REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
GDDKiA podpisała już 12 umów o dofinansowanie inwestycji w ramach FEnIKSartykuł
Pokaż artykuł
GDDKiA podpisała już 12 umów o dofinansowanie inwestycji w ramach FEnIKS
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otrzymała unijne wsparcie w wysokości niemal 1,8 mld zł dla budowy drogi ekspresowej S6 Słupsk - Bożepole Wielkie oraz obwodnicy Opatowa. Tym samym GDDKiA podpisała 11. i 12. umowę na dofinansowanie ze środków UE z Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko (FEnIKS). W sumie ze środków unijnych, pochodzących z Programu FEnIKS, Dyrekcja pozyskała na budowę polskich dróg już ponad 6,7 mld zł!
Z lotniska Rzeszów-Jasionka jeszcze wygodniej, szybciej i bardziej komfortowoartykuł
Pokaż artykuł
Z lotniska Rzeszów-Jasionka jeszcze wygodniej, szybciej i bardziej komfortowo
Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów konsekwentnie rozwija swoją infrastrukturę i ofertę, wychodząc naprzeciw rosnącym oczekiwaniom pasażerów. Z przyjemnością informujemy o szeregu nowości i udogodnień, które podnoszą komfort podróży i sprawiają, że nasze lotnisko staje się jeszcze bardziej przyjaznym miejscem – zarówno dla podróżnych, jak i ich bliskich.
Ustawa tunelowa przyjęta. Ma odblokować budowę tunelu średnicowego w Łodziartykuł
Pokaż artykuł
Ustawa tunelowa przyjęta. Ma odblokować budowę tunelu średnicowego w Łodzi
Sejm przyjął przed świętami nowelizację ustawy o transporcie kolejowym, która ma umożliwić wznowienie prac przy tunelu średnicowym w Łodzi. Inwestycja od ponad roku jest zablokowana po częściowym zawaleniu się kamienicy przy al. 1 Maja. Nowe przepisy mają dać PKP PLK narzędzia do wykupu nieruchomości i aktualizacji decyzji lokalizacyjnych, co — jak podkreślają przedstawiciele spółki — jest warunkiem kontynuacji prac
Wielka modernizacja Poczty Polskiej: 2000 placówek w 14 miesięcy artykuł
Pokaż artykuł
Wielka modernizacja Poczty Polskiej: 2000 placówek w 14 miesięcy
Poczta Polska modernizuje placówki w całym kraju. Nowoczesne wnętrza i umeblowanie, spójny standard ekspozycji oraz bogatsza oferta handlowa dostosowana do potrzeb Klienta przynoszą efekty w postaci wyższej dynamiki sprzedaży. W nowym standardzie działa już ponad 2000 placówek.
PKP Intercity inwestuje w komfort pasażerów - wykorzystało 84% środków z KPOartykuł
Pokaż artykuł
PKP Intercity inwestuje w komfort pasażerów - wykorzystało 84% środków z KPO
PKP Intercity realizuje jedno z kluczowych przedsięwzięć taborowych, współfinansowanych ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. Unijny program obejmuje zakup 56 nowoczesnych lokomotyw elektrycznych oraz modernizację 248 wagonów pasażerskich.
Biedronka rozkręca elektromobilność. W planach 600 stacji ładowania aut elektrycznychartykuł
Pokaż artykuł
Biedronka rozkręca elektromobilność. W planach 600 stacji ładowania aut elektrycznych
Ładowanie pojazdu elektrycznego w czasie zakupów w sklepie sieci Biedronka jest już możliwe w kilkudziesięciu miejscowościach na terenie Polski. Biedronka i Powerdot, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami rozkręcają system powszechnej dostępności do elektromobilności, dzięki której w czasie niezbędnych, codziennych zakupów można dodać potrzebnej mocy swojemu e-pojazdowi.
ING Hubs Poland otwiera nowe, wielkie biuro w Warszawie [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
ING Hubs Poland otwiera nowe, wielkie biuro w Warszawie [ZDJĘCIA]
ING Hubs Poland otwiera nowe, wielkie biuro w Warszawie. Na jego lokalizację wybrało biurowiec The Form, zlokalizowany w centrum miasta. Przestrzeń Dream Space Warsaw zajmie 7,2 tys. metrów kwadratowych na trzech kondygnacjach biurowca.
Jest data otwarcia ostatniego, brakującego odcinka drogi ekspresowej S3 na Dolnym Śląsku [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Jest data otwarcia ostatniego, brakującego odcinka drogi ekspresowej S3 na Dolnym Śląsku [ZDJĘCIA]
Poznaliśmy oficjalną datę otwarcia ostatniego, brakującego odcinka drogi ekspresowej S3 na Dolnym Śląsku, pomiędzy Bolkowem a Lubawką. To brakująca cześć większego odcinka od Legnicy do granicy Polski w Lubawce i będąca częścią całej, prawie gotowej drogi ekspresowej S3 – która prowadzi od granicy z Czechami w Lubawce, do Świnoujścia. Odcinek zostanie udostępniony w środę, 31 lipca.
W Polsce będą produkowane elementy systemów obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriotartykuł
Pokaż artykuł
W Polsce będą produkowane elementy systemów obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot
12 sierpnia 2024 r. Huta Stalowa Wola S.A. podpisała umowę z firmą Raytheon Polska na produkcję 48 wyrzutni M903, wchodzących w skład systemów obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot® w ramach programu Wisła. Dostawy nastąpią w latach 2027-2029.
Dworzec Metropolitalny w Lublinie z "architektonicznym Oskarem" [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Dworzec Metropolitalny w Lublinie z "architektonicznym Oskarem" [FILMY]
Dworzec Metropolitalny w Lublinie, projekt autorstwa pracowni Tremend, otrzymał główną nagrodę podczas tegorocznej edycji World Architecture Festival. Wydarzenie, które odbyło się 6-8 listopada w Singapurze, uznawane jest za jedno z najważniejszych i najbardziej prestiżowych w międzynarodowej branży architektonicznej. Nie bez powodu nagrody przyznawane podczas World Architecture Festival zyskały miano „architektonicznych Oscarów”. Projekt pracowni Tremend okazał się bezkonkurencyjny w kategorii „Transport”. Dzieło polskich architektów zwyciężyło z realizacjami tak renomowanych pracowni jak m.in. Zaha Hadid Architects czy Kohn Pedersen Fox.
W Polsce będzie produkowana Wilga Dracoartykuł
Pokaż artykuł
W Polsce będzie produkowana Wilga Draco
9 września 2024 r., koncern Airbus Poland podpisał z warszawską firmą Draco Aircraft umowę, której założeniem jest budowa w Polsce nowej generacji samolotu HyperSTOL, zwanego Draco Wilga. W ramach tego Airbus Poland przekaże prawa własności intelektualnej do PZL-104 Wilga, czteromiejscowego samolotu, który wyprodukowano w ponad 1000 egzemplarzach w warszawskich zakładach. Był symbolem polskiego przemysłu lotniczego oraz najpopularniejszym samolotem, jaki kiedykolwiek zbudowano w zakładzie Airbus Poland, dawnym PZL Warszawa-Okęcie.
Oleofiny III: Co dalej z realizacją gigantycznej inwestycji ORLENU w Płocku?artykuł
Pokaż artykuł
Oleofiny III: Co dalej z realizacją gigantycznej inwestycji ORLENU w Płocku?
ORLEN analizuje obecnie już tylko dwa warianty dotyczące inwestycji w rozbudowę Kompleksu Olefin III, która realizowana jest w Zakładzie Produkcyjnym w Płocku – optymalizację projektu, zatrzymanie projektu lub jego czasowe wstrzymanie. To największa inwestycja petrochemiczna w Europie w ciągu ostatnich 20 lat. Wykonawcami są spółki Hyundai Engineering i Técnicas Reunidas.
ORLEN: Nowa Chemia w Płocku szybciej, sprawniej i taniej. Gigantyczna inwestycja po raz pierwszy z realnym harmonogramemartykuł
Pokaż artykuł
ORLEN: Nowa Chemia w Płocku szybciej, sprawniej i taniej. Gigantyczna inwestycja po raz pierwszy z realnym harmonogramem
ORLEN zakończył aktualizację założeń inwestycji Nowa Chemia. Projekt został dostosowany do realiów rynkowych, uzyskał realny harmonogram oraz pełny zakres prac. Jego finalny koszt został zredukowany o 16 mld zł, co pozwoli zagwarantować rentowność projektu. ORLEN osiągnął również porozumienie z dostawcami, które pozwoli uniknąć potencjalnych kar związanych z wcześniejszymi błędami w przygotowaniu inwestycji.
[Katowice] Prace przy budowie płyty postojowej i modernizacji dróg kołowania na lotnisku w Pyrzowicach na półmetkuartykuł
Pokaż artykuł
[Katowice] Prace przy budowie płyty postojowej i modernizacji dróg kołowania na lotnisku w Pyrzowicach na półmetku
Mimo trwającego w pełni sezonu urlopowego, prace budowlane w Międzynarodowym Porcie Lotniczym K...
70% całkowitej wartości transakcji inwestycyjnych zrealizowanych na rynku nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej przypada na Polskęartykuł
Pokaż artykuł
70% całkowitej wartości transakcji inwestycyjnych zrealizowanych na rynku nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej przypada na Polskę
Rynek nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej zanotował  40% spadek wartości transakcji w p...
Wrocław: Ponad 400 mln zł na budowę tramwajów na Nowy Dwór i Popowice. Miasto szuka wykonawcówartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Ponad 400 mln zł na budowę tramwajów na Nowy Dwór i Popowice. Miasto szuka wykonawców
Prace nad utworzeniem siedmiokilometrowej trasy autobusowo-tramwajowej wzdłuż m.in. ulic Strzegomski...
Wrocław: WARR szuka wykonawcy nowej siedziby na granicy Kleciny i Oporowa. Będą też biura na wynajemartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: WARR szuka wykonawcy nowej siedziby na granicy Kleciny i Oporowa. Będą też biura na wynajem
Wrocławska Agencja Rozwoju Regionalnego chce przenieść się w 2020 roku do nowego budynku – także prz...
Na początku 2023 roku ruszy nowa, wielka fabryka PepsiCo pod Środą Śląską na Dolnym Śląsku [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Na początku 2023 roku ruszy nowa, wielka fabryka PepsiCo pod Środą Śląską na Dolnym Śląsku [ZDJĘCIA]
Budowa największej i najbardziej zrównoważonej środowiskowo fabryki przekąsek PepsiCo w miejscowości Święte pod Środą Śląską, na Dolnym Śląsku przebiega zgodnie z założonym harmonogramem. Na terenie budowy pracuje zespół ok. 300 osób. Minął rok od położenia kamienia węgielnego, a zakład jest w ponad 50% gotowy do oficjalnego otwarcia fabryki, które nastąpi w pierwszym półroczu 2023 r. Powołano także dyrektora zakładu.
ElectroMobility Poland pozyskuje prawo do nieruchomości na terenie Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego, na którym powstanie fabryka Izeryartykuł
Pokaż artykuł
ElectroMobility Poland pozyskuje prawo do nieruchomości na terenie Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego, na którym powstanie fabryka Izery
W wyniku postępowania przetargowego przeprowadzonego przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną (KSSE) oraz Urząd Miasta Jaworzno, spółka ElectroMobility Poland S.A. (EMP) zostanie właścicielem działki o powierzchni 117 ha, zlokalizowanej na terenie Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego (JOG). Tym samym spółka realizująca projekt polskiej marki samochodów elektrycznych Izera zostaje pierwszym inwestorem na terenie JOG.
"Szpital w Koszalinie na fali! Kolejne 13 mln zł wsparcia z UE trafia na konto placówki"artykuł
Pokaż artykuł
"Szpital w Koszalinie na fali! Kolejne 13 mln zł wsparcia z UE trafia na konto placówki"
Szpital Wojewódzki w Koszalinie po raz drugi sięgnął po specjalną pulę unijnych środków dedykowanych działaniom naprawczym wynikającym z pandemii COViD-19. Właśnie została podpisana umowa na finansowanie modernizacji i wyposażenia Oddziału Onkologii i Chemioterapii w tej placówce. Tym razem będzie to 13 mln zł.
REKLAMA