REKLAMA
Znaleziono 6600 wyników
Podpisano umowę na budowę siedziby Sinfonii Varsovii w Warszawie [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Podpisano umowę na budowę siedziby Sinfonii Varsovii w Warszawie [WIZUALIZACJE]
Sala koncertowa, przestrzenie edukacyjne, kawiarnia z księgarnią i ogród dostępny dla wszystkich – tak będzie wyglądała siedziba Sinfonii Varsovii przy ul. Grochowskiej w dawnym gmachu Instytutu Weterynaryjnego. W środę, 5 kwietnia prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał umowę na pierwszy etap przebudowy i rewitalizacji trzech zabytkowych budynków, której efektem będzie nowe centrum muzyczne.
Rozpoczęło się zasypywanie tunelu drogowego pod ul. Marszałkowskąartykuł
Pokaż artykuł
Rozpoczęło się zasypywanie tunelu drogowego pod ul. Marszałkowską
Tunel pod ul. Marszałkowską przechodzi definitywnie do historii. Po jego niedawnym zamknięciu w czwartek 25 lipca rozpoczęło się zasypywanie podziemnej przeprawy. To pierwszy krok ku przebudowie kwartału Złota/Zgoda, który już za dwa lata zmieni się nie do poznania. Likwidacja tunelu pozwoli także na połączenie przyszłego skweru z powstającym tuż obok placem Centralnym.
[Warszawa] Skanska Property Poland wmurowała kamień węgielny pod warszawski biurowiec Atrium 2artykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Skanska Property Poland wmurowała kamień węgielny pod warszawski biurowiec Atrium 2
Projekt zlokalizowany w biznesowym centrum stolicy połączy w sobie najważniejsze cechy nowoczesnego...
[Polska] Rekordowy kwartał na rynku magazynowym w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Rekordowy kwartał na rynku magazynowym w Polsce
Od lipca do września do użytku oddano aż 875 000 mkw. powierzchni, a wynajęto ok. 630 000 mkw. W bud...
Warszawa Zachodnia – w grudniu wsiądziemy do pociągów z nowego peronu [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Warszawa Zachodnia – w grudniu wsiądziemy do pociągów z nowego peronu [ZDJĘCIA]
Konstrukcje zadaszenia z panelami fotowoltaicznymi kilkanaście metrów nad peronami, szerokie podziem...
Największy Supersam w Warszawie zostanie zlikwidowanyartykuł
Pokaż artykuł
Największy Supersam w Warszawie zostanie zlikwidowany
Z handlowej mapy Warszawy znika kolejny znany od wielu lat obiekt handlowy – największy Supersam przy ulicy Puławskiej 2, na Mokotowie. Jak poinformował zarząd Supersamu, przyczyną zaprzestania działalności tego sklepu jest "zmiana sytuacji gospodarczej" oraz preferencji i nastrojów konsumenckich, obserwowane na przestrzeni ostatnich kilku lat.
Grzybowska Park z biurami serwisowanymi OmniOfficeartykuł
Pokaż artykuł
Grzybowska Park z biurami serwisowanymi OmniOffice
Operator biur serwisowanych OmniOffice dołącza do grona najemców Grzybowska Park. Budynek wzbogaca tym samym swoją ofertę o elastyczne powierzchnie biurowe. Spółka podpisała umowę najmu całego 4. piętra (1400 mkw.). Właścicielem biurowca zlokalizowanego przy ul. Grzybowskiej w Warszawie jest fundusz Deka Immobilien. W transakcji po stronie wynajmującego doradzała firma Savills.
W Warszawie powstają trzy ostatnie stacje II linii metra i STP Mory [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie powstają trzy ostatnie stacje II linii metra i STP Mory [FILM]
W Warszawie trwa budowa trzech ostatnich stacji II linii metra i STP Mory. Obecny etap prac na ostatniej części M2 obejmuje perony, tunele i stację techniczno-postojową Mory, z której będą ruszały pociągi.
Czeski przewoźnik RegioJet uruchamia nowe połączenia kolejowe w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Czeski przewoźnik RegioJet uruchamia nowe połączenia kolejowe w Polsce
Czeski przewoźnik RegioJet rozszerza swoją ofertę w Polsce. Po wrześniowym debiucie na trasie Kraków–Warszawa, od 14 grudnia 2025 roku charakterystyczne żółte pociągi pojadą także nad Bałtyk. Niskie ceny biletów i nowe trasy mogą znacząco zmienić rynek kolejowy w Polsce. Bilety na nowe połączenia są już w sprzedaży.
Kolejne kroki ku realizacji wielkiej Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiejartykuł
Pokaż artykuł
Kolejne kroki ku realizacji wielkiej Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej
Obwodnica Aglomeracji Warszawskiej (OAW) w przyszłości otoczy dużym drogowym pierścieniem stolicę Polski. Obecnie inwestor - Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) prowadzi prace przygotowawcze dla dwóch jej części, a dla trzeciej niedawno ogłoszono przetarg.
TAURON przeznaczył w ostatnich miesiącach ponad pół miliarda złotych na energetyczny rozwój Dolnego Śląskaartykuł
Pokaż artykuł
TAURON przeznaczył w ostatnich miesiącach ponad pół miliarda złotych na energetyczny rozwój Dolnego Śląska
TAURON S.A. przeznaczył na inwestycje na terenie Dolnego Śląska w 2021 roku ponad 500 mln złotych. Prowadzona modernizacja i rozbudowa sieci energetycznej poprawia pewność zasilania klientów spółki, umożliwia przyłączanie nowych i skraca czas trwania awarii energetycznych. Największe inwestycje realizowane są w okolicach Wrocławia i Wałbrzycha.
