REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Powstający w Ostrołęce wielki blok gazowo-parowy o mocy 745 MW gotowy w 70 proc.artykuł
Pokaż artykuł
Powstający w Ostrołęce wielki blok gazowo-parowy o mocy 745 MW gotowy w 70 proc.
Powstający w Ostrołęce blok gazowo-parowy o mocy 745 MW to jedno z dwóch kluczowych przedsięwzięć Grupy Energa w zakresie budowy niskoemisyjnych źródeł bilansujących Krajowy System Elektroenergetyczny. Realizacja projektu w Ostrołęce obejmuje kompleksowe przygotowanie bloku energetycznego w formule EPC (Engineering, Procurement, Construction), czyli „pod klucz”, w tym: prace projektowe, nadzór nad zakupami, dostawami oraz robotami budowlanymi.
Międzypokoleniowe Centrum Rekreacji – Tymiankowainwestycja
Pokaż inwestycję
Międzypokoleniowe Centrum Rekreacji – Tymiankowa
Wrocław, Psie Pole, Cynamonowa/Tymiankowa
Lokalizacje magazynowe w Polsce Centralnej z dużym potencjałemartykuł
Pokaż artykuł
Lokalizacje magazynowe w Polsce Centralnej z dużym potencjałem
Region Polski Centralnej, położony na skrzyżowaniu dwóch kluczowych autostrad kraju, to jeden z najw...
Tajwański potentat buduje fabrykę elektroniki samochodowej w woj. śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Tajwański potentat buduje fabrykę elektroniki samochodowej w woj. śląskim
Realizowana jest kolejna zagraniczna inwestycja w województwie śląskim. Tym razem z branży elektroniki samochodowej. Swoją fabrykę w Polsce buduje globalna firma Compal Electronics, z siedzibą na Tajwanie. Powstanie wiele nowych miejsc pracy.
Na terenie AmberExpo w Gdańsku powstanie nowy hotel i halaartykuł
Pokaż artykuł
Na terenie AmberExpo w Gdańsku powstanie nowy hotel i hala
Na terenie Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnego AmberExpo w Letnicy powstanie nowa hala o powierzchni prawie 4 tys. metrów kwadratowych oraz trzygwiazdkowy, pięciokondygnacyjny hotel ze 160 pokojami. Spółka Międzynarodowe Targi Gdańskie ogłosiła konkurs na realizację tej inwestycji, która ma kosztować ok. 140 mln zł. Czwarta hala MTG będzie miała charakter wielofunkcyjny. W razie potrzeby będzie można w niej stworzyć na potrzeby kongresowe audytorium na ok. 1200 miejsc. Hala ma być gotowa do użytku w lipcu 2025 r., a hotel rok później. Na dachach hali i hotelu znajdą się panele fotowoltaiczne.
[Polska] Brakło pieniędzy w MdM. BGK wstrzymuje wnioski. Czy jest szansa na dodatkowe finansowanie?artykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Brakło pieniędzy w MdM. BGK wstrzymuje wnioski. Czy jest szansa na dodatkowe finansowanie?
Bank Gospodarstwa Krajowego właśnie wstrzymał przyjmowanie wniosków na kredyty mieszkaniowe z dopłat...
PKP PLK S.A. wygrywa w unijnym konkursie i uzyskuje finansowanie dla dwóch dużych projektówartykuł
Pokaż artykuł
PKP PLK S.A. wygrywa w unijnym konkursie i uzyskuje finansowanie dla dwóch dużych projektów
Bardzo dobra wiadomość. Zakończyło się 34. Posiedzenie Komitetu Koordynacyjnego CEF Transport, podczas którego zatwierdzono przyznanie pomocy finansowej dla dwóch zgłoszonych przez spółkę projektów.
[zachodniopomorskie] Amazon wybuduje kolejne centrum logistyki e-commerce artykuł
Pokaż artykuł
[zachodniopomorskie] Amazon wybuduje kolejne centrum logistyki e-commerce
Deweloper Panattoni dostał od gminy pozwolenie na budowę hali usługowej. Tym samym w  Kołbaskow...
Ruszył I etap wielkiej kolejowej inwestycji za ponad 900 mln zł w południowo-wschodniej Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Ruszył I etap wielkiej kolejowej inwestycji za ponad 900 mln zł w południowo-wschodniej Polsce
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. rozpoczęły I etap robót na odcinkach tras kolejowych Sandomierz – Chmielów (LK25) oraz Sobów – Zbydniów (LK74) w ramach inwestycji za ponad 900 mln zł. Efektem przebudowy torów, przejazdów kolejowo-drogowych i obiektów inżynieryjnych będą krótsze o kilkanaście minut i sprawniejsze podróże. Wybudowanie nowych peronów na 13 stacjach i przystankach zapewni podróżnym lepszą dostępność, komfort i bezpieczeństwo.
Targi Kielce z umową kredytową na budowę nowej hali wystawienniczej [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Targi Kielce z umową kredytową na budowę nowej hali wystawienniczej [WIZUALIZACJE]
Targi Kielce podpisały umowę kredytową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, która umożliwi dalsze finansowanie jednej z najważniejszych inwestycji infrastrukturalnych w historii ośrodka – budowy nowej hali wystawienniczej. Kredyt w wysokości 55 mln zł został udzielony na okres 10 lat i stanowi istotny element realizacji strategii rozwoju Targów Kielce.
