REKLAMA
Znaleziono 3807 wyników
Rusza budowa nowego gmachu Uniwersytetu Warszawskiego nad Wisłą [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Rusza budowa nowego gmachu Uniwersytetu Warszawskiego nad Wisłą [WIZUALIZACJE]
Nowa, duża inwestycja nad Wisłą w Warszawie. Specjalistyczne studia TV, radiowe i fotograficzne, nowoczesne Laboratorium Badań Medioznawczych, funkcjonalne sale dydaktyczne, przestrzenie wspólne, patia i tarasy rekreacyjne. Tak będzie wyglądał na warszawskim Powiślu nowy budynek Uniwersytetu Warszawskiego, w którym znajdować się będą siedziby wydziałów Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii oraz Nauk Ekonomicznych, a także Akademickiego Radia Kampus. Prace budowlane rozpoczną się w drugiej połowie listopada.
[Wrocław] Concordia Hub (kamienica na Wyspie Słodowej 7/7a)inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Concordia Hub (kamienica na Wyspie Słodowej 7/7a)
Wrocław, Śródmieście, Wyspa Słodowa 7/7a
[Łódź] Polska restauracja zawita do Monopolis w Łodziartykuł
Pokaż artykuł
[Łódź] Polska restauracja zawita do Monopolis w Łodzi
Aleksandra Sowa, wielokrotna mistrzyni konkursów cukierniczych i autorka wielu receptur słodkości of...
Ruszyła budowa Centrum Badawczo-Rozwojowego w Lubartowieartykuł
Pokaż artykuł
Ruszyła budowa Centrum Badawczo-Rozwojowego w Lubartowie
Z udziałem marszałka województwa lubelskiego Jarosława Stawiarskiego, przedstawicieli władz lokalnych oraz reprezentantów świata nauki i biznesu, 9 maja 2023 roku w Lubartowie, odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego Technologii Światłowodowych dla Przemysłu. Inwestycję dla spółki IPT Fiber realizuje firma STRABAG. W Lubartowie powstanie jeden z najnowocześniejszych w Europie ośrodków zajmujących się rozwojem technologii światłowodowych nowej generacji.
Łukasiewicz - Instytut Technologii Eksploatacji otworzył w Radomiu hub technologiczny [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Łukasiewicz - Instytut Technologii Eksploatacji otworzył w Radomiu hub technologiczny [FILM]
Radomski Łukasiewicz - Instytut Technologii Eksploatacji otrzymał 15 mln zł z unijnych środków na rozwój przemysłu z wykorzystaniem najnowszych cyfrowych technologii, w ramach innowacyjnego projektu ProtoHub 4.0. „Zadaniem Sieci Badawczej Łukasiewicz jest transfer wiedzy do gospodarki. Radomska placówka będzie odpowiadać na potrzeby najbardziej innowacyjnych przedsiębiorców z całej Polski” - powiedział dr Hubert Cichocki, prezes Centrum Łukasiewicz.
Kamień węgielny pod laboratorium kryminalistycznym w Poznaniuartykuł
Pokaż artykuł
Kamień węgielny pod laboratorium kryminalistycznym w Poznaniu
W Poznaniu 19 kwietnia br. odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowej inwestycji, która powstanie w sąsiedztwie Komendy Wojewódzkiej Policji.
W Gliwicach otwarto innowacyjne laboratorium automatyki przemysłowejartykuł
Pokaż artykuł
W Gliwicach otwarto innowacyjne laboratorium automatyki przemysłowej
Na Wydziale Elektrycznym Politechniki Śląskiej w Gliwicach otwarto innowacyjne laboratorium automatyki przemysłowej. Wyposażone w najnowocześniejszą aparaturę dostępną na rynku ma pomóc przyszłym automatykom w zdobywaniu praktycznych i kluczowych dla ich zawodu umiejętności. Za wzbogacenie oferty dydaktycznej uczelni odpowiada firma Eaton, która jest patronem pracowni.
ORLEN pozyskał 2,5 mld złotych na zielone inwestycjeartykuł
Pokaż artykuł
ORLEN pozyskał 2,5 mld złotych na zielone inwestycje
ORLEN z powodzeniem przeprowadził emisję zielonych euroobligacji o wartości 600 mln euro. Oferta spółki spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem – popyt aż 2,5-krotnie przewyższył wielkość emisji. Koncern wykorzysta pozyskane środki na sfinansowanie transformacji energetycznej oraz działania łagodzące skutki zmian klimatu.
Politechnika Wrocławska obniża cenę i znów szuka chętnego na zabytkową kamienicę przy Odrzeartykuł
Pokaż artykuł
Politechnika Wrocławska obniża cenę i znów szuka chętnego na zabytkową kamienicę przy Odrze
W pierwszym postępowaniu nie złożono żadnej oferty na nieruchomość przy ulicy Marii Curie-Skłodowski...
