REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
W Łodzi powstaje podziemna linia kolejowa, która połączy dworce Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
W Łodzi powstaje podziemna linia kolejowa, która połączy dworce Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska [FILMY]
Pod Łodzią powstaje podziemna linia kolejowa, która połączy dworce Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska. Tunel średnicowy to kontynuacja budowy dworca Łódź Fabryczna, który z dworca końcowego stanie się przelotowym. Przez ścisłe centrum Łodzi będą mogły jechać pociągi regionalne i dalekobieżne na osi wschód-zachód, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Kaliska oraz na osi północ-południe, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Żabieniec.
Nowa Warszawa Zachodnia już z wszystkimi peronami [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Nowa Warszawa Zachodnia już z wszystkimi peronami [FILMY]
Od niedzieli 9 czerwca podróżni na Warszawie Zachodniej wsiadają do pociągów z nowych peronów 1, 2 i 3. Wzrośnie liczba składów przejeżdżających przez stację. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. w Warszawie to projekt za ok. 2 mld zł netto, współfinansowany ze środków unijnych POIiŚ.
Na trasie Wrocław – Świdnica trwa budowa nowego przystanku kolejowego [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Na trasie Wrocław – Świdnica trwa budowa nowego przystanku kolejowego [ZDJĘCIA]
Ruszyła budowa nowego przystanku na kolejowej trasie Wrocław – Świdnica. Podróżni w czerwcu skorzystają z efektów prac prowadzonych w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”. Inwestycja za prawie 3 mln zł ułatwi dostęp do kolei w powiecie świdnickim. Na przejeździe obok przystanku, dla zwiększenia poziomu bezpieczeństwa, zamontowane będą rogatki.
Stacja linii M1 na warszawskich Kabatach przejdzie modernizacjęartykuł
Pokaż artykuł
Stacja linii M1 na warszawskich Kabatach przejdzie modernizację
Stacja linii warszawskiego metra M1 na Kabatach przejdzie modernizację, która przyspieszy zawracanie pociągów i ułatwi prowadzenie ruchu pomiędzy linią metra a pobliską Stacją Techniczno-Postojową. Prace powinny rozpocząć się na początku przyszłego roku.
Podwarszawski Sulejówek bez korków: kolejarze otworzyli nową drogę pod torami [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Podwarszawski Sulejówek bez korków: kolejarze otworzyli nową drogę pod torami [ZDJĘCIA]
Polskie Linie Kolejowe zbudowały drugi tunel pod torami w Sulejówku, aby poprawić bezpieczeństwo. Nowy obiekt znajduje się na ul. Przejazd/Krasińskiego i zastąpił przejazd kolejowo-drogowy. Dzięki temu kierowcy nie muszą już czekać przed zamkniętymi rogatkami, a pociągi mogą bezpiecznie kursować z Warszawy do Terespola. Inwestycja kosztowała około 100 milionów złotych i została sfinansowana z Krajowego Planu Odbudowy (KPO).
Z Radomia wygodniej i bezpiecznej pociągiem do Tomaszowa Mazowieckiego i Łodziartykuł
Pokaż artykuł
Z Radomia wygodniej i bezpiecznej pociągiem do Tomaszowa Mazowieckiego i Łodzi
Sprawniejsze i bezpieczniejsze podróże między Radomiem a Tomaszowem Mazowieckim i Łodzią (lk22) zapewnią prace na 47-kilometrowym odcinku między Radzicami a Wolanowem k. Radomia. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły 2 kwietnia br. przetarg na wymianę nawierzchni i sieci trakcyjnej. Projekt realizowany w ramach Krajowego Programu Kolejowego będzie finansowany z budżetu państwa.
Na Dolnym Śląsku zostanie zrewitalizowana kolejna linia kolejowaartykuł
Pokaż artykuł
Na Dolnym Śląsku zostanie zrewitalizowana kolejna linia kolejowa
Będzie kolejna rewitalizacja linii kolejowej w województwie dolnośląskim. Dolnośląska Służba Dróg i Kolei (DSDiK) rozpisała przetarg na rewitalizację kolejnego fragmentu linii kolejowej nr 308.