[Wrocław] Rozwój infrastruktury transportowej generuje popyt na powierzchnie magazynowe we Wrocławiu i okolicachartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Rozwój infrastruktury transportowej generuje popyt na powierzchnie magazynowe we Wrocławiu i okolicach
Jones Lang LaSalle publikuje raport „Wrocławski rynek powierzchni magazynowych”. Oto najważniejsze w...
Panattoni rozpoczyna budowę nowego parku magazynowego w okolicach Łodziartykuł
Pokaż artykuł
Panattoni rozpoczyna budowę nowego parku magazynowego w okolicach Łodzi
Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, rozpoczyna spekulacyjnie budowę nowego obiektu w województwie łódzkim. Projekt o docelowej powierzchni blisko 30 000 mkw. zlokalizowany jest w strategicznym punkcie centralnej Polski, zapewniając doskonałe warunki dla operacji logistycznych oraz dystrybucyjnych na skalę krajową i międzynarodową. Powstaną nowe miejsca pracy.
[Kołbaskowo] Centrum logistyki e-commerce Amazoninwestycja
Pokaż inwestycję
[Kołbaskowo] Centrum logistyki e-commerce Amazon
Na Dolnym Śląsku za 4 miliardy złotych powstanie wielka elektrownia szczytowo-pompowa [FILMY + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Na Dolnym Śląsku za 4 miliardy złotych powstanie wielka elektrownia szczytowo-pompowa [FILMY + WIZUALIZACJE]
PGE Polska Grupa Energetyczna i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podpisały umowę inwestycyjną na finansowanie budowy elektrowni szczytowo-pompowej w Młotach o planowanej mocy ok. 1050 MW. W ramach umowy NFOŚiGW obejmie 49 proc. udziałów w spółce celowej PGE Inwest 12, odpowiedzialnej za budowę ESP Młoty. PGE zachowa większościowy pakiet udziałów – 51 proc. Zawarcie umowy ma na celu zapewnienie finansowania budowy elektrowni szczytowo-pompowej w Młotach.
Niemiecki gigant e-commerce wchodzi do Polski. Zatrudni tysiące osób!artykuł
Pokaż artykuł
Niemiecki gigant e-commerce wchodzi do Polski. Zatrudni tysiące osób!
Kolejna wielka, niemiecka firma stawia na Polskę. Otto Group, znaczący gracz na niemieckim rynku e-commerce, poinformował o zamiarze zlecenia części swoich działań logistycznych firmom zewnętrznym. W ramach tej strategii Otto zainwestowało w budowę nowego centrum wysyłkowego w Polsce, z którego będą kompletowane i wysyłane zamówienia do klientów w Niemczech. Pracę w nim znajdzie na początek 1900 osób.
Panattoni rozpoczyna w Radzyminie pod Warszawą budowę wielkiej, nowoczesnej sortowni dla Poczty Polskiej artykuł
Pokaż artykuł
Panattoni rozpoczyna w Radzyminie pod Warszawą budowę wielkiej, nowoczesnej sortowni dla Poczty Polskiej
W Radzyminie pod Warszawą (powiat wołomiński) ruszyła budowa nowej, dużej, nowoczesnej sortowni Poczty Polskiej – Warszawa II. Będzie to kompleks budynków, które spółka pozyskuje w ramach realizacji projektu strategicznego Architektura Sieci Logistycznej. Celem inwestycji jest optymalizacja procesów logistycznych, co przełoży się na wzrost terminowości, przepustowości i jakości świadczonych usług. Hale będą gotowe pod koniec 2023 roku. Obiekt zostanie zrealizowany przez Panattoni, lidera nieruchomości przemysłowych w Europie.
IT HUB GLIWICE - HUB 1inwestycja
Pokaż inwestycję
IT HUB GLIWICE - HUB 1
Gliwice, Konarskiego 18C
Nowa siedziba Teatru Żydowskiego i Centrum Kultury Jidiszinwestycja
Pokaż inwestycję
Nowa siedziba Teatru Żydowskiego i Centrum Kultury Jidisz
Warszawa, Kasprzaka 22
Nawet 1500 osób może stracić pracę w Warszawie. Blue City broni się przed upadłością artykuł
Pokaż artykuł
Nawet 1500 osób może stracić pracę w Warszawie. Blue City broni się przed upadłością
Zebrały się "czarne chmury" nad jednym z największych centrów handlowych w Warszawie. Blue City broni się obecnie przed upadłością i składa wniosek o restrukturyzację. Decyzja właściciela Blue City wynika z braku porozumienia z bankami na przedłużenie finansowania. Zarząd spółki zarządzającej Blue City zapewnia, że dla najemców i klientów Blue City nic się nie zmienia. Centrum działa normalnie i planuje w najbliższych miesiącach liczne inwestycje.
[Lublin] WIKANA ma środki na dokończenie SKY HOUSEartykuł
Pokaż artykuł
[Lublin] WIKANA ma środki na dokończenie SKY HOUSE
Deweloper WIKANA S.A. sprzedał już blisko połowę mieszkań w SKY HOUSE, dziewięciokondygnacyjnym budy...
REKLAMA