Legnicka SSE podpisała porozumienie z Hyundai i USNC w zakresie przyszłej budowy modułowych reaktorów jądrowychartykuł
Pokaż artykuł
Legnicka SSE podpisała porozumienie z Hyundai i USNC w zakresie przyszłej budowy modułowych reaktorów jądrowych
Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Hyundai Engineering i Ultra Safe Nuclear Corporation rozpoczynają współpracę związaną z technologią modułowych reaktorów jądrowych (MMR). Ma ona zapewnić bezpieczną i przyjazną dla środowiska technologię jądrową, umożliwiając rozwój przyszłych systemów energetycznych, a brak dostępnej energii to częsta bolączka inwestorów. Porozumienie o współpracy podpisano w środę, 8 lutego w Centrum Konferencyjnym LSSE. To kolejny krok legnickiej spółki we współpracy i promocji firm z branży związanej z nowymi technologiami, energii przyszłości oraz elektromobilności, szczególnie w kwestii rozwiązań nisko-, zeroemisyjnych oraz odnawialnych źródeł energii.
Centrum Technologii Kosmicznych GRUPY WBinwestycja
Pokaż inwestycję
Centrum Technologii Kosmicznych GRUPY WB
Gdynia, Hutnicza 3
PROMAR inwestuje w Zawierciu. Będą nowe miejsca pracyartykuł
Pokaż artykuł
PROMAR inwestuje w Zawierciu. Będą nowe miejsca pracy
Firma PROMAR PPH, producent dodatków do żywności, po raz kolejny w swojej historii rozbudowuje zakła...
W Katowicach powstanie nowa fabryka radiofarmaceutykówartykuł
Pokaż artykuł
W Katowicach powstanie nowa fabryka radiofarmaceutyków
Kolejna firma stawia na Katowice. Wchodząca w skład polskiej, diagnostycznej grupy VOXEL S.A. spółka ALTERIS S.A. otrzymała pozwolenie na budowę nowej fabryki radiofarmaceutyków.
Duża, polska firma z branży automotive inwestuje na Podkarpaciuartykuł
Pokaż artykuł
Duża, polska firma z branży automotive inwestuje na Podkarpaciu
Kolejna duża, polska firma z zrealizuje inwestycje w województwie podkarpackim, w południowo-wschodniej części Polski, w ramach programu Polska Strefa Inwestycji, w obszarze SSE EURO-PARK Mielec. BURY Sp. z o.o. otrzymała decyzję o Wsparciu, wydaną przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A
Fabryka Stadler Converter Białystokinwestycja
Pokaż inwestycję
Fabryka Stadler Converter Białystok
Białystok, płk. Czesława Hake 11
Grupa Selena uruchomiła nową instalację do produkcji biopolimerów w fabrykach w Dzierżoniowie i Nowej Rudzieartykuł
Pokaż artykuł
Grupa Selena uruchomiła nową instalację do produkcji biopolimerów w fabrykach w Dzierżoniowie i Nowej Rudzie
Grupa Selena – jeden z globalnych liderów sektora chemii budowlanej zdecydowała się na inwestycje w dwie swoje fabryki zlokalizowane na Dolnym Śląsku. Firma wdrożyła nową linię do produkcji biopolimerów w zakładach Selena Industrial Technologies w Nowej Rudzie i Dzierżoniowie. Dzięki nowej linii na Dolnym Śląsku produkowane będą innowacyjne tworzywa z naturalnych komponentów.
Szpital Bielański (rozbudowa i modernizacja)inwestycja
Pokaż inwestycję
Szpital Bielański (rozbudowa i modernizacja)
Warszawa, Cegłowska 80
Teresa Foszczka Ogrodnictwofirma
Pokaż firmę
Teresa Foszczka Ogrodnictwo
Rzgów, Brzozowa 4
Setki nowych miejsc pracy i setki milionów złotych. PESA inwestuje w Bydgoszczy [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Setki nowych miejsc pracy i setki milionów złotych. PESA inwestuje w Bydgoszczy [ZDJĘCIA]
PESA, lider polskiego rynku produkcji pojazdów szynowych, obecny na torach krajów Europy i Azji, realizuje obecnie w Bydgoszczy swoją największą inwestycję w historii tej spółki. Powstanie wiele nowych miejsc pracy.
Browary Warszawskie w pełni zrewitalizowaneartykuł
Pokaż artykuł
Browary Warszawskie w pełni zrewitalizowane
Od 18 lipca, budynek Laboratorium, w którym niegdyś opracowywano receptury browaru Haberbuscha i Schielego, przyjmuje pierwszych gości jako The.Clinic. Otwarcie The.Clinic dopełni zarówno proces komercjalizacji Browarów Warszawskich, jak i rewitalizacji budynków historycznych.
REKLAMA