REKLAMA
Znaleziono 2479 wyników
Stan prac nad obwodnicami Dolnego Śląska na koniec 2025 rokuartykuł
Pokaż artykuł
Stan prac nad obwodnicami Dolnego Śląska na koniec 2025 roku
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) realizuje dolnośląskie inwestycje z Programu budowy 100 obwodnic. Ich celem jest zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego, odciążenie zatłoczonych centrów miast poprzez skierowanie tranzytu poza ich obszar, ograniczenie poziomu hałasu oraz poprawa przepustowości całej sieci komunikacyjnej. Najbardziej zaawansowaną inwestycją jest obwodnica Głogowa, która jest bardzo wyczekiwana przez mieszkańców tego miasta.
19. Dzielnicainwestycja
Pokaż inwestycję
19. Dzielnica
Warszawa, Wola
[Katowice] Osiedle "Nikiszowiec"inwestycja
Pokaż inwestycję
[Katowice] Osiedle "Nikiszowiec"
Katowice, Nikiszowiec, Gospodarcza
inwestycja
Pokaż inwestycję
Sępa-Szarzyńskiego 77
Wrocław, Sępa-Szarzyńskiego 77
inwestycja
Pokaż inwestycję
Piastowska 33
Wrocław, Śródmieście, Piastowska 33
Modernizacja dworca PKP w Otwockuinwestycja
Pokaż inwestycję
Modernizacja dworca PKP w Otwocku
Otwock
inwestycja
Pokaż inwestycję
Muzeum Sztuki Nomus
Gdańsk, Stefana Jaracza 14
inwestycja
Pokaż inwestycję
Centrum Kulturalne ASP
Gdańsk, Jałmużnicza 3
Deweloperskie podsumowaniaartykuł
Pokaż artykuł
Deweloperskie podsumowania
Trudny, ale lepszy od poprzedniego – tak oceniają rok 2011 deweloperzy oraz eksperci rynku mieszkani...
Kanadyjska firma z branży lotniczej CAE otwiera centrum w Krakowieartykuł
Pokaż artykuł
Kanadyjska firma z branży lotniczej CAE otwiera centrum w Krakowie
Kanadyjska firma CAE, zajmująca się szkoleniami w lotnictwie cywilnym i technologiami cyfrowymi wchodzi do Polski i planuje zatrudnić 90 pracowników w swoim biurze w Krakowie.
Palko rozbuduje za 39 milionów złotych zakład produkcyjny w województwie świętokrzyskimartykuł
Pokaż artykuł
Palko rozbuduje za 39 milionów złotych zakład produkcyjny w województwie świętokrzyskim
Krakowski Park Technologiczny wydał, jedenastą w tym roku, decyzję o wsparciu, tym razem dla firmy Palko Sp. z o.o., która rozbuduje swój zakład w miejscowości Gniewęcin, w województwie świętokrzyskim. Kwota inwestycji wyniesie 39 000 000 zł.
Warszawa buduje energooszczędne mieszkania [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Warszawa buduje energooszczędne mieszkania [ZDJĘCIA]
W Wawrze przy ul. Derkaczy dobiegają końca prace konstrukcyjne budynku TBS Warszawa Południe. Inwestycja będzie przykładem wykorzystania energooszczędnych technologii podczas użytkowania.
Rozpoczęły się prace nad odwiertem geotermalnym w Otwockuartykuł
Pokaż artykuł
Rozpoczęły się prace nad odwiertem geotermalnym w Otwocku
Przy otwockim parku miejskim rozpoczęto wiercenie otworu geotermalnego o głębokości 1645 m. Celem jest ustalenie zasobów wód termalnych. W uroczystej inauguracji prac, która odbyła się we wtorek 24 października 2023 r., uczestniczył wiceminister klimatu i środowiska Piotr Dziadzio, wiceprezes NFOŚiGW Artur Michalski oraz prezydent Otwocka Jarosław Margielski.
Dom pod miastem nadal popularnym wyborem w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Dom pod miastem nadal popularnym wyborem w Polsce
Niedługo miną trzy lata od wybuchu pandemii, wprowadzenia ograniczeń w przemieszczaniu się, a nawet zakazu wstępu do lasu. Jednocześnie będą to trzy lata doświadczenia z pracą zdalną, która zadomowiła się na dobre w wielu firmach i która upowszechniła się również m.in. wśród autorów niniejszej publikacji – wszystkie analizy z serii Puls Nieruchomości zostały opracowane właśnie w takiej formule pracy. Takie doświadczenia nieco przewartościowały preferencje kupujących nieruchomości mieszkaniowe – większą wagę zaczęto przywiązywać do walorów przyrodniczych w otoczeniu domu, a mniejszą do lokalizacji blisko centrum miasta.
Rusza przetarg na budowę nowego przystanku kolejowego w Krakowieartykuł
Pokaż artykuł
Rusza przetarg na budowę nowego przystanku kolejowego w Krakowie
Przystanek znajdujący się w pobliżu krakowskiego Osiedla Piastów zwiększy dostęp do kolei na północy Krakowa. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie nowego przystanku.
Przetarg na dokumentację połączenia węzłów Łódź Południe i Kozeninartykuł
Pokaż artykuł
Przetarg na dokumentację połączenia węzłów Łódź Południe i Kozenin
27 stycznia br. Minister Infrastruktury podpisał Program Inwestycji dla przedłużenia drogi ekspresowej od węzła Łódź Południe (A1/S8) do przyszłego węzła Kozenin (S12/S74). 2 marca Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) skierowała do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej ogłoszenie o przetargu na dokumentację przygotowawczą tej trasy.
W Łukasiewicz – Poznańskim Instytucie Technologicznym powstanie 100 nowych miejsc pracy dla innowatorówartykuł
Pokaż artykuł
W Łukasiewicz – Poznańskim Instytucie Technologicznym powstanie 100 nowych miejsc pracy dla innowatorów
W 2023 roku w Łukasiewicz – Poznańskim Instytucie Technologicznym powstanie 100 miejsc pracy dla innowatorów. Poznańska jednostka realizuje program Sieci Badawczej Łukasiewicz, która w całej Polsce zamierza zatrudnić nawet 2000 naukowców.
W Bytomiu powstanie kolejne Centrum Dystrybucyjne Lidl Polskaartykuł
Pokaż artykuł
W Bytomiu powstanie kolejne Centrum Dystrybucyjne Lidl Polska
Lidl Polska przygotowuje kolejną, dużą inwestycję w Polsce. Planuje budowę nowego centrum dystrybucyjnego w południowej części naszego kraju, w województwie śląskim. Na jego lokalizację Lidl wybrał Bytom.
W Siechnicach pod Wrocławiem powstaje nowa, wielka elektrociepłownia za ponad miliard złotych [FILMY + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Siechnicach pod Wrocławiem powstaje nowa, wielka elektrociepłownia za ponad miliard złotych [FILMY + WIZUALIZACJE]
W Siechnicach pod Wrocławiem trwa realizacja budowy nowej elektrociepłowni – priorytetowej inwestycji Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA, należącego do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE. Na plac budowy dotarły już kotły szczytowo-rezerwowe, turbiny gazowe i generatory. Instalacja urządzeń technologicznych prowadzona jest równolegle z budową konstrukcji budynków i sieci.
Polska firma Pronar otworzyła nową zautomatyzowaną fabrykę felg w Narwiartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma Pronar otworzyła nową zautomatyzowaną fabrykę felg w Narwi
Polska firma Pronar oficjalnie otworzyła trzecią fabrykę felg. Jest to 9. zakład produkcyjny podlaskiego przedsiębiorstwa. W obiekcie znajdują się 2 linie produkcyjne oraz najnowocześniejsza w Europie malarnia i magazyn wysokiego składowania.
REKLAMA