemysłu 4.0: od zbierania danych do inteligentnej fabryki (Smart Factory)
Dynamiczny rozwój technologii cyfrowych spowodował, że tradycyjne modele produkcji ustępują miejsca nowszym, lepszym i znacznie skuteczniejszym rozwiązaniom, które gwarantują wyższą wydajność, elastyczność pracy oraz bezpieczeństwo. Opierający się na integracji systemów informatycznych, automatyzacji i analizie danych Przemysł 4.0 to dziś obowiązkowy kierunek rozwoju dla wszystkich przedsiębiorstw, które pragną utrzymywać konkurencyjność na wysokim poziomie. Istotne miejsce w tej transformacji zajmują systemy klasy MES – zaawansowane narzędzia przeznaczone do monitorowania, modelowania i zarządzania procesami produkcyjnymi w czasie rzeczywistym.
Event Hall w warszawskiej Fabryce Norblina już otwartyartykuł
Pokaż artykuł
Event Hall w warszawskiej Fabryce Norblina już otwarty
Fabryka Norblina zyskała nową przestrzeń do organizacji wydarzeń. Event Hall to 670 mkw. powierzchni urządzonej w industrialnym stylu, przeznaczonej na eventy, które mogą zgromadzić nawet do 500 osób. Znajduje się w kinie KinoGram na poziomie +2 w budynku Galwan na terenie warszawskiego kompleksu przy ulicy Żelaznej.
Będzie kolejna duża inwestycja z branży automotive w Dąbrowie Górniczejartykuł
Pokaż artykuł
Będzie kolejna duża inwestycja z branży automotive w Dąbrowie Górniczej
Firma Brembo, działająca w Dąbrowie Górniczej od 2003 r., rozbuduje swój zakład. Na działce o powierzchni niemal 17 ha postawi odlewnię żeliwa. Przedstawiciele koncernu podkreślają, że odlewnia będzie innowacyjnym zakładem, korzystającym z nowoczesnej technologii produkcyjnej. Rozpoczęcie działalności planowane jest na pierwsze półrocze 2025 roku.
MAN zakończył rozbudowę fabryki w podkrakowskich Niepołomicach. Powstało 1500 nowych miejsc pracy!artykuł
Pokaż artykuł
MAN zakończył rozbudowę fabryki w podkrakowskich Niepołomicach. Powstało 1500 nowych miejsc pracy!
Kolejna wielka inwestycja z branży automotive w Polsce. Po 16 miesiącach od wmurowania kamienia węgielnego, niemiecki koncern MAN uroczyście otworzył 16 maja rozbudowaną fabrykę ciężarówek w podkrakowskich Niepołomicach. Kosztem 200 mln euro firma zwiększyła moce produkcyjne polskiego zakładu z 230 aut dziennie na 2 zmiany do 300 na 3 zmiany. Zatrudnienie w fabryce wzrosło o 1500 osób. Obecnie w fabryce w Niepołomicach zatrudnionych jest 2600 pracowników.
Amerykański gigant motoryzacyjny zwolni setki pracowników w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Amerykański gigant motoryzacyjny zwolni setki pracowników w Polsce
Niestety, kolejna zła informacja dotycząca branży motoryzacyjnej w Polsce. Globalny, amerykański koncern Stellantis zdecydował się na duże zwolnienia w naszym kraju. Dotyczyć będą województwa śląskiego, a konkretnie fabryki samochodów dostawczych tej firmy, zlokalizowanej w Gliwicach.
We Włocławku powstaje nowoczesny biurowiec Tertio Ponte [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
We Włocławku powstaje nowoczesny biurowiec Tertio Ponte [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
We Włocławku, w rejonie ulic Kruszyńskiej i Broniewskiego, Unibep buduje nowoczesny biurowiec o nazwie Tertio Ponte. Prace na budowie trwają już od kilku miesięcy. Aktualnie kadra budowy realizuje konstrukcję prefabrykowaną obiektu.
Amerykański Lyten chce jak najszybciej wznowić produkcję w Gdańskuartykuł
Pokaż artykuł
Amerykański Lyten chce jak najszybciej wznowić produkcję w Gdańsku
Amerykański koncern Lyten, światowy lider w dziedzinie baterii litowo-siarkowych, zamierza niezwłocznie wznowić produkcję systemów magazynowania energii w Gdańsku po zakończeniu przejęcia Northvolt Dwa i planuje dostarczyć produkty już w IV kw. 2025 r. Lyten i Northvolt zamierzają zamknąć transakcję dotyczącą przejęcia zakładu Northvolt Dwa w Polsce oraz portfolio produktów i zespołu inżynierów Northvolt System w Szwecji w III kw. 2025 r.
