REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
[Markowa] Muzeum Polaków Ratujących Żydów na Podkarpaciu im. Rodziny Ulmówinwestycja
Pokaż inwestycję
[Markowa] Muzeum Polaków Ratujących Żydów na Podkarpaciu im. Rodziny Ulmów
Park Wodnyinwestycja
Pokaż inwestycję
Park Wodny
Kraków, Dobrego Pasterza 126
[Wrocław] Budynek plombowy Biskupa Tomasza I nr 3inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Budynek plombowy Biskupa Tomasza I nr 3
Wrocław, Śródmieście
Archiwum Narodoweinwestycja
Pokaż inwestycję
Archiwum Narodowe
Kraków, Śródmieście, Rakowicka 22
[Kraków] Most nad Rudawą, al. Focha (Remont)inwestycja
Pokaż inwestycję
[Kraków] Most nad Rudawą, al. Focha (Remont)
Kraków, Krowodrza, Focha
[Kraków] Kładka pieszo-rowerowa, ul. Powstańców Wielkopolskichinwestycja
Pokaż inwestycję
[Kraków] Kładka pieszo-rowerowa, ul. Powstańców Wielkopolskich
Kraków, Podgórze, Powstańców Wielkopolskich
Centrum Oparzeńinwestycja
Pokaż inwestycję
Centrum Oparzeń
Kraków, Nowa Huta, Złotej Jesieni 1
Skwer Sportowyinwestycja
Pokaż inwestycję
Skwer Sportowy
Kraków, Śródmieście, Chałupnika
Archiwum Narodowe (nowa siedziba)inwestycja
Pokaż inwestycję
Archiwum Narodowe (nowa siedziba)
Nowy Sącz, Nawojowska, 29 listopada 12
Centrum Biurowe NAFTAinwestycja
Pokaż inwestycję
Centrum Biurowe NAFTA
Kraków, Śródmieście, Lubicz 25
Skłodowskiej-Curie 42 ​inwestycja
Pokaż inwestycję
Skłodowskiej-Curie 42 ​
Katowice, Marii Skłodowskiej-Curie 42 ​
Centrum Symulacji Medycznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznegoinwestycja
Pokaż inwestycję
Centrum Symulacji Medycznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Warszawa, Pawińskiego 3A
Modernizacja torowiska przy ul. Toruńskiejinwestycja
Pokaż inwestycję
Modernizacja torowiska przy ul. Toruńskiej
Bydgoszcz, Toruńska
Mlekovita zainwestuje ponad ćwierć miliarda złotych w nową fabrykę mleka UHT artykuł
Pokaż artykuł
Mlekovita zainwestuje ponad ćwierć miliarda złotych w nową fabrykę mleka UHT
Kolejna inwestycja polskiej firmy w województwie podlaskim. Tym razem w branży mleczarskiej. Największa grupa mleczarska w Europie Środkowo-Wschodniej, SM Mlekovita zainwestuje ponad ćwierć miliarda złotych w budowę nowej fabryki w miejscowości Wysokie Mazowieckie. Nowe przedsięwzięcie pozwoli tej znanej polskiej firmie zwiększyć moce produkcyjne. Dzięki nowej inwestycji powstaną też nowe miejsca pracy w tym liczącym 9 tysięcy mieszkańców mieście. Mlekovita to obecnie firma o zasięgu globalnym – jej produkty trafiają do 167 krajów świata na wszystkich kontynentach.
Mlekovita buduje za ponad ćwierć miliarda złotych nową fabrykę mleka UHT [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Mlekovita buduje za ponad ćwierć miliarda złotych nową fabrykę mleka UHT [FILM]
Kolejna duża inwestycja polskiej firmy w województwie podlaskim. Tym razem w branży mleczarskiej. Największa grupa mleczarska w Europie Środkowo-Wschodniej, SM Mlekovita zainwestuje ponad ćwierć miliarda złotych w budowę nowej fabryki w miejscowości Wysokie Mazowieckie. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Grupa Unibep.