PKP Intercity inwestuje w Gdyni i rozwija infrastrukturę utrzymaniową artykuł
Pokaż artykuł
PKP Intercity inwestuje w Gdyni i rozwija infrastrukturę utrzymaniową
PKP Intercity S.A., PKP S.A., PKP CARGO S.A. w restrukturyzacji oraz PKP Cargotabor Sp. z o.o. podpisały list intencyjny ws. dzierżawy hali naprawczej w Gdyni wraz z otaczającymi ją działkami, który poprzedza zawarcie umowy dzierżawy. W ten sposób przewoźnik pasażerski powiększy swoje zaplecze techniczne do serwisowania pociągów oraz zyska dodatkowe wsparcie techniczne.
Kraków zyska lepsze połączenie z Centralną Magistralą Kolejowąartykuł
Pokaż artykuł
Kraków zyska lepsze połączenie z Centralną Magistralą Kolejową
Wzrost przepustowości trasy Warszawa – Kraków przez Centralną Magistralę Kolejową (CMK) oraz poziomu bezpieczeństwa – takie efekty przyniesie modernizacja odcinka Psary – Starzyny – Kozłów. PKP PLK S.A. podpisała umowę na przygotowanie dokumentacji projektowej dla tej inwestycji. Wartość zadania finansowanego ze środków krajowych to 5,6 mln zł netto.
Szerszy tunel kolejowy na trasie Wrocław – Jelenia Góra to sprawniejsze podróże w Karkonoszeartykuł
Pokaż artykuł
Szerszy tunel kolejowy na trasie Wrocław – Jelenia Góra to sprawniejsze podróże w Karkonosze
W czerwcu czekają nas sprawniejsze podróże w Karkonosze. Poszerzyliśmy tunel na trasie Wrocław – Jelenia Góra, po której dziennie kursuje ponad 30 pociągów. Zastosowana technologia prac tunel w tunelu do minimum ograniczyła zmiany w komunikacji. Na inwestycję prowadzoną w masywie Góry Tunelowej przeznaczyliśmy ok. 130 mln zł ze środków budżetowych.
PKP PLK zmodernizuje 3 km linii kolejowej i stację Wrocław Psie Poleartykuł
Pokaż artykuł
PKP PLK zmodernizuje 3 km linii kolejowej i stację Wrocław Psie Pole
Polskie Linie Kolejowe S.A. (PKP PLK) zapowiedziały modernizację fragmentu linii kolejowej oraz przebudowę stacji Wrocław Psie Pole. Inwestycja obejmuje 3-kilometrowy odcinek linii kolejowej Kluczbork – Oleśnica – Wrocław, mająca na celu zwiększenie przepustowości i usprawnienie kursowania pociągów między Wrocławiem a Trzebnicą i Oleśnicą.
Nowy magazyn Rohlig Suus Logistics w Bydgoszczy już działaartykuł
Pokaż artykuł
Nowy magazyn Rohlig Suus Logistics w Bydgoszczy już działa
Największy polski operator logistyczny, Rohlig Suus Logistics, uruchomił nowy magazyn w Bydgoszczy, zwiększając tym samym dwukrotnie swoje dotychczasowe możliwości operacyjne w regionie.
Enea Operator zainwestuje prawie ćwierć miliarda złotychartykuł
Pokaż artykuł
Enea Operator zainwestuje prawie ćwierć miliarda złotych
Enea Operator podpisała kolejne umowy na realizację inwestycji służących efektywności energetycznej. Niektóre zadania zostaną zrealizowane przy wsparciu funduszy unijnych. Łączna wartość projektów to ponad 237 mln zł. Spółka zwiększa w ten sposób potencjał swojej infrastruktury, umożliwiając przyłączenie do sieci nowych firm, odnawialnych źródeł energii oraz infrastruktury sieci ładowania pojazdów elektrycznych.
