Hiszpańska firma Persan buduje wielką fabrykę pod Wrocławiem. Pracę w niej znajdzie ponad tysiąc osób Atlas Ward Polska

Hiszpańska firma Persan buduje wielką fabrykę pod Wrocławiem. Pracę w niej znajdzie ponad tysiąc osób

ZDJĘCIA
Orzech
Orzech
REKLAMA

Powstaje kolejna wielka, zagraniczna inwestycja produkcyjna na Dolnym Śląsku. Pod Wrocławiem, w miejscowości Wróblowice w gminie Miękinia trwają zaawansowane prace na budowie fabryki chemii gospodarczej firmy Persan Polska S.A., należącej do hiszpańskiej grupy Persan.

Persan Polska S.A. to jeden z liderów w rozwoju, produkcji i sprzedaży produktów chemii gospodarczej oraz higieny osobistej. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Atlas Ward Polska z Wrocławia. Wybuduje ona zakład produkcyjny o powierzchni wynoszącej blisko 40 tys. mkw.

Persan zainwestuje pod Wrocławiem ponad 80 mln euro, a pracę w nowej fabryce znajdzie docelowo ponad 1000 osób. Oprócz tego inwestor zamierza ulokować w niej również swoje centrum badawczo-rozwojowe.

Będzie to ultranowoczesny zakład produkcyjny, w którym wytwarzane będą środki pielęgnacji ciała i chemii gospodarczej. Docelowo inwestycja będzie się składać aż z 15 obiektów, a łączna powierzchnia wyniesie około 40 000 metrów kwadratowych. Za kompleksową realizację instalacji odpowiada Inplag - spółka z Grupy Atlas Ward Polska.

Atlas Ward Polska
Atlas Ward Polska

W ramach współpracy z hiszpańskim inwestorem Atlas Ward Polska zrealizuje budynki produkcyjne, magazyn wysokiego składowania wyrobów gotowych, a także magazyn produktów i opakowań oraz budynek generacji mediów. Generalny wykonawca odpowiedzialny jest również za budowę obiektu biurowego, oczyszczalni ścieków, zespołu silosów z budynkiem pompowni, pompowni pożarowej ze zbiornikiem, dwóch portierni oraz niezbędnej infrastruktury technicznej.

– Powstający obiekt będzie fabryką, która charakteryzuje się wykorzystaniem nowoczesnych technologii zarówno w aspekcie budowlanym, instalacyjnym, jak i procesowym – mówi Robert Olszowski, dyrektor realizacji w Atlas Ward Polska. – Jako generalny wykonawca odpowiedzialni jesteśmy za projektowanie, kompleksową, wielobranżową realizację oraz koordynację międzybranżową i technologiczną. Główne budynki fabryki, czyli produkcja, magazyny i budynki mediów, zawierają się w jednej bryle o zróżnicowanej wysokości dachów, ilości kondygnacji oraz posiadają wiele różnych stref pożarowych, co stanowi nie lada wyzwanie inżynieryjne i logistyczne – dodaje ekspert.

REKLAMA

Realizacja, której zakończenie zaplanowano na początek 2023 roku, będzie jedną z największych jednostek produkcyjnych inwestora w tej części Europy. W kompleksie produkowane będą m.in. środki do pielęgnacji ciała oraz chemia gospodarcza płyny do prania, odplamiacze, proszki czy żele toaletowe.

– Persan Polska S.A. jest częścią funkcjonującej od 80 lat hiszpańskiej grupy – jednego z wiodących producentów chemii gospodarczej oraz kosmetyków. Produkcja opiewa na ponad 100 tys. ton rocznie, a towar dostarczany jest do ponad 30 krajów na świecie. Swoją działalność w Polsce Persan rozpoczął w 2015 r.

Fabryka pod Wróblowicami będzie największą w tej części Europy. Wartość inwestycji to ponad 80 mln euro, a znajdzie w niej zatrudnienie ponad 1000 osób.

Oprócz tego, powstanie tu także zaplecze badawczo-rozwojowe, którego powierzchnia w porównaniu z innymi fabrykami firmy Persan zwiększona zostanie niemal pięciokrotnie, co zapewni optymalne warunki do tworzenia nowatorskich rozwiązań, które będą nie tylko wygodne dla konsumentów, ale też przyjazne środowisku – informuje Jan Marian Grzegorczyn, wójt gminy Miękinia.

Atlas Ward Polska
Atlas Ward Polska

O inwestorze:

Persan Polska S.A., należący do hiszpańskiej firmy Persan jest jednym z wiodących producentów chemii gospodarczej i kosmetyków w Europie Centralnej. Dzięki dużym nakładom na nowe technologie tworzy szerokie portfolio produktów chemii gospodarczej i kosmetyków w sektorze marek własnych, produkcji kontraktowej i marek producenta. Firma ma swoją siedzibę w Sevilli. W Polsce od 2015 roku posiada fabrykę we Wrocławiu, zlokalizowaną przy ul. Krakowskiej.

Komentarze (6)

Napisz komentarz
andrzej(gość)
firma porazka, odradzam tam prace
Wiktor(gość)
Żenada z zewnątrz piękna a wewnątrz wszystko zabierają z krakowskiej stare i zardzewiałe parodia
Petos(gość)
I co z tego A gdzie rodzinę firmy?? To będzie dojenie Polaków ciąg dalszy, wyzysk!!!
Tomek(gość)
Niestety we Wroclawiu tez Hiszpanie prowadzili zakład Fagor były Wrozamet przy Żmigrodzkiej. Firmę zadłużyli do tego stopnia że z dnia na dzień padła nie płacąc ludziom i kontrahentom. Potem za śmieszne pieniądze sprzedano go dalej.
Bres(gość)
Do tej pory okradali Polske i Polakow ; Niemcy, Rosja, Wikingowie, Koreanczycy, Mongolowie, Szwedzi, Ukraincy, Angole, teraz zaczeli Hiszpanie. Czyzby odwet za Somossiere i popieranie Napoleona ?! Wykupuja hektary za grosze, podatnik polski funduje im pelne uzbrojenie terenu i wieloletnie zwolnienia z oplat i podatkow. Komu sluza takie "inwestycje" ?! Przypiminam ze Dutkiewicz do spolki z e Szwabami i Espaniolami z Acciony zalatwil wroclawska firme budowlana WROBIS gdzie tylko w zarzadzie pracowalo 1 tys.osob. Do tego tysiac robotnikow plus stale firmy podwykonawcze zatrudniajace ok.5 tys.ludzi. Firma prowadzila intratne kontrakty w Skandynawii, zach.europie, calej Polsce. Prowadzila negocjacje w sprawie kontraktow w Afryce, Azji, u Arabow. Likwidator Wrobisu zyje dobrze z jej aktywow do dzis. A prezydenciunie Wrocka chwala sie ze rozwijaja wroclawski biznes gdy uda im sie uprosic inwestora dajacego zatrudnienie dla mniej niz 100 osob. Brawo. Utopiec, Husyta, Dudus i Satrapa. Najgorsi "prezydenci" Wrocka od 2 tys.lat
Raff ®️(gość)
Obiekt wygląda naprawdę imponująco co do samej firmy to niestety ale z przykrością muszę powiedzieć ci że jest nędzna  Jeden wielki burdel jeśli chodzi o zatrudnianie pracowników czy nawet płacenie za wystawione faktury.
REKLAMA