Ruszyła budowa Centrum Badawczo-Rozwojowego w LubartowieMateriały prasowe

Ruszyła budowa Centrum Badawczo-Rozwojowego w Lubartowie

Orzech
Orzech

Z udziałem marszałka województwa lubelskiego Jarosława Stawiarskiego, przedstawicieli władz lokalnych oraz reprezentantów świata nauki i biznesu, 9 maja 2023 roku w Lubartowie, odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego Technologii Światłowodowych dla Przemysłu. Inwestycję dla spółki IPT Fiber realizuje firma STRABAG. W Lubartowie powstanie jeden z najnowocześniejszych w Europie ośrodków zajmujących się rozwojem technologii światłowodowych nowej generacji.

Akt erekcyjny podpisali i symbolicznie wmurowali: Jarosław Stawiarski – marszałek województwa lubelskiego, Krzysztof Witoń – prezes zarządu firmy IPT Fiber, Wojciech Trojanowski – członek zarządu firmy STRABAG oraz Krzysztof Paśnik – burmistrz miasta Lubartów.

– Każda inwestycja w nowe technologie na Lubelszczyźnie bardzo mnie cieszy. Jako województwo wciąż goniące inne regiony Polski czy Unii Europejskiej potrzebujemy nowoczesnych rozwiązań, które – o czym jestem przekonany – będą magnesem dla kolejnych potencjalnych inwestorów. Rozwój sieci światłowodowej to przyszłość i my, jako samorząd województwa, chcemy być jej częścią – powiedział, w trakcie uroczystości Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego.

REKLAMA