REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Nowa, wielka inwestycja niemieckiej Grupy HOMAG pod Poznaniemartykuł
Pokaż artykuł
Nowa, wielka inwestycja niemieckiej Grupy HOMAG pod Poznaniem
Kolejna duża inwestycja w województwie wielkopolskim. Niemiecka Grupa HOMAG buduje nową fabrykę w Środzie Wielkopolskiej. W tym mieście od ponad 25 lat działa zakład produkujący maszyny do obróbki drewna i mebli. Firma zdecydowała się na budowę nowej fabryki oraz magazynów. Powstaną nowe miejsca pracy. Niemiecka firma obecnie zatrudnia w istniejącej fabryce ponad 800 osób.
TAURON inwestuje w woj. śląskim w instalację do produkcji zielonego wodoruartykuł
Pokaż artykuł
TAURON inwestuje w woj. śląskim w instalację do produkcji zielonego wodoru
TAURON pozyskał ponad 133 mln zł dofinansowania na budowę innowacyjnej instalacji do produkcji wodoru RFNBO. Środki pochodzące z konkursu BGK przyczynią się m.in. do rozwoju komunikacji wodorowej oraz dekarbonizacji przemysłu w województwie śląskim.
W Augustowie powstaje największa w historii inwestycja w technologii modułowej dla wojskaartykuł
Pokaż artykuł
W Augustowie powstaje największa w historii inwestycja w technologii modułowej dla wojska
Konsorcjum firm Climatic oraz Techko realizuje na zlecenie Agencji Mienia Wojskowego zadania pn : „Budowa dwóch budynków koszarowych z częścią administracyjno-biurową w technologii modułowej i czterech mobilnych hal magazynowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą, w m. Augustów”. To największa w historii inwestycja dla Sił Zbrojnych RP, która zostanie zrealizowana w technologii modułowej 3D o konstrukcji stalowej.
Polska otrzyma z UE ponad 90 mln zł na wzmocnienie ochrony infrastruktury krytycznej sektora elektroenergetycznegoartykuł
Pokaż artykuł
Polska otrzyma z UE ponad 90 mln zł na wzmocnienie ochrony infrastruktury krytycznej sektora elektroenergetycznego
Polska otrzyma 21,5 mln euro, czyli ponad 90 mln zł, ze środków Unii Europejskiej na wzmocnienie ochrony infrastruktury krytycznej sektora elektroenergetycznego. Finansowanie, przyznane w ramach instrumentu „Łącząc Europę” (Connecting Europe Facility, CEF), jest częścią szerszego pakietu o wartości 113 mln euro. Komisja Europejska przeznacza je na ochronę infrastruktury krytycznej związanej z synchronizacją systemów elektroenergetycznych Estonii, Litwy i Łotwy z systemem Europy kontynentalnej.
Kolejna wielka inwestycja w Gliwicach. Powstanie wiele nowych miejsc pracy!artykuł
Pokaż artykuł
Kolejna wielka inwestycja w Gliwicach. Powstanie wiele nowych miejsc pracy!
Kolejna wielka inwestycja w Gliwicach. Firma P3 Logistic Parks, długoterminowy inwestor, deweloper i zarządca nieruchomości logistycznych w Europie, umacnia swoją obecność na Śląsku. Spółka nabyła działkę o powierzchni 19,2 ha w Gliwicach, gdzie wybuduje nowoczesny park logistyczny P3 Gliwice o łącznej powierzchni blisko 100 000 metrów kwadratowych, w tym 94 000 mkw. powierzchni magazynowej oraz 4 700 mkw. powierzchni biurowej. Powstanie wiele nowych miejsc pracy.
AND2 - zostanie dokończona budowa najwyższego budynku w Poznaniu [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
AND2 - zostanie dokończona budowa najwyższego budynku w Poznaniu [FILM]
Jest duża szansa, że w końcu zostanie dokończona budowa najwyższego budynku w stolicy Wielkopolski. Są środki finansowe na dalsze prace związane z realizacją 116-metrowego biurowca AND2. Konsorcjum bankowe przyznało ponad 55 mln euro kredytu na realizację dokończenie budowy tego obiektu. Projekt wkracza w kolejny etap, a wkrótce na placu budowy pojawią się ekipy wykonawcze.
