REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
W Gliwicach powstaną kolejne nowe FlyEye dla polskiego wojska [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
W Gliwicach powstaną kolejne nowe FlyEye dla polskiego wojska [FILMY]
19 kwietnia br., w Ożarowie Mazowieckim, w ramach realizacji umowy ramowej na dostawę ok. 400 zestawów bezzałogowych systemów powietrznych klasy mini FlyEye, w obecności Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Obrony Narodowej Władysława Kosiniaka-Kamysza oraz Sekretarza Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Pawła Bejdy została podpisana pierwsza umowa wykonawcza na kolejne BSP tego typu dla Sił Zbrojnych RP.
Niemiecki koncern MAN Truck & Bus zainwestuje 5 mld złotych w Polsce?artykuł
Pokaż artykuł
Niemiecki koncern MAN Truck & Bus zainwestuje 5 mld złotych w Polsce?
Globalny koncern MAN Truck & Bus zainwestuje 5 mld złotych w Polsce? Niemiecki potentat motoryzacyjny rozważa nowe inwestycje w naszym kraju, w Małopolsce. 18 sierpnia w Krakowskim Parku Technologicznym odbyło się wysokiego szczebla spotkanie strategiczne, podczas którego omawiano przełomowy pakiet inwestycyjny firmy MAN Truck & Bus o wartości ponad 5 mld zł.
ORLEN uruchomił w Płocku nową zeroemisyjną elektrownięartykuł
Pokaż artykuł
ORLEN uruchomił w Płocku nową zeroemisyjną elektrownię
ORLEN uruchomił w Płocku elektrownię zasilaną wodą z oczyszczonych i uzdatnionych ścieków z Zakładu Produkcyjnego. W ciągu roku nowa jednostka będzie w stanie wyprodukować energię, która może zaspokoić potrzeby ok. 400 gospodarstw domowych. Inwestycja wpisuje się w działania Koncernu na rzecz poprawy efektywności energetycznej i rozwoju nowych, zeroemisyjnych źródeł produkcji energii.
Synthos zrealizował kolejną wielką inwestycję w Oświęcimiu. Stawia na nowoczesną energetykęartykuł
Pokaż artykuł
Synthos zrealizował kolejną wielką inwestycję w Oświęcimiu. Stawia na nowoczesną energetykę
Synthos, lider w branży chemicznej należący do Grupy MS Galleon Michała Sołowowa, stawia kolejny strategiczny krok w kierunku rozwoju nowoczesnej energetyki. Firma konsekwentnie realizuje transformację energetyczną, której celem jest dostarczanie stabilnej i zrównoważonej energii – zarówno na potrzeby własnych zakładów, jak i gospodarki.
Chińska firma z branży automotive buduje fabrykę w województwie zachodniopomorskimartykuł
Pokaż artykuł
Chińska firma z branży automotive buduje fabrykę w województwie zachodniopomorskim
Kolejna duża chińska inwestycja w Polsce. W miejscowości Karlino w województwie zachodniopomorskim swoją fabrykę automotive buduje firma Yinlun Setrab.
Centrum handlowe Forum Gdańsk sprzedane za 250 mln euro!artykuł
Pokaż artykuł
Centrum handlowe Forum Gdańsk sprzedane za 250 mln euro!
NEPI Rockcastle, największy w Europie Środkowo-Wschodniej notowany na giełdzie właściciel, deweloper i zarządca centrów handlowych pod względem wartości rynkowej portfela, nabył za 250 mln euro centrum handlowe Forum Gdańsk. Nieruchomość o powierzchni najmu brutto (GLA) 63 500 mkw. została sprzedana przez Multi Veste 339 B.V., który jest podmiotem należącym do funduszy zarządzanych przez Blackstone.
ALDI ma już 400 sklepów w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
ALDI ma już 400 sklepów w Polsce
Niemiecka sieć ALDI kontynuuje swoja ekspansję na polskim rynku. W środę 26 listopada sieć otworzyła 400. sklep w Polsce. Świętowanie tego wyjątkowego jubileuszu przypadło na liczący ponad 43 tysiące mieszkańców Tarnobrzeg w województwie podkarpackim. Sieć nie zatrzymuje się na liczbie 400 sklepów – jeszcze w tym roku planowane jest otwarcie kilkunastu kolejnych placówek.
