Dwóch dużych inwestorów łączy siły. Zrealizują wspólnie nową inwestycję przy Wschodniej Obwodnicy WrocławiaMateriały prasowe

Dwóch dużych inwestorów łączy siły. Zrealizują wspólnie nową inwestycję przy Wschodniej Obwodnicy Wrocławia

REKLAMA

Kolejna duża inwestycja w Aglomeracji Wrocławskiej. Tym razem przy Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Dwóch dużych inwestorów, firmy Hillwood Polska oraz LCube podpisały umowę dotyczącą współpracy przy projekcie logistycznym zlokalizowanym na wschodnich przedmieściach Wrocławia, w miejscowości Dobrzykowice (gmina Czernica, powiat wrocławski).

Inwestycja zostanie zrealizowana na 13-hektarowej działce, zakupionej przez LCube, o czym informowaliśmy na naszym portalu w styczniu tego roku.

W ramach inwestycji zostanie wybudowany budynek przemysłowo-magazynowy Hillwood & LCube Wrocław East liczący ponad 60 tys. mkw. powierzchni magazynowej klasy A. Inwestycja zostanie przygotowana zgodnie ze standardami certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent.

LCube, jako Development Manager we wspólnym projekcie, będzie współpracował z Hillwood zarówno w obszarze realizacji deweloperskiej jak i komercjalizacji obiektu.

Projekt Hillwood & LCube Wrocław East ma już pierwszego najemcęmiędzynarodową firmę logistyczną, która zajmie 22 869 mkw. powierzchni magazynowej i 285 mkw. biurowo-socjalnej, czyli około 40 proc. obiektu. W pozostałej części inwestycja zostanie wybudowana spekulacyjnie.

– Dolny Śląsk to jeden z najważniejszych rynków na magazynowej mapie Polski. Region ten szczególnie sprzyja rozwojowi firm z sektora e-commerce, logistyki czy lekkiej produkcji obsługujących dostawy na różne rynki, zarówno krajowe, jak i zachodnie. Hillwood stale rozbudowuje swoje inwestycje w tej lokalizacji, a planowany park magazynowy we współpracy z LCube wpisuje się w naszą strategię rozwoju – mówi Damian Słaby, członek zarządu Hillwood Polska.

REKLAMA

Nowy park przemysłowo-magazynowy Hillwood & LCube Wrocław East będzie dobrze skomunikowany z lokalną oraz ogólnopolską siecią dróg. Atutem inwestycji, jest bliskość oddanego do użytku w grudniu ubiegłego roku, odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia, który umożliwia wjazd na prowadzącą do Warszawy, drogę ekspresową S8 oraz trasę A8, czyli Autostradową Obwodnicę Wrocławia. Dobrzykowice, gdzie zlokalizowany jest projekt, mają też dogodne połączenia kolejowe z Wrocławiem.

– Dla LCube, liczący ponad 60 tys. mkw. obiekt, to dotychczas największa z realizowanych inwestycji w Polsce. Możliwość współpracy z bardzo wymagającym inwestorem, jakim jest Hillwood Polska i pozyskanie silnego partnera powinno zaowocować w przyszłości kolejnymi świetnie zaprojektowanymi inwestycjami. Obecnie przygotowujmy się już do rozpoczęcia prac budowlanych, podpisaliśmy umowę z generalnym wykonawcą firmą Rex-Bud i spodziewamy się, że Hillwood & LCube Wrocław East zostanie przekazany najemcom już w lipcu przyszłego roku – dodaje Michał Stachura, członek zarządu LCube.

Materiały prasowe

LCube to dynamicznie rozwijający się deweloper magazynowy,. Strategia firmy zakłada budowę i realizację zróżnicowanego portfolio, które będzie się składało zarówno z mniejszych obiektów (około 10 tys. mkw.), poprzez średnie magazyny (50 tys. mkw.) po tradycyjne big box-y w parkach logistycznych (powyżej 100 tys. mkw.).

Hillwood to jedna z wiodących globalnych firm z branży nieruchomości komercyjnych z ponad 30-letnim doświadczeniem w realizacji inwestycji w Europie i Ameryce Północnej. Na świecie firma dostarczyła ponad 26,4 mln mkw. powierzchni magazynowej, z czego w Polsce ponad 2 mln mkw. Na polskim rynku Hillwood obecny jest od 2014 roku, budując nowoczesne centra logistyczne i przemysłowe na wynajem, również w formule BTS (szyte na miarę). Firma zajmuje się również akwizycjami i zarządzaniem nieruchomościami. Swoją działalność Hillwood Polska prowadzi na głównych rynkach magazynowych, takich jak Warszawa, Polska Centralna, Wrocław oraz Górny Śląsk, inwestując także w nowych, perspektywicznych lokalizacjach.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA