REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
POLICE Logistics Hub - Port Morski w Policach zostanie rozbudowanyartykuł
Pokaż artykuł
POLICE Logistics Hub - Port Morski w Policach zostanie rozbudowany
30 czerwca 2025 r. w siedzibie Grupy Azoty Police odbyło się wydarzenie POLICE Logistics Hub – inicjatywa związana z rozbudową Portu Morskiego w Policach oraz stworzeniem nowoczesnego zaplecza logistycznego na potrzeby regionu i przemysłu. Spotkanie zgromadziło wielu przedstawicieli władz, zarządów spółek związanych z infrastrukturą i energetyką, partnerów biznesowych, przedstawicieli świata nauki, a także media i ekspertów branżowych.
TAURON z ponad pół miliarda złotych dofinansowania na bateryjne magazyny energiiartykuł
Pokaż artykuł
TAURON z ponad pół miliarda złotych dofinansowania na bateryjne magazyny energii
TAURON zakwalifikował się do otrzymania blisko 538 mln zł dofinansowania z Funduszu Modernizacyjnego operowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na budowę 11 bateryjnych magazynów energii. Warunkiem otrzymania środków będzie, m.in. zawarcie do końca b.r. umów o dofinansowanie dla poszczególnych projektów.
Setki milionów złotych dofinansowania dla PGE na budowę 5 magazynów energiiartykuł
Pokaż artykuł
Setki milionów złotych dofinansowania dla PGE na budowę 5 magazynów energii
PGE otrzymała dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na realizację inwestycji w zakresie magazynowania energii elektrycznej. Wsparcie zostało przyznane na budowę Magazynu Energii Żarnowiec, a także na cztery mniejsze inwestycje: ME Pelplin, ME Ścieki, ME Lotnisko i ME Wojciechowo
Na Dolnym Śląsku powstanie jeden z największych magazynów energii w Polsce artykuł
Pokaż artykuł
Na Dolnym Śląsku powstanie jeden z największych magazynów energii w Polsce
Green Capital podpisał kontrakt na budowę wielkoskalowego magazynu energii elektrycznej (BESS) o mocy 80 MW i pojemności 320 MWh w Lwówku Śląskim na Dolnym Śląsku. Generalnym wykonawcą jest Electrum, polska firma specjalizująca się w realizacji i długoterminowym utrzymaniu projektów w sektorze zielonej transformacji. Uruchomienie instalacji planowane jest na trzeci kwartał 2027 roku.
[Wrocław] Secesyjne witryny wróciły do holu kasowego Dworca Głównegoartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Secesyjne witryny wróciły do holu kasowego Dworca Głównego
W holu kasowym dworca Wrocław Główny zamontowano pierwsze historyczne witryny kasowe. Tak wyglądały...
Koreańska firma AJU Steel inwestuje w Polsce. Wybrała Wielkopolskęartykuł
Pokaż artykuł
Koreańska firma AJU Steel inwestuje w Polsce. Wybrała Wielkopolskę
Kolejna duża inwestycji koreańska w Polsce. Firma AJU POLAND, należąca do południowokoreańskiego koncernu AJU Steel zbuduje w Bytyniu, w województwie wielkopolskim fabrykę wyrobów stalowych z blach powlekanych. Powstający w powiecie szamotulskim zakład zatrudni ponad 200 osób.
firma
Pokaż firmę
9Bytes Sp. z o.o.
Rzeszów, ul. Sportowa 6 59
[Warszawa] Biurowce "Tower Terraces"inwestycja
Pokaż inwestycję
[Warszawa] Biurowce "Tower Terraces"
Warszawa, Mokotów
Grupa Unimot gasi węglowe kotły na Górnym Śląsku. Wielka transformacja byłej rafinerii w Czechowicach-Dziedzicachartykuł
Pokaż artykuł
Grupa Unimot gasi węglowe kotły na Górnym Śląsku. Wielka transformacja byłej rafinerii w Czechowicach-Dziedzicach
Śląsk żegna węgiel na rzecz nowoczesnego miksu paliwowego. Spółka RCEkoenergia, kluczowe ogniwo w strukturach Grupy Unimot – największej niezależnej grupy multienergetycznej w Polsce – oficjalnie podpisała umowę na dostawę, montaż i uruchomienie nowoczesnego kogeneratora gazowego połączonego z wytwornicą pary.
