REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Jest pierwsza decyzja w sprawie budowy nowoczesnego kompleksu biurowego na Oporowieartykuł
Pokaż artykuł
Jest pierwsza decyzja w sprawie budowy nowoczesnego kompleksu biurowego na Oporowie
Logintrans Sp. z o.o. planuje zrealizować przy ulicy Awicenny we Wrocławiu biurowiec za 100 mln zł....
[Polska] Dotacje UE – mieszkaniec warmińsko-mazurskiego otrzymał najwięcej!artykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Dotacje UE – mieszkaniec warmińsko-mazurskiego otrzymał najwięcej!
Fundusze Europejskie w dostrzegalny sposób zmieniają nasz kraj, stanowią bardzo silny impuls prorozw...
[Wrocław] Wiceprezydent Wrocławia: będziemy walczyć o dotację na obwodnicę Leśnicyartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Wiceprezydent Wrocławia: będziemy walczyć o dotację na obwodnicę Leśnicy
Wrocławscy urzędnicy jeszcze w tym tygodniu pojadą do Warszawy, by w resorcie rozwoju porozmawiać o...
[Gdańsk] List otwarty w sprawie zabudowy Targu Siennego i Rakowegoartykuł
Pokaż artykuł
[Gdańsk] List otwarty w sprawie zabudowy Targu Siennego i Rakowego
Szanowny Panie Prezydencie. Nasze stowarzyszenie dotarło do materiałów, według których, bez żadnej...
ElectroMobility Poland nawiązuje partnerstwo z Foxconn. Projekt hubu EMP wchodzi w kolejną fazę realizacjiartykuł
Pokaż artykuł
ElectroMobility Poland nawiązuje partnerstwo z Foxconn. Projekt hubu EMP wchodzi w kolejną fazę realizacji
ElectroMobility Poland S.A. (EMP) jest na drodze do zawarcia strategicznego partnerstwa w projekcie hubu produkcyjno-rozwojowego w Jaworznie. Partnerem polskiej spółki będzie tajwański Hon Hai Technology Group (Foxconn) - globalny lider zaawansowanych technologii oraz największy na świecie producent elektroniki. W ostatnich latach Foxconn dynamicznie rozwija swoje kompetencje w zakresie pojazdów elektrycznych poprzez spółkę zależną Foxtron Vehicle Technologies, koncentrując się na modułowych platformach EV. EMP, Foxconn oraz Foxtron prowadzą rozmowy dotyczące przyszłej współpracy.
ORLEN będzie magazynować CO2 pod dnem morzaartykuł
Pokaż artykuł
ORLEN będzie magazynować CO2 pod dnem morza
Grupa ORLEN zaoferuje klientom nowe usługi związane z odbiorem i zarządzaniem przemysłowymi emisjami dwutlenku węgla. Magazynowanie CO2 w Polsce, m.in. pod dnem Morza Bałtyckiego, będzie miało kluczowe znaczenie dla utrzymania konkurencyjności krajowego przemysłu w branżach obarczonych wysokimi kosztami emisji. Do rozwoju tych usług Grupa ORLEN zamierza wykorzystać doświadczenia zebrane na Morzu Barentsa. Koncern podpisał porozumienie z norweskim Horisont Energi AS dotyczące potencjalnej współpracy przy jednym z najbardziej zaawansowanych projektów magazynowania CO2 na Norweskim Szelfie Kontynentalnym.
Prawie 220 mln zł z KPO na rozwój kolei pasażerskiej i infrastruktury między Krakowem a Warszawąartykuł
Pokaż artykuł
Prawie 220 mln zł z KPO na rozwój kolei pasażerskiej i infrastruktury między Krakowem a Warszawą
Centrum Unijnych Projektów Transportowych (CUPT) podpisało dwie umowy o udzielenie wsparcia dla przedsięwzięć realizowanych przez Polskie Linie Kolejowe S.A. Obejmują one rozwój infrastruktury pasażerskiej w aglomeracji warszawskiej oraz modernizację linii kolejowej nr 8 na odcinku Tunel – Kraków. Oba projekty uzyskały dofinansowanie z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) w ramach priorytetu „Zielona, inteligentna mobilność – część grantowa”.
W Krakowie powstanie nowoczesna i ekologiczna myjnia pociągów PKP Intercity [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Krakowie powstanie nowoczesna i ekologiczna myjnia pociągów PKP Intercity [WIZUALIZACJE]
PKP Intercity inwestuje w nowoczesne rozwiązania infrastrukturalne w ramach największego w swojej historii programu inwestycyjnego. W Krakowie, na terenie tamtejszej stacji postojowej, rozpoczęła się budowa ekologicznej sezonowej myjni automatycznej. Obiekt powstanie w ciągu jednego roku od rozpoczęcia budowy, a wykonawcą kontraktu wartego 21,9 mln zł brutto jest firma Budimex.
Ponad miliard złotych wsparcia rządowego dla projektu o kluczowym znaczeniu dla Polski i UEartykuł
Pokaż artykuł
Ponad miliard złotych wsparcia rządowego dla projektu o kluczowym znaczeniu dla Polski i UE
Ministerstwo Rozwoju i Technologii podpisało umowę z Elemental Battery Metals, spółką z Grupy Elemental, przyznając rekordowy grant w wysokości 1,038 mld zł (ok. 300 mln USD) na realizację projektu Polvolt w Zawierciu. To największa prywatna inwestycja w sektorze strategicznym w Polsce, wpisana na listę kluczowych projektów Unii Europejskiej w ramach Critical Raw Materials Act.
Czołowa australijska firma technologiczna stawia na Gdańskartykuł
Pokaż artykuł
Czołowa australijska firma technologiczna stawia na Gdańsk
Kolejna duża, zagraniczna firma stawia na Gdańsk. Czołowa australijska firma technologiczna Atlassian, dostawca aplikacji usprawniających pracę i zarządzanie zespołem, takich jak: Trello, Jira, Confluence czy Bitbucket, inwestuje w nowe biuro w Gdańsku. W ostatnich tygodniach polski zespół, w tym działy badań i rozwoju (R&D), został przeniesiony do biurowca Officyna. Aby minimalizować ilość odpadów w nowym biurze, ponownie wykorzystano aż 65% mebli z poprzedniej lokalizacji.
Fresenius Kabi Polska na dłużej w Diamond Business Park Strykówartykuł
Pokaż artykuł
Fresenius Kabi Polska na dłużej w Diamond Business Park Stryków
Firma Fresenius Kabi Polska, która jest częścią globalnego koncernu działającego w obszarze opieki zdrowotnej i specjalizująca się w produkcji żywienia klinicznego, leków ratujących życie oraz technologii infuzyjnej i transfuzyjnej, przedłużyła umowę najmu w Diamond Business Park Stryków. Dodatkowo najemca zwiększył wykorzystywaną powierzchnię magazynową i biurową w ramach kompleksu do blisko 17 700 mkw. Diamond Business Park Stryków realizowany jest przez White Star Real Estate. W transakcji doradzali eksperci firmy doradczej JLL.
"Król Podhala" rusza z budową gigantycznej inwestycji w Zakopanem - Bachleda Termy Kasprowy [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
"Król Podhala" rusza z budową gigantycznej inwestycji w Zakopanem - Bachleda Termy Kasprowy [WIZUALIZACJE]
W Zakopanem, przy Bachleda Hotel Kasprowy, rozpoczęły się pierwsze prace przy jednej z największych inwestycji turystycznych w historii Polski. Na miejscu dawnego kąpieliska geotermalnego na Polanie Szymoszkowej powstanie kompleks Bachleda Termy Kasprowy – projekt o powierzchni 47 tys. metrów kwadratowych i wartości 384,9 mln zł netto. Inwestorem jest rodzina Bachleda‑Curuś, a generalnym wykonawcą Polimex Mostostal.
Ponad 100 tys. drzew przybyło w Łodzi w 2023 r.! Gdzie się pojawiły? [ZDJĘCIA] artykuł
Pokaż artykuł
Ponad 100 tys. drzew przybyło w Łodzi w 2023 r.! Gdzie się pojawiły? [ZDJĘCIA]
W kończącym się powoli 2023 r. udało się, zgodnie z zapowiedziami, posadzić w Łodzi ponad 100 tysięcy drzew. Dzięki temu powstały nowe tereny leśne, w tym parki, pojawiły się kolejne drzewa w arteriach drogowych, uzupełniono też ubytki powstałe w wyniku wichur.
Za 53 mln zł powstają bezkolizyjne skrzyżowania na linii Koluszki - Łódź Widzew  [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Za 53 mln zł powstają bezkolizyjne skrzyżowania na linii Koluszki - Łódź Widzew [ZDJĘCIA]
Na linii Koluszki - Łódź Widzew dwa bezkolizyjne skrzyżowania zwiększą poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym. W Gałkowie i Andrespolu już widać konstrukcje nowych obiektów. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. realizują inwestycje wspólnie z samorządami. Łączna wartość projektów współfinansowanych ze środków unijnych POIiŚ to ok. 53 mln zł netto.
Globalny gigant przenosi procesy z Krakowa do Indii. Zagrożonych nawet 200 miejsc pracyartykuł
Pokaż artykuł
Globalny gigant przenosi procesy z Krakowa do Indii. Zagrożonych nawet 200 miejsc pracy
Złe wiadomości ze stolicy Małopolski. Globalny koncern Electrolux rozpoczął szeroko zakrojoną restrukturyzację swojego krakowskiego Globalnego Centrum Usług Finansowych. Firma potwierdza, że część procesów finansowych i księgowych zostanie przeniesiona do partnera outsourcingowego w Indiach. Decyzja ta wywołała duże poruszenie wśród pracowników, a według nieoficjalnych informacji redukcje mogą objąć nawet około 200 etatów.
Most tymczasowy, w zniszczonych przez powódź Głuchołazach, połączył dwie części miasta [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Most tymczasowy, w zniszczonych przez powódź Głuchołazach, połączył dwie części miasta [ZDJĘCIA]
Po przeprowadzeniu próbnych obciążeń i ich pozytywnych wynikach, udostępniliśmy kierowcom i pieszym most tymczasowy w Głuchołazach. Od powodzi, która porwała konstrukcje poprzedniego mostu tymczasowego i budowanego obiektu, mija ponad miesiąc. W piątek 25 października ta wyczekiwana przeprawa została oddana do ruchu.
Budowa drugiej jezdni obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego zakończona [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Budowa drugiej jezdni obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego zakończona [ZDJĘCIA]
Kierowcy mogą już korzystać z docelowej obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego w ciągu drogi ekspresowej S17. To pierwszy z oddanych odcinków tej trasy od Piask pod Lublinem do granicy z Ukrainą w Hrebennem.
Małopolskie firmy inwestują ponad 12 mln zł w rozwój przemysłu, przy wsparciu KPTartykuł
Pokaż artykuł
Małopolskie firmy inwestują ponad 12 mln zł w rozwój przemysłu, przy wsparciu KPT
Krakowski Park Technologiczny (KPT) wydał kolejne dwie decyzje o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Odlewnia ZUB z Osieka oraz drukarnia UNIPAK z Wieprza zainwestują łącznie przeszło 12 milionów złotych w nowoczesne technologie, automatyzację i zwiększenie mocy produkcyjnych. Wspólnym mianownikiem obu inwestycji jest chęć modernizacji istniejących już zakładów oraz umocnienie pozycji na konkurencyjnym rynku krajowym i zagranicznym.
Rusza przetarg na kolejny dolnośląski odcinek drogi ekspresowej S8 od Ząbkowic Śląskich do Barda [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Rusza przetarg na kolejny dolnośląski odcinek drogi ekspresowej S8 od Ząbkowic Śląskich do Barda [FILM]
Do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) przesłała ogłoszenie o przetargu na zaprojektowanie i budowę prawie 14-kilometrowego odcinka S8 od Ząbkowic Śląskich do Barda. To już czwarty odcinek dolnośląskiej S8, który jest w fazie przetargu.
Budowa północnego wiaduktu Trasy Łazienkowskiej na Saskiej Kępie wchodzi w kolejny etap [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Budowa północnego wiaduktu Trasy Łazienkowskiej na Saskiej Kępie wchodzi w kolejny etap [ZDJĘCIA]
Budowa północnego, czyli pierwszego z dwóch nowych wiaduktów Trasy Łazienkowskiej na Saskiej Kępie wchodzi w kolejny etap. Obecnie trwa tu betonowanie płyty, na której znajdzie się m.in. jezdnia. Ten wiadukt będzie gotowy już latem. Jego „bliźniak” – w przyszłym roku.
REKLAMA