Pod Wrocławiem powstaje wielka fabryka hiszpańskiej firmy Persan. Pracę w niej znajdzie ponad tysiąc osób Atlas Ward Polska

Pod Wrocławiem powstaje wielka fabryka hiszpańskiej firmy Persan. Pracę w niej znajdzie ponad tysiąc osób

ZDJĘCIA
Orzech
Orzech
REKLAMA

Powstaje kolejna wielka, zagraniczna inwestycja produkcyjna na Dolnym Śląsku. Pod Wrocławiem, w miejscowości Wróblowice w gminie Miękinia trwają zaawansowane prace na budowie fabryki chemii gospodarczej firmy Persan Polska S.A., należącej do hiszpańskiej grupy Persan.

Persan Polska S.A. to jeden z liderów w rozwoju, produkcji i sprzedaży produktów chemii gospodarczej oraz higieny osobistej. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Atlas Ward Polska z Wrocławia. Wybuduje ona zakład produkcyjny o powierzchni wynoszącej blisko 40 tys. mkw.

Persan zainwestuje pod Wrocławiem ponad 80 mln euro, a pracę w nowej fabryce znajdzie docelowo ponad 1000 osób. Oprócz tego inwestor zamierza ulokować w niej również swoje centrum badawczo-rozwojowe.

Będzie to ultranowoczesny zakład produkcyjny, w którym wytwarzane będą środki pielęgnacji ciała i chemii gospodarczej. Docelowo inwestycja będzie się składać aż z 15 obiektów, a łączna powierzchnia wyniesie około 40 000 metrów kwadratowych. Za kompleksową realizację instalacji odpowiada Inplag - spółka z Grupy Atlas Ward Polska.

Atlas Ward Polska
Atlas Ward Polska

W ramach współpracy z hiszpańskim inwestorem Atlas Ward Polska zrealizuje budynki produkcyjne, magazyn wysokiego składowania wyrobów gotowych, a także magazyn produktów i opakowań oraz budynek generacji mediów. Generalny wykonawca odpowiedzialny jest również za budowę obiektu biurowego, oczyszczalni ścieków, zespołu silosów z budynkiem pompowni, pompowni pożarowej ze zbiornikiem, dwóch portierni oraz niezbędnej infrastruktury technicznej.

– Powstający obiekt będzie fabryką, która charakteryzuje się wykorzystaniem nowoczesnych technologii zarówno w aspekcie budowlanym, instalacyjnym, jak i procesowym – mówi Robert Olszowski, dyrektor realizacji w Atlas Ward Polska. – Jako generalny wykonawca odpowiedzialni jesteśmy za projektowanie, kompleksową, wielobranżową realizację oraz koordynację międzybranżową i technologiczną. Główne budynki fabryki, czyli produkcja, magazyny i budynki mediów, zawierają się w jednej bryle o zróżnicowanej wysokości dachów, ilości kondygnacji oraz posiadają wiele różnych stref pożarowych, co stanowi nie lada wyzwanie inżynieryjne i logistyczne – dodaje ekspert.

REKLAMA
Atlas Ward Polska

Realizacja, której zakończenie zaplanowano na początek 2023 roku, będzie jedną z największych jednostek produkcyjnych inwestora w tej części Europy. W kompleksie produkowane będą m.in. środki do pielęgnacji ciała oraz chemia gospodarcza płyny do prania, odplamiacze, proszki czy żele toaletowe.

– Persan Polska S.A. jest częścią funkcjonującej od 80 lat hiszpańskiej grupy – jednego z wiodących producentów chemii gospodarczej oraz kosmetyków. Produkcja opiewa na ponad 100 tys. ton rocznie, a towar dostarczany jest do ponad 30 krajów na świecie. Swoją działalność w Polsce Persan rozpoczął w 2015 r.

Fabryka pod Wróblowicami będzie największą w tej części Europy. Wartość inwestycji to ponad 80 mln euro, a znajdzie w niej zatrudnienie ponad 1000 osób.

Oprócz tego, powstanie tu także zaplecze badawczo-rozwojowe, którego powierzchnia w porównaniu z innymi fabrykami firmy Persan zwiększona zostanie niemal pięciokrotnie, co zapewni optymalne warunki do tworzenia nowatorskich rozwiązań, które będą nie tylko wygodne dla konsumentów, ale też przyjazne środowisku – informuje Jan Marian Grzegorczyn, wójt gminy Miękinia.

Atlas Ward Polska

O inwestorze:

Persan Polska S.A., należący do hiszpańskiej firmy Persan jest jednym z wiodących producentów chemii gospodarczej i kosmetyków w Europie Centralnej. Dzięki dużym nakładom na nowe technologie tworzy szerokie portfolio produktów chemii gospodarczej i kosmetyków w sektorze marek własnych, produkcji kontraktowej i marek producenta. Firma ma swoją siedzibę w Sevilli. W Polsce od 2015 roku posiada fabrykę we Wrocławiu, zlokalizowaną przy ul. Krakowskiej.

Komentarze (1)

Napisz komentarz
Ciekawy(gość)
Gigantyczna piękna fabryka mam nadzieję że będzie zarządzana lepiej niż dana krakowskiej bo tam to jest prawdziwy Sajgon.
REKLAMA