Politechnika Wrocławska partnerem europejskiego konsorcjum One Waterartykuł
Pokaż artykuł
Politechnika Wrocławska partnerem europejskiego konsorcjum One Water
One Water – konsorcjum skupiające wiodących przedstawicieli przemysłu, innowacyjne MŚP, instytuty badawcze i ośrodki akademickie, w tym Politechnikę Wrocławską, złożyło wniosek do Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii (EIT) o powołanie nowej Wspólnoty Wiedzy i Innowacji (z ang. Knowledge and Innovation Community – KIC) poświęconej sektorom i ekosystemom wodnym, morskim i żeglugi (KIC WMM). Rozstrzygnięcie w czwartym kwartale tego roku.
Biurowiec Swobodna SPOT we Wrocławiu z kompletem najemców lokali usługowychartykuł
Pokaż artykuł
Biurowiec Swobodna SPOT we Wrocławiu z kompletem najemców lokali usługowych
Ofertę udogodnień w budynku Swobodna SPOT wkrótce wzbogaci nowa restauracja ODA oraz piekarnio-cukiernia Różana. Nowi najemcy gastronomiczni sprawią, że biurowiec realizowany przez Echo Investment będzie tętnić życiem nie tylko w porze pracy, ale także po godzinach i w weekendy. Tym samym, wszystkie lokale usługowe w Swobodna SPOT zostały już wynajęte.
Więckowskiego 20inwestycja
Pokaż inwestycję
Więckowskiego 20
Wrocław, Więckowskiego 20
Co dalej z jedynym działającym polskim reaktorem jądrowym MARIA?artykuł
Pokaż artykuł
Co dalej z jedynym działającym polskim reaktorem jądrowym MARIA?
Co dalej z jedynym działającym polskim reaktorem jądrowym MARIA? Przypomnijmy, wiosną 2023 roku –pracownicy reaktora wysłali list do dyrektora Narodowego Centrum Badań Jądrowych oraz minister Klimatu i Środowiska, zwracający uwagę na zagrożenie zamknięciem MARII wobec niskiego poziomu płac oraz niewystarczającej do eksploatacji reaktora liczby pracowników. 27 października tego samego roku – reaktor powrócił do pracy po wielomiesięcznej przerwie spowodowanej pracami remontowymi i największą od 1974 modernizacją, niezbędną do uzyskania przedłużenia licencji w 2025 r.
Faroinwestycja
Pokaż inwestycję
Faro
Gdańsk, Letnicka
Panattoni Park Rzeszów North IIinwestycja
Pokaż inwestycję
Panattoni Park Rzeszów North II
Jasionka, Jasionka
[Gdańsk] Spółka energetyczna na dłużej w Olivia Business Centreartykuł
Pokaż artykuł
[Gdańsk] Spółka energetyczna na dłużej w Olivia Business Centre
Firma Energa Group przedłużyła umowę najmu 14 800 mkw. powierzchni biurowej w Olivia Business Centre...
Dolny Śląsk: Rusza nabór na dotacje dla samorządów poszkodowanych powodziąartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Rusza nabór na dotacje dla samorządów poszkodowanych powodzią
Rozpoczął się nabór w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) we Wrocławiu na dotacje interwencyjne dla samorządów, straży pożarnych i centrów zarządzania kryzysowego. Suma środków dla gmin z woj. dolnośląskiego, którymi dysponuje na teraz WFOŚiGW we Wrocławiu, wynosi 17 mln złotych. Samorządy mogą przeznaczyć środki na refinansowanie poniesionych dotąd kosztów, jak i na bieżące wydatki m.in. na zakup agregatów prądotwórczych, osuszaczy, worków na piasek, bieżące zabezpieczenia budynków oraz likwidowanie skutków powodzi w obiektach ochrony środowiska i gospodarki wodnej.
 Centrum Folkloru i Kultury Ludowej Województwa Łódzkiegoinwestycja
Pokaż inwestycję
Centrum Folkloru i Kultury Ludowej Województwa Łódzkiego
Łowicz, Bielawy, Starorzecze
Stadion ŁKS Łódźinwestycja
Pokaż inwestycję
Stadion ŁKS Łódź
Łódź, Aleja Unii Lubelskiej 2
Strefa magazynowa Delia Cosmeticsinwestycja
Pokaż inwestycję
Strefa magazynowa Delia Cosmetics
Konstantynów Łódzki, Ks. Kazimierza Janika 9
REKLAMA