REKLAMA
Znaleziono 2349 wyników
[Polska] Czy kupimy dom w MdM od deweloperaartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Czy kupimy dom w MdM od dewelopera
Aż 99 procent kredytów z rządową subwencją w programie Mieszkanie dla Młodych udzielanych jest na za...
[Wrocław] Boom na rynku nieruchomości potwierdzony. GUS podsumował rok 2015.artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Boom na rynku nieruchomości potwierdzony. GUS podsumował rok 2015.
GUS podał pierwsze dane podsumowujące sytuację w budownictwie mieszkaniowym w 2015 roku. Nie ma wątp...
Mieszkanie bez wkładu własnego – co trzeba wiedzieć o rządowym programieartykuł
Pokaż artykuł
Mieszkanie bez wkładu własnego – co trzeba wiedzieć o rządowym programie
Inflacja i wysokie stopy procentowe zmniejszyły siłę nabywczą Polaków. Nowe zasady wyliczania zdolności kredytowej podyktowane przez rekomendację KNF przełożyły się na nieco bardziej restrykcyjną politykę banków wobec potencjalnych kredytobiorców. W 2022 roku mieliśmy do czynienia z wieloma wydarzeniami, które stanęły na drodze niemałej grupie osób w naszym kraju, chcących kupić własne lokum na kredyt. Pomóc miał program "Mieszkanie bez wkładu własnego". Od marca weszła w życie nowelizacja ustawy regulująca program.
Pod Wrocławiem dobiega końca budowa wartej ponad miliard złotych nowej, wielkiej ekologicznej elektrociepłowni artykuł
Pokaż artykuł
Pod Wrocławiem dobiega końca budowa wartej ponad miliard złotych nowej, wielkiej ekologicznej elektrociepłowni
W Siechnicach pod Wrocławiem dobiega końca budowa nowej ekologicznej elektrociepłowni. Prace na placu budowy tej wielkiej, nowej inwestycji realizowanej przez Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA należący do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE są już bardzo zaawansowane. Jednocześnie przygotowywany jest projekt rewitalizacji działającej nadal elektrociepłowni węglowej, którego celem jest zachowanie dorobku poprzednich pokoleń – infrastruktury z połowy XX w. oraz zabytkowych budynków z końca XIX w. i stworzenie atrakcyjnej przestrzeni dla mieszkańców.
Brytyjsko-polska firma z branży IT otworzy biuro w kompleksie biurowym Centrum Południe we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
Brytyjsko-polska firma z branży IT otworzy biuro w kompleksie biurowym Centrum Południe we Wrocławiu
Kolejna firma wynajmuje biura w największym obecnie realizowanym kompleksie biurowym w stolicy Dolnego Śląska – Centrum Południe przy ulicy Powstańców Śląskich. Anegis to firma z brytyjsko-polskim kapitałem i doświadczeniem w projektowaniu i wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań IT. Pomaga klientom z Polski, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Skandynawii w cyfrowej transformacji, wykorzystując do poprawy wydajności i efektywności przedsiębiorstw m.in. narzędzia integrujące nowoczesne technologie – sieci IoT, systemy kognitywne, rzeczywistość mieszaną.
Olivia Business Centre w Gdańsku idzie w tym roku na nowy rekord w zakresie podpisanych umów najmu [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Olivia Business Centre w Gdańsku idzie w tym roku na nowy rekord w zakresie podpisanych umów najmu [FILM]
Olivia Business Centre w Gdańsku idzie w tym roku na nowy rekord w zakresie podpisanych umów najmu. W pierwszym półroczu br. umowy najmu objęły już 22 tys. mkw. powierzchni biurowej. W 2021 roku firmy wynajęły w tym kompleksie biurowym przy ul. Grunwaldzkiej prawie 40 tysięcy metrów kwadratowych.
