LCube kupił grunt pod nową inwestycję w okolicach WrocławiaMateriały prasowe

LCube kupił grunt pod nową inwestycję w okolicach Wrocławia

Orzech
Orzech
REKLAMA

Deweloper magazynowy LCube kupił kolejną działkę w Dobrzykowicach pod Wrocławiem. Planuje wybudować tam park magazynowy o powierzchni prawie 60 tys. mkw. Nowy budynek powstanie na terenie sąsiadującym z inną inwestycją dewelopera, Logistic Park Wrocław I, której budowa rozpocznie się w I kwartale 2023 roku.

Nowy kompleks magazynowy – Logistic Park Wrocław II, o powierzchni 62 186 mkw., powstanie na 13-hektarowej działce, która podobnie jak Logistic Park Wrocław I, jest zlokalizowana bezpośrednio przy Wschodniej Obwodnicy Wrocławia.

Działka znajduje się w Dobrzykowicach, położonych 1,3 km na wschód od Wrocławia. Jest doskonale skomunikowana z lokalną oraz ogólnopolską siecią dróg. W pobliżu inwestycji, w grudniu ubiegłego roku, do użytku oddany został odcinek Wschodniej Obwodnicy Wrocławia, którym można łatwo dojechać do, prowadzącej do Warszawy, drogi ekspresowej S8 oraz trasy A8, czyli Autostradowej Obwodnicy Wrocławia.

Położenie i doskonałe skomunikowanie Dobrzykowic jest ogromnym atutem naszej inwestycji. Na sąsiedniej działce rozpoczynamy wkrótce realizację Logistic Park Wrocław I. Duże zainteresowanie najemców tą lokalizacją, oraz dynamiczny rozwój Wrocławia i całego Dolnego Śląska spowodowały, że zdecydowaliśmy się dalej inwestować w tym miejscu. Popyt w regionie jest ciągle wysoki – w pierwszych trzech kwartałach ubiegłego roku firmy wynajęły w regionie prawie 650 tys. mkw. magazynów. Najwięcej we Wrocławiu i okolicach – mówi Adrian Biesaga, członek zarządu, Head of Development w LCube.

Cały park zostanie zrealizowany w najwyższym standardzie i dostosowany do pełnienia funkcji związanych ze składowaniem, logistyką, produkcją oraz e-commerce.

Od dłuższego czasu obserwujemy nowe trendy, wpływające na kształtowanie się popytu na nowoczesne magazyny w naszym kraju. Jednym z nich jest friendshoring, czyli "przesuwanie produkcji do przyjaciół", a konkretnie lokalizowanie jej w państwach bliskich geograficznie, bezpiecznych oraz współpracujących ze sobą politycznie i militarnie. Dla zachodniej Europy Polska jest właśnie takim miejscem. A prężnie rozwijające się województwa zachodnie, takie jak Dolny Śląsk, gdzie powstaje Logistic Park Wrocław I i planowany jest Logistic Park Wrocław II, staną się głównymi beneficjentami układania łańcuchów dostaw na nowo. Dlatego, obserwując rynek, liczymy na szybką komercjalizację naszych magazynów w Dobrzykowicach”– dodaje Adrian Biesaga.

REKLAMA
Materiały prasowe

O inwestorze:

LCube to dynamiczna firma, która oferuje nowoczesne rozwiązania i usługi na rynku magazynowym w Polsce. Wyróżnia ją doskonała znajomość rynku – począwszy od wyboru lokalizacji dla inwestycji, przez współpracę z architektami i wykonawcami, po indywidualne podejście do najemców, których potrzeby stawiane są zawsze na pierwszym miejscu.

LCube realizuje strategię polegającą na budowie zróżnicowanego portfolio, które będzie się składało zarówno z mniejszych obiektów (około 10 tys. mkw.), poprzez średnie magazyny (50 tys. mkw.) po tradycyjne big boxy w parkach logistycznych (powyżej 100 tys. mkw.). Poza skutecznym pozyskiwaniem nowych projektów, deweloper chce by znakiem rozpoznawczym firmy były takie działania jak skupienie się na potrzebach najemców i realizacja strategii zrównoważonego rozwoju. Jak podkreśla deweloper wszystkie obiekty wybudowane przez LCube będą certyfikowane w systemie BREEAM i będą stawiały na ekologiczne i energooszczędne rozwiązania, a spółka stworzyła już własną strategią ESG.


Komentarze (2)

Napisz komentarz
Jan Hawełko
@
at88
(gość)
1,3km, a nie 13 :p
Dziękujemy za zwrócenie uwagi. Błąd został poprawiony :)
at88(gość)
1,3km, a nie 13 :p
REKLAMA