REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Start nowej, wielkiej inwestycji F.S.O. PARK w Warszawie coraz bliżej artykuł
Pokaż artykuł
Start nowej, wielkiej inwestycji F.S.O. PARK w Warszawie coraz bliżej
15 maja zakończył się dialog poświęcony etapowi I planowanej przez OKAM warszawskiej inwestycji F.S.O. PARK. Odbyło się 6 spotkań, w których wzięło udział łącznie 109 osób. Dodatkowo przez stronę internetową zostały zgłoszone 43 opinie i zapytania dotyczące m.in. infrastruktury komunikacyjnej czy placówki edukacyjnej. OKAM zakłada powstanie w ramach etapu I ok. 2 000 mieszkań, ok. 60 lokali handlowo-usługowych, 3-ciągowej publicznej szkoły podstawowej oraz fragmentu centralnego parku. Do połowy czerwca OKAM opublikuje na stronie www.fso-park.pl/dialog raport podsumowujący dialog o etapie I inwestycji.
Koleje Dolnośląskie po pierwszym przeglądzie P4 w nowej hali serwisowej w Legnicyartykuł
Pokaż artykuł
Koleje Dolnośląskie po pierwszym przeglądzie P4 w nowej hali serwisowej w Legnicy
Do tej pory Koleje Dolnośląskie zlecały przeglądy czwartego rzędu podmiotom zewnętrznym. Teraz po dolnośląskich torach jeździ pierwszy pociąg, który przeszedł przegląd P4 w nowej hali serwisowej przewoźnika, która zlokalizowana jest w Legnicy.
Mondelez inwestuje w nowoczesną produkcję czekolady w fabryce w woj. opolskimartykuł
Pokaż artykuł
Mondelez inwestuje w nowoczesną produkcję czekolady w fabryce w woj. opolskim
Mondelez, globalny lider przekąsek, ogłasza kolejną strategiczną inwestycję o wartości blisko 74 mln złotych w zakład produkcyjny w Skarbimierzu pod Brzegiem, w województwie opolskim. W 2025 roku powstanie nowoczesna linia produkcyjna Eggs & Rounds, dzięki której zakład stanie się kluczowym centrum produkcji sezonowych wyrobów czekoladowych w Europie i wzmocni pozycję Polski w europejskim łańcuchu dostaw firmy.
Mondelēz zainwestuje 620 mln złotych w fabrykę ciastek w Płońskuartykuł
Pokaż artykuł
Mondelēz zainwestuje 620 mln złotych w fabrykę ciastek w Płońsku
Mondelēz International zainwestuje 620 milionów złotych w płońską fabrykę ciastek, gdzie od prawie pięciu dekad powstają kultowe w Polsce Delicje Szampańskie. Dzisiaj fabryka produkuje także inne marki słodkich wypieków m.in. ciastka Milka czy Lubisie.
Niemiecki koncern MAN Truck & Bus zainwestuje miliardy złotych w Polsce?artykuł
Pokaż artykuł
Niemiecki koncern MAN Truck & Bus zainwestuje miliardy złotych w Polsce?
Globalny koncern MAN Truck & Bus zainwestuje kolejne miliardy złotych w Polsce? Niemiecki potentat motoryzacyjny rozważa nowe inwestycje w naszym kraju, w Małopolsce. Firma rozważa przeniesienie części produkcji z Niemiec do Polski. Chodzi o produkcję karoserii. A to nie jedyne możliwe inwestycje tego znanego koncernu, jakie mogą zostać zrealizowane w Polsce, w województwie małopolskim.
Uruchomiono największą elektrownię gazową w Polsce [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Uruchomiono największą elektrownię gazową w Polsce [FILM]
PGE Polska Grupa Energetyczna oddała do eksploatacji największą elektrownię gazową w Polsce i jedną z najnowocześniejszych w Europie o mocy 1366 MW, która zlokalizowana jest w Gryfinie w woj. zachodniopomorskim. Jednostka będzie funkcjonować pod nową nazwą PGE Gryfino Dolna Odra. Elektrownia zapewni bezpieczeństwo energetyczne regionu pokrywając ponad 5 proc. krajowego zapotrzebowania na energię elektryczną.
[Kraków] Muzeum Historyczne Miasta Krakowainwestycja
Pokaż inwestycję
[Kraków] Muzeum Historyczne Miasta Krakowa
Kraków, Śródmieście, Szczepańska 2
Park Zielonej Energii inwestycja
Pokaż inwestycję
Park Zielonej Energii
Gliwice, Królewskiej Tamy 135
[Gdańsk] Wiosenna oferta targowa Inproartykuł
Pokaż artykuł
[Gdańsk] Wiosenna oferta targowa Inpro
Giełdowa spółka Inpro S.A., jeden z czołowych trójmiejskich deweloperów, przygotowała wiosenną ofert...
TAURON uruchomił w Mysłowicach swoją największą farmę fotowoltaicznąartykuł
Pokaż artykuł
TAURON uruchomił w Mysłowicach swoją największą farmę fotowoltaiczną
TAURON zakończył pierwszy etap budowy farmy fotowoltaicznej w Mysłowicach – Dziećkowicach. Farma o mocy 37 MW powstała na zrekultywowanym składowisku odpadów paleniskowych, a jej moc docelowa sięgnie 100 MW. Uruchomienie farmy w Mysłowicach oznacza, że moc zainstalowana w zielonych aktywach TAURONA przekroczyła 600 MW.
Kolejny ważny krok ku geotermii w Poznaniuartykuł
Pokaż artykuł
Kolejny ważny krok ku geotermii w Poznaniu
Miasto Poznań oraz Innargi podpisały umowy użytkowania dwóch miejskich działek, na których mogą powstać ciepłownie geotermalne - w ramach realizowanej przez Veolię strategii dekarbonizacji poznańskiej sieci ciepłowniczej. To kolejny krok, który przybliża stolicę Wielkopolski do korzystania z czystego i stabilnego źródła energii odnawialnej, jaką jest geotermia.
Stolica Wielkopolski chce mieć trzy ciepłownie geotermalneartykuł
Pokaż artykuł
Stolica Wielkopolski chce mieć trzy ciepłownie geotermalne
Miasto Poznań oraz Innargi podpisały umowy użytkowania dwóch miejskich działek, na których mogą powstać ciepłownie geotermalne - w ramach realizowanej przez Veolię strategii dekarbonizacji poznańskiej sieci ciepłowniczej.
W Gdańsku zawisła wiecha na budowie Centrum Offshore Uniwersytetu Morskiego artykuł
Pokaż artykuł
W Gdańsku zawisła wiecha na budowie Centrum Offshore Uniwersytetu Morskiego
Na powstającym w Gdańsku przy ul. Roberta de Plelo, Centrum Offshore Uniwersytetu Morskiego w Gdyni zawisła tradycyjna wiecha symbolizująca wybudowanie najwyższego punktu obiektu.
Poszerzanie plaż na Pomorzu z unijnym dofinansowaniemartykuł
Pokaż artykuł
Poszerzanie plaż na Pomorzu z unijnym dofinansowaniem
Zakończyło się poszerzanie plaż w Gdańsku Brzeźnie, na Westerplatte i Kuźnicy. Trwają prace w Karwieńskich Błotach, a na przełomie listopada i grudnia rozpoczną się prace w Gdyni Orłowie. Poszerzanie plaż odbywa się w ramach dofinansowanego ze środków unijnych projektu "Modernizacja układu falochronów osłonowych w Porcie Północnym w Gdańsku".
