REKLAMA
Znaleziono 4401 wyników
Jakon Sp. z o.o.firma
Pokaż firmę
Jakon Sp. z o.o.
Tarnowo Podgórne, Sowia 4
firma
Pokaż firmę
Amed24
Warszawa, ul. Modlińska 325a
W woj. śląskim powstanie wielka wielkoskalowa fabryka zielonego wodoru!artykuł
Pokaż artykuł
W woj. śląskim powstanie wielka wielkoskalowa fabryka zielonego wodoru!
Szykuje się nowa, olbrzymia inwestycja w województwie śląskim. H2Silesia, projekt wodorowy Polenergii, może otrzymać do 142,77 mln euro. Projekt H2Silesia zakłada budowę wielkoskalowej fabryki zielonego wodoru o mocy ok. 105 MW, która będzie w stanie wyprodukować ok. 13 000 ton tego surowca rocznie. Polenergia to jedyna polska firma objęta programem Hy2Infra.
Premier Tusk podjął decyzję ws. rozwoju modułowych reaktorów jądrowych (SMR) w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Premier Tusk podjął decyzję ws. rozwoju modułowych reaktorów jądrowych (SMR) w Polsce
Rząd może jeszcze tego lata podjąć kierunkową decyzję ws. rozwoju modułowych reaktorów jądrowych (SMR) - zapowiedział premier Donald Tusk. Dodał, że liczy na to, iż minister energii Miłosz Motyka do końca lata przedstawi precyzyjny plan działania w tej kwestii.
W Gliwicach rusza jedna z najbardziej innowacyjnych inwestycji energetycznych w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
W Gliwicach rusza jedna z najbardziej innowacyjnych inwestycji energetycznych w Polsce
Na terenie Centralnej Oczyszczalni Ścieków Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji powstanie pompa ciepła o mocy ponad 12 MWt, która wykorzysta energię odpadową ze ścieków komunalnych. W praktyce oznacza to, że oczyszczona woda ściekowa ogrzeje kilka tysięcy gliwickich mieszkań. Będzie największym tego typu urządzeniem w województwie śląskim i jednym z największych w Polsce.
Grupa ORLEN buduje nowe farmy OZE w Wielkopolsceartykuł
Pokaż artykuł
Grupa ORLEN buduje nowe farmy OZE w Wielkopolsce
Grupa ORLEN stawia kolejne kroki w kierunku realizacji swojej strategii w zakresie rozwoju źródeł odnawialnych. Spółka Energa Green Development – po podpisaniu z Energą Wytwarzaniem przedwstępnych umów inwestycyjnych – wydała polecenie rozpoczęcia prac budowlanych (NTP – ang. notice to proceed) dla nowych farm fotowoltaicznych o łącznej docelowej mocy ok. 68 MW.
W powstającej pod Wrocławiem za ponad miliard złotych nowej elektrociepłowni gazowej uruchomiono już kotłownię szczytowo-rezerwowąartykuł
Pokaż artykuł
W powstającej pod Wrocławiem za ponad miliard złotych nowej elektrociepłowni gazowej uruchomiono już kotłownię szczytowo-rezerwową
Nowa kotłownia szczytowo-rezerwowa została już oddana do eksploatacji. To kolejny ważny etap inwestycji realizowanej przez Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA należący do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE.
Spekulacje o lokalizacji pierwszej elektrowni jądrowej – zdanie ekspertówartykuł
Pokaż artykuł
Spekulacje o lokalizacji pierwszej elektrowni jądrowej – zdanie ekspertów
Dyskusja o zmianie lokalizacji budowy elektrowni jądrowej w Polsce nabrała rumieńców. Ta sytuacja została zainicjowana przez wojewodę pomorską Beatę Rutkiewicz, która podczas wizyty w Lubiatowie miała powiedzieć, że „decyzja środowiskowa dla lokalizacji w Lubiatowie została wydana, ale cały czas rozważamy, czy słusznie. Są też różne głosy na temat wybranej technologii. Najbliższe miesiące będą decydujące” – o czym poinformował 17 stycznia br. Dziennik Bałtycki.