Zabytkowy dworzec kolejowy w Dąbrowie Górniczej otwarty dla podróżnych artykuł
Pokaż artykuł
Zabytkowy dworzec kolejowy w Dąbrowie Górniczej otwarty dla podróżnych
Ceglana, elegancko prezentująca się elewacja, nowoczesne, ale nawiązujące stylem do historii obiektu wnętrze, a do tego komfortowa przestrzeń obsługi podróżnych – taki właśnie jest, po trwającej nieco ponad półtora roku przebudowie, dworzec w Dąbrowie Górniczej.
Energa inwestuje setki milionów złotych w województwie pomorskimartykuł
Pokaż artykuł
Energa inwestuje setki milionów złotych w województwie pomorskim
W latach 2020-2022 spółki zależne Energi z Grupy ORLEN wydały na inwestycje w woj. pomorskim blisko 650 mln zł. Największe nakłady inwestycyjne – ok. 590 mln zł – przeznaczono na segment dystrybucyjny.
Szykują się kolejne zmiany w  centrum handlowo-usługowo-rozrywkowym Port Łódźartykuł
Pokaż artykuł
Szykują się kolejne zmiany w centrum handlowo-usługowo-rozrywkowym Port Łódź
Nieustanny rozwój, poszerzanie oferty handlowej, nowe udogodnienia dla klientów, generalna modernizacja węzłów sanitarnych, inwestycje na terenie zewnętrznym, a także akcje społeczne i pomocowe. Tak w skrócie można podsumować miniony rok w Porcie Łódź.
Będą lepsze podróże koleją na Pomorzuartykuł
Pokaż artykuł
Będą lepsze podróże koleją na Pomorzu
Szybsze i wygodniejsze podróże koleją będą efektem prac na linii z Lęborka do Słupska. Pasażerowie zyskają dodatkowe przystanki. Drugi tor pozwoli na lepszą ofertę podróży. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowy za blisko 1,85 mld zł z wykonawcami prac między Lęborkiem a Słupskiem oraz na stacji Słupsk. Inwestycja dofinansowana jest ze środków unijnych – Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ) oraz Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko (FEnIKS).
Wakacje pod znakiem remontów torowisk. Wrocławskie MPK zaczyna kolejne praceartykuł
Pokaż artykuł
Wakacje pod znakiem remontów torowisk. Wrocławskie MPK zaczyna kolejne prace
Wrocławski przewoźnik nieprzerwanie, od czterech lat, realizuje program TORYwolucja. Nie inaczej jest tego lata. Trwa już kompleksowy remont torowiska w ciągu ulicy Legnickiej, a lada moment ruszy wymiana rozjazdu na skrzyżowaniu ulicy Świdnickiej i Piłsudskiego czy modernizacja przejazdów drogowych na ulicy Kosmonautów.
Pora na duże prace modernizacyjne w warszawskim metrzeartykuł
Pokaż artykuł
Pora na duże prace modernizacyjne w warszawskim metrze
Pierwsza linia metra wozi warszawianki i warszawiaków już od 30 lat. Pomimo stałych prac, które zapewniają bezpieczeństwo i komfort podróżnym, najstarszą nitkę podziemnej kolei czekają spore prace modernizacyjne. W najbliższych miesiącach na M1 pojawią się więc nowe urządzenia sterowania ruchem, uszczelnione zostaną tunele i dylatacje. Na stacjach będzie również jaśniej.
Wrocław Fashion Outlet: rozbudowa, nowe restauracje i udogodnienia dla klientówartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław Fashion Outlet: rozbudowa, nowe restauracje i udogodnienia dla klientów
Wrocław Fashion Outlet nieustannie się rozwija, aby wyprzedzać oczekiwania gości i umacniać swoją pozycję jako zakupowej destynacji. Rozpoczęta w 2023 roku modernizacja wprowadza nowoczesne rozwiązania, które podnoszą komfort zakupów, a także tworzą nowe możliwości dla najemców. Już wkrótce klienci mogą się spodziewać m.in. zmian w salonach marek premium czy nowych restauracji.
Prawie pół miliarda bezzwrotnej dotacji z KPO na sieci Energa-Operatorartykuł
Pokaż artykuł
Prawie pół miliarda bezzwrotnej dotacji z KPO na sieci Energa-Operator
Ponad 260 MW potencjału przyłączeniowego dla odbiorców i nowych OZE w sieci oraz 250 km nowoczesnych linii, w większości wysokiego napięcia – takie m.in. efekty przyniosą inwestycje Energa-Operator – głównie na terenach wiejskich – zrealizowane dzięki środkom z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. Spółka pozyskała na ten cel 470 mln zł bezzwrotnej dotacji. Dziś podpisała w tej sprawie umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
W Katowicach rusza największa kolejowa inwestycja w historii województwa śląskiegoartykuł
Pokaż artykuł
W Katowicach rusza największa kolejowa inwestycja w historii województwa śląskiego
PKP PLK S.A. rozpoczynają największą kolejową inwestycję w historii województwa śląskiego. Jej efektem będą bezpieczne podróże, nowe przystanki oraz większe możliwości w ruchu pociągów. Od września rozpocznie się przebudowa torów, rozjazdów i czterech wiaduktów w Katowicach. Inwestycja na linii Będzin – Katowice Piotrowice jest dofinansowana z UE w ramach instrumentu CEF „Łącząc Europę”.
REKLAMA