Belgijski gigant branży dań gotowych rozbuduje fabrykę w Opoluartykuł
Pokaż artykuł
Belgijski gigant branży dań gotowych rozbuduje fabrykę w Opolu
Belgijska spółka What’s Cooking, jeden z największych producentów dań gotowych w Europie, rozbudowuje swoją fabrykę w Opolu. Nowa część zakładu powstaje na terenie dawnej fabryki Hongbo i ma rozpocząć produkcję w 2027 roku. Firma zapowiada, że opolski zakład produkcyjny stanie się jednym z najważniejszych punktów jej działalności — zarówno w Polsce, jak i na całym kontynencie.
Firma C&C Partners zakupiła grunt inwestycyjny w Wielkopolsce pod inwestycję przemysłowąartykuł
Pokaż artykuł
Firma C&C Partners zakupiła grunt inwestycyjny w Wielkopolsce pod inwestycję przemysłową
Międzynarodowa firma TKH Group N.V., reprezentowana przez nowo utworzoną spółkę EEP Sp. z o.o. zakupiła teren inwestycyjny o powierzchni około 8 ha w Sierakowie w gminie Rawicz. W przygotowaniu formalnym terenu do zbycia, negocjacjach oraz w procesie zakupu gruntu wsparcie zapewnili specjaliści z działu Industrial Agency firmy doradczej JLL we współpracy z Biurem Obsługi Inwestora rawickiego urzędu.
W województwie świętokrzyskim ARP Budownictwo otworzyło nowoczesny zakład prefabrykacji betonowej [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
W województwie świętokrzyskim ARP Budownictwo otworzyło nowoczesny zakład prefabrykacji betonowej [FILM]
Spółka ARP Budownictwo należąca do Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. otwiera nowoczesną fabrykę prefabrykatów w Suchedniowie. Inwestycja powstanie w miejsce zakładów „Marywil”, które w 2019 r. zostały przejęte przez ARP S.A. W fabryce znajdzie zatrudnienie co najmniej 100 osób.
Światowy gigant zainwestuje pod Szprotawą, w województwie lubuskimartykuł
Pokaż artykuł
Światowy gigant zainwestuje pod Szprotawą, w województwie lubuskim
Kolejna wielka, zagraniczna firma zdecydowała się na inwestycję w województwie lubuskim. Tym razem miejscowości Wiechlice pod Szprotawą, na terenie tamtejszej strefy gospodarczej. Nowym inwestorem jest globalny koncern SANHUA Holding Group Co., Ltd. Firma jest światowym liderem w produkcji komponentów do systemów chłodniczych, klimatyzacyjnych i grzewczych.
Warszawa sprzedaje jedną z najdroższych działek w historiiartykuł
Pokaż artykuł
Warszawa sprzedaje jedną z najdroższych działek w historii
To może być jedna z najbardziej spektakularnych transakcji gruntowych w Warszawie. 17 czerwca odbędzie się przetarg na sprzedaż 1,6‑hektarowej miejskiej działki przy ul. Okopowej 78, naprzeciwko Powązek. To teren o ogromnym potencjale inwestycyjnym – z dopuszczeniem zabudowy usługowej, biurowej, hotelowej, a nawet mieszkaniowej wielorodzinnej.
Lepszy dostęp do kolei na trasie z Chojnic do Kościerzynyartykuł
Pokaż artykuł
Lepszy dostęp do kolei na trasie z Chojnic do Kościerzyny
Podróżni wygodniej wsiadają do pociągów z przebudowanych peronów w Powałkach, Raduniu i Lipuskiej Hucie. Na trasie z Chojnic do Kościerzyny PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zmodernizował w sumie 9 przystanków i stacji. Dostęp do kolei poprawił się dzięki środkom z „Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”.
Zrobiono kolejny krok do budowy drogi dojazdowej do elektrowni jądrowejartykuł
Pokaż artykuł
Zrobiono kolejny krok do budowy drogi dojazdowej do elektrowni jądrowej
Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska (RDOŚ) w Gdańsku wydał decyzję środowiskową (DŚU) dla drogi krajowej do elektrowni jądrowej „Lubiatowo-Kopalino” na odcinku od Lubiatowa do drogi wojewódzkiej nr 213. Dla trasy od DW213 do węzła Łęczyce na S6 wciąż trwa procedura uzyskiwania DŚU. To kolejny krok do realizacji tej inwestycji.
REKLAMA