Stoen Operator zamierza pozyskać prawie 270 mln zł na inwestycje w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
Stoen Operator zamierza pozyskać prawie 270 mln zł na inwestycje w Warszawie
Stołeczny Operator Systemu Dystrybucyjnego (OSD) wskazuje, że na terenie Warszawy występuje duże zapotrzebowanie szczytowe. W związku ze zwiększającą się liczbą centrów danych i dostawców rozwiązań chmurowych, a także rozwojem elektromobilności będzie ono nadal rosło. Zaspokojenie tego popytu wymaga znaczących nakładów finansowych, o czym mówił podczas konferencji „Innowacyjna Gmina 2024” Łukasz Sosnowski, menedżer ds. Pozyskiwania Funduszy Zewnętrznych i Realizacji Projektów Badawczo-Rozwojowych w Stoen Operator.
E.ON Polska zakończył budowę instalacji odzysku ciepła w hucie ArcelorMittal Poland w Dąbrowie Górniczejartykuł
Pokaż artykuł
E.ON Polska zakończył budowę instalacji odzysku ciepła w hucie ArcelorMittal Poland w Dąbrowie Górniczej
E.ON Polska zakończył budowę instalacji odzysku ciepła w hucie ArcelorMittal Poland w Dąbrowie Górniczej. System jest już w pełni operacyjny i generuje założone oszczędności energetyczne. Obecnie przechodzi końcowe pomiary gwarancyjne. Ta innowacyjna technologia przyczynia się do znacznej redukcji emisji CO2 i poprawy efektywności energetycznej w procesie wytapiania surówki.
ORLEN Termika z rekordowym dofinansowaniem na największy w Europie system odzysku ciepła w Elektrociepłowni Żerańartykuł
Pokaż artykuł
ORLEN Termika z rekordowym dofinansowaniem na największy w Europie system odzysku ciepła w Elektrociepłowni Żerań
ORLEN Termika S.A. podpisała umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego na dofinansowanie budowy układów kondensacji spalin z pompami ciepła w Elektrociepłowni Żerań w Warszawie. Pożyczka do kwoty 762,5 mln zł pochodzi ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO). Realizacja inwestycji stanowi kamień milowy w drodze do transformacji energetycznej Warszawy.
Kolejna wielka inwestycja globalnej firmy logistycznej pod Warszawąartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna wielka inwestycja globalnej firmy logistycznej pod Warszawą
Kolejna wielka inwestycja logistyczna pod Warszawą. Tym razem duńskiej, globalnej firmy DSV – Global Transport and Logistics. Inwestycja w Wypędach jest pierwszym projektem realizującym nową strategię rozwoju DSV, a także jedną z największych inwestycji tego globalnego operatora logistycznego w Polsce. Nowoczesne centrum logistyczne, które ma być najbardziej ekologicznym obiektem tego typu w Polsce, zostanie otwarte w 2025 roku. Operator wybrał generalnego wykonawcę inwestycji.
Termomodernizacje budynków – czy polskie firmy w nie inwestują?artykuł
Pokaż artykuł
Termomodernizacje budynków – czy polskie firmy w nie inwestują?
Zgodnie z nowelizacją dyrektywy budynkowej, przyjętą 12 marca 2024 r. przez Parlament Europejski, od 2030 r. wszystkie nowe budynki muszą być zeroemisyjne, a te już istniejące – zmodernizowane. Tym samym termomodernizacja budynków staje się jednym z kluczowych działań mających na celu poprawę ich efektywności energetycznej. W kontekście zmian klimatycznych i rosnących kosztów energii, termomodernizacja to nie tylko istotny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju, ale także środek oszczędności finansowych dla właścicieli nieruchomości. Jednak czy polskie firmy są gotowe na inwestycje związane z termomodernizacją?
Atomowy przełom w Polsce. Rząd aktualizuje megaprojekt jądrowy za miliardy złotych!artykuł
Pokaż artykuł
Atomowy przełom w Polsce. Rząd aktualizuje megaprojekt jądrowy za miliardy złotych!
Polskę czeka największa i najbardziej kosztowna transformacja infrastrukturalna w nowoczesnej historii kraju. Ministerstwo Energii oficjalnie zaprezentowało długo wyczekiwaną aktualizację Programu polskiej energetyki jądrowej (PPEJ).