Globalny gigant z branży medycznej rozwija produkcję pod Wrocławiem. Zakład staje się kluczowym centrum technologii dla krwiodawstwa i krwiolecznictwaartykuł
Pokaż artykuł
Globalny gigant z branży medycznej rozwija produkcję pod Wrocławiem. Zakład staje się kluczowym centrum technologii dla krwiodawstwa i krwiolecznictwa
Kolejna znana, duża globalna firma stawia na Dolny Śląsk i aglomerację wrocławską. Koncern Fresenius Kabi rozwija w Błoniu pod Wrocławiem (gmina Miękinia, powiat średzki) produkcję najważniejszych urządzeń wykorzystywanych w krwiodawstwie i krwiolecznictwie. To krok, który wzmacnia bezpieczeństwo systemów ochrony zdrowia w Polsce i Europie, a jednocześnie potwierdza rosnącą rolę Dolnego Śląska jako zaplecza technologicznego światowych firm medycznych.
Business Link z nową lokalizacją w Poznaniu!artykuł
Pokaż artykuł
Business Link z nową lokalizacją w Poznaniu!
Nowy Business Link powstanie w poznańskim kompleksie biurowym Nowy Rynek. Operator powierzchni biurowej premium kontynuuje tym samym ekspansję w biurowcach Skanska. Oddanie lokalizacji do użytku zaplanowano na IV kwartał 2024 r.
Tajwański gigant buduje pierwszą fabrykę w Polsce i Europie [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Tajwański gigant buduje pierwszą fabrykę w Polsce i Europie [ZDJĘCIA]
W województwie śląskim realizowana jest kolejna duża inwestycja. Na terenie Wschodniej Strefy Ekonomicznej przy ul. Gdańskiej w Czeladzi powstaje pierwszy w Polsce i jednocześnie w Europie zakład produkcyjny Compal Electronics. Tajwańska firma będzie w naszym kraju produkować najnowocześniejsze podzespoły do samochodów elektrycznych. Inwestor otrzymał rządowe wsparcie na jej realizację.
Będzie można kupić mieszkania w kompleksie Quorum we Wrocławiu artykuł
Pokaż artykuł
Będzie można kupić mieszkania w kompleksie Quorum we Wrocławiu
Resi Capital, spółka należąca do Cavatina Group, budująca do tej pory portfel inwestycji PRS, dywersyfikuje działalność wchodząc dodatkowo na rynek sprzedaży mieszkań.
Kolejny etap wielkiej inwestycji GLP pod Wrocławiem gotowy. Powstaną setki nowych miejsc pracyartykuł
Pokaż artykuł
Kolejny etap wielkiej inwestycji GLP pod Wrocławiem gotowy. Powstaną setki nowych miejsc pracy
Prawie 90 tys. mkw. mają dwa nowoczesne magazyny wybudowane przez Grupę Antczak dla firmy GLP, która jest jednym z kluczowych inwestorów i deweloperów nieruchomości logistycznych w kraju. Budynki powstały na terenie wielkiego parku logistycznego Wrocław V Logistics Centre w Magnicach w gminie Kobierzyce. Pracę w nich znajdzie kilkaset osób.
Bank Ochrony Środowiska wspiera proekologiczne inwestycje Polenergiiartykuł
Pokaż artykuł
Bank Ochrony Środowiska wspiera proekologiczne inwestycje Polenergii
Polski bank, działający na rynku finansowym od 1991 roku – Bank Ochrony Środowiska (BOŚ), objął zielone obligacje Polenergii w kwocie 90 mln zł. Grupa Polenergia jest największą polską prywatną grupą energetyczną i liderem na rynku wytwórców energii ze źródeł odnawialnych (OZE). Środki pochodzące z obligacji mają zostać wykorzystane m.in. na finansowanie rozwoju morskiej energetyki wiatrowej.
Dynamiczny wzrost zainteresowania kredytami mieszkaniowymi w czerwcu 2023 r.artykuł
Pokaż artykuł
Dynamiczny wzrost zainteresowania kredytami mieszkaniowymi w czerwcu 2023 r.
O 26,5% wzrosła wartość zapytań o kredyty mieszkaniowe w czerwcu 2023 r. – informuje BIK Indeks Popytu na Kredyty Mieszkaniowe (BIK Indeks – PKM). Wartość Indeksu oznacza, że w czerwcu 2023 r., w przeliczeniu na dzień roboczy, banki i SKOK-i przesłały do BIK zapytania o kredyty mieszkaniowe na kwotę wyższą o 26,5% w porównaniu do czerwca 2022 r.
