REKLAMA
Znaleziono 1461 wyników
Nowa inwestycja magazynowo-biurowa przy wrocławskim lotnisku [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Nowa inwestycja magazynowo-biurowa przy wrocławskim lotnisku [WIZUALIZACJE]
Warszawski inwestor i deweloper kompleksów magazynowo-biurowych – Ideal Idea Formad (IIF) – zakończył komercjalizację dwóch hal I etapu kompleksu Ideal Idea City Park Wrocław stanowiącego wierną kopię oddanego niedawno do użytku stołecznego Ideal Idea City Parku. Obiekt zlokalizowany jest przy ul. Granicznej 188, vis-à-vis parkingu C Portu Lotniczego Wrocław im. Mikołaja Kopernika.
NCBR: budownictwo społeczne musi być tanie w eksploatacji [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
NCBR: budownictwo społeczne musi być tanie w eksploatacji [FILM]
Budynek przy ul. Karola Miarki 28 w Mysłowicach, którego uroczyste otwarcie odbyło się 11 grudnia 2023 r., powstał w wyniku przedsięwzięcia Narodowego Centrum Badań i Rozwoju „Budownictwo efektywne energetycznie i procesowo”, finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
W Mysłowicach powstaje najnowocześniejszy w Polsce społeczny budynek wielorodzinny [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
W Mysłowicach powstaje najnowocześniejszy w Polsce społeczny budynek wielorodzinny [FILM]
W Mysłowicach powstaje najnowocześniejszy w Polsce społeczny budynek wielorodzinny. Dzięki nowatorskiej technologii opracowanej przez firmę DMDmodular p.s.a. oraz zaangażowaniu miasta Mysłowice, Miejski Zarząd Gospodarki Komunalnej powiększy swoje zasoby o 29 nowoczesnych, w pełni wykończonych mieszkań.
[śląskie] Szwedzi wspierają budowę biogazowni w Zabrzuartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Szwedzi wspierają budowę biogazowni w Zabrzu
Wczoraj w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zabrzu została podpisana umowa na budowę biogazowni....
[pomorskie] Kompleks hotelowo-konferencyjny powstaje w Malborkuartykuł
Pokaż artykuł
[pomorskie] Kompleks hotelowo-konferencyjny powstaje w Malborku
Dekpol w ramach wykonywania usług budowlanych uczestniczy w budowie kompleksu hotelowo-konferencyjn...
[Wrocław] Amerykański koncern Whirlpool zainwestuje miliony euro w swoje fabrykiartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Amerykański koncern Whirlpool zainwestuje miliony euro w swoje fabryki
Pod koniec 2015 roku firma Whirlpool przedstawiła Plan Przemysłowy dla Polski. Zakłada on, że na w l...
[Dolny Śląsk] Budowa fabryki silników Mercedesa w Jaworze ruszy w czerwcuartykuł
Pokaż artykuł
[Dolny Śląsk] Budowa fabryki silników Mercedesa w Jaworze ruszy w czerwcu
W piątek, 3 marca Andreas Schenkel, prezes zarządu Mercedes-Benz Manufacturing Poland poinformował o...
Toscom Development nowym właścicielem terenu po bazie Transbudu na wrocławskim Tarnogajuartykuł
Pokaż artykuł
Toscom Development nowym właścicielem terenu po bazie Transbudu na wrocławskim Tarnogaju
Jeden z największych wrocławskich deweloperów Toscom Development jest nowym właścicielem dużego tere...
TechniSat zamyka fabrykę w Niemczech i przenosi produkcję do Polskiartykuł
Pokaż artykuł
TechniSat zamyka fabrykę w Niemczech i przenosi produkcję do Polski
Producent elektroniki użytkowej TechniSat ogłosił decyzję o zamknięciu swojej fabryki w Schöneck we wschodnich Niemczech. Produkcja zostanie przeniesiona do Polski, na Dolny Śląsk, do zakładu w Siemianicach pod Obornikami Śląskimi, na północ od Wrocławia. Decyzja oznacza utratę pracy dla około 70 osób i wywołała poruszenie w lokalnych władzach niemieckich.
W Wielkopolsce powstanie nowa, wielka fabryka czekolady. Kilkaset nowych miejsc pracy!artykuł
Pokaż artykuł
W Wielkopolsce powstanie nowa, wielka fabryka czekolady. Kilkaset nowych miejsc pracy!
Polski producent słodyczy Colian planuje budowę nowoczesnej fabryki w miejscowości Opatówek pod Kaliszem w województwie wielkopolskim. Zakład ma obsługiwać rynki międzynarodowe i stać się jednym z filarów eksportu czekolady z Polski.
Co słychać na budowie ostatniego odcinka linii M2 warszawskiego metra? [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Co słychać na budowie ostatniego odcinka linii M2 warszawskiego metra? [FILMY]
Pełną parą idą przygotowania do rozpoczęcia budowy tuneli na ostatnim odcinku linii M2 na Bemowie. W specjalnej fabryce na Białołęce trwa właśnie produkcja elementów ogromnych pierścieni obudowy tunelu, które zostaną ułożone pod ziemią przez maszyny drążące.