DORACO zmodernizuje infrastrukturę Morskiej Stoczni Remontowej "Gryfia" w Szczecinieartykuł
Pokaż artykuł
DORACO zmodernizuje infrastrukturę Morskiej Stoczni Remontowej "Gryfia" w Szczecinie
Korporacja Budowlana DORACO rozpoczyna w Szczecinie nowy projekt z obszaru hydrotechniki. Inwestycja, realizowana w ramach usług generalnego wykonawstwa, zakłada modernizację nabrzeża Morskiej Stoczni Remontowej "Gryfia" oraz posadowienie nowego doku pływającego. Inwestycja pozwoli na serwisowanie większych jednostek, dzięki czemu zwiększy to konkurencyjność stoczni. Zgodnie z założeniami prace budowlane zostaną zrealizowane w terminie 18 miesięcy.
SHUUM Boutique Wellness Hotel w Kołobrzegu dołączył do Grupy Dobry Hotelartykuł
Pokaż artykuł
SHUUM Boutique Wellness Hotel w Kołobrzegu dołączył do Grupy Dobry Hotel
Czterogwiazdkowy SHUUM Boutique Wellness Hotel dołączył do Grupy Dobry Hotel. To czterogwiazdkowy, butikowy hotel zlokalizowany w Kołobrzegu. SHUUM jest 23. obiektem w Polsce zarządzanym przez Dobry Hotel.
OT Logistics rozważa realizację nowej, wielkiej inwestycji w porcie w Świnoujściuartykuł
Pokaż artykuł
OT Logistics rozważa realizację nowej, wielkiej inwestycji w porcie w Świnoujściu
Grupa OT Logistics, notowana na GPW grupa specjalizująca się w usługach transportowych, spedycyjnych i logistycznych rozważa realizację nowej, wielkiej inwestycji na terenie portu w Świnoujściu.
Co słychać na budowie wielkiego Morskiego Terminala Przeładunkowego ORLEN w Gdańsku? [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Co słychać na budowie wielkiego Morskiego Terminala Przeładunkowego ORLEN w Gdańsku? [FILM]
Zaawansowanie budowy Morskiego Terminala Przeładunkowego Produktów Ropopochodnych ORLEN w Gdańsku przekracza już 90 procent. Trwają końcowe prace nad wyposażeniem obiektu, a latem 2024 roku na pomostach przeładunkowych 380-metrowego nabrzeża zainstalowano najważniejsze elementy terminala – 8 zautomatyzowanych ramion nalewczych (o masie około 18 ton każde), które posłużą do przeładunku surowców i produktów między statkami i instalacjami gdańskiej rafinerii.
Rząd przygotowuje program budowy Drogi Czerwonej. Kluczowe połączenie z portem w Gdyni coraz bliżej [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Rząd przygotowuje program budowy Drogi Czerwonej. Kluczowe połączenie z portem w Gdyni coraz bliżej [FILM]
Do końca czerwca 2027 roku rząd planuje przyjąć program budowy tzw. Drogi Czerwonej – strategicznego połączenia drogowego prowadzącego do portu w Gdyni. Inwestycja o wartości ponad 4,5 mld zł ma zapewnić nowoczesny i wydajny dostęp do terminala promowego oraz przyszłego portu zewnętrznego, odpowiadając na rosnące potrzeby transportowe i geopolityczne kraju.
Portside Bałtycka – luksusowe apartamenty nad morzem w Kołobrzeguartykuł
Pokaż artykuł
Portside Bałtycka – luksusowe apartamenty nad morzem w Kołobrzegu
Kołobrzeg od lat cieszy się niesłabnącą popularnością, zarówno wśród turystów, jak i osób poszukujących swojego miejsca do życia nad Bałtykiem. Miasto rozwija się dynamicznie, przyciągając inwestorów i mieszkańców nowoczesną infrastrukturą, wyjątkowym klimatem i prestiżem uzdrowiska. Na tym tle wyróżnia się inwestycja Portside Bałtycka, która redefiniuje pojęcie komfortu i jakości życia w nadmorskim mieście.
REKLAMA