 Business Center K1 w Rybniku powiększy się o kolejny biurowiec [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Business Center K1 w Rybniku powiększy się o kolejny biurowiec [WIZUALIZACJE]
Business Center K1 w Rybniku powiększy się o kolejny biurowiec. Obok najwyższego wieżowca w mieście powstaje nowoczesny czterokondygnacyjny budynek. Jego dużym atutem będzie m.in. okalający bryłę obiektu taras, który może skusić najemcę gastronomicznego, przeszklony parter – idealny dla handlu i usług oraz magazyny w podziemiu.
ORLEN do 2030 roku zainwestuje dodatkowo 6 mld zł w Zakłady Azotowe Anwil we Włocławku artykuł
Pokaż artykuł
ORLEN do 2030 roku zainwestuje dodatkowo 6 mld zł w Zakłady Azotowe Anwil we Włocławku
ANWIL z Grupy ORLEN finalizuje budowę trzeciej linii do produkcji nawozów azotowych, która ograniczy import produktów nawozowych i wzmocni bezpieczeństwo żywnościowe Polski. Będzie to możliwe w efekcie zwiększenia o 50 proc. mocy wytwórczych nawozów i poszerzenia oferty produktowej Spółki. To największy w historii ANWILU i całego regionu projekt inwestycyjny, zarówno pod względem finansowym, jak i uzyskanych mocy produkcyjnych. Instalacja we Włocławku wpisuje się również w strategiczne założenia Grupy ORLEN w obszarze neutralności emisyjnej. Zastosowane nowoczesne rozwiązanie umożliwi niemal całkowitą redukcję emisji gazów cieplarnianych przy produkcji nawozów.
Ruszyła budowa wielkiego centrum danych Atman Data Center Warsaw-3artykuł
Pokaż artykuł
Ruszyła budowa wielkiego centrum danych Atman Data Center Warsaw-3
Atman zainaugurował realizację kolejnej, jak dotąd swojej największej inwestycji centrodanowej. Członkowie Zarządu i Rady Nadzorczej spółki dokonali symbolicznego wbicia łopat pod budowę Atman Data Center Warsaw-3 (WAW-3) 12 października 2023 r. w Duchnicach. Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi przedstawiciele lokalnych władz samorządowych i partnerów technologicznych Atmana. Otwarcie pierwszego z trzech budynków kampusu DC WAW-3 jest zaplanowane na IV kwartał 2024 r.
Holenderska firma Nunner Logistics inwestuje pod Wrocławiem. Stawia na Hillwood & LCube Wrocław Eastartykuł
Pokaż artykuł
Holenderska firma Nunner Logistics inwestuje pod Wrocławiem. Stawia na Hillwood & LCube Wrocław East
Kolejna zagraniczna firma z branży logistycznej stawia na Aglomerację Wrocławską. Holenderska spółka Nunner Logistics wynajęła 22 869 mkw. powierzchni magazynowej i 285 mkw. biurowo-socjalnej w parku Hillwood & LCube Wrocław East, który powstaje w Dobrzykowicach (gmina Czernica, powiat wrocławski), przy granicy Wrocławia i Wschodniej Obwodnicy tego miasta.
DPD wprowadza się do parku logistycznego  LCube Logistic Park Szczecin Goleniówartykuł
Pokaż artykuł
DPD wprowadza się do parku logistycznego LCube Logistic Park Szczecin Goleniów
LCube Logistic Park Szczecin Goleniów zyskał nowego najemcę. Jedna z wiodących firm kurierskich – DPD Polska Sp. z o.o. – zdecydowała się na zajęcie 2500 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej w tym nowoczesnym centrum logistycznym, którego atutem jest doskonała lokalizacja, w miejscowości Łozienica, na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego.
Komisja Europejska zatwierdziła 258,7 mln euro polskiej pomocy publicznej na budowę Muzeum Historii Polskiartykuł
Pokaż artykuł
Komisja Europejska zatwierdziła 258,7 mln euro polskiej pomocy publicznej na budowę Muzeum Historii Polski
Komisja Europejska zatwierdziła finansowanie przez polski rząd (z budżetu MKiDN) budowy siedziby Muzeum Historii Polski w Warszawie kwotą 258,7 mln euro, co odpowiada całkowitym szacowanym kosztom realizacji projektu (ok. 1 214 106 000 zł wraz z wystawą stałą).
REKLAMA