Świdnik Arena – trwa budowa przełomowej inwestycji [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Świdnik Arena – trwa budowa przełomowej inwestycji [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]
Trwa realizacja historycznej dla regionu inwestycji w województwie lubelskim. Świdnik Arena będzie Multifunkcyjnym Centrum Rozwoju, przestrzenią łączącą funkcje edukacyjne, sportowe, kulturalne i społeczne. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Dekpol Budownictwo, a inwestorem Gmina Miejska Świdnik.
Duża, polska firma z branży automotive inwestuje na Podkarpaciuartykuł
Pokaż artykuł
Duża, polska firma z branży automotive inwestuje na Podkarpaciu
Kolejna duża, polska firma z zrealizuje inwestycje w województwie podkarpackim, w południowo-wschodniej części Polski, w ramach programu Polska Strefa Inwestycji, w obszarze SSE EURO-PARK Mielec. BURY Sp. z o.o. otrzymała decyzję o Wsparciu, wydaną przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A
Nawet 200 kolejnych, nowych autobusów dla Wrocławia! [FILM+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Nawet 200 kolejnych, nowych autobusów dla Wrocławia! [FILM+ZDJĘCIA]
Wrocław kontynuuje wielką wymianę taboru autobusowego. MPK Wrocław podpisało umowę z Solaris Bus & Coach na dostawę 40 nowych autobusów miejskich z możliwością rozszerzenia zamówienia o kolejne 160 pojazdów. To jeden z największych etapów realizowanego programu modernizacji floty.
Polska firma Wielton S.A. traci decyzję o wsparciu dla inwestycji w Bełchatowie. Co dalej z budową fabryki naczep chłodni?artykuł
Pokaż artykuł
Polska firma Wielton S.A. traci decyzję o wsparciu dla inwestycji w Bełchatowie. Co dalej z budową fabryki naczep chłodni?
Polska firma Wielton S.A. należąca do grona trzech największych producentów naczep, przyczep i zabudów samochodowych w Europie (znajduje się wśród dziesięciu największych producentów w branży na świecie) poinformowała 7 kwietnia zarząd Wielton S.A., że spółka zależna Wielton Reefer otrzymała decyzję Ministra Finansów i Gospodarki o uchyleniu wcześniejszej decyzji o wsparciu inwestycji w Bełchatowie. To właśnie tam miała powstać nowa fabryka naczep typu chłodnia oraz komponentów do innych rodzajów zabudów.
Miasto Kraków kupiło 13 ha lasuartykuł
Pokaż artykuł
Miasto Kraków kupiło 13 ha lasu
Łącznie 13 hektarów terenów leśnych położonych w rejonie Baryczy, w Dzielnicy X Swoszowice, kupił Zarząd Zieleni Miejskiej. Zakup obejmuje pięć działek pozyskanych od prywatnego właściciela. To kolejny krok w kierunku wzmacniania zasobów zieleni oraz lasów komunalnych, nad którymi nadzór sprawuje miasto.
Budowa drogi ekspresowej S8 Wrocław - Kłodzko nabiera tempa. Jak idą prace?artykuł
Pokaż artykuł
Budowa drogi ekspresowej S8 Wrocław - Kłodzko nabiera tempa. Jak idą prace?
Droga ekspresowa S8 na Dolnym Śląsku rośnie w oczach. Na najbardziej zaawansowanym fragmencie trasy między Jordanowem Śląskim a Łagiewnikami widać już konstrukcję przyszłego wiaduktu, a pasy nowej drogi zaczynają przybierać ostateczny kształt. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad potwierdza: kierowcy pojadą tym odcinkiem pod koniec 2027 roku.
Advanced Food & Pharma Production inwestuje w Ostrowcu Świętokrzyskimartykuł
Pokaż artykuł
Advanced Food & Pharma Production inwestuje w Ostrowcu Świętokrzyskim
Kolejny firma inwestuje w województwie świętokrzyskim. Tym razem w liczącym blisko 60 tysięcy mieszkańców Ostrowcu Świętokrzyskim, drugim co do wielkości mieście w tym województwie. Dzięki realizacji nowej inwestycji, powstaną nowe miejsca pracy.