Za ponad 1,5 mld zł w Polsce powstanie wielki magazyn energii elektrycznej [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Za ponad 1,5 mld zł w Polsce powstanie wielki magazyn energii elektrycznej [FILMY]
Kolejna wielka inwestycja energetyczna w naszym kraju. W Polsce ruszyła budowa jednego z największych bateryjnych magazynów energii elektrycznej w Europie. PGE oficjalnie rozpoczęła prace przy budowie bateryjnego Magazynu Energii Elektrycznej Żarnowiec o mocy 262 MW i pojemności ok. 981 MWh. Oddanie inwestycji przewidziane jest na drugi kwartał 2027 roku. Magazynowanie energii to jeden z kluczowych elementów umożliwiających integrację OZE i zwiększenie elastyczności systemu elektroenergetycznego. Systemy magazynowania będą służyły do zarządzania nadwyżkami energii z OZE i stabilizowania zmienności cen energii.
W woj. pomorskim rusza budowa jednego z największych magazynów energii elektrycznej w Europieartykuł
Pokaż artykuł
W woj. pomorskim rusza budowa jednego z największych magazynów energii elektrycznej w Europie
PGE Polska Grupa Energetyczna zawarła umowę z LG Energy Solution Wrocław na budowę Magazynu Energii Elektrycznej w Żarnowcu o mocy 262 MW i pojemności ok. 981 MWh. Wartość umowy wyniosła 1,555 mld zł brutto. Zakończenie budowy przewidziane jest na drugi kwartał 2027 roku.
Hiszpańska Grupa Saica przejmuje fabryki i papiernie Schumacher Packaging w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Hiszpańska Grupa Saica przejmuje fabryki i papiernie Schumacher Packaging w Polsce
Globalna, hiszpańska Grupa Saica osiągnęła porozumienie z niemiecką firmą Schumacher Packaging w sprawie nabycia jej polskiej spółki zależnej, podały firmy. Porozumienie obejmuje całą działalność niemieckiej firmy w Polsce, w tym dwie najnowocześniejsze fabryki tektury falistej w Bydgoszczy i pod Wrocławiem (gmina Miękinia), a także dwie papiernie w Grudziądzu i Myszkowie, z których jedna została całkowicie zmodernizowana w 2023 roku oraz trzy centra serwisowe. Dotyczy także załogi, w tym kadry zarządzającej i wszystkich pracowników. Zakończenie transakcji jest uzależnione od zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz spełnienia określonych warunków zawieszających.
Grupa ORLEN rozpoczyna największą w Europie Środkowej inwestycję w zieloną energetykęartykuł
Pokaż artykuł
Grupa ORLEN rozpoczyna największą w Europie Środkowej inwestycję w zieloną energetykę
Grupa ORLEN podjęła finalną decyzję inwestycyjną dotyczącą budowy pierwszej polskiej morskiej farmy wiatrowej Baltic Power. Inwestycja, która w 2026 roku włączy do polskiego systemu moc blisko 1,2 GW, będzie realizowana wspólnie z kanadyjskim Northland Power. Baltic Power będzie w stanie wyprodukować czystą, dostępną energię, która może zasilić 1,5 miliona gospodarstw domowych. Decyzja inwestycyjna oznacza, że koncern posiada komplet pozwoleń na budowę i zabezpieczył wszystkie komponenty farm oraz finansowanie projektu. W ramach przygotowania infrastruktury instalacyjnej dla branży offshore koncern rozpoczął również budowę terminala w Świnoujściu.
Polskie porty morskie powinny być wzmacniane infrastrukturalnieartykuł
Pokaż artykuł
Polskie porty morskie powinny być wzmacniane infrastrukturalnie
Najważniejsze jest to, abyśmy wzmacniali polskie porty infrastrukturalnie. Mają bowiem kluczowe znaczenie dla przewozu ładunków, również w kontekście odbudowy Ukrainy. Wojna się kiedyś skończy – podkreśliła Dorota Pyć, prezes Portu Gdańsk, podczas XVI Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.
REKLAMA