Za 3,6 mld złotych w Rybniku powstaje jedna z największych i najnowocześniejszych elektrowni gazowo-parowych w Europie [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Za 3,6 mld złotych w Rybniku powstaje jedna z największych i najnowocześniejszych elektrowni gazowo-parowych w Europie [FILM+WIZUALIZACJE]
W województwie śląskim realizowana jest kolejna wielka inwestycja. W Rybniku powstaje jedna z największych i najnowocześniejszych elektrowni gazowo-parowych w Europie, która już od 2027 roku zapewni dostawy prądu dla aż 2 milionów odbiorców. Projekt realizowany jest przez konsorcjum składające się z firm: Polimex Mostostal oraz Siemens Energy. Dzięki wartości projektu sięgającej około 3,6 miliarda złotych, elektrownia gazowa w Rybniku jest jednym z najważniejszych przedsięwzięć energetycznych w Polsce. W niedalekiej przyszłości nowy blok gazowo-parowy stanie się ważną częścią systemu energetycznego, łącząc w sobie innowacyjne rozwiązania techniczne z troską o środowisko naturalne.
ARP S.A., LW „Bogdanka’’ S.A. i Gmina Łęczna podpisały list intencyjny w sprawie nowego obszaru inwestycyjnegoartykuł
Pokaż artykuł
ARP S.A., LW „Bogdanka’’ S.A. i Gmina Łęczna podpisały list intencyjny w sprawie nowego obszaru inwestycyjnego
Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., LW „Bogdanka’’ S.A. i Gmina Łęczna zawiązują współpracę na rzecz utworzenia nowego obszaru inwestycyjnego, który ma umożliwić rozwój przemysłu, innowacyjności, tworzyć miejsca pracy by zróżnicować gospodarkę regionu.
Umowa SAFE podpisana! Miliardy euro na inwestycje w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Umowa SAFE podpisana! Miliardy euro na inwestycje w Polsce
W piątek, 8 maja 2026 roku w Warszawie ministrowie obrony i finansów oraz unijni komisarze ds. budżetu oraz obronności podpisali umowę dotyczącą mechanizmu SAFE. W ramach tego programu Polska otrzyma 43,7 mld euro niskooprocentowanej pożyczki na inwestycje w obronność – zakupy sprzętu i uzbrojenia wojskowego, które w zdecydowanej większości będą wyprodukowane w polskim przemyśle obronnym.
Polski, farmaceutyczny gigant uruchamia ultranowoczesne centrum logistyczne pod Łodziąartykuł
Pokaż artykuł
Polski, farmaceutyczny gigant uruchamia ultranowoczesne centrum logistyczne pod Łodzią
Polska Grupa Hasco oficjalnie otworzyła swoje nowe centrum dystrybucyjno‑logistyczne w rejonie węzła Stryków pod Łodzią — inwestycję wartą blisko 80 mln zł, która ma całkowicie odmienić sposób obsługi zamówień farmaceutycznych. To pierwszy w Polsce obiekt wykorzystujący technologię A‑Frame z systemem PUMA, automatyzującą kompletację zamówień w branży leków i wyrobów medycznych.
Grupa ORLEN przeznaczy 3,5 mld zł na program modernizacji sieci dystrybucji energiiartykuł
Pokaż artykuł
Grupa ORLEN przeznaczy 3,5 mld zł na program modernizacji sieci dystrybucji energii
Grupa ORLEN wdroży strategiczny program inwestycyjny w zakresie sieci dystrybucji energii, zwiększając bezpieczeństwo i efektywność dostaw energii elektrycznej na obszarze północnej i środkowej Polski. Finansowanie programu zapewni Europejski Bank Inwestycyjny, który przyznał ORLEN 3,5 miliarda złotych na strategiczny rozwój sieci, w tym przyłącza dla OZE, modernizację i inwestycję w inteligentną sieć.
Popyt na Zielone Obligacje Polenergii przekroczył miliard złotychartykuł
Pokaż artykuł
Popyt na Zielone Obligacje Polenergii przekroczył miliard złotych
Największa polska prywatna grupa energetyczna po raz pierwszy w historii wyemituje 5-letnie Zielone Obligacje. Zainteresowanie ofertą Polenergii przewyższyło oczekiwania spółki. Kwota popytu ze strony inwestorów przekroczyła 1 miliard złotych. W odpowiedzi na nadsubskrypcję Polenergia zdecydowała o zwiększeniu kwoty emisji z 500 do 750 milionów złotych. Większość środków pozyskanych z Zielonych Obligacji zostanie przeznaczona na finansowanie budowy morskich farm wiatrowych na Bałtyku. To największa prywatna inwestycja energetyczna w Polsce.
REKLAMA