REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
[Gdańsk] Centrum Usług Wspólnych ThyssenKrupp w Olivii Six w Gdańskuartykuł
Pokaż artykuł
[Gdańsk] Centrum Usług Wspólnych ThyssenKrupp w Olivii Six w Gdańsku
ThyssenKrupp, niemiecka grupa przemysłowa obejmująca wiele różnych branż i jedna z 30 największych s...
[warmińsko-mazurskie] Strategia Wielkie Jeziora Mazurskie 2020 szansą na wzmocnienie potencjału regionu?artykuł
Pokaż artykuł
[warmińsko-mazurskie] Strategia Wielkie Jeziora Mazurskie 2020 szansą na wzmocnienie potencjału regionu?
Od dawna Mazury są perełką na mapie Polski. Niezwykłe walory przyrodnicze i możliwości rekreacji zaw...
[Polska] Rewitalizacja miast potrzebuje wsparcia prywatnych inwestorówartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Rewitalizacja miast potrzebuje wsparcia prywatnych inwestorów
Aby proces rewitalizacji polskich miast mógł przebiegać sprawnie, niezbędne jest zaangażowanie prywa...
[Wrocław] Krucza 2A – atrakcyjne lokale usługowe wciąż dostępneartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Krucza 2A – atrakcyjne lokale usługowe wciąż dostępne
Krucza 2A to jedna z najciekawszych inwestycji deweloperskich w centrum Wrocławia. Wizytówką bu...
[Aglomeracja Wrocławska] Turecki gigant z branży RTV-AGD zainwestuje pod Wrocławiemartykuł
Pokaż artykuł
[Aglomeracja Wrocławska] Turecki gigant z branży RTV-AGD zainwestuje pod Wrocławiem
Turecki koncern Vestel Ticaret A.Ş poinformował, że przejmuje całą fabrykę wraz z aktywami tajwański...
[Wrocław] Miasto podzieliło dotacje dla wrocławskich klubów sportowych. Ślęza zyskała najwięcejartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Miasto podzieliło dotacje dla wrocławskich klubów sportowych. Ślęza zyskała najwięcej
Wrocław od kilku lat dofinansowuje z budżetu miasta zawodowe kluby sportowe. Właśnie rozdzielono pie...
Biurowiec Carbon Tower skomercjalizowany niemal w całości. Pojawili się nowi najemcyartykuł
Pokaż artykuł
Biurowiec Carbon Tower skomercjalizowany niemal w całości. Pojawili się nowi najemcy
Oddany do użytku w połowie 2019 r. wrocławski projekt biurowy Cavatina Holding sukcesywnie zapełniał...
ALDI otwiera kolejny nowy sklep na Dolnym Śląsku. Tym razem w Jaworzeartykuł
Pokaż artykuł
ALDI otwiera kolejny nowy sklep na Dolnym Śląsku. Tym razem w Jaworze
Niemiecka sieć sklepów Aldi zwiększa swoją obecność na Dolnym Śląsku. Już w środę, 27 kwietnia zostanie otwarty nowy sklep w Jaworze przy ul. Limanowskiego 27.
Katowice podpisały umowę z Solarisem na dostawę 15 nowoczesnych autobusów zasilanych gazem ziemnym CNGartykuł
Pokaż artykuł
Katowice podpisały umowę z Solarisem na dostawę 15 nowoczesnych autobusów zasilanych gazem ziemnym CNG
15 czerwca Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Katowice podpisało umowę z firmą Solaris Bus & Coach na dostawę 15 nowoczesnych autobusów zasilanych gazem ziemnym (CNG). Do katowickiego przewoźnika trafi 10 autobusów jednoczłonowych oraz 5 przegubowych. Wartość zakupu to ponad 38 mln zł, z tego ponad 25 mln zł pokryją środki unijne.
Kolej Plus: Sześć umów za 1,5 miliarda zł zwiększy dostępność kolei w woj. śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Kolej Plus: Sześć umów za 1,5 miliarda zł zwiększy dostępność kolei w woj. śląskim
Będą lepsze podróże pociągiem z Orzesza do Katowic i dogodniejsze połączenia kolejowe dla mieszkańców Bytomia, Dąbrowy Górniczej, Rudy Śląskiej i Pyskowic oraz innych miejscowości w woj. śląskim. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały 6 umów za 1,5 mld zł z liderami realizacji projektów z Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus do 2029 r.
Dolny Śląsk: Pociągi wrócą na trasę Świdnica-Jedlina Zdrój. PKP PLK ogłosiły przetargartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Pociągi wrócą na trasę Świdnica-Jedlina Zdrój. PKP PLK ogłosiły przetarg
Ze Świdnicy Kraszowice do Jedliny-Zdrój będzie można dojechać koleją za nieco ponad dwa lata. To odc...
Podpisano umowę na dofinansowanie budowy fabryki innowacyjnych autobusów wodorowych w Świdnikuartykuł
Pokaż artykuł
Podpisano umowę na dofinansowanie budowy fabryki innowacyjnych autobusów wodorowych w Świdniku
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wesprze przedsięwzięcie wybudowania fabryki innowacyjnych autobusów wodorowych w Świdniku. Umowa o dofinansowanie inwestycji ze środków krajowych zgromadzonych w programie "Nowa Energia", podpisana została 22 grudnia 2022 roku przez NFOŚiGW oraz PAK-PCE Polski Autobus Wodorowy Sp. z o.o. Jest to umowa preferencyjnej pożyczki do kwoty 50 milionów złotych, które zostaną przeznaczone na budowę zakładu produkcyjnego oraz wprowadzenie i montaż infrastruktury towarzyszącej, a także stacji tankowania wodoru – co pozwoli zorganizować całą produkcję.
LOT w czołówce najlepszych linii lotniczych świataartykuł
Pokaż artykuł
LOT w czołówce najlepszych linii lotniczych świata
Jak wynika z opublikowanego niedawno rankingu satysfakcji klientów przeprowadzonego przez firmę AirHelp, Polskie Linie Lotnicze LOT uplasowały się na podium najwyżej ocenianych linii lotniczych na świecie. Tym samym polski przewoźnik dołączył do elitarnego klubu, wyprzedzając wiele znanych marek.
Nad morzem Bałtyckim powstanie VacationClub Resort w Dźwirzynie [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Nad morzem Bałtyckim powstanie VacationClub Resort w Dźwirzynie [WIZUALIZACJE]
Kolejna inwestycja nad morzem Bałtyckim w województwie zachodniopomorskim. Inwestor, spółka Zdrojowa Invest wybuduje w Dźwirzynie VacationClub Resort. Obiekt powstanie kilkaset metrów od plaży, przy ul. Wczasowej 8.
Poważne uszkodzenia jezdni niedawno otwartej Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiastaartykuł
Pokaż artykuł
Poważne uszkodzenia jezdni niedawno otwartej Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta
Zła wiadomość dla mieszkańców Trójmiasta i turystów. Otwarta zaledwie kilkanaście tygodniu temu Obwodnica Metropolitalna Trójmiasta, najważniejsza inwestycja drogowa w tej części Polski już się... sypie.
Kolejna polska firma z decyzją o wsparciu od Katowickiej SSE. Zainwestuje w woj. opolskimartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna polska firma z decyzją o wsparciu od Katowickiej SSE. Zainwestuje w woj. opolskim
Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna nie zwalnia tempa i wydaje kolejną decyzję o wsparciu inwestycji w 2024 roku. Tym razem dla polskiej firmy, która zrealizuje swoją nową inwestycję w województwie opolskim.
BGK sfinansuje rozwój technologii wodorowych w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
BGK sfinansuje rozwój technologii wodorowych w Polsce
Ministerstwo Klimatu i Środowiska (MKiŚ) zawarło dzisiaj z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) umowę na realizację inwestycji w technologie wodorowe oraz wytwarzanie, magazynowanie i transport wodoru. Finansowanie będzie udzielane w formie wsparcia bezzwrotnego. Budżet na inwestycje to 640 mln euro. Środki pochodzą z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).
Budowa nowej, wielkiej elektrowni parowo-gazowej w Ostrołęce przekroczyła półmetek [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Budowa nowej, wielkiej elektrowni parowo-gazowej w Ostrołęce przekroczyła półmetek [FILM]
Zaawansowanie prac przy budowie nowej, wielkiej elektrowni parowo-gazowej w Ostrołęce (woj. mazowieckie) wyniosło na koniec listopada 2023 r. 57 proc. Turbina gazowa – ostatni kluczowy element turbozespołu powstającej w Ostrołęce elektrowni gazowo-parowej – została dostarczona na plac budowy. Wyprodukowane we francuskiej fabryce General Electric w Belfort urządzenie należy do najbardziej nowoczesnych, które montowane są w elektrowniach typu CCGT.
RP Małaszewicze: Zielone światło dla kluczowego projektu dla polskiej gospodarki i europejskiej logistykiartykuł
Pokaż artykuł
RP Małaszewicze: Zielone światło dla kluczowego projektu dla polskiej gospodarki i europejskiej logistyki
Po latach zastoju rusza kluczowy projekt dla polskiej gospodarki i europejskiej logistyki. PKP Cargo sprzedało 100 proc. udziałów w spółce Cargotor do PKP Polskich Linii Kolejowych, co otwiera drogę do rozbudowy Rejonu Przeładunkowego Małaszewicze (gmina Terespol, powiat bialski, woj. lubelskie) — strategicznej „unijnej bramy” na Nowym Jedwabnym Szlaku. Kolejarze zapewniają, że inwestycja wreszcie ruszy, a Polska może liczyć na miliardowe wpływy.
Dino zainwestuje 420 mln zł w trzy nowe centra dystrybucyjne w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Dino zainwestuje 420 mln zł w trzy nowe centra dystrybucyjne w Polsce
Kolejne inwestycje Dino Polska. Właściciel sieci Dino zdecydował o budowie trzech nowych centrów dystrybucyjnych, których łączny koszt wyniesie około 420 mln zł. Centra powstaną w gminach Biała Piska (województwo warmińsko-mazurskie), Janów Lubelski (woj. lubelskie), Morawica (woj. świętokrzyskie) – podano w komunikacie.
REKLAMA