Zakończyły się prace konstrukcyjne IV kręgu Opery Nova [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Zakończyły się prace konstrukcyjne IV kręgu Opery Nova [FILM]
Zakończyły się prace konstrukcyjne IV kręgu Opery Nova. 27 marca na jej szczyt wciągnięto symboliczną wiechę. Rozbudowa jest realizacją pierwotnej koncepcji architektonicznej budynku Opery z 1962 roku, zakładającej trzy przenikające się kręgi oraz połączony z nimi tarasem krąg czwarty. Pierwsze prace na terenie parkingu Opery Nova rozpoczęły się w lutym 2023 roku.
Ogłoszono przetarg na budowę odcinka S10 Wyrzysk - Nakło nad Noteciąartykuł
Pokaż artykuł
Ogłoszono przetarg na budowę odcinka S10 Wyrzysk - Nakło nad Notecią
Odcinek Wyrzysk - Bydgoszcz Zachód, w podziale na dwa odcinki realizacyjne, będzie przedłużeniem S10 w woj. kujawsko-pomorskim. Na projekt i budowę pierwszego z nich (tj. Wyrzysk - Nakło nad Notecią) we wtorek 9 grudnia GDDKiA ogłosiła przetarg. W najbliższych zostanie też ogłoszone postępowanie dla odcinka Nakło nad Notecią - Bydgoszcz Zachód (19,5 km).
W Inowrocławiu powstanie wielki park handlowyartykuł
Pokaż artykuł
W Inowrocławiu powstanie wielki park handlowy
W województwie kujawsko-pomorskim planowana jest budowa nowego, wielkiego parku handlowego. Tym razem w liczącym 66 tysięcy mieszkańców Inowrocławiu. Inwestorem jest warszawska spółka Rock Capital, znana w Polsce z budowy obiektów pod marką Rock Park.
Grupa Energa inwestuje w kolejne instalacje OZE w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Grupa Energa inwestuje w kolejne instalacje OZE w Polsce
Grupa Energa inwestuje w kolejne instalacje OZE. Mowa o farmach fotowoltaicznych oraz farmie wiatrowej, które Energa Wytwarzanie nabędzie od firmy Greenvolt. Właśnie podpisano przyrzeczoną umowę przeniesienia udziałów, dotyczącą zespołu farm fotowoltaicznych Opalenica o łącznej mocy 22 MW.
Filharmonia Pomorska zostanie rozbudowana. Wybrano wykonawcę długo wyczekiwanej inwestycji [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Filharmonia Pomorska zostanie rozbudowana. Wybrano wykonawcę długo wyczekiwanej inwestycji [WIZUALIZACJE]
W Bydgoszczy wybrano wykonawcę długo wyczekiwanej rozbudowy Filharmonii Pomorskiej. Przetarg wygrała firma Unibep, dobrze znana w mieście z realizacji innej prestiżowej inwestycji – budowy Akademii Muzycznej. To kolejny krok w kierunku modernizacji jednego z najważniejszych obiektów kultury w regionie. Koncepcję architektoniczną przygotowała pracownia Kozień Architekci.
Ruszyły pierwsze prace związane z budową odcinka drogi ekspresowej S10 Toruń Zachód - Toruń Południe [FILMY+WIZUALIZACJA]artykuł
Pokaż artykuł
Ruszyły pierwsze prace związane z budową odcinka drogi ekspresowej S10 Toruń Zachód - Toruń Południe [FILMY+WIZUALIZACJA]
Ruszyły pierwsze prace związane z budową jednego z kluczowych odcinków drogi ekspresowej S10. Chodzi o 12 kilometrowy odcinek Toruń Zachód - Toruń Południe.
Trzy firmy chcą remontować most Zwierzyniecki we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
Trzy firmy chcą remontować most Zwierzyniecki we Wrocławiu
Poznaliśmy oferty trzech firm, które zainteresowane są przeprowadzeniem remontu 123-letniego mostu Z...
REKLAMA