Ponad 1/3 pracowników w największych miastach w Polsce pracuje hybrydowoartykuł
Pokaż artykuł
Ponad 1/3 pracowników w największych miastach w Polsce pracuje hybrydowo
Cztery lata po rewolucji wywołanej wybuchem pandemii widać, że praca w modelu hybrydowym, chociaż nie jest dominująca, to pozostanie z nami na długo. Jak pokazały wyniki badania międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield, 27% Polaków łączy pracę w biurze z home office, a odsetek ten w miastach pow. 500 tys. mieszkańców wynosi aż 36%.
Via Carpatia S19: Ważny etap budowy najdłuższego tunelu drogowego w Polsce Wschodniej [FILM+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Via Carpatia S19: Ważny etap budowy najdłuższego tunelu drogowego w Polsce Wschodniej [FILM+ZDJĘCIA]
Najbardziej spektakularnym elementem budowy odcinka drogi ekspresowej S19 Via Carpatia: Rzeszów Południe - Babica jest tunel drogowy. Pierwszy tego typu obiekt na Podkarpaciu drąży maszyna TBM.
Jedna z najważniejszych i najbardziej wymagających inwestycji drogowych w Polsce gotowa! [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Jedna z najważniejszych i najbardziej wymagających inwestycji drogowych w Polsce gotowa! [FILMY]
Kierowcy mogą już od kilku dni korzystać z nowo wybudowanego odcinka trasy S1 Przybędza - Milówka, zwanej obejściem Węgierskiej Górki. To jedna z najważniejszych i najbardziej wymagających inwestycji drogowych w Polsce.
[Polska] Rabat od dewelopera w boomie?artykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Rabat od dewelopera w boomie?
Na rynek wpływa rzeka mieszkań deweloperskich. Czy niesie oferty promocyjne? Sprzedaż nowych mieszka...
Coraz mniej Polaków stać na zakup lub wynajem mieszkania. Najem społeczny rozwija się zbyt wolnoartykuł
Pokaż artykuł
Coraz mniej Polaków stać na zakup lub wynajem mieszkania. Najem społeczny rozwija się zbyt wolno
Mniej więcej 60 proc. polskich gospodarstw domowych nie stać na zakup mieszkania ani na zaspokojenie...
Więcej pociągów będzie mogło kursować między Katowicami a Rybnikiem, Raciborzem i dalej w kierunku Czechartykuł
Pokaż artykuł
Więcej pociągów będzie mogło kursować między Katowicami a Rybnikiem, Raciborzem i dalej w kierunku Czech
Więcej pociągów będzie mogło kursować między Katowicami a Rybnikiem, Raciborzem i dalej w kierunku Czech. Zwiększy się dostęp do kolei dla mieszkańców Mikołowa i Orzesza. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na zaprojektowanie zadania, realizowanego dzięki Rządowemu Programowi Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus do 2029 r.
Bełchatów odzyska kolejowe połączenia pasażerskie z Łodziąartykuł
Pokaż artykuł
Bełchatów odzyska kolejowe połączenia pasażerskie z Łodzią
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego podpisały umowę na modernizację i elektryfikację linii kolejowej na odcinku Piotrków Trybunalski - Bełchatów z wydłużeniem do Bogumiłowa, wartą 662 mln zł. To druga umowa z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego realizowana z Rządowego Programu Kolej Plus.
Kolejne samorządy i spółki miejskie otrzymają środki w ramach rządowego Programu Mieszkania Komunalne [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Kolejne samorządy i spółki miejskie otrzymają środki w ramach rządowego Programu Mieszkania Komunalne [FILM]
Kolejne samorządy i spółki miejskie otrzymają środki na stworzenie nowych mieszkań o niskim czynszu i wysokim standardzie. W rozdysponowanej właśnie transzy do 25 beneficjentów trafi 174,5 mln zł. Dzięki tym środkom zasoby gmin zasili 825 lokali mieszkalnych. W sumie aż 876 mln zł zostało przyznanych dla gmin, miast, spółek miejskich i gminnych, organizacji pozarządowych na budowę nowych obiektów czy remonty istniejących już budynków i pustostanów.