Panattoni sprzedaje dwa parki przemysłowe wiodącemu międzynarodowemu inwestorowiartykuł
Pokaż artykuł
Panattoni sprzedaje dwa parki przemysłowe wiodącemu międzynarodowemu inwestorowi
Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, sfinalizował sprzedaż dwóch parków przemysłowych – Panattoni Park Ruda Śląska III oraz Panattoni Park Kraków East II – na rzecz globalnego inwestora specjalizującego się w nieruchomościach komercyjnych, który tym samym debiutuje na polskim rynku. Transakcja podkreśla trwałą siłę polskiego rynku logistycznego oraz atrakcyjność w pełni wynajętych, strategicznie zlokalizowanych obiektów. Łączna wartość sprzedaży wyniosła około 70 milionów euro.
Nowe miejsca pracy. SFD SA. z dużym magazynem pod Opolem od Redkom Developmentartykuł
Pokaż artykuł
Nowe miejsca pracy. SFD SA. z dużym magazynem pod Opolem od Redkom Development
W Chrząstowicach pod Opolem (powiat opolski) powstanie obiekt magazynowy Logistics Park Opole, którego najemcą będzie SFD SA. – jeden z liderów w branży odżywek, suplementów diety i żywności dietetycznej, prowadzący aktywną działalność handlową od 2002 roku. Najem nowego obiektu logistycznego stanowi istotny element strategii rozwoju SFD SA., zapewniając spółce zwiększenie potencjału operacyjnego w zakresie sprzedaży, magazynowania i dystrybucji produktów.
Największa w Polsce farma fotowoltaiczna ORLENU gotowaartykuł
Pokaż artykuł
Największa w Polsce farma fotowoltaiczna ORLENU gotowa
Grupa ORLEN zakończyła rozbudowę farmy fotowoltaicznej w Kleczewie (powiat koniński, woj. wielkopolskie). Największa instalacja PV w portfolio koncernu i jednocześnie jeden z największych tego rodzaju obiektów w Europie Środkowo-Wschodniej osiągnął 250 MW mocy. W ciągu roku farma wyprodukuje energię wystarczającą do zasilenia nawet 100 tys. gospodarstw domowych. Instalacja posiada koncesję Urzędu Regulacji Energetyki (URE) na wytwarzanie energii elektrycznej.
W woj. zachodniopomorskim PGE Energia Odnawialna buduje centrum serwisowe OZE [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
W woj. zachodniopomorskim PGE Energia Odnawialna buduje centrum serwisowe OZE [FILM]
PGE Energia Odnawialna rozpoczęła budowę nowoczesnego centrum serwisowego dedykowanego obsłudze turbin wiatrowych oraz instalacji fotowoltaicznych. Powstanie ono w miejscowości Płoty, w województwie zachodniopomorskim i będzie stanowić istotne zaplecze operacyjne dla dynamicznie rozwijającej się infrastruktury OZE w północno-zachodniej Polsce. W ramach inwestycji powstaną m.in. magazyn części zamiennych, hala serwisowo-montażowa, zaplecze biurowe, jak i nowoczesne sale szkoleniowe przeznaczone dla obsługi technicznej i serwisantów.
Poznań już po raz piąty został najlepszą w gminą w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Poznań już po raz piąty został najlepszą w gminą w Polsce
Stolica Wielkopolski po raz piąty została najlepszą w gminą w Polsce. Poznań zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii w prestiżowym rankingu Dziennika Gazety Prawnej oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
[Polska] Na polskim rynku powierzchni magazynowych i przemysłowych bez zmianartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Na polskim rynku powierzchni magazynowych i przemysłowych bez zmian
Najemcy pozostają ostrożni, deweloperzy ograniczają inwestycje spekulacyjne, okolice Warszawy nadal...
[wielkopolskie] SUW Mosina na półmetku modernizacji z PTB Nickel, nowym liderem konsorcjumartykuł
Pokaż artykuł
[wielkopolskie] SUW Mosina na półmetku modernizacji z PTB Nickel, nowym liderem konsorcjum
Pomimo upadłości Hydrobudowy 9 oraz powiązanych z nią partnerów konsorcjum, modernizacja Stacji Uzda...
REKLAMA