Są dodatkowe pieniądze na budowę nowej elektrociepłowni w Siechnicach [FILM + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Są dodatkowe pieniądze na budowę nowej elektrociepłowni w Siechnicach [FILM + WIZUALIZACJE]
Kilka dni temu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska podpisano umowę pomiędzy NFOŚiGW i PGE na gazową...
Pod Wrocławiem za ponad miliard złotych powstanie nowoczesna elektrociepłownia gazowa [FILM + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Pod Wrocławiem za ponad miliard złotych powstanie nowoczesna elektrociepłownia gazowa [FILM + WIZUALIZACJE]
Coraz bliżej rozpoczęcia budowy nowoczesnej elektrociepłowni gazowej w podwrocławskich Siechnicach....
Amerykański koncern PPG Industries stawia na Wrocław. Zwiększy zatrudnienie w Global Business Servicesartykuł
Pokaż artykuł
Amerykański koncern PPG Industries stawia na Wrocław. Zwiększy zatrudnienie w Global Business Services
Kolejny światowy gigant stawia na stolicę Dolnego Śląska. Globalny dostawca farb, powłok i specjalnych materiałów (pod względem przychodów jest to największa firma produkująca farby, powłoki i uszczelniacze na świecie), amerykański koncern PPG Industries, Inc., rozbuduje swoje centrum usług wspólnych (GBS – Global Business Services), które działa we Wrocławiu od 2018 roku.
1000 miejsc pracy! Nowa, wielka fabryka polskiej firmy Eko-Okna w Wodzisławiu Śląskim już działaartykuł
Pokaż artykuł
1000 miejsc pracy! Nowa, wielka fabryka polskiej firmy Eko-Okna w Wodzisławiu Śląskim już działa
Kolejna wielka inwestycja w województwie śląskim. Największy producent okien w Europie, polska firma Eko-Okna S.A. otworzyła nową, wielką fabrykę w Wodzisławiu Śląskim. Na początek deklaruje zatrudnienie 1000 osób.
Tarcica przemysłowa - Consultor Drewnofirma
Pokaż firmę
Tarcica przemysłowa - Consultor Drewno
Jaświły, Zabiele 137
Polfa Tarchomin realizuje w Warszawie wielką inwestycję za około 500 mln zł – Centrum Rozwoju i Produkcji Leków Onkologicznychartykuł
Pokaż artykuł
Polfa Tarchomin realizuje w Warszawie wielką inwestycję za około 500 mln zł – Centrum Rozwoju i Produkcji Leków Onkologicznych
Pierwsza z dwóch linii do produkcji wysokospecjalistycznych leków, o łącznej mocy wytwórczej do nawet 6 milionów fiolek i ampułko-strzykawek rocznie, pomyślnie przeszła wszystkie odbiory techniczne i testy u włoskiego producenta – koncernu IMA. Teraz trafi ona do Centrum Rozwoju i Produkcji Leków Onkologicznych, będącego największą w historii inwestycją Polfy Tarchomin S.A. Centrum Rozwoju i Produkcji Leków Onkologicznych będzie największym zakładem produkującym leki onkologiczne w naszej części Europy.
LG Energy Solution stawia na rozwój fabryki pod Wrocławiemartykuł
Pokaż artykuł
LG Energy Solution stawia na rozwój fabryki pod Wrocławiem
Marka LG Energy Solution poinformowała, że jej zakład produkcyjny w Polsce, zlokalizowany w Biskupicach Podgórnych (gmina Kobierzyce) pod Wrocławiem, uruchamia dedykowane linie do produkcji systemów ESS, których start planowany jest na drugą połowę bieżącego roku. Fabryka LG Energy Solution Wrocław to dziś 30 budynków, w tym 12 hal produkcyjnych. Pracuje tu obecnie ponad 7 tys. osób.
W Polsce, za ponad 7 mld złotych powstaje wielka fabryka IONWAYartykuł
Pokaż artykuł
W Polsce, za ponad 7 mld złotych powstaje wielka fabryka IONWAY
Kolejna gigantyczna inwestycja zagraniczna w Polsce. Jest to też następna strategiczna inwestycja na terenach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Umicore i należąca do grupy Volkswagen spółka PowerCo realizują na przedmieściach Nysy - w województwie opolskim - budowę wielkiej fabryki materiałów akumulatorowych. To wielki sukces Polski, WSSE "INVEST-PARK" i województwa opolskiego.
Będą wielkie inwestycje w warszawskich elektrociepłowniachartykuł
Pokaż artykuł
Będą wielkie inwestycje w warszawskich elektrociepłowniach
Elektrociepłownia Żerań, Siekierki i Pruszków oraz Ciepłownie Wola i Kawęczyn – to aktywa ciepłownicze Grupy ORLEN w aglomeracji warszawskiej, które już w 2035 r. odejdą całkowicie od spalania węgla. Podstawą dekarbonizacji tych aktywów staną się ciepło generowane z gazu i energii odnawialnej, odzyskiwanie ciepła odpadowego ze ścieków, spalin i systemów chłodzących oraz akumulatory ciepła.
REKLAMA