Łódzkie: wygodniejsze podróże z nowych peronów w Zaosiu i Żakowicachartykuł
Pokaż artykuł
Łódzkie: wygodniejsze podróże z nowych peronów w Zaosiu i Żakowicach
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. poprawiają dostęp do kolei na trasie z Łodzi do Tomaszowa Mazowieckiego. Mieszkańcy oraz podróżni korzystają z nowych peronów na przystankach Zaosie i Żakowice Południowe. Inwestycje są realizowane w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”. Efektem prac za ok. 7,1 mln zł są wygodniejsze podróże pociągiem w kierunku Łodzi, Tomaszowa Mazowieckiego i Opoczna.
Zwiększy się dostęp do pociągów dla mieszkańców Bytomia, Rudy Śląskiej i Zabrzaartykuł
Pokaż artykuł
Zwiększy się dostęp do pociągów dla mieszkańców Bytomia, Rudy Śląskiej i Zabrza
Zwiększy się dostęp do pociągów dla mieszkańców Bytomia, Rudy Śląskiej i Zabrza. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę z wykonawcą na zaprojektowanie łącznic kolejowych, dzięki którym możliwe będzie uruchomienie nowych połączeń między Bytomiem a Zabrzem i Rudą Śląską. Zadanie jest realizowane dzięki Rządowemu Programowi Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus do 2029 r.
Mieszkańcy i podróżni korzystają z nowych przystanków w województwie łódzkimartykuł
Pokaż artykuł
Mieszkańcy i podróżni korzystają z nowych przystanków w województwie łódzkim
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zwiększyły dostępność do kolei na trasach z Łodzi do Kutna, Łowicza, Sieradza i Tomaszowa Mazowieckiego. Od grudnia mieszkańcy oraz podróżni korzystają z nowych przystanków Jedlicze koło Zgierza, Pabianice Północne i Zgierz Rudunki oraz zmodernizowanych peronów w Zaosiu i Żakowicach Południowych. Inwestycje zrealizowano w ramach ze środków budżetowych oraz funduszy unijnych. Efektem prac za ponad 28 mln zł są wygodniejsze podróże w regionie.
Lepszy dostęp do kolei z nowych przystanków w woj. lubelskimartykuł
Pokaż artykuł
Lepszy dostęp do kolei z nowych przystanków w woj. lubelskim
Ponad 120 pociągów zatrzymało się na nowym przystanku w Żurawnicy między Zamościem a Szczebrzeszynem. To kolejny, piąty obiekt po Wólce Niedzieliskiej, Niedzieliskiej Kolonii, Szczebrzeszynie Miasto i Długim Kącie, który zapewnia wygodny dojazd do pracy i szkół na linii kolejowej 69. Przystanek powstał w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”.
MAEA: Polska gotowa do realizacji kolejnej fazy Programu polskiej energetyki jądrowejartykuł
Pokaż artykuł
MAEA: Polska gotowa do realizacji kolejnej fazy Programu polskiej energetyki jądrowej
W ramach przeprowadzonego Zintegrowanego Przeglądu Infrastruktury Jądrowej zespół ekspertów MAEA przedstawił 5 rekomendacji i 7 sugestii, które mają pomóc Polsce w osiągnięciu dalszego postępu w rozwoju infrastruktury jądrowej i gotowości do budowy pierwszej elektrowni jądrowej w kraju. Zakończyła się 11-dniowa misja INIR 2 Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA), czyli Zintegrowany Przegląd Infrastruktury Jądrowej (Integrated Nuclear Infrastructure Review – INIR).
Po 25 latach pociągi powróciły do Karpacza [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Po 25 latach pociągi powróciły do Karpacza [FILM]
Karpacz ponownie znalazł się na kolejowej mapie Polski. Powrót kolei do Karpacza to historyczne wydarzenie, które stało się możliwe dzięki niespotykanemu w skali kraju samorządowemu programowi odbudowy i rewitalizacji nieczynnych przez wiele lat linii kolejowych. W ten sposób Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego przeciwdziała wykluczeniu komunikacyjnemu mieszkańców Dolnego Śląska.
REKLAMA