Nowe umowy najmu Prologis w Gdańsku i Szczecinie

Nowe umowy najmu Prologis w Gdańsku i Szczecinie

pomorze
Dominika Socha
REKLAMA

24 000 Metrów Kwadratowych na Północy Polski

–  Nowe umowy najmu Prologis w Gdańsku i Szczecinie  –


Prologis, wiodący globalny właściciel, zarządca i deweloper obiektów dystrybucyjnych, poinformował o podpisaniu nowych umów na wynajem 24 000 metrów kwadratowych na terenie dwóch parków dystrybucyjnych w północnej Polsce.

 

Nowe umowy najmu obejmują:

14 000 metrów kwadratowych na terenie Prologis Park Szczecin wynajęła firma Rhenus Contract Logistics, oferująca pełen wachlarz usług logistycznych na terenie Europy. Dzięki tej transakcji szczeciński park Prologis jest obecnie w 80% wynajęty. W zawarciu transakcji pośredniczyła agencja Colliers International;

6 000 metrów kwadratowych na terenie Prologis Park Gdańsk wynajęła firma Vector Fashion Services, część Vector Global Logistics, spółki świadczącej usługi frachtowe oraz zarządzanie łańcuchem dostaw. Agencja nieruchomości Colliers International reprezentowała Prologis w tej transakcji.
Dodatkowe 4 000 metrów kwadratowych w Prologis Park Gdańsk wynajęto firmie Tradis, należącej do Grupy Eurocash, ogólnopolskiej spółce prowadzącej dystrybucję artykułów spożywczych i chemiczno-kosmetycznych.  Obecnie Tradis zajmuje w tym parku powierzchnie 17 500 metrów kwadratowych;
REKLAMA

„Biorąc pod uwagę sytuację jaka od niemal trzech lat panuje na rynku deweloperów powierzchni magazynowej w północnej Polsce, jesteśmy bardzo zadowoleni z nowo podpisanych umów w Szczecinie i Gdańsku” – powiedział Dariusz Proniewicz, senior leasing manager Prologis – „W ciągu roku w obu tych lokalizacjach obniżyliśmy współczynnik wolnej powierzchni z 33% do poniżej 10%.”

 

Prologis jest liderem na rynku powierzchni logistycznych i magazynowych w Europie Środkowo-Wschodniej, oferującym ponad 3,7 miliona metrów kwadratowych zlokalizowanych w 42 parkach. Firma jest także wiodącym dostawcą powierzchni magazynowej w Polsce, gdzie posiada ponad 2,1 miliona metrów kwadratowych w 108 budynkach, położonych w 26 parkach dystrybucyjnych (stan na 31 grudnia 2011 roku).

 

 

O Prologis

 

Prologis, Inc., jest wiodącym właścicielem, operatorem i deweloperem nieruchomości przemysłowych, działającym na rynku globalnym oraz na rynkach regionalnych w obu Amerykach, Europie i Azji. Prologis jest właścicielem lub inwestorem (w ujęciu skonsolidowanym lub poprzez nieskonsolidowane spółki joint venture) nieruchomości i projektów deweloperskich o oczekiwanej łącznej powierzchni 55,7 miliona metrów kwadratowych (600 milionów stóp kwadratowych) w 22 krajach (stan na 31 grudnia 2011 roku). Wśród ponad 4 500 klientów, którym firma wynajmuje nowoczesne obiekty dystrybucyjne, są między innymi przedsiębiorstwa produkcyjne, firmy z branży handlu detalicznego, firmy transportowe, zewnętrzni dostawcy usług logistycznych oraz inne przedsiębiorstwa.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA