Niemiecka firma Rhenus Freight Logistics rozszerza najem w EQT Exeter Park MirkówMateriały prasowe

Niemiecka firma Rhenus Freight Logistics rozszerza najem w EQT Exeter Park Mirków

Orzech
Orzech
REKLAMA

Rhenus Freight Logistics, międzynarodowy dostawca usług logistycznych o globalnym zasięgu, kontynuuje swój rozwój w Polsce, zwiększając powierzchnię wynajmowanych magazynów. Firma zdecydowała się na dodatkowe 4 590 mkw. w parku logistycznym EQT Exeter Park Mirków. Tym samym cała powierzchnia zajmowana przez firmę wynosi obecnie ok. 8 300 mkw. W transakcji najemcę reprezentowała firma doradcza Colliers.

EQT Exeter Park Mirków zlokalizowany jest 11 km na północ od centrum Wrocławia i w bezpośredniej bliskości łącznika Długołęka. Zapewnia szybki dostęp do Autostradowej Obwodnicy Wrocławia A8 oraz drogi krajowej nr 98, jak również dogodne połączenie z trasą ekspresową S8 z Wrocławia do Warszawy. Międzynarodowy port lotniczy Wrocław-Strachowice znajduje się w odległości 28 km od parku.

– Rhenus Freight Logistics, kontynuując swoje inwestycje, doskonale wykorzystuje perspektywy rozwoju rynku logistycznego w Polsce. Dodatkowa przestrzeń w EQT Exeter Park Mirków umożliwi firmie dalszy rozwój i zapewnienie kompleksowych usług logistycznych swoim partnerom – mówi Paweł Nosal, Dyrektor w Dziale Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych w Colliers.

Polska pozostaje atrakcyjnym rynkiem dla branży logistycznej ze względu na swoje położenie geograficzne, rynek pracy i konkurencyjne koszty wynajmu powierzchni. Według najnowszych danych Colliers, mimo znacznego spadku powierzchni przemysłowo-logistycznej w budowie w porównaniu do I kwartału 2022, polski rynek magazynowy pozostaje w dobrej kondycji, z 2,1 mln mkw. dostępnych na koniec czerwca 2023 roku. Wysoki pozostaje również popyt na powierzchnie magazynowe, chociaż widoczna jest zmiana w jego strukturze, w której renegocjacje umów stanowią obecnie aż 40% udziału.

Wrocław magnesem dla inwestorów branży logistycznej

REKLAMA

Wrocław, jako jedna z największych metropolii w Polsce, rozwija się w dynamicznym tempie, przyciągając liczne inwestycje krajowe i zagraniczne. Obecność ważnych arterii komunikacyjnych czyni ten region atrakcyjnym dla inwestorów poszukujących nowoczesnych powierzchni magazynowych. Region cieszy się znaczącą pozycją w sektorach usług BPO/SSC oraz centrach R&D, ale przyciąga także inwestycje z sektorów e-commerce i produkcji, co generuje stałe zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowe.

– Rhenus Freight Logistics zawsze stara się wykorzystywać szanse na większą efektywność biznesową. Nie inaczej było w tym przypadku w kórym firma EQT Exeter zaproponowała zwiększenie udziału w powierzchni w Parku logistycznym. Dodatkowa przestrzeń zostanie cześciowo wykorzystana dla przesyłek międzynarodowych, ponieważ oddział w Mirkowie został nominowany jako Country Gateway dla krajów Polska, Litwa, Łotwa, Estonia. Jesteśmy także mocno zakorzenieni w usługach kontraktowych dlatego mam nadzieję na dalszy dynamiczny rozwój w tym obszarze – podkreśla Maciej Kucharski, Dyrektor oddziału w Mirkowie.

Materiały prasowe

Dynamiczne tempo rozwoju rynku nieruchomości magazynowych oraz stabilna sytuacja gospodarcza kraju przyciągają czołowych graczy w branży logistycznej. Przyczynia się to do umocnienia pozycji Polski oraz samego Wrocławia jako kluczowego